En iyi mutfak robotları ve mutfak şefi tavsiye

Doğrama, harmanlama, öğütme, ısıtma … dürüst olmak gerekirse, ne kadar basit ve kolay görünürse görünsün herhangi bir tarifi pişirmekçok zaman ve çaba gerektirir. Ve iş ve diğer yükümlülükler nedeniyle, buna her zaman sahip değiliz. Bununla birlikte, bir mutfak robotu ile herhangi bir yemeği dakikalar içinde ve neredeyse hiçbir şey yapmadan hazırlamak mümkündür . Şüphesiz hayatımızı daha rahat hale getiren cihazlar.mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,

Bu nedenle burada Amazon kullanıcılarının mutfak robotlarının görüşlerini analiz ettik ve bir karşılaştırma yaptık. Buna dayanarak, şu andaki en iyi mutfak robotunun Taurus Mycook Touch olduğu sonucuna vardık : 5 üzerinden 4,4 iyi bir derecelendirme, 10 çalışma hızı ve 1600W’a kadar bir güç .

Seçimimiz Taurus Mycook Touch

mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,

Amazon kullanıcıları için en iyi Toros marka mutfak robotu. 5 yıldız veren çok olumlu görüşler sayesinde 5 üzerinden 4,4 olarak değerlendiriliyor . “Thermomix’e en iyi alternatiflerden biri” diyor ve aynı zamanda “dokunmatik ekranlı ve WiFi’li bir mutfak robotu” olduğunun da altını çizen Fon López . Jordà R. benzer bir şekilde konuşuyor ve bize “Kara Cuma’da mutfak makinelerinde teklifler aradığını” ve “fiyatı, gücü ve verimliliği” nedeniyle bu modeli tercih ettiğini söylüyor.

1-Kenwood KMC050 Mutfak Şefi

2-Tefal Masterchef Gourmet Premium Mutfak Şefi Gümüş

3-Kenwood KM242 900W Mutfak Şefi


4-Essenso Petit Professeur Mutfak Makinesi

5-Tefal Masterchef Gourmet Premium Mutfak Şefi Kırmızı

6-Kitchenaid Artisan Mutfak Şefi Kırmızı


7-Fakir Die-Cast Al 1200 W Metal Multiplex Profesyonel Mutfak Şefi

8-Kenwood KMM060 Major Titanium Mutfak Şefi

9-Kenwood KM286 Prospero 900 W Mutfak Şefi


10-KitchenAid Artisan Mutfak Şefi Buz Mavi
mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,

Bu, 7 inç dokunmatik ekrana sahip ve 1600W’a kadar güç sunan indüksiyonlu bir mutfak robotudur . Bu sayede 40 ile 140 derece arasında yemek pişirebilirsiniz . Ayrıca yapısı, camı ve aksesuarları paslanmaz çeliktir. 10 hızda çalışır ve 4 özel pişirme fonksiyonuna sahiptir. Ayrıca, herhangi bir Android veya iOS akıllı telefon veya tabletten kontrol edilebilen entegre WiFi’ye sahip bir mutfak robotudur.

Onun sayesinde 2 litrelik tanka o kadar, tek seferde, yürütmek kolaydır 4 porsiyon . Ek olarak, bu Taurus mutfak robotu, veganlar için, glüten veya laktoza toleranssız olanlar için çok sayıda sağlıklı, dengeli yemeğe erişim sağlayan çok kapsamlı ve kalıcı olarak güncellenen bir tarif kitabına sahiptir. Ek olarak, yağsız pişirme için bir buharlı pişirici içerir .Bugün Amazon’da 799,90 €

İkinci seçenek: Cecotec 9090 çok işlevli Mambo mutfak robotu

Cecotec Mambo 9090, piyasadaki en çok işleve sahip mutfak robotlarından biridir: doğramadan toz haline getirmeye kadar değişen 30 işlev , “sıfır hız” adı verilen yenilikçi işlevini vurgulayarak pişirmenize, kaynatmanıza veya kızartmanıza gerek kalmadan kızartmanıza olanak tanır bir tencere veya tavada yapacağınız gibi hız koyun . Ve ayrıca kapaksız pişirme avantajı ile. Bu mutfak robotunun bir diğer yeniliği, hem güveçleri, risottoları, kremleri ve makarnaları yavaşça karıştırabilen hem de büyük hamurları kesmeden yoğurabilen, mükemmel ve daha homojen hamurlar elde edebilen özel MamboMix kaşığıdır .

