En iyi bıçak seti tavsiye

Bu yazıda farklı marka bıçak setleri arasında analiz ve karşılaştırma yapacağım .En iyi bıçak setini satın almak için

Amaç, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmaktır : İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilmeniz için her modelin artılarını ve eksilerini , özelliklerini ve neye bakmanız gerektiğini bileceksiniz .kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Salata için sebzeleri kesmek istediğimde mükemmel bıçak setini aramaya başladım . Olgun bir domatesi küçük, tırtıklı bir bıçakla dilimlemek (doğrusu parçalamak) 5 dakikamı aldı ve neredeyse bir parmağımı kaybediyordum.

kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Eski bıçaklarımı değiştirmem gerektiği belliydi . Kulağa basit geliyor, ancak doğru araçlara sahip olmamak, dakikalar içinde hazırlanan bir tarifi saatler alabilir.

Bıçaklar en temel araçlardan biridir, ancak mutfakta en önemlisidir , boşuna profesyonel aşçıların kendilerine her zaman eşlik eden kişisel bıçak seti yoktur .

Kaliteli bir, keskin ile bıçak bir bıçak uygun eldeki görev için anahtar gıda hazırlama hızlı kılıyor ve kolay.

Nereden başlayacağınızı veya en iyilerini nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, bu makale tam size göre.

Size bu karşılaştırmalı tabloyu, satış için çok sayıda seti analiz edip karşılaştırdıktan sonra seçtiğim en iyi 5 bıçak setiyle veriyorum .

kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,
Navaris5 bıçak setiAicokProfesyonel bıçak setiDeikÇelik bıçaklarYaylarBıçak setiDeikMutfak bıçakları
DAHİL OLAN BIÇAK SAYISI55133on bir
BIÇAK MALZEMESİPaslanmaz çelikPaslanmaz çelikPaslanmaz çelikPaslanmaz çelikPaslanmaz çelik
MALZEME ELEKauçuk PPPakka ahşapPaslanmaz çelikPolipropilenPaslanmaz çelik
1 ADET TASARIM
HER İKİ TARAFTA DA KESKİN
ŞEF / AŞÇI BIÇAĞI✅ 20,3 cm✅ 20,3 cm✅ 20,3 cm✅ 21,5 cm✅ 20,3 cm
YARDIMCI / MUTFAK BIÇAĞI✅ 12,7 cm✅ 12,7 cm✅ 12,7 cm✅ 15 cm✅ 12,7 cm
EKMEK BIÇAĞI✅ 20,3 cm✅ 20,3 cm✅ 12,7 cm?✅ 20,3 cm
SOYMA / SOYMA BIÇAĞI✅ 8,9 cm✅ 8,8 cm✅ 8.8 ve 7.62 cm✅ 10 cm✅ 8,8 cm (6 adet)
OYMA / KESME BIÇAĞI✅ 20,3 cm✅ 20,3 cm✅ 20,3 cm?✅ 20,3 cm
BİFTEK BIÇAĞI??✅ 11,4 cm?✅ 11,4 cm
KABUK SOYUCU????
MAKAS??
KORUYUCU KAPAK VEYA KIN?????
ÇELİK???
ÖZEL DESTEK?✅ ahşap✅ ahşap?✅ plastik
BULAŞIK MAKİNESİNDE YIKANABİLİR?????
PASLANABİLİRLER
ANTİBAKTERİYEL
GARANTİSonsuza dek2 yıl10 yılSonsuza dek
TOPLAM AĞIRLIK481 g2,45 Kg3,45 Kg136 g2,2 Kg
GENEL BOYUTLARI35 x 10,3 x 3,3 cm22 x 14 x 36 cm39 x 24 x 13 cm37,1 x 3 x 16,8 cm38,2 x 33,2 x 11,4 cm
kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Temel mutfak bıçakları

 • Şefin veya şefin bıçağı : Bıçak geniş , güçlü ve pürüzsüz bir kenara sahiptir . Mutfaktaki en temel ve vazgeçilmezdir. 18 ile 20 cm arasında olmalıdır .
 • Dantel : küçük (10 cm’den az) ancak güçlü, ince bıçak , pürüzsüz kenar . Yiyecekleri soymak, çevirmek ve temizlemek için kullanılır. Bu biridir şefin hayatta kalma bıçak sıklıkla kullanılır.
 • Jambon bıçağı : Esnek , uzun ve ince bir bıçağa sahiptir . Pürüzsüz kenarlı et ve jambon parçalarını kesmek için kullanılır.
 • Boner : ince, elastik bir bıçağa sahiptir . İyi bir noktada bitirin . Bu, kemiklere ulaşıp etten uzaklaştırmanızı sağlar.
 • Balık filetosu : düz, tek tip bıçak ve uç. Balığın iskeletine ulaşmasını sağlayan çok esnek bir bıçağa sahiptir. Deri yüzme bıçağı olarak kullanılabilir .
 • Ekmek bıçağı : Uzun, düz ve tırtıklı bir bıçakla . Dişler, ekmeği ezmeden kesmenizi sağlar.
 • Santoku bıçağı : çok geniş bıçak, keskin ve alveol şeklinde yapışmaz izlere sahip. Çok amaçlıdır . Bu biridir en yaygın kullanılan Japon bıçaklar .

Seramik bıçak mı metal bıçak mı?

Bir ömür boyu olan metal bıçaklar , oksidasyonu ve bozulmayı önleyen bir metal alaşımından yapılır. Malzemesine bağlı olarak kenarı, ağırlığı ve kalitesi bağlı olacaktır.

Orada titanyum , paslanmaz çelik ve Şam çeliği diğerleri arasında. Çok yönlü, esnek, dayanıklıdır ve özel bakım gerektirmezler.

Seramik bıçaklar , yüksek kaliteli yapılır zirkonyum dioksit , bir toz sıkıştırıldı ve yangına sertleştirilir.

Neredeyse elmas kadar sert bir malzemeyle sonuçlanır ( Mohs ölçeğinde 8,5 ), böylece keskinliğini çok daha uzun süre korur. Gözeneksiz bir malzemeden yapıldıkları için tadı diğer besinlere aktarmadan keserler ve yüksek ısıya dayanmasa da bakteri oluşumunu desteklemezler.

İdeal olarak, bunu silikon , ahşap veya plastik bir kesme tahtası üzerinde kullanın, böylece kullanım bıçağınıza zarar vermez.

Biri veya diğeri arasındaki tercih , mutfakta kendisine verilen kullanımlara bağlı olacaktır .

Seramik bıçak onlar biraz oldukları ölçüde, metal bıçakları için tam yerini tutmaz daha narin ve dondurulmuş, kemik kesilmesi veya çok sert gıda yemek doğrayın gibi görevler için tavsiye edilmez.

Bunlar birlikte ele alınması gerekir özenle yere düşebilir, onlar kırabilir ve yıkanmış edilemez, çünkü bulaşık makinesi . Ancak hassas ve keskindirler , hassas kesme işleri için mükemmeldirler. Sürekli bileme gerektirmezler ve metal olanlara göre çok hafiftirler .

kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Bıçak satın almadan önce dikkate alınması gereken faktörler

Kullanım

Az yemek yapanlardan biriyseniz ve kesin bir tarif repertuarına sahipseniz, kapsamlı ve özel bir bıçak setine ihtiyacınız yok, temel bilgilere sahip olmanız yeterli olacaktır .

Yemek pişirme konusunda tutkuluysanız , ritminize direnecek ve gereksinimlerinizi karşılayacak daha yüksek kaliteli ve daha eksiksiz bir bıçak seti satın almanızı öneririz .

İmalat malzemeleri

Daha kolay bozulma eğilimi gösteren tahta saplı bıçaklar almaktan kaçının . Sağlamlık ve dayanıklılıklarını garanti ettiği için bıçağı tüm sapı geçen bıçakları arayın .

Bıçağın malzemesini tercihlerinize ve kullanımınıza göre seçin. Bu olabilir , metal , seramik ya da C- seramik kaplama ile. Seramik bıçaklar genellikle çok daha hafiftir, metal bıçaklar ise daha dayanıklıdır.

Ergonomik tutamak

Bıçaklar dengeli olmalı ve sap elinize uymalıdır. Bıçak uzun süre kullanılacağından çok ağır olmamalı ve kullanımı rahat ettirecek bir sapa sahip olmalıdır.

Zahmetli meyve ve sebzeleri kesme işinde iyi vakit geçirme sırası size geldiğinde bunu takdir edeceksiniz.

Depolama

Bozulmayı önlemek için ayrı bir kılıf içinde özel saklama gerektiren seramik bıçaklar gibi bıçaklar vardır .

Tüm bıçaklarınızı bir çekmeceye atmanın onları körleştirmenin en iyi yolu olduğu ve bunu yapmamanız gerektiği doğru olsa da, bıçaklarınıza ekstra özen göstermeye istekli olup olmadığınızı veya setin bunları saklamak için aksesuarlarla birlikte gelip gelmediğini düşünün. uygun şekilde uygun, özel bir destek üzerinde veya kılıfının içinde .

kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Temizlemesi kolay

Metal bıçak yıkanabilir elle veya bulaşık makinesi ise, seramik bıçak temizlenmelidir elle ; ancak seramik karoların temizlenmesi daha kolaydır çünkü daha az gözeneklidirler ve bakteri üremesini engellerler.

Malzemesi ne olursa olsun, hafif bir deterjan kullanın ve depolamadan hemen önce kurulayın .

Garanti

Sağlam yapı ve kaliteli malzemelerden oluşan iyi bir bıçak seti, genellikle kırılmaları durumunda değiştirme garantisi ile desteklenir .

Her markanın kendi gereksinimleri ve koşulları vardır, ancak örneğin bıçak veya kulp kırılması durumunda büyük fayda sağlar. Çok ucuz bıçaklarsa, garantileri olmayabileceğini unutmayın.

Fiyat

Fiyat setteki bıçak sayısına , malzemelere , markalara ve diğer koşullara bağlıdır.

Cebinizde dayanışma fiyatı olan bıçak takımları varken, fahiş bir maliyeti olan profesyonel bıçaklar var. Bıçaklar ömür boyu yatırım olabilir ve dayanıklılıkları fiyatları ile orantılı olabilir.

2021’de satın alınacak en iyi bıçak setlerinin karşılaştırması

Cadrim seramik mutfak bıçak seti

Ölçülü ve kesin

Bu seramik bıçak seti vardır 4 bıçak ve bir striptizci , oldukça basit fazla ya da zemin vermek başlıyor gençlere pişirmek olmayan insanlar için ama ideali.

Düzgün keser, çok ince dilimler keser, ağırlığı ve tasarımı sayesinde fazla pişirme tecrübesi olmayanlar için bile kullanımı çok kolaydır . Ayrıca malzemelerinden dolayı nem ile oksitlenemezler .

Artıları:

 • Hafif ve ergonomik . Uzun süre giymek rahat
 • Kenarlarını uzun süre sağlam tutarlar .
 • İyi denge . Kesmek için göz atabilirsiniz ve bu, işi kolaylaştırır.

Eksileri:

 • Beyaz bıçak, belirli yiyecekler kestikten sonra hızlı bir şekilde temizlenmezse lekelenir. Bundan kaçınmak için düzgün yıkamalısınız .
 • Ekmeği kesmek için testereli bir bıçak eksik

Kullanıcılar , özellikle fiyatı düşünüldüğünde bıçakların kalitesinin rakipsiz olduğunu garanti eder . Ek olarak, müşteri hizmetleri kusursuzdur, herhangi bir rahatsızlık durumunda hızlı bir şekilde yanıt verirler.


kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Seramik soyuculu 5 Navaris bıçak seti

Çok yönlü ve renkli

Bu set içerir 5 bıçak içinde paslanmaz çelik ile kaplanması mutfağınıza özel bir dokunuş vermek farklı pastel renklerde. Ayrıca seramik bıçaklı bir soyucu ve ABS plastik sap içerir.

Senin Eğer bütçe sıkı ve kalite minimum bıçak arıyor ve o da güzel ve zarif , bıçakların bu dizi idealdir. Soyucunun yanı sıra bir et bıçağı, bir ekmek bıçağı, bir aşçı bıçağı ve 2 çok amaçlı içerir.

Artıları:

 • Harika fiyata kalite
 • Renkli tasarım , dekoratif ve kullanışlıdır.
 • Bir bezle temizlenmesi kolaydır . Finişi sayesinde korozyona karşı da dayanıklıdır

Eksileri:

 • Onlar gelip kapaksız
 • Onlar değil bulaşık makinesinde yıkanabilir

Bu seti satın alanlar , bıçakların görünümünün ve işlevinin kusursuz olduğunu iddia ediyor . Renklerine ve satış fiyatına ilgi duymamak mümkün değil.


Arcos bıçak seti

Klasik, temel ve dayanıklı

Arcos bıçak seti daha basit olamazdı: mutfak bıçağı, şef bıçağı, soyucu ve makas. Ama aldanmayın, uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmişlerdir .

Çok iyi bir kenarları , kusursuz dengesi ve ergonomik tutacağı var . Bıçak oyununuza başlamak için ihtiyacınız olan şey onlardır, çünkü o zaman bunu markanın diğer bıçaklarıyla ihtiyacınız olduğu kadar tamamlayabilirsiniz.

Artıları:

 • Çelik perçinler bıçak Büyücüsünde dayanıklılığını garanti eder.
 • Kenar da bakım için, özellikle uzun bir süre için muhafaza edilmektedir
 • Çok hafiftir , eli yormadan kullanılabilirler.

Eksileri:

 • Çekmecede korumak için bir dolgu muhafazası eksik
 • Bazıları tutamaçların yüzeyinin iyileştirilebileceğini düşünüyor

Bu bıçak setinin mutlu alıcıları , markasını ve kalitesini göz önünde bulundurarak komple setin fiyatının mükemmel olduğuna ikna oldu . Yorumlarınıza göre bu satılık en iyi setlerden biri.


kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Deik mutfak bıçakları

Eksiksiz ve zarif

Makas, kalemtıraş ve akrilik stand içeren bu 11 parçalı mutfak bıçağı setinin ilk göze çarpan şık tasarımı .

İnşa yüksek karbonlu paslanmaz çelik , onlar sağlamlık ve dayanıklılık garanti. Tutamak asla kırılmaz ve temizlenmesi kolaydır . Uzun ömürlü, eksiksiz bir bıçak seti arıyorsanız, bunları satın alabilirsiniz.

Artıları:

 • Ömür boyu garanti .
 • Mükemmel bir denge sunarlar . Gözetleyebileceksiniz ve mükemmel kesimler yapma görevini kolaylaştıracak.
 • Onların fonksiyonu kazınmıştır bıçak üzerinde. Her bir bıçak türünü tanıyacak ve her görev için doğru olanı bulacaksınız.

Eksileri:

 • Jambon bıçağı eksiktir , ancak işlevi sette başka herhangi biriyle değiştirilebilir.
 • Ergonomik ve çok rahat olmasına rağmen kauçuk saplı bıçakları tercih edenler var.

Birkaç olumsuz görüş, bu bıçakların bakımındaki yanlış kullanım veya hatalarla ilgilidir .

Alıcılarının büyük çoğunluğu mükemmel bir satın alma yaptıklarından emin ve onları anlıyorum: bu bıçaklar zarif ve çok dayanıklıdır , bazı büyük dezavantajlar bulmak zordur.


Aicok profesyonel bıçak seti

Profesyoneller için

Her ne kadar fiyat ilk bakışta biraz yüksek seviyesine görünüyor, size temel bir set önünde olduğunu göz önünde bulundurmalıdır profesyonel kalitede bıçak .

Elleriniz arasına alır almaz farkı hissedeceksiniz, seramik bıçaktan biraz daha ağır olsalar da dengesi inanılmaz .

Sağlamlığını ve dayanıklılığını garanti eden tek parça çelikten yapılmıştır . Avantajlarından biri, ergonomik tutacağının onları rahat ve kullanımı kolay hale getirmesidir.

Artıları:

 • Herhangi bir rahatsızlık için teslimatta 2 yıllık nakit garantisi .
 • Sadece estetik ve pratik olmakla kalmayıp aynı zamanda kenarını koruyan ahşap bir blokla birlikte gelirler .
 • Temel ama çok yönlü set . Başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz, onu diğer parçalarla tamamlayabilirsiniz.

Eksileri:

 • Kulpları biraz dar bulan birkaç kullanıcı var , ancak bu, kişinin elinin büyüklüğüne bağlı.
 • Birinde kenarı korumak için chaira eksik . Ayrı olarak satın almanız gerekir.

Bu bıçak setinin reytingleri ümit verici. Para için değer özellikle bıçak aradığınız foodies, inanılmaz yaşam için .


kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Deik bıçak seti siyah sap

Dayanıklı ve kaliteli

Yüksek hassasiyetli karbondan yapılmıştır , kenarının sertliği ve hassasiyeti garanti edilir. Ergonomik sapı bu bıçak setinin bir sahiptir özel kavisli bir tasarıma geliştirilmiş kavrama ve dengeyi sunan.

Bu bir olan temel seti , sağlam ve birkaç yıldır mutfağınızda kalmak için bu sözler.

Artıları:

 • Tasarım ergonomiktir . Rahat ve kullanımı kolaydır.
 • Onları nemden koruyan ve matlaşmalarını önleyen bir korozyon önleyici ahşap destek ile birlikte gelir .
 • Sağlam bıçaklar , kalitesini ifade eden sağlam yapı.

Eksileri:

 • Kenarı tutmak için bileme çeliğini kaçırıyorsun
 • Fiyat sınıfındaki diğerlerine kıyasla biraz yüksek seviyesine, görünebilir

Bu bıçak setine, tasarımının, yapısının ve malzemelerinin algılanan kalitesini doğrulayan tonlarca olumlu yanıt var . Özellikle evde bıçakların nasıl keskinleştirileceğini öğrenirseniz, uzun ömürlü olmaları için yapılırlar .


Deik paslanmaz çelik bıçaklar

Güvenli ve güçlü

Bu bıçak markasının en sevdiğim yanı , Alman çelik konstrüksiyonunun sunduğu tasarımdır . Tek parça halinde üretildikleri için kullanımla soyulan veya soyulan tutamaçlarda asla sorun yaşamazsınız.

Bu aynı zamanda bakterilerin yerleşebileceği alanları da en aza indirir. Bu 10 parçalı set ayrıca sevimli bir siyah ahşap tabana sahiptir .

Artıları:

 • Oyun çok tamamlandı . Bileme, santoku bıçağı ve hatta domatesler için özel bir bıçak içeren on parça.
 • 2 yıl 30 gün koşulsuz iade garantisi .
 • Tahta kalıp önler korozyon ve kenarları korur.

Eksileri:

 • Profesyonel bıçaklar için temel bakım kurallarına uyulmazsa, biraz pas oluşabilir .
 • Ahşap blok bıçak tutarken dikkatli değilseniz biraz çizik alabilirsiniz.

Bu bıçak setine sahip olanların görüşleri çoğunlukla kaliteye , çok yönlülüğe ve güzelliğe işaret ediyor . Bu kadar düşük bir fiyata bu kadar çok çeşit bulamayacaksınız.


Ausker siyah seramik bıçaklar

Seramik uzmanları

Pek çok seramik bıçak türü vardır , ancak birinci sınıf malzemelerden yapılmış bir bıçak kullanmanın nasıl bir his olduğunu öğrenmek istiyorsanız, o zaman Ausker Chef’s Knife Set’i almalısınız .

Bir ile siyah kaplama olarak, bunlar sade ve zarif bunlar keskindir olarak. Orada 4 temel bıçak Santoku, küçük gıdalar, çok amaçlı ve şefin bıçak için Turner:. Mükemmel ve hassas kesimler için ihtiyacınız olan her şey .

Artıları:

 • Eğer halledilirlerse yıllarca mükemmel üstünlüğü koruyacaklar .
 • Keserken rahatlık ve denge sağlayan termoplastik saplar .
 • Kenarı koruyacak plastik koruyucular .

Eksileri:

 • Fiyat gündelik Aşçı için oldukça yüksektir
 • Erişimlerini kolaylaştıracak bir desteği kaçırıyorsunuz .

Bu bıçaklar, seramik bıçakların profesyonel versiyonudur . Onları kullananlar, ihtiyaç duyabilecekleri ekstra bakıma değer olduklarını bilirler.


Bir bıçak nasıl keskinleştirilir

Temel prensipler

Bir keskin bıçak bunu yapmak için izin verdiği, çok daha güvenlidir mükemmel kesimler , kuvvet kullanmadan gıda hassasiyeti daha yüksek olduğundan ve kayma riskini çalışmaz. El daha az yorucudur ve mutfağın çalışmasını kolaylaştırır. Bu bıçakları çocukların erişemeyeceği bir yerde saklamak önemli olsa da.

Amerikan, Japon ve hatta Avrupa bıçakları farklı etkenler nedeniyle üstünlüklerini kaybederler, zamanla aşınma ve yıpranma, yanlış kullanım, korozyon, sert yüzeylerde kesme veya darbeler olabilir. Basit talimatları izleyerek bunları özel yerlerde keskinleştirmek için alabilir veya evde yapabilirsiniz.

Bileme ile keskinleştirme arasında bir fark olduğunu unutmamak önemlidir .

 • Bıçağın kenarı, yani kesiği yapan bıçağın çok ince kenarı kör olduğunda bıçağın keskinleştirilmesi gerekir . Bu durumlarda yeni bir kenar yaratmak gerekir . Bu işlem, bıçaktaki çeliği aşındırır ve yalnızca profesyoneller tarafından veya elektrikli bileyici veya karbür bileyici kullanılarak yapılmalıdır .
 • Gereken bir bıçak bilenmiş bir sahiptir deforme kenar zamanla, bu kullanım sırasında eğri haline gelmiştir ve bu etkinliğini etkiler. Bu, düzenli olarak bir bileme çeliği kullanılarak önlenir . Çoğu ev bıçağının yalnızca bilenmesi gerekir ve bu, taş bileme veya bileme ile yapılabilir.

Seramik bıçak nasıl keskinleştirilir?

Bir bıçağı keskinleştirmek için bıçaktan daha sert bir malzemeden yapılmış bir şey kullanmalısınız . Bu nedenle metal bıçak bileme yöntemleri seramik bıçaklar için işe yaramaz.

Solüsyon kullanmaktır elektrikli bileme veya manuel bileme ile elmas aşındırıcılar . Çok pahalı değildirler ve donuk metal bıçaklara da bakabilirler, bu nedenle uzun vadede iyi bir yatırımdırlar.

Her zaman hazır bulundurmak için bu satın alma kılavuzunda satılık en iyi bıçak bileme makinelerini bulun .

Bıçağı bileme taşıyla nasıl keskinleştirirsiniz?

Jilet kenarını ve makası iyileştirmek için bileme taşı kullanabilirsiniz . Özellikle Japon bıçakları için çok yönlü ve gereklidir.

Bu keskinleştirme, farklı bileme aşamalarından geçmeyi gerektirir , bu nedenle diğer daha ayrıntılı kılavuzlara başvurmanızı öneririz. En temel süreç şu şekildedir:

 • İşleme başlamadan önce bileme taşı birkaç dakika ıslatılmalıdır . Ardından hareket etmesini veya kaymasını önlemek için ıslak bir mutfak havlusunun üzerine koyun.
 • Bıçağın kenarını 45 ° açıyla taşın üzerine yerleştirin , birkaç milimetre kaldırın (3 madeni paraya sığacak boşluk). Bu değişebilir. Her tür bıçağı keskinleştirmek için uygun bir açı vardır.
 • Kenarı destekli olarak bırakarak, sol elin parmaklarıyla biraz baskı uygulayarak taş üzerinde gezdirin . Yavaşça ileri geri hareket ettirin. Hızlı yapmak gerekli değildir.
 • Önce tabanı, ardından merkezi ve ardından ucu keskinleştirin. Kenardan bir çapak çıktığını hissedene kadar birkaç kez tekrarlayın . Bıçağı ters çevirin ve işlemi tekrarlayın.
 • Taşı yıka ve sakla.

Bir bıçak bileme ile nasıl keskinleştirilir?

 • Bileme ucunu düz bir yüzeye yatırın . Tek elinizle tutun.
 • Bıçağın bıçağını çeliğin üzerine yaklaşık 15 ila 20 ° ‘lik bir açıyla yerleştirin .
 • Bıçağı , bileme boyunca baş aşağı hareket ettirin, kavisli bir hareket yapın, bıçağın tüm kenarının bileme yüzeyinden geçtiğinden emin olun.
 • İşlemi bıçağın her iki tarafında birkaç kez tekrarlayın .

Jambon bıçağı nasıl keskinleştirilir?

Bir jambon bıçağını keskinleştirmenin en kolay yolu, bir bileme aleti kullanmaktır, çünkü bu alet, bıçağın esnekliğinden ödün vermeden kenarı temperlemek için idealdir.

Bıçak bıçağının yaklaşık 20 ° eğilmesi ve kenara karşı hareket etmekten kaçınılması önerilir .

kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Bu, bıçağı önden arkaya hareket ettirerek ve bıçağı geri döndürmeden başlangıç ​​konumuna geri dönmek için kaldırarak gerçekleştirilir.

Tırtıklı bir bıçağı nasıl keskinleştirirsiniz?

Dişli kanatlar bir araç kullanılarak bilenmiş olmalıdır özel öğütme makinesi vardır, konik bir şekle ve banka yönlendirme saygılı, kenar alanları netleştirmek izin verir.

Kısa vuruşlarla pahlı kısımdan başlanarak kenardaki çentiklerin üzerinden tek tek geçilerek bileme yapılmalıdır .

Eğeyi , genellikle düz olan ucu ihmal etmeden, çentiklerin her birinden geçirmeye özellikle dikkat etmelisiniz . Alet genellikle, her bir çentik arasındaki boşlukların genişliğine uyum sağlayacak farklı kesitlere ve kalınlıklara sahiptir.

Tırtıklı ve düz kısmı olan bir av bıçağını bilerken dikkatli olmalısınız .

Sonuç: Satın almak için en iyi bıçak seti nedir

Mutfak bıçakları dünyasındaki bu yolculuktan sonra , çok yönlülük ve paranızın karşılığını en iyi şekilde sunan 2 set seçtim .

 • Kaliteyi tercih edenler ve ömür boyu sürecek temel bir şey arayanlar için cevap Arcos bıçak seti . Aynı markanın diğer bıçakları ile tamamlanabilen temel parçalarla birlikte gelir ve sağlam bir yapı sunar.
 • Bankayı bozmayacak daha eksiksiz bir bıçak seti arayanlar için Akrilik Standlı Deik Mutfak Bıçak Seti mükemmel. Fiyat harika ve onunla birlikte gelen 11 adet . Tasarımları sayesinde tezgahta harika görünürler, sağlamdırlar ve günlük olarak kullanılabilirler.

Umarım aramanızda en uygun bıçak setini bulmuşsunuzdur .

Ayrıca Amazon’da bulunan promosyonlardan ve tekliflerden yararlanarak satın alma işleminizi tam bir güvenlik, güvenle ve her şeyden önce evde ve günün her saatinde olmanın rahatlığı ile gerçekleştirin . Ödeme yapmak için hareket etmek veya sıraya girmek zorunda kalmadan.

Bıçaklarımı zaten seçtim ve onlardan çok memnunum ? Ne bekliyorsunuz?

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Mutfaktaki 3 temel bıçak nedir?

Herhangi bir mutfakta olması gerektiğini düşündüğüm 3 bıçak:

 • 20 cm boyunda olan şefinki
 • yaklaşık 9 cm uzunluğundaki soyucu
 • 12 ve 15 cm arası çok fonksiyonlu bıçak

Bıçak setleri hem sağ elini hem de sol elini kullananlar için uygun mu?

Bir sahip olanlar her iki tarafta kenar ya da simetrik hem sağ elini veya sol el insanlar tarafından kullanım için müsaittir.

Ancak bıçağın yalnızca tek taraflı bir kenarı varsa, her ikisi için değil, sağ el (solda kesme kenarı) veya sol el (sağda kesme kenarı) için uygundur.

Bıçakları bulaşık makinesine koyarsam zarar verebilir miyim?

Üreticisi bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olduğunu belirttiği modeller olsa da en çok tavsiye edileni değildir .

Bunun nedeni, bulaşık makinesi deterjanlarının genellikle çok güçlü olması ve bıçak bıçağında kenar kaybı ve lekeler gibi hasarlara neden olmasıdır.

Ayrıca bulaşık makinesinde yıkama sırasında bıçak vurulabilir ve seramik bıçaklı modellerde bu bıçak kırılabilir.

Metal bıçaklar yerine seramik bıçaklar hangileri için daha iyidir?

Daha hafif ve keskin olmaları nedeniyle her türden etin filetolanması, sebzeleri soyma ve doğrama gibi hassas işler için harikadır.

Aksine, hassas oldukları için donmuş yiyecekleri ve kemikleri doğramak için tavsiye edilmezler.

Bıçağı taş veya bileme ile keskinleştirmek daha mı iyi?

Sahip olduğunuz bıçakların türüne ve kişisel zevkinize bağlıdır:

 • bileme taşları genel olarak çelik ve metal bıçaklar için uygundur, iyi kenarlar oluşturur, ancak bıçakta daha fazla aşınmaya neden olurlar
 • Kesiciler aynı zamanda metal bıçaklarda da kullanılır, ancak bıçağı aşındırmak yerine yeniden hizalamak için tasarlandıklarından ona daha az zarar verirler.

Öte yandan, bir seramik bıçağınız varsa, kırıklar veya taşlar en uygun olanı değildir. Onlarla birlikte iyi bir manuel veya elektrikli kalemtıraş kullanmalısınız .kurban bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye 2020 , şef bıçak seti tavsiye , bıçak seti tavsiye , bıçak seti öneri , mutfak bıçak seti tavsiye,

Paslanmaz çelikten yapılmışsa bıçak paslanmaya neden olabilir mi?

Evet, uygun şekilde bakılmazsa, örneğin kullandıktan hemen sonra yıkamak gibi, özellikle limon veya bazı asitli yiyecekleri kesiyorsanız, hafif aşındırıcı deterjanlarla elde yıkayın ve saklamadan önce çok iyi kurulayın. Onları ıslatmak da uygun değildir.