En iyi buzdolabı nasıl seçilir?

Hayattaki çok az şey bir Buzdolabı. “Mutfağın kralı” yıllarca, hatta on yıllarca sinsi gagalamalara, susuzluk ataklarına ve mutfak deneylerine tanık oldu. Ve elbette, her ailenin bir seçim yapması gerekiyor en iyi buzdolabı onun için, ihtiyaçlarına göre.

Her ev farklı olduğu için doğru seçimi yapmak özellikle önemlidir. Ve hangi buzdolabının satın alınacağını bilmek o kadar kolay değil. Ama merak etmeyin. Bir liste hazırladık buzdolabı seçimi ile ilgili ipuçları bu kesinlikle ihtiyaçlarınıza en uygun buzdolabını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Buzdolabı çeşitleri

Başlamak için ne olduğunu düşün model ve boyut evinize en uygun, çünkü sizin için en iyi buzdolabını almanız gerekir: 60 ve 70 cm genişliğinde hatta 80 cm derinliğinde kombi, Amerikan, buzdolapları ve dondurucular, bir kapının… Her buzdolabının kendine has özellikleri vardır, bu nedenle sakince incelemeniz için birkaç dakikanızı ayırmanızı öneririz.

Buzdolabının modeli ve boyutu

Hangi buzdolabının satın alınacağını bilmek söz konusu olduğunda, ihtiyaçlarınıza en uygun buzdolabını seçmek için her birinin boyutunu bilmek çok önemlidir. Tüm buzdolapları aynı boyutta veya aynı kapasitede değildir!

kombine buzdolapları İspanyol mutfaklarında en yaygın olanlarıdır. Alt kısımda dondurucu ve üst kısımda buzdolabı olan onlar hakkında. Farklı yükseklik ve genişliklerde gelirler ve buzdolabının oranlarında% 40-60 veya 45-55 (dondurucu-buzdolabı) olabilen farklılıklar da vardır. Yüksekliği 176 ile 203 santimetre arasında değişmekte olup, genişliği 60 veya 70 santimetre ve derinliği 66, 67 veya 80 santimetre olabilir.

tek kapılı buzdolapları ve / veya dondurucular 65 cm derinliğe ve 60 cm genişliğe sahipken, yüksekliği 176 ile 186 cm arasında değişmektedir. Montajı, bir bağlantı kiti kullanılarak tek tek veya çift olarak yapılabilir.

Onların Bölümü için iki kapılı buzdolabı 171 veya 186 santimetre yüksekliğe, 70 veya 60 santimetre genişliğe ve 60 veya 62 santimetre derinliğe sahiptirler. “İki kapı”, dondurucu üstte ve buzdolabı altta olanlardır. Bunlarda buzdolabı ve dondurucu arasındaki oran daha yüksektir ve en küçük dondurucudur.

Ve amerikan buzdolapları Özel ölçüleri vardır: 175’6 veya 177 santimetre yükseklik, 91 veya 91’2 santimetre genişlik ve 73’2 veya 72 santimetre derinlik. Tek bir cihazda iki dikey kapıya sahip olmaları ile karakterize edilirler.

En iyi buzdolaplarının enerji verimliliği

Ne tür bir buzdolabı istediğinizi netleştirdikten sonra, size en iyi buzdolabını satın almanın, onun tarafından yönlendirilmesini tavsiye ederiz. enerji verimliliği. Fazla tüketim yıllar içinde çok paraya mal olur, bu nedenle verimli bir buzdolabı uzun vadede en ekonomik seçenektir. Örneğin A +++ buzdolapları Elektrik faturanızda yılda 109,39 € ‘ya kadar tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca, enerji verimliliği yüksek bir buzdolabı satın almanın size katkı sağlayacağını unutmayın. çevreye iyi bakın buzdolabınızın ömrü boyunca. LED aydınlatma İç kısım ayrıca faturanızı düşürür ve enerji tasarruflu bir ampulden beş kata kadar daha uzun ve geleneksel bir ampulden 25 kata kadar daha uzun ömürlüdür! Ayrıca, geleneksel ampullerin kullandığı enerjinin% 90’ının ısıya dönüştüğünü biliyor muydunuz? LED aydınlatma, buzdolabının içinde ısı üretmeyen soğuk bir ışık iken, buzdolabının daha az “çalışması” gerektiğinden yiyeceklerin iyi korunmasına katkıda bulunan bir şeydir, dolayısıyla tüketim de azalır.