Mambo ile , 3,3 litre kapasiteli paslanmaz çelik sürahisine koyduğunuz yiyecekleri tartan yüksek hassasiyetli bir teraziye sahip olduğundan, ek cihazlar olmadan tam miktarlarda çalışabileceksiniz . Bu sürahi suya dayanıklıdır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir, bu nedenle temizlik konusunda da endişelenmenize gerek yoktur.Bugün Amazon’da 259,00 €

Alternatif: 45 Moulinex pişirme programına sahip mutfak robotu

Moulinex Maxichef Advanced, homojen ve lezzetli bir pişirme için ideal bir ısı sirkülasyonu sağlayan 5 litre kapasiteli küresel bir kase tasarımıyla sunulur . Her zaman size en uygun olanı seçebileceğiniz 45 pişirme programına sahiptir ve dayanıklı yapışmaz kaplaması yüksek mukavemet sunar.

Mutfak robotunu, yemeklerinizi yenecekleri zaman hazır hale getirecek ve 24 saate kadar sıcak tutacak şekilde programlayabilirsiniz . Açılması çok kolaydır ve kapağı açık ve kapalı olarak pişirilebilir. Bu bir var 4.5 5 üzerinden notunu zaten evde kullanan kişilerden aldığı olumlu görüşleri sayesinde.Amazon’da bugün 89,00 €

mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,

Önceden tanımlanmış programlara sahip Kenwood çok işlevli mutfak robotu

Kenwood KCook Muti mutfak robotu pratik, hızlı ve kullanımı kolaydır . 4,5 litre kapasiteli büyük paslanmaz çelik haznesi 4 kişilik yemek hazırlamanıza olanak tanır ve dijital seçici, seçtiğiniz tarife bağlı olarak sıcaklığı 30ºC ile 180ºC arasında ayarlamanıza olanak tanır. Ek olarak, doğrudan kasede parçalamanıza, kesmenize ve dilimlemenize olanak tanıyan beş kesme diskli bir mutfak robotu ve iki kat boşluklu pratik 7,2 litre kapasiteli bir buhar tepsisi içerir. Ve bu yeterli değilmiş gibi, aksesuarları bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan temizlenmesi çok kolaydır .

Klarstein profesyonel mutfak robotu

Klarstein GrandPrix, değiştirilebilir aksesuarları ve paslanmaz çelikten yapılmış 2,5 litre kapasiteli haznesi sayesinde mükemmel bir mutfak robotudur . Nedeniyle karşı yenilikçi tasarımı , size bir karıştırma kancadan veya çubuklar hamur, içinde yapacağız tarifleri ihtiyaçlarına göre aksesuar değiştirebilir. Bu mutfak robotu 12 kademeli hız sunar , maksimum hız kar noktasına kadar yenmek için seçilen hızdır ve ayakları sayesinde maksimum gücünde çalışırken stabilite problemi yaşamazsınız.

Tarif kitabı ile Moulinex mutfak robotu

Moulinex Volupta kompakt mutfak robotu, 3 litrelik kapasitesi sayesinde 4 kişilik bir ailenin tüm günlük yemeklerini hazırlamak için idealdir . Beş otomatik programı, yavaş pişirilmiş çorbalardan tatlılara kadar istediğiniz her şeyi pişirmenize olanak tanır ve hatta bir önceki geceden kalanları yeniden ısıtabilir. Volupta, hayatınızı çok daha kolay hale getirecek beş doğrama, karıştırma ve karıştırma aksesuarı içerir. Ek olarak, başlangıçlardan tatlılara kadar her gün yeni bir şeyi doğaçlama yapabileceğiniz 100 farklı tarif içerir .

