En iyi üstten yüklemeli çamaşır makinelerinin değerlendirmesi

Üstten yüklemeli otomatik makineÜstten yüklemeli çamaşır makinelerinin çok sayıda fanı vardır ve bu kesinlikle doğrudur. Sonuçta, bu tür arabaların avantajları var. Ev aletleri satın alarak alıcı, makinenin seçilen modelinin karşılaması gereken birçok kriterle ilgilenir. Bu kriterler, belirli bir dönemde satılan çamaşır makinelerinin derecelendirmesini daha iyi yansıtır.

Yalnızca tüm kalite standartları kümesini değil, aynı zamanda müşteri incelemelerini ve belirli bir ev aletleri markasının satış sayısını da dikkate alır. Bu yazıda, bu sınıflandırmalardan birine göre dikey keten yüklemeli en popüler ve en iyi otomatik makineleri ele alacağız. Hadi gözden geçirelim.

En iyi çamaşır makinesini değerlendirme kriterleri

Belirli bir fiyat kategorisindeki üstten yüklemeli çamaşır makinesinin hangi modelinin en iyisi olduğunu anlamak için tüketicinin aşağıdaki kriterlere odaklanması gerekir:

 • Yıkama kalitesi – teknik pasaportta bununla ilgili bilgiler, a, b, c, vb. Roma harfleriyle gösterilen Aklama sınıfı biçiminde belirtilir. Bu durumda, A Sınıfı en iyisi olarak kabul edilir.
 • Karlılık – bu kriter, çamaşır makinesinin ne kadar enerji ve su tükettiği anlamına gelir. Bu özellikler pasaportta da belirtilmiştir. En Yüksek Enerji Sınıfı – Sınıf A ++. Su tüketiminde ise ortalama olarak çamaşır makineleri yaklaşık 60 litre tüketiyor. Hepsi yıkama moduna ve tamburun maksimum yüküne bağlıdır.
 • Tambur hacmi – maksimum yük 3 ila 14 kg arasında değişir, 7 kg ağırlığındaki makineler evde kullanım için idealdir.
 • Çalışma prensibi – dikey yüklemeli makineler tambur ve tonik olabilir, motorlu araçların daha güvenilir, ancak tambur gibi karmaşık elektroniklere sahip modern modellerle ayırt edildiğine ve çalışma süresinin güvenilirliğini ve süresini etkilediğine inanılmaktadır.
 • Yıkama modlarının sayısı – program sayısı çok farklı olabilir, bazı cihazların standart bir yıkama modu seti vardır ve bazılarının standartlara ek olarak kurutma, tambur temizleme, çevresel yıkama ve ütüleme gibi birçok ek yöntemi vardır. Bu işlevlerden bazıları işe yaramayabilir, bu nedenle buna dikkat etmelisiniz, çünkü mod sayısı doğrudan otomobilin fiyatını etkiler. Belki beğendiğiniz bazı özellikler özeldir.
 • Koruma derecesi – bu standart, çamaşır makinesine entegre edilebilen çeşitli koruma sistemlerini, yani su sızıntısına karşı koruma, çocuklara karşı koruma ve güç dalgalanmalarına karşı korumayı içerir.
 • Marka ve üretim ülkesi – Avrupa yapımı çamaşır makinelerinin (Almanya, İtalya, İsveç) Asya’dan (Çin, Kore) daha iyi olduğuna inanılıyordu, ancak bu makinelerin fiyatı daha yüksek. Ve hangi makine sizin için daha uygun?

Çamaşır makinesi markalarının sınıflandırılması

Keten dikey yüklemeli otomatik çamaşır makinelerinin sınıflandırılması böyle bir şema şeklinde gösterilebilir.Yüklenen en yüksek puanlı çamaşır makineleri

Bu derecelendirme şunu gösterir: En popüler olanları Electrolux markasının arabalarıdır. Bosch ve Zanussi markalarından daha değerli arabalar. Birçoğu, bu listenin LG marka çamaşır makinelerini içermediğini belirtti. Bunun nedeni, bu üreticinin yıkama için yatay (ön) yüklemesi olan makinelerin üretimine daha fazla odaklanmasıdır. Hemen hemen hiç dikey yükleme arabası yoktur.

Bilginize! Tüm büyük ev aletleri mağazalarında benzer bir çamaşır makinesi markası vardır. Bir sınıflandırma diğerinden farklı olabilir.

En çok incelenen modeller

Çamaşır makinelerini gözden geçirerek, hangi modellerin popüler olduğunu ve hangilerinin en iyisi olduğunu kendiniz görebilirsiniz. Aşağıda bazı iyi bilinen modeller ve özelliklerinin bir açıklaması bulunmaktadır.

Electrolux EWT1276EOW. 7 kg çamaşır yıkayabilen en iyi Fransız çamaşır makinesi. Elektronik kontrol, bir ekran var.Ek yıkama programlarından programlara dikkat etmeye değer: Perdeler, iç giyim 40, ipek, jantlar. Düşük enerji tüketimi. Fiyat 54 bin ruble.

