En iyi anakart

21 saatlik analiz ve piyasadaki en popüler 45 anakartın karşılaştırılmasının ardından, Gigabyte Z590 Aorus Ultra’nın  anın en iyisi olduğuna inanıyoruz .Güçlü ve çok yönlüdür, çok fazla performans sunar ve oldukça cazip bir kalite / fiyat oranı sunar.Seçimimiz, En iyi orta sınıf en iyi anakart , en iyi anakart markası , en iyi anakart 2020 , dünyanın en iyi anakartı , en iyi b450 anakart , anakart en iyi , en iyi fiyat performans anakart,

Gigabyte Z590 Aorus Ultra

AMD meraklılarını ayırt etmek için tasarlandı ve bugün “en iyiyi” sunuyor. Elbette, bundan en iyi şekilde yararlanmak için daha gelişmiş bir konfigürasyon altında teşvik edilmelidir.Amazon’da 391,69 €

Gigabyte, piyasadaki en ilginç olanı anakartına entegre ederek onu günümüzün en eksiksiz modellerinden biri haline getiriyor. Bu model bizlere performansını maksimuma zorlayabilecek her türlü optimizasyona uygun olarak günün sırasına göre teklif sunmaktadır. Ek olarak, PCle 4.0’da (3.0’dan 2 kat daha güçlü) Wifi 6 AX’e erişime sahiptir.En ucuz

MSI MAG B550M Harç

Yeni temel AMD yonga seti ile donatılmış bu anakart, ilgili bileşenlerin daha iyi optimizasyonu için PCIe 4.0 standartlarına erişime sahiptir. Bu, ayarlarınızdan daha iyi yararlanmanızı sağlayacaktır.Amazon’da 136,50 €

AMD işlemcilerin gelmesiyle ( rekabeti bozan AMD Ryzen 5 5600X gibi ), en son teknolojilerle donatılmış iyi anakart modellerini bulmak şaşırtıcı değil. Burada, performansı maksimuma çıkarmak için M.2 SSD yuvalarının eşlik ettiği PCIe 4.0’ı görüyoruz. B550M yonga seti, performanstan ödün vermeden son notayı yumuşatmanıza olanak tanır.En iyi üst düzey

ASUS ROG Crosshair VIII Kahraman (WI-FI)

Yetenekleriyle tanınan bu anakart serisi, güçlü bir kuruluma giderseniz mükemmel bir çözümdür. Tam olmayı ve en talepkar olana adapte olmayı hedefler.Amazon’da 439,80 €

Yüksek verimliliği ile Crosshair VIII Hero, kurulumunuzu sınırlara kadar zorlamak istiyorsanız çok iyi bir seçenektir. Öte yandan, paketi ihtiyaçlarınıza göre optimize etmek için çok pratik bir yazılım paketi ile birlikte Hız Aşırtma yetenekleriyle tanınır. Bununla birlikte, yalnızca 2 M.2 bağlantı noktasına sahiptir ve rekabet genellikle 3 sunar. Intel için eşdeğeri Maximus XII Hero , eşit derecede kalitatiftir.Orta düzey alternatif

Asus Rog Strix Z490-I Oyun

10. nesil Intel Core işlemcilerle uyumlu mini-ITX formatındaki anakart. Anında tepki vermesi ve aşırı ısınmaması nedeniyle oyuncular için mükemmeldir.Amazon’da 300,12 €

ASUS Rog Strix Z490-I Gaming, mini-ITX formatında bir anakarttır ve esas olarak 9. nesil Intel Core işlemciler için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda 1200 soketli 8. nesil ile de uyumludur. Özellikleri ve adından da anlaşılacağı gibi, bu model oyunculara odaklanır .

Bizim seçimimiz

Seçimimiz, En iyi orta sınıfEn ucuzEn iyi üst düzeyOrta düzey alternatif
Gigabyte Z590
Aorus Ultra
MSI MAG
B550M Harç
ASUS ROGv Crosshair
VIII Kahraman (WI-FI)
Asus Rog Strix
Z490-I Oyun
AMD meraklılarını ayırt etmek için tasarlandı ve bugün “en iyiyi” sunuyor. Elbette, bundan en iyi şekilde yararlanmak için daha gelişmiş bir konfigürasyon altında teşvik edilmelidir.Yeni temel AMD yonga seti ile donatılmış bu anakart, ilgili bileşenlerin daha iyi optimizasyonu için PCIe 4.0 standartlarına erişime sahiptir. Bu, ayarlarınızdan daha iyi yararlanmanızı sağlayacaktır.Yetenekleriyle tanınan bu ASUS ROG Crosshair anakartlar, güçlü bir kuruluma gidiyorsanız harika bir çözümdür. Tam olmayı ve en talepkar olana adapte olmayı hedefler.Asus Rog Strix Z490-I Gaming, 10. nesil Intel Core işlemcilerle uyumlu bir mini-ITX formatında sunulur. Anında tepki vermesi ve aşırı ısınmaması nedeniyle oyuncular için mükemmeldir.
Amazon’da 391,69 €Amazon’da 136,50 €Amazon’da 499,90 €Amazon’da 300,12 €

Neden bize güveniyorsun?

Seçin, daha iyi satın almanıza yardımcı olmak için yüzlerce ürünü karşılaştırır ve test eder. Bağlantılarımız üzerinden alışveriş yaptığınızda bazen bir komisyon alırız, bu da işimizi finanse etmeye yardımcı olur. Daha fazla bilgi

Anakartınızı nasıl seçersiniz?

