En uzun programların en çok tükettiğini düşünüyor musunuz?

Bugün, en uzun programların en çok tükettiği efsanesini kıracağız. Gibi aletler çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi Kullanıcının ihtiyaçlarına göre farklı programları var ve bazıları açısından diğerlerinden daha verimli. zaman, su ve enerji tüketimi.

Muhtemelen, cihaz ne kadar uzun süre çalışıyorsa, o kadar çok kaynak kullandığını düşünüyorsunuz. Ancak durum bu değil. Aslında, kısa programlar en çok tüketenler onlar. Elektrikli cihazlarda da arabalarda olduğu gibi aynı şey olur: 120 km / s yerine 200 km / s hızla giderseniz, araba daha hızlı gidecek, ancak çok daha fazla benzin tüketecektir, değil mi? Aynı şey bulaşık makinesinin veya çamaşır makinesinin kısa programlarında da olur. Bu programlar daha fazla suya ihtiyacım var işi daha hızlı yapmak ve dolayısıyla daha fazla enerji tüketmek. Elbette, bu tür programlar çok az zamanınız olduğunda ve bulaşıkları veya kıyafetleri hızlı bir şekilde yıkamanız gerektiğinde çok kullanışlıdır, çünkü sonuçlar da aynı derecede iyidir.

Hangi bulaşık makinesi programı en az tüketiyor?

Çeşitli var etkili faktörler bulaşık yıkamanın enerji verimliliğinde. Bunlar temelde miktar ve Basınç suyun tüketilen enerji ve yıkama döngüsünün süresi. Kısa bir programda süre kısaltılır ancak daha fazla sıcak su tüketilir ve daha yüksek bir basınca ihtiyaç duyulur. Bu nedenle kısa programlar en çok tüketenlerdir.

İçinde bulaşık makinesi Bosch ayrıca VarioPerfect işleviSu miktarını, basıncını ve sıcaklığını artırarak üç kata kadar daha hızlı mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Öte yandan, bulaşık makinenizde otomatik programlar, bunları evinizde enerji tasarrufu yapmak için kullanabilirsiniz. Bu tür bir program bulaşıkların üzerindeki kire uyum sağlamaksadece gerekli su, bulaşık makinesi ve enerjiyi kullanarak. Bu tip bulaşık makinesi, bulaşıkların üzerindeki kiri ölçen, suyun basıncını ve sıcaklığını maksimuma ayarlayan sensörler içerir. Bu şekilde minimum çabayla mükemmel sonuçlar elde ederler.

Çamaşır makinesinin eko programı

Şu anda çoğu cihazın Eko programları var. Daha uzun olması dışında dediğimiz gibi, kaynakları koruyun. Çamaşır makinelerimizde EcoPerfect programıtanıdığım kişiyle % 50’ye kadar tasarruf edin enerji ve su tüketiminde. Diğer programlarla birleşen ve daha az tüketen EcoSpeed ​​tuşuna bile basabilirsiniz.

Çamaşır makinesinin Eco programının süresine bağlı olarak kullanıp kullanmamanın uygun olacağı unutulmamalıdır. Bu program çok uzunsa, daha fazla enerji ve su tüketimi anlamına gelebilir.

Hızlı programlara odaklanırsak, Bosch çamaşır makineleri bulabilirsin SpeedPerfect işleviile yapabilirsin yıkama süresini kısaltın % 65’e kadar ve 15/30 dakika programlar.

Çamaşır makinesinde kullanılan program türünün yanı sıra, çamaşırları oluşturan giysi sayısı, kullanılacak deterjan miktarı veya çamaşır makinesinin enerji sınıflandırması gibi hususlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Enerjiden tasarruf etmek istiyorsanız, her yıkamanın özelliklerini otomatik olarak ayarlayan Eko programları veya otomatik programları olan en yüksek enerji verimliliğine sahip bir çamaşır makinesi kullanmanız önerilir.

Öyleyse uzun çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi programları en çok tüketenler mi? Tam tersi, onlar en verimli. Yani sık kullanırsanız elektrik ve su maliyetlerinizde azalma göreceksiniz. Her durumda, önemli olan cihazlardan en iyi şekilde yararlanabilmemiz için yaptığımız kullanımı uyarlamaktır.

Yazar hakkında

'src =