En İyi Yemek Masası Nasıl Seçilir

Evinizin büyüklüğü ne olursa olsun, evinizdeki en unutulmaz olayların bazılarının yemek odası masanızda gerçekleştiğini söylemeye gerek yok. Sevdiklerinizle çevrili yemek yiyor, çalışıyor, konuşuyor, projeler yapıyor ve arkadaşlarınızla sohbet ediyor. Peki en iyi yemek masası nasıl bulunur?

Bu şekilde düşünün, kanepenizin veya yatağınızın yanı sıra, başka hiçbir mobilya yaşam tarzınızı ve zamanınızı daha iyi yansıtmaz. Bu nedenle, en iyi yemek odası masasını bulmak rahatlatıcı ve davetkar bir sahne yaratmak için gereklidir. Yemek odası masanızın çekici olmasını istersiniz, elbette.

Ama aynı zamanda rahat, kişisel tarzınızı yansıtan ve yıllar boyunca sürecek bir yemek odası masası avında olmalısınız. Eviniz için en iyi yemek odası masa setlerini bulmanıza yardımcı olmak için, sekiz CHECOPIE iç tasarım uzmanından göz önünde bulundurmaları gereken en iyi yemek odası masasını almasını istedik.

Ama ondan önce hatırlamanız gerekenler:

 • Bir yemek odası masası, büyük boy beyan etme mobilyalarında nihai olabilir, ancak aynı zamanda işlevsel ve konforlu olması gerekir.
 • Ölçeğin doğru görünmesi için ölçek çok önemlidir, bu yüzden alışveriş yaparken yemek odası masa yüksekliğini ve boyutlarını göz önünde bulundurun.
 • Özünde, ölçek ve işlev, görünüşü ve hissi doğru elde etmek için anahtardır. Herhangi bir zamanda kaç kişinin masanıza oturacağını ve bacaklar arasında herkesi ağırlayacak kadar boşluk olup olmadığını düşünün.
 • Masayı daha fazla misafir sığdırmak için kolayca genişletmenizi sağlayacak yapraklara veya panellere ihtiyacınız olacak mı?
 • Yemek odası masa sandalyeleri söz konusu olduğunda, bir mix + kibritçi misiniz veya tekdüzelik için daha fazla mısınız?
 • Bir oda tanımlamak söz konusu olduğunda, bir konuşma parçası veya tasarımda daha ince bir şey mi arıyorsunuz?
 • Ve son olarak, ilham verici ancak dayanıklı malzemeler içeren masaları arayın. Kullanmanız gereken alanda en iyi neyin işe yarayacağını kendinize sorun. Camın tepesinde bir masa, alanı daha aydınlık ve daha parlak göstermek için daha iyi olur mu? Yoksa klasik bir ahşap masa hile yapar mı?

Bütçeniz için en iyi yemek masası aranırken dikkate değer bir yatırım olabileceğinden, işleri zamanla hiç değer kaybetmeyen güvenilir ve saygın markalara ve mobilya üreticilerine bakın.

Örneğin multimedya sanatçısı Herve Van Der Straeten’in çalışmalarını ele alalım. İsimsiz etiketinden bir yemek odası masası olarak, yemek odanızı gelecek yıllar için daha eşsiz ve unutulmaz kılacaktır. Aslında, Van Der Straeten’den bir yemek odası masası, herkesin huşu içinde konuşmasını sağlayacak temel bir konuşma başlangıç ​​parçası olarak çalışacağından emin olacaktır. ‘ – Décor Aid iç mimar Kevin L.

Kelly Lamb God’s Eye Yemek Masası

“Müşterilerimize her zaman evde eğlenirken bir yemek masasını bir açıklama parçası olarak düşünmelerini söylüyorum, ancak bu, işlevsel ve rahat olması gerektiğini asla göz ardı etmemeniz gerektiğini söyledi.

Beni ve müşterilerimizi her zaman çeken şey, usta tasarımcılar tarafından yöntemsel olarak el işi olan beklenmedik bir malzeme ve parça karışımıdır. Bu yaklaşım, aynı zamanda sinirli kalırken hem zarif hem de lüks bir his yaratıyor.

Ve Kelly Lamb’ın, grafiksel ancak minimal bir oyun hissi yaratan el koydu bakır kakmalarla lekeli meşe içeren titizlikle hazırlanmış yemek odası masası, zamansız cazibesi sayesinde nesiller boyu memnun kalacağından emin olacak. ‘ – Décor Aid iç mimar Ali R.

Vincenzo De Cotiis Yemek Masası

“Daha büyük ya da eve gitme” eğilimli olduğum için, müşterilerimi ya çok huzurlu bir varlığı olan çok heykelsi bir yemek masası ya da hala ulaşılabilir ve rahat olan büyük bir ikonik vintage masaya gönderme eğilimindeyim.

Ve paranın kendi evime alabileceği en iyi yemek odası tablosunu getirmek için yeterli kaynağım olsaydı, alanı daha iyi tanımlamak için imrenilecek cazibe ve karakterle övünen bir Vincenzo De Cotiis parçasını tercih ederim.

Daha da iyisi, şehirdeki neredeyse hiç kimsenin benzer bir şeye sahip olamayacağı ya da daha önce gördüklerini söyleyemeyeceği gerçeği – bu benzersiz ve nadir! – Décor Aid iç mimar Deanna C.