Newcook ekonomik mutfak robotu

Newcook mutfak robotu, % 100 yapışmaz kaplamalı 5 litrelik bir kovanın yanı sıra bir spatula, bir kepçe, bir ölçüm kabı, buhar aksesuarı ve büyük bir tarif kitabından oluşur. Ve hepsi çok makul bir fiyata. Bu sahiptir 9 fonksiyonları ve 8 hazır menüler , buharlama, çorba kaynayan, pişirme, buğulama, kızartma, ütü ve ısıtma, pirinç için. Ek olarak, bu çok işlevli mutfak robotu sıcak yiyecekleri 24 saate kadar korur, böylece yiyecekleri her zaman taze pişmiş olarak bulacaksınız.

Moulinex kompakt mutfak robotu

Moulinex Cookeo CE7041, 6 programlanabilir pişirme moduna , önceden programlanmış 100 tarif ve 6 porsiyon kapasiteli çıkarılabilir yapışmaz bir hazneye sahip bir mutfak robotudur . Size dört kullanışlı menüsü boyunca rehberlik edecek sezgisel ve akıllı bir kontrol paneli ile donatılmıştır : malzemeler, tarifler, kullanım kılavuzu ve favoriler. Cookeo akıllı mutfak robotu ile kendi kişisel mutfak asistanınızın keyfini çıkarabilirsiniz.


Mutfak robotu nasıl seçilir?

Her birimiz için en iyi mutfak robotunun hangisi olduğunu belirlemek kolay değil. Ancak aşağıda detaylandıracağımız hususları göz önünde bulundurarak her durumda önerilen mutfak robotunu seçmek çok daha kolaydır:

 1. Bütçe : Düşük kaliteli bir mutfak makinesinin fiyatı 500 € ile 600 € arasında değişebilir. Bununla birlikte, Thermomix veya benzeri üst düzey mutfak robotlarının değeri 1.200 € veya daha fazla olabilir. Yarı yolda, çok çeşitli kullanıcıların ilgisini çeken, parasının karşılığını iyi veren mutfak makineleri var.
 2. Güç : Bu önemli bir özelliktir ve fiyatı büyük ölçüde etkiler. Genel olarak, ucuz mutfak makineleri genellikle ev kullanımı için minimum rakamlar olan 400W ile 600W arasında güç sunar . En iyi mutfak robotları markalarının halihazırda 1500W ile 2000W arasında herhangi bir yiyeceği öğütme, kesme ve hazırlama kapasitesine sahip modelleri bulunmaktadır.
 3. Mutfak robotu türleri: Mutfak robotları arasında bir karşılaştırma yapılırken bu hususu hesaba katmamak imkansızdır. Pahalı olmayan pişirme robotlarının yiyecekleri ısıtmaya karşı elektriksel direnci vardır . Bu en eski ve en basit sistemdir. Bununla birlikte, en modern modeller tümevarımdır . Bu mekanizma daha güvenlidir ve aynı sonucu elde etmek için enerjinin yaklaşık yarısını tüketir. Ayrıca bu mutfak robotlarının konteynerinin temizlenmesi daha kolaydır.
 4. Kapasite : Cihazla yemek pişireceğimiz kişi sayısını düşünmeliyiz. Örneğin 3 litrelik bir mutfak robotu ile aynı anda 6 porsiyon pişirmek mümkündür , ancak bu rakam tarife bağlı olarak değişebilir.
 5. Aksesuarlar : Mutfak makinelerinde bariz harika bir teklif bulmak ve daha sonra seçilen modelin yemek pişirmek için temel araçlardan yoksun olduğunu fark etmek mümkündür. Örneğin mikserler, spatulalar, bıçaklar, tartı veya vapurdan bahsediyoruz . Bu aksesuarlar, ayrıca satın alındığında çok daha pahalıdır.
 6. Kendi kendini temizleme : Bakalım bu işlev kabı ve aksesuarları tekrar kullanıma hazır bırakmıyor, ancak nemli bir bezle rahatça yıkayabilmemiz için kiri temizliyor .
 7. Ön ayar modları : bu özellik daha fazla özgürlük ve özerklik sağlar . Basitçe malzemeleri girin, programı seçin ve bırakın gerisini cihaz yapsın.
 8. Bağlantı : Günümüzde yalnızca en iyi mutfak robotları WiFi veya Bluetooth bağlantısına sahiptir . Bu, daha büyük ve sürekli güncellenen bir tarif kitabına erişmelerini sağlar.