Electrolux EWT 1366 HDW. Elektronik kontrollü ve dijital göstergeli otomatik makine. En iyi elektrik tüketimi sınıfını gösterir. Ağırlığı 6 kg’a kadar olan kıyafetleri mükemmel şekilde çıkarır ve çıkarır. Döndürme döngüsü 1300 sırasında maksimum devir. Su sızıntısına karşı kısmi koruma dahil edilmiştir. Ekonomik ve hassas yıkama için standart programlara ek olarak, programlar vardır: Kotları, yünleri, yumuşak giysileri, leke çıkarma programını yıkayın. Özel bir özellik, entegre buhar beslemesidir. Bu, sınıfının en iyi arabası. Bu cihazın dezavantajlarından sadece kapağın açılmasının rahatsızlığını belirleyebilirsiniz. 39 SAR’dan başlayan fiyatlar

Üstten yüklemeli çamaşır makinesi modelleriBosch WOT 24550 OE. LCD ekranlı, elektronik kontrollü çamaşır makinesi. Tek seferde 5 kg’a kadar çamaşır yıkar. Düşük güç tüketimine sahiptir ve yerleşik sızıntı ve çocuk koruma koruması vardır. Yalnızca 12 program ihtiyacınız olan her şeyi sağlar: ipek, pamuklu, yünlü yıkama, hızlı yıkama vb. Sar 40’tan fiyatlar

Zanussi ZWY 180. 5 kg çamaşır yükü ve 20 yıkama programı ile kullanımı kolay çamaşır makinesi. Fiyat kategorisinde güvenilir bir çamaşır makinesi. Eksiklikler arasında, kullanıcılar sıkma döngüsü sırasında güçlü bir gürültüye dikkat çekiyor. SR 16’dan başlayan fiyatlar

Hotpoint-Ariston WMTG 602 H BDT. Elektronik kontrollü ve maksimum 6 kg keten yüklü otomatik makine. Yatay kontrol paneli, leke çıkarma programı dahil 18 yıkama programını içerir. Kısmi sızıntı koruması ile donatılmıştır. En yüksek enerji sınıfına sahiptir. 25 SAR’dan başlayan fiyatlar

Çamaşır makinelerinin değerlendirmesi uzun süre dayanabilir. Üreticilere göre güvenilirliği ve kaliteyi birleştiren yeni ve geliştirilmiş çamaşır makinesi modelleri sürekli olarak piyasada görünmektedir. Örneğin, yalnızca denizaşırı pazarda ortaya çıkan bir çamaşır makinesi, Whirlpool Vantage, gerçek bir teknoloji mucizesi, hemen incelememize düştü. Bu 33 yıkama moduna sahip aktivatör yıkayıcıdır. 124 SAR’dan başlayan fiyatlar Ama yine de, hangisi nesnel olarak daha iyi?

Dikey ve önden keten yükleme: hangisi daha iyi?

 Üstten yüklemeli çamaşır makinesiBir çamaşır makinesinde hangi çamaşır yükü yatay veya dikey, söylenemeyecek en iyi şey olarak kabul edilir. Sonuçta, bu yıkama kalitesini etkilemez. Bununla birlikte, üstten yüklemeli makinelerin bazı avantajları vardır.

 • İlk olarak, çamaşırları makineye yüklerken eğilmeniz gerekmediği için ketenlerin dikey yüklenmesi daha kullanışlıdır.
 • İkinci olarak, keten yatay yükleme, yıkama işlemi sırasında kirli çamaşırların raporlanmasına izin vermez ki bu, dikey yükleme hakkında söylenemez.
 • Üçüncüsü, dikey bir yükleme makinesinin boyutları, aynı maksimum keten yüküne sahip önden yüklemeli bir makineden çok daha küçüktür. Bu, böyle bir makineyi küçük bir banyoya kurmayı mümkün kılar.

Ancak, dikey yüklemeli bir makinenin dezavantajları, yani sınırlı tasarım ve onu dahil edememe, bazen yatay bir keten yükü olan otomatik çamaşır makinesi lehine bahsedilen avantajlardan daha ağır basmaktadır.

Bu nedenle, farklı fiyat kategorilerindeki çamaşır makinelerinin derecelendirilmesi ve incelenmesi, her kategoride kendi güçlü ve zayıf yönleri olan bir satış lideri olduğunu göstermektedir. Ancak hangisinin daha iyi olamayacağını kesin olarak söylemek gerekirse, uzmanlar bile bu makineleri inceledikten sonra bir inceleme yapar. Mükemmel yıkayıcı orada değil, sürekli hareket makinesi de yok. Tasarıma değil, teknik özelliklere göre bir araba seçin ve kendi fikrinizi yazın, daha iyi bir araba satın alma şansınız artacaktır.