Another Country Oak Four Yemek Masası

“Hem ferah hem de şık bir eğlence odası masası düşünün ya da eğlendirmediğinizde nihai toplanma alanı olarak düşünün. Başka Bir Ülkenin Meşe Dörtlü yemek masası, evinizin kalbi ve evinizde en sık kullanılan mobilya parçalarından biri olarak çalışacağından emin olacaktır.

Alanlarının büyüklüğü ne olursa olsun, müşterilerin her zaman hem kendileri hem de misafirler için bol miktarda nefes alan sunan bir yemek masası hakkında düşünmelerini öneririm. Bu şekilde düşün; daha küçük gruplar çok büyük bir tablo tarafından boğulmuş hissettirmeden beklenmedik ekstra misafirler ve yemekler ve muhasebe için her zaman yeterli yer olmalıdır.

Mobilya şirketinin modern ancak klasik İskandinav esintili masif meşe yemek masası, temiz, mimari çizgilere sahiptir ve en iyi İngilizce ve Hollanda inşaat detaylarını ve tasarımını, temizlenmiş uçlar ve Rietveld’den ilham alan bacak detay çalışmaları ile birleştirir.

Ayrıca, hemen hemen her tasarım stili ile iyi eşleşir, bu nedenle yakın bir zamanda yemek odanızı güncellerseniz, hangi yöne giderseniz gidin bu stil uygun görünecektir. Hangi kitaplarımda, bunu göz önünde bulundurmak için en iyi yemek odası masalarından biri yapar. ‘ – Dekor Yardımı satın alma borç. yönetmen Abby K.

Kalon Studios Yemek Masası

‘Kalon stüdyoları Bough masası, ultra pürüzsüz katı Amerikan Dişbudak ağacından yapılmış grafik ve ustaca hazırlanmış bir sehpadır ve zamansız bir yatırımdır. Ayrıca, masanın çapraz kirişlerinde ve koordinasyon tezgahlarında detaylandırılan şık siyah çelik donanımlara sahiptir.

Bough masası, geleneksel ve modern, hassas duyarlılık ve güç arasındaki yandaşlıklara karşı güzelce oynar. Başlangıçta gözüme çarpan şey, ağır ahşap levhaları daha ince, heykelsi bacaklar ile birleştirerek firmanın elde ettiği çarpıcı gerilimdi.

Bough tablosunun genel görünümü ve ölçeği, Japonya’nın sashimono geleneğinin fonksiyonel güzelliğini çağrıştırıyor; koleksiyonun sadeliği, şaşırtıcı güce sahip karmaşık, gizli eklemlerden gelir. Daha da iyisi, her titiz detayın, gelecekteki bu yadigarları üretmek için kullanılan katı külün güzelliğini vurgulamak için en üst düzey işçilikle yapılmasıdır. ‘ Décor Aid iç mimar Wendy M.

Rosie Uniacke Perdeler Tablosu

‘İnce ama güzel stilize bir his isteyen müşteriler için en iyi yemek masası bulmak söz konusu olduğunda, her zaman Rosie Uniacke’in Drapers yemek odası masasını öneririm. Ve anında, keskin ve grafik bir görünüm kazandıran bir çift patinajlı çelik x-çerçeve sehpa destekleri üzerinde duran hafif bitmiş meşe tepesine çekildiklerini söylemeye gerek yok.

Drapers tablosu, birkaç doğal iterasyonla ömür boyu dayanacak şekilde üretilmiştir. Masa üstü yüzeyine sadece zamanla dayanılmaz bir patine oluşturmasına yardımcı olmak için aşınma ve yıpranmaya, dökülmelere ve doğal yaşlanmaya izin veren hafif bir yağ veya ağda verilir. Aslında, güzel yaşlandıkça, karşı konulmaz bir antika ile bile karıştırılabilir. – Décor Aid iç mimar Jackie K.

Şimdi yemek odası masa takımları için alışverişe gitmeden önce, hatırlamanız ve kaçınmanız gerekenler:

 • Daha önce söylediğimiz gibi, yemek odası masası boyutları, çalışmak zorunda olduğunuz alanı en iyi şekilde kullanmaya çalışırken anlamak için çok önemlidir. Çok küçük olun ve masanız yetersiz ve rastgele görünecek. Çok büyük git ve yemek odanızda rahatsız ve dolu hissedeceksiniz.
 • Yemek odası masası boyutlarınızı eşleşmemiş olsalar bile aklınızda tuttuğunuz uyumsuz sandalyelere giderseniz, getirdiğiniz sandalyelerin yemek odası masanızla rahatça çalışması gerekir.
 • Ancak, yemek odası masa takımları için giderseniz, bir klasik ile asla yanlış gidemeyeceğiniz için yorgun hissetmeyecek veya yakın zamanda stil dışına çıkmayacak şekilde minimal veya geleneksel olanı tercih edin.
 • Eşleşmeyen yemek odası masa sandalyeleri söz konusu olduğunda, benzer bir ölçeği paylaşan ve ortak bir tasarım özelliğine sahip olanlara gidin, böylece görünüm rastgele veya gelişigüzel gelmez.

Bir cevap yazın