En iyi davlumbaz nasıl seçilir?

Zevk almak en iyi davlumbaz sahip olmanıza izin verecek mutfak daha fazla temiz ve sigara içilmez. Fark edilmeyebilmelerinin yanı sıra (çalışırken bile) mutfağınızdaki havayı temiz tutmak için hayati öneme sahiptirler. Davlumbazlar havayı filtreleyerek ortamın gereksiz koku ve dumanlarla yüklenmesini önler. Ek olarak size sağlar ekstra ışık yemek pişirmek için ve hizmet eder dekoratif unsur. Kim de güzel olan en iyi davlumbaza sahip olmak istemez ki?

Belki de bu yazıyı, başlığınızı yenilemek istediğiniz için okuyorsunuz ya da taşındınız ve piyasadaki en iyi olanı seçmek istiyorsunuz. Öyle olsa bile, bir davlumbaz satın almanız gerekse, nereden bakmaya başlayacağınızı bilir miydiniz? En iyi davlumbazın hangi özelliklere sahip olması gerektiğini düşünüyorsunuz? Siz ve aileniz için en çok önerilen hangisi? Bu yazıda size her şeyi anlatacağız.

En iyi davlumbaz nasıl seçilir

Eğer düşünüyorsan davlumbazınızı yenileyin, birkaç tür olduğunu bilmelisiniz:

Dekoratif çanlarmutfağınıza stil ve çekicilik katacak; ada davlumbazları, açık mutfaklar için ideal; teleskopik davlumbazlarmutfağınızda size daha geniş bir alan sağlamak için bir mobilya parçasının altına gizlenmiş; geleneksel davlumbazlar, bir ömür boyu olanlar; ve tavan vantilatörleri, en avangart mutfaklar için ideal.

Eğer varsa Uzay ve yüksek tavanlar dekoratif çanlar onlar sizin için mükemmeldir. Öte yandan mutfağınızda daralan bir alan varsa, yemek pişirdiğiniz alanın aşırı yüklenmesini önlemek için teleskopik bir davlumbaz seçmenizi öneririz.

Ancak estetiğin ötesinde davlumbazınızı satın alırken önce bir takım pratik hususları dikkate almalısınız:

Bosch dekoratif çan

Ölçülere iyi bakın

Davlumbazın işlevsel olması ve mutfağınızdaki havayı tamamen filtreleyip temizleyebilmesi için en azından mutfak tabağınızla aynı genişliktedir. Daha fazla alanınız olsa da, en az 10 santimetre çıkıntı her iki taraf için.

Mutfağınız için ihtiyacınız olan ekstraksiyon kapasitesi

Tüm davlumbazlar tüm mutfaklar için uygun değildir. Aspiratörünüzün gücünün size izin vermesi önemlidir. havayı yenile en azından mutfağınızdan 6 kere bir saattir. Buna dikkat etmelisiniz çünkü davlumbazınız yeterli güce sahip değilse mutfağınızdaki hava tamamen temiz olmayacaktır.

Davlumbazlar, mutfağınızın nasıl dağıtıldığına ve temelde sahip olup olmadığına bağlı olarak iki şekilde monte edilebilir. dışarıya havalandırma çıkışı. Çanlar devridaim sistemi Mutfağınızdaki havayı temizler ve filtrelendikten sonra mutfağınıza geri gönderir. Öte yandan dışarıda havalandırma çıkışı olan davlumbazlar havayı mutfağınızın içine geri döndürmez, arındırdıklarında ise dışarıya atarlar.

Ne tür bir kurulum ve davlumbazın ölçülerini öğrendikten sonra, en iyinin en iyisine sahip olmak istediğinizi varsayıyoruz. Mutfağınızın her zaman dumansız ve kokusuz olması için, sahip olması gereken şudur:

Otomatik çalışma

Teknolojik gelişmeler, pratik olarak kendi başlarına çalışan davlumbazlar üretmemize izin veriyor. Örneğin, davlumbazlarımız aşağıdakileri içerir: sensör PerfectAirburada çan gücünü otomatik olarak düzenler algıladığı duman ve koku miktarına bağlıdır. Bu tabii ki gürültüyü de minimuma indirir. Ayrıca mutfaktaki havanın koku ve partiküllerden temiz olduğunu algılayana kadar kapanmaz.

Güçlü ve sessiz motor

Davlumbazınızın mümkün olduğunca sessiz olması da önemlidir. Bu, aşağıdaki özelliklere sahip Bosch davlumbazlarla sağlanabilir: motor EcoSilence Drive. Bu motor çalışıyor karbon fırçasızböylece geleneksel motorların dezavantajlarını ortadan kaldırır. Enerji kaybı, aşınma ve yıpranma ve gürültü yerine sessiz bir ortamda verimlilik, dayanıklılık ve sorunsuz çalışma elde edersiniz. Ayrıca işçilik, hareket ve motor parçası değişimini içeren 10 yıllık garantiye sahiptir. Bu nedenle sessizlik, verimlilik ve huzur.

Ocağınızla senkronizasyon

Akıllı bir davlumbaz sahibi olmak ister misiniz, mutfağınızdaki bir cihazı unutmak ister misiniz? Şimdi teşekkürler Home Connect, davlumbazı ya cep telefonunuzdan çalıştırabilir ya da daha da iyisi, her iki cihaz da Home Connect olduğu sürece ocaktaki davlumbazınızı kullanabilirsiniz. Örneğin, ocağı açtığınızda davlumbazın otomatik modda otomatik olarak açıldığını tespit edebilirsiniz. Hoşçakal çan! Gücü ihtiyaç duyduğu şekilde ayarlayacak ve uygun gördüğünde bağlantıyı kesecektir.

Kolay temizlik ve bakım

Halihazırda bildiğiniz her şeye ek olarak, davlumbazın temizliğinin yapılması gerektiğini unutmayın. olabildiğince rahat. İç kısmı düzenli olarak temizlemelisiniz ve bu, kaputun tasarımına bağlı olarak az ya da çok kolay olacaktır. Örneğin Bosch davlumbazların içi, kolay ve güvenli temizlik sağlamak için zırhla kaplanmıştır.

Bu arada, bu da gerekli filtreleri değiştir zaman zaman onları faydalı tutmak için. Ne zaman yapacağınızdan emin değil misiniz? Öyleyse endişelenmeyin, çünkü davlumbazınız Bosch Home Connect teknolojisine sahipse, filtreyi değiştirmeniz gerektiğinde sizi uyaracak şekilde programlayabilirsiniz.

Ek olarak, filtreleri temizlemek için yağ önleyici maddenin bulaşık makinesine koyulabileceğini bilmelisiniz. Davlumbazınızdaki filtre devridaim yapıyorsa, yılda bir değiştirmeniz gerekecektir. Rejeneratif ise 4 ayda bir fırına koymanızı tavsiye ederiz, 200ºC’de 2 saatte tamamen temiz olacaktır.

Piyasadaki en iyi davlumbazın nasıl seçileceğini zaten biliyor musunuz? Hangisini satın alacağınızı zaten biliyor musunuz? Herhangi bir sorunuz varsa, bize bir yorum bırakın veya @BoschHomeEs ağlarında bize yazın

Yazar hakkında

'src =