Mutfak robotu nedir ve evde size nasıl yardımcı olur?

mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,

Pişirme robotu yeni bir buluş değil. Aslında, özellikle 15 yıl önce moda olmasına rağmen, ilk model 1960 yılında piyasaya çıktı . Yaratıcısı Pierre Verdun’du ve onu Robot Coupe şirketi aracılığıyla sattı . Ancak bu robot yalnızca endüstriyel kullanım içindir . Ev kullanımı için ilk robot 1972’de ortaya çıktı ve Magimix adını aldı .

En yenilikçi mutfak robotlarıyla tek bir cihazda yemek pişirme sanatını basitleştirin

Ancak tarihlerinin ötesinde, mutfak robotları programlanabilir tencere de içeren gıda işlemcileri olarak tanımlanabilir . Bu, yemek pişirme sürecini aşırı derecede basitleştirir. Öyle ki sebzeler ve meyveler soyulur ve rendelenir . En iyi mutfak robotları , malzemeleri önceden basitçe tanıtarak belirli bir zamanda bağımsız olarak çalışacak şekilde programlanabilir .

Öte yandan, mutfak makineleri yemek hazırlarken çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlar . Ek olarak, akşam yemeği, öğle yemeği veya kahvaltı için tariflerin nasıl hazırlanacağını adım adım gösterirler . Bu da çok yetenekli olmayanlarımızın bile çok kısa sürede lezzetli yemekler hazırlamasına olanak sağlıyor . Ayrıca diyetin daha dengeli ve sağlıklı olmasına yardımcı olurlar ve hayal edebileceğimiz herhangi bir yemeği hazırlayabilmemiz için kapsamlı bir tarif kitabı içerirler.

Bir mutfak robotu mu yoksa programlanabilir bir tencere mi daha iyi?

Bir mutfak robotu ile programlanabilir bir tencere arasındaki farklar oldukça azdır ve birinin veya diğerinin seçimi, yaşam tarzınıza ve ona vereceğiniz kullanıma bağlı olacaktır. Programlanabilir bir tencere , yemek yapmayı sevmeyen, ancak yapmaktan başka seçeneği olmayanlar için mükemmeldir. Zamanınız yok ve eğer varsa, yemek pişirmeyi öğrenmeye yatırım yapmak istemezsiniz ve ayrıca çok fazla para harcamak da istemezsiniz. Programlanabilir kap tam size göre.

Ama tam tersine bir “aşçı” iseniz ve yemek yapmaktan zevk alıyorsanız, ancak tariflerinizi hazırlarken zamandan ve emekten tasarruf etmek istiyorsanız, bir mutfak robotu seçeli ve bu sayede binlerce kişi sayesinde her gün zengin ve farklı yemelisiniz. Bu cihazlardan biriyle yapılabilecek tarifler.