Gibi grafik kartı ve işlemci , anakart bilgisayarlarımızın nasıl çalıştığını bir başyapıt. Yine de birçok insan kendi varlığının veya PC’lerde oynadıkları rolün farkında değil. Bu ve piyasada bulunan çok sayıda model göz önüne alındığında, seçim zorlaşır.

Bu özelliklere sahip bir ürünü satın almadan önce, bir dizi kavramı nasıl ayırt edeceğinizi bilmeniz gerekir:

  1. Biçim : Çoğu, daha hantal bir kasa gerektiren bir ATX biçimi kullanır, ancak bunlar daha hızlıdır ve daha fazla PCI-Express bağlantı noktasına sahiptir. Orta boy Micro-ATX ile aynı. Mini-ITX anakartlar en küçüğüdür ve genellikle en pahalıdır. Oyun bilgisayarları için mükemmeldirler, ancak daha az PCI bağlantı noktasına ve daha az RAM alanına sahiptirler.
  2. Yonga seti : bir anakartın ana unsurudur. Mikroişlemci ile anakartı oluşturan diğer öğeler arasındaki veri akışını kontrol eder. Bu şekilde iyi bir yonga seti daha fazla işlevsellik sunar. Ayrıca işlemcinin performansını da etkileyecektir. En iyileri genellikle AMD ve Intel’den gelenlerdir .
  3. Bağlantı : Kaç tane RAM bağlantı noktasının bulunduğunu ve ne kadar hızlı gidebileceğini kontrol etmelisiniz. Tam potansiyelini kullanmayacaksanız, bir DDR4 satın almanın hiçbir faydası yoktur. Takmak için uyarlanmış bir yuvaya veya alana sahip bir anakart satın almak daha iyi olacaktır.
  4. Uyumluluk : işlemciler gelişir ve anakartlar el ele gider. Bu nedenle, uyumlu bir anakart seçmeniz gereken CPU tipini hesaba katmak daha iyidir.
  5. Havalandırma sistemi : anakartı oluşturan elemanların soğumasını sağlar. Bu, genellikle iyi bir havalandırma sistemine sahip olunması ile önlenecek olan hız aşırtmada söz konusudur  .

Seçimimiz: Gigabyte Z590 Aorus Ultra

Seçimimiz, En iyi orta sınıf

en iyi anakart , en iyi anakart markası , en iyi anakart 2020 , dünyanın en iyi anakartı , en iyi b450 anakart , anakart en iyi , en iyi fiyat performans anakart,

Gigabyte Z590 Aorus Ultra

AMD meraklılarını ayırt etmek için tasarlandı ve bugün “en iyiyi” sunuyor. Elbette, bundan en iyi şekilde yararlanmak için daha gelişmiş bir konfigürasyon altında teşvik edilmelidir.Amazon’da 391,69 €

Gigabyte, anakartındaki en ilginç olan her şeyi bugünün en eksiksiz modellerinden biri yapmak için entegre ediyor. Bu model bize günün sırasına göre teklif veriyor ve performansını maksimuma zorlayabilecek her türlü optimizasyona uyumlu.

Bu anakartın en son yonga seti olan Z590’a takılı LGA-1200 soketi vardır. Bu nedenle, en yeni 11. nesil Intel işlemcilerle uyumlu olmasının yanı sıra , çipinden tam olarak yararlanmak için hız aşırtma için optimize edilmiştir .

Bağlantı, en klasik olana ek olarak 3 PCIe 3.0 bağlantı noktası (16x, 8x ve 4x), SLI ve CrossFireX uyumluluğu, 3 M.2 bağlantı noktası (bunlardan biri bu nesil işlemciyle 3.0’da PCIe 4.0’da kullanılabilir) ile oldukça kapsamlıdır. konektörler. Harici olarak 4 USB 2.0 bağlantı noktası, 2 USB 3.0, 3 USB 3.1, 1 USB-C 3.1 ve 1 HDMI alabilirsiniz. Wifi 6 AX ve Bluetooth 5.0 tabloyu tamamlıyor.

PCIe 16x, en ağır bileşenleri destekleyecek şekilde güçlendirilmiştir  ve kırılma korkusu olmadan o anın en güçlü grafik kartlarını takmanıza olanak tanır .

Soğutma sistemi, gelişmiş hız aşırtma için uygundur : marka, bağlantıyı ve M.2 sürücülerini soğutmak için çok sayıda radyatörü entegre etmeyi uygun gördü. Aslında, aktif bir hayran da partinin bir parçasıdır. Set, Smart Fan 5 ve 9 sensörleri tarafından yönetilmektedir. Ek olarak, özel konektörlere 7 adede kadar fan bağlayabilirsiniz.

Son husus, diğer eklemelerle ilgilidir. Öncelikle RGB Fusion 2.0 desteği, ek olarak 2 adreslenebilir RGB LED konektörü ve 2 tane daha standart konektör ile sağlanır. Kart daha sonra yüksek kaliteli ses kapasitörleri ve bağlı donanıma göre empedansı düzenleyen yerleşik bir amplifikatör ile donatılmıştır. Son olarak, diğer bileşenlere ihtiyaç duymadan BIOS’unuzu güncellemek için tasarlanmış bir USB bağlantı noktası mevcuttur.

Lütfen X570 yonga setine sahip bir AMD sürümünde de mevcut olduğunu unutmayın . İkincisi, bu yeni standardı zaten kullanan “kırmızılar” ile bağlantısı sayesinde PCIe 4.0 ile uyumludur. Bununla birlikte, 1 USB 3.2 (gen 2) bağlantı noktasını, DTS: X Ultra desteğini, 2.5 Gbps ethernet bağlantı noktasını feda eder ve RAM’i 5400 MHz ile sınırlar.

En