Gıda koruması

Bir diğer önemli ayrıntı: Yiyecekleri ne kadar süreyle taze tutabildiğine ve tüm özellikleriyle iyice bakın. Bu, bir buzdolabından diğerine büyük ölçüde değişir ve hem cüzdanınız hem de tüm ailenin sağlığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bosch olarak bizde VitaFresh teknolojisi Soğuk devrenin tasarımı sayesinde, yiyecekleri geleneksel bir buzdolabına göre üç kata kadar daha uzun süre korur.

Ek olarak, Home Connect teknolojisi gibi buzdolaplarının dünyasına uygulanan en son teknoloji, içerisine kurulan bir kamera yazılımı sayesinde 60’a kadar gıda türünü tanımalarına olanak tanır. Bu çok kullanışlıdır, çünkü buzdolabının kendisi size her bir yiyeceğin en iyi şekilde korunması için en iyi yerin hangisi olduğunu söyleyecektir.

En iyi buzdolabının sahip olması gereken ekipman

Hangi buzdolabını satın alacağınıza karar verirken, ekipmanını dikkate almanız çok önemlidir.

Örneğin meyve, sebze, et veya balık için özel çekmecelere sahip olmanın yanı sıra buzdolaplarımızda EasyAcces cam tepsiler bu, tam bir güvenlikle gıdaya kolayca erişmenizi sağlar. Ayrıca devrilme önleyici durdurma içeren bir güvenlik sistemine sahiptirler.

Buzdolaplarımızın bir başka ilginç özelliği de, örneğin buzdolabı kapısının düzgün kapatılmamış olması gibi olası herhangi bir sorun veya gözetim konusunda sizi uyaran akustik işlevidir.

Home Connect

Yıllar geçtikçe, buzdolaplarına uygulanan teknoloji, içinde bulabildiğimiz modelos Home Connect. Bir uygulama üzerinden, mobil cihazlarla evin içinden veya dışından kontrol edilebilen buzdolaplarıdır. Bu, evinizdeki ışıkta ne zaman voltaj düşüşü olduğunu bilmenizi bile sağlar.

Tasarım buzdolapları

Buzdolabı tasarımı birçok aile için çok önemlidir. Örneğin artık kapılar için 18 farklı renk arasından seçim yapabilirsiniz. VarioStyle renkli buzdolapları. Bu modeller, buzdolabı ve dondurucunun kapılarını istediğiniz zaman kendiniz değiştirmenize olanak tanır, çünkü içerdiği mıknatıslar sayesinde çok basittir ve teknik yardım gerektirmez. Yoruluyorsanız veya mevsim değişikliğiyle mutfağınızı yenilemek istiyorsanız kapıları çıkarın ve kapatın! Hatta buzdolabı ve derin dondurucu için farklı tonları birleştirebilirsiniz.

Ayrıca çelikten, beyazdan veya hatta cam kaplamalı bir buzdolabı da satın alabilirsiniz. Buzdolaplarımızın sizin için sakladığı tüm tasarım yeniliklerini keşfetmenizi öneririz.

Bosch satış sonrası servis

Son olarak, sahip olmayı unutmayın Teknik yardım hizmeti Güvenli ve profesyonel, sizi hem cihazın çalıştırılması hem de kurulumu sırasında ve yıllar içinde ortaya çıkabilecek gelecekteki sorunların çözümünde birçok baş ağrısından kurtaracaktır. 976305 741’den dilediğiniz zaman bizi arayabilirsiniz.

Artık doğru bilgi almak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuza göre, artık sizin için mükemmel Bosch buzdolabının hangisi olduğunu keşfedebilirsiniz.

* Veriler Enerji Çeşitlendirme ve Tasarrufu Enstitüsü (IDAE) tarafından sağlanmıştır.

Yazar hakkında

'src =