Mutfak robotu çeşitleri

Temel olarak dört tür mutfak makinesi vardır ve her birinin kendine özgü işlevleri vardır:

 • Programlanabilir tencere : Tüm besin maddelerini koruduğu için sağlıklı bir diyete sahip olmak harika bir müttefiktir. Bizim varlığımıza ihtiyaç duymadan yemek pişirme veya pilav gibi çeşitli işlevleri yerine getirebilirler.
 • Çok işlevli mutfak robotu : çırpma, yoğurma, doğrama, tartma ve genel olarak bir tarif hazırlamak için ihtiyacınız olan her şeyi gerçekleştirebilir. Ve asıl avantajı burada yatıyor: pirinçten dondurmaya kadar, onun sayesinde yapabileceğimiz çok çeşitli ayrıntılar.
 • Mutfak robotu: Bir mutfak robotu, tariflerimizde kullanacağımız malzemeleri hazırlar; yani doğramaya, yoğurmaya, rendelemeye veya soymaya adanmıştır ama pişirmez, pişirmez yani tarifi kendisi hazırlamaz.
 • Mikser mikser : mutfak robotu gibi bir “mutfak yardımcısı” görevi gören başka bir mutfak robotu türü ve mikser, hamur işleri yapmak için tariflerinizde size yardımcı olmak için mükemmel bir seçenektir.

En iyi mutfak robotları markaları

Birden fazla model ve türde mutfak makinesi arasından seçim yapabilirsiniz ve en iyi markaların hangileri olduğunu bilmek, kaliteyi doğru bir şekilde elde etmek için her zaman büyük bir yardımcıdır. Cecotec , Valensiya markasının yıldız ürünleri haline gelen birkaç mutfak robotuna sahiptir. Taurus ve Moulinex markalarında birçok türde mutfak makinesi vardır, bu nedenle çok sayıda model arasından ihtiyaçlarınıza ve fiyatınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Ve son olarak, en tanınmış markalardan biri olan Alman Bosch , mutfak robotu teknolojisini çok iyi geliştirerek bir mihenk taşı haline geldi.

mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,

İyi durumda bir mutfak robotu nasıl temizlenir ve bakımı nasıl yapılır?

Mutfak robotumuzu ilk günkü gibi korumak için, temizlemeden önce motorun su ile temasından korunmamız çok önemlidir . Bu netleştiğinde, bir mutfak robotunu temizlemek çok basittir: Dışını temizlemek için yalnızca bir bez, sabun ve suya, içini temizlemek için ise sabun ve suyla ıslatılmış bir süngere ihtiyacımız var.

Tabii ki, herhangi bir temizlik yapmadan önce fişini çekmeli ve tamamen soğumasını sağlamalısınız . Üreticinin talimatları izlenerek demonte edilecek ve daha önce belirtildiği gibi sabun ve su ile temizlenecektir. Sonunda, tekrar birleştirmeden önce tüm parçaları emici kağıtla kurutmayı unutmamalıyız.

Bir pişirme robotunun en yaygın işlevleri

Bir mutfak robotu satın almadan önce, en azından aşağıdaki eylemleri gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olduğundan emin olmalıyız :

 1. Karıştır : örneğin yoğurt, şerbetler, kremler ve çorbalar hazırlamak için temel işlev.
 2. Buharlama : Sağlıklı yemek tarifleri hazırlamak için temel bir özellik.
 3. Parçalama : meyveler, sebzeler vb. Smoothie yapmak için ideal.
 4. Tartın : Ölçekli bir mutfak robotu, her adımda tam olarak malzeme miktarını ekleyip eklemediğimizi bilmemizi sağlar.
 5. Karıştırın : Malzemelerin ısıtılması sırasında homojenlik elde etmek için.
 6. Öğütme : tam tahıllardan veya tahıl unlarından çekilmiş kahve elde etmek için.
 7. Emülsifiye : Mayonez ve diğer pek çok pansuman hazırlamak amacıyla.
 8. Yoğurun : Örneğin ekmek ve pizza veya kek hamuru hazırlayabiliriz.
 9. Sıcaklık kontrolü : yiyeceğe mükemmel bir dokunuş vermek için.
 10. Doğrama : Bu şekilde, malzemeleri doğrama konusunda endişelenmemize gerek kalmayacaktır.

Bunlar mutfak makinelerinin en yaygın işlevleridir. Bununla birlikte, diğerlerini içeren modeller var. Örneğin, Taurus veya Moulinex’in en iyi mutfak robotları , ev WiFi ağına bağlanabilir ve bunları uzaktan kontrol etmek için mobil uygulamalara sahip olabilir . Aslında, orijinal tariflerin nasıl hazırlanacağını açıklayan videolar bile gösterdikleri ekranlar içeriyorlar .

Mutfak robotu için tarifler

İşten eve geç geliyoruz ve o anda yarın akşam yemeği ve öğle yemeği için bir şeyler hazırlamamız gerektiğini anlıyoruz. Şüphesiz, mutfak makinelerinde bir tekliften yararlanmaya cesaret ettiğimiz anda ortadan kaybolan günlük stres anlarından biri. Burada, onlarla hazırlaması kolay ev yapımı yemeklerden birkaç fikir vermek istiyoruz:

Havuç kreması

Bir mutfak robotuyla dakikalar içinde yapılan yemekli yemeklerden biri. Dört porsiyon yapmak için cihazın bardağına sadece 500 gram soyulmuş havuç ve 200 gram soğan koymamız gerekiyor . Daha sonra 650 ml su ve bir çorba kaşığı tuz ekleyip hepsini 20 dakika 100 ºC’ye ısıtmalıyız. Ardından tek yapmanız gereken 100 gram beyaz peynir ve 2 şekersiz yoğurt eklemek ve 20 saniye boyunca karıştırma işlevini etkinleştirmek. Şüphesiz, bugün ne pişireceğimizi bilmediğimiz zamanlar için kolay ve hızlı bir şekilde harika bir fikir.

Palamut pudingi

Belki önümüzdeki hafta sonu arkadaşlarla bir akşam yemeği düzenleyeceğiz ve ne hazırlayacağımızı bilmiyoruz. Peki, bu, neden olmasın, hizmet ettiğimiz misafirler için ilk yemeklerden biri olabilir. Kesinlikle haklı olacağız.

Öncelikle bardağa 400 gram yengeç çubuğu koyun ve doğrayın. Daha sonra 200 gram palamut konservesi ve süzülmüş 6 piquillo biberi ilave edip tekrar doğrayın. Daha sonra, bir tencere buharlaştırılmış süt, bir çorba kaşığı tuz, tadına göre öğütülmüş karabiber ve 5 yumurta ekliyoruz . Şimdi her şeyin 90 ° C’de 8 dakika pişmesine izin vermenin zamanı geldi.

O zamandan sonra, sadece muhallebi bir kalıba dökmemiz , üzerini streç filmle örtmemiz ve buzdolabında iki saat bekletmemiz gerekiyor . Bu süreden sonra kesilip servise hazır hale gelir .

Hake Buharda Pişirilmiş

Berlam balığı ve iyi bir mutfak robotu ile çok sayıda kolay, lezzetli ve sağlıklı akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için sadece pişirme robotunun bardağına 50 ml su ile 4 patates ve 2 küçük ve soyulmuş havuç koymamız gerekecek . Ayrıca brokoli de ekleyebilirsiniz. Bu sebzelerin 10 dakika pişmesine izin verilmelidir.

Bir robot satın almadan önce, en azından doğrayabildiğinden, öğütüldüğünden, buharlayabildiğinden, tartabildiğinden, karıştırdığından, öğütüldüğünden, emülsifiye ettiğinden, yoğurduğundan ve karıştırdığından emin olun

Bu süre geçtikten sonra, bu sebzeleri iki hake filetosu ile birlikte mutfak robotunun buharlı pişiricisine koymalıyız . Ayrıca biraz tereyağı ekleyip hepsini 100ºC’de 2 dakika pişirmelisiniz . Sonra tek yapmanız gereken biraz limon suyu, tuz ve karabiber eklemek ve bu sıcaklıkta 2 dakika daha ısıtmak.

Kısacası mutfak robotu ile lezzetli tarifler hazırlamak çok kolay. Ve en iyisi, hiç vakit kaybetmeden .mutfak şefi tavsiye 2019 , mutfak şefi tavsiye 2020 , mutfak şefi tavsiye 2021,