En tartışmalı 15 iç tasarım trendi

Tüm tasarım fikirlerinin başarılı olmadığı biliniyor. Ancak, halkın bir kesiminde hayranlık uyandıran ve aynı zamanda diğerinden tanınmayı hak edemeyen iç mekan fikirlerine ne diyebilirsiniz? Burada en tartışmalı 15 iç tasarım trendini, sevmek ya da sevmemek size kalmış!

1. Şeffaf mobilyalar

Bir yandan, şeffaf mobilyalar küçük odalar için idealdir ve geniş, ferah ve zarif görünmelerini sağlar. Bununla birlikte, birçoğu bu tür akrilik mobilyaları çok ilgi çekici ve hatta görünüşte yapışkan buluyor. Ne düşünüyorsun?

Oturma odasında şeffaf mobilyalar Şeffaf akrilik masa

2. Monogramlar ve baş harfler

Bölgenizi işaretlemek gerçekten bir arzu mu yoksa aşırı markalaşma mı?

Perdelerin üzerinde monogram İç mekanda dekor olarak baş harfleri

3. Deniz tarzı iç mekan

Deniz desenleri ve kırmızı-beyaz-mavi renkler son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Ancak bazı insanlar onları uzak denizler ve plajlarla ilişkilendirirse, diğerleri – yavaşça batan gemilerle.

Deniz tarzı ve renklerde oturma odası tasarımı İç mekanda deniz tarzı

4. Karanlık duvarlar

Duvarların koyu rengi her zaman çok tartışmalara neden olmuştur ve bugüne kadar tasarımcılar hiçbir şekilde aynı fikirde olamazlar: şık mı yoksa yas mı?

Oturma odasında karanlık duvarlar ve beyaz bir kanepe Yatak odasında karanlık duvarlar

5. Dekoratif kavanozlar

DIY bloglarının ve sosyal medyanın yükselişiyle, olabildiğince basit bir gemi, iç tasarımda birçok yeni kullanım alanı buldu. Örneğin, düzenleyiciler, lambalar, vazolar ve hatta Yeni Yıl için hediyeler yapmak için kullanılırlar. Evinizi onlarla dekore eder misiniz?

İç dekor olarak bankalar DIY lambalar

6. Kara Tahtalar

İç mekanda arduvaz levhalar kullanma eğilimi yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ama okulda kalmaları daha iyi olmaz mı?

Mutfakta arduvaz duvarlar Kara tahta ile mutfak

7. Açık plan

Açık konut konseptiMinimum kapı ve bölme ile günümüzde sadece çatı katlarında ve küçük dairelerde değil, aynı zamanda geniş modern evlerde de çok popüler. Aynı zamanda, her insan bu kadar geniş odalarda kendini rahat hissedemez ve uzayda kaybolmaz.

Bir odada oturma odası ve mutfak Açık girişli oturma odası Kapısız modern ev

8. İç mekan çıkartmaları


Duvarlar, dolaplar ve buzdolaplarındaki komik çıkartmalar sevimli ve kesinlikle kullanışlı olabilir (örneğin, duvar kağıdında bir lekeyi veya çiziği gizlemeniz gerektiğinde), ancak aynı zamanda çabucak sıkılabilir ve her zaman çıkarılması kolay olmayabilir.

İç Duvar Çıkartmaları Oturma odası için iç çıkartmalar

9. Kot

Kotun insan vücudunda daha iyi göründüğünü düşünmüyor musun?

Denim perdeler ve döşemeler Kot döşemeli döşemeli mobilya

10. Duvardaki ağaç

Duvardaki bir ağaç, ailenizin gücünün ve dostluğunun bir sembolü olabilir, ancak birçok kişiye göre, bu fikir bir kır evi için şık ve modern bir evden daha uygundur. Ne düşünüyorsun?

İç duvardaki bir ağacın görüntüsü Oturma odasında aile ağacı

11. Patiska çiçek desenleri

Kumaşlar ve duvar kağıtları üzerindeki sevimli çiçek desenlerinin modası geçmiş ve uzun süredir modası geçmiş olduğu kanısında. Bu eğilim devam etmeli mi yoksa ölmesine izin vermek daha mı iyi?

Eski basma desenli döşemeli mobilyalar "Büyükanneler" chintz çiçek desenleri Duvarlarda patiska çiçek desenleri

12. Hayvan baskıları

Leoparlar, jaguarlar, zebralar, Dalmaçyalılar … Bu motiflerin etik kullanımı sorusunu bir kenara bıraksak bile: Vahşi doğanızı daha az meydan okuyan bir şekilde ifade etmek daha iyi değil mi?

İç mekanda hayvansal baskılar İç mekandaki hayvan desenleri

13. Dallar ve kütükler

Bir duvarı büyük bir dalla süslemek veya bir sehpa olarak bir ağaç kütüğü kullanmak, bir iç mekanın hem ilginç hem de şatafatlı görünmesini sağlayabilir. Böyle bir dekorun her zaman uygun olmadığına katılıyor musunuz?

Stump sehpa Dallardan duvar dekoru İç tasarımda büyük şube

14. Beton

Evdeki duvarların, tezgahların ve diğer yüzeylerin beton kaplaması yavaş ama emin adımlarla popülerliğini kazanmaktadır. Aynı zamanda, iç mekanların endüstriyel tarzı birçokları için çok rahatsız ve kasvetli görünüyor.

Mutfak tasarımında beton İç kısımdaki beton duvarlar

15. Hasır mobilyalar

Hasır mobilyalar 70’lerin sonlarına kadar popülerdi ve o zamandan beri sonsuza dek avlulara ve balkonlara taşınmış gibi görünüyordu. Ama hayır: son zamanlarda tekrar moda evlerine dönüş için yola çıktı. Oturma odanıza hasır sandalyeler koymaya hazır mısınız?

Hasır mobilyalarla oturma odası tasarımı Şık hasır sandalye ve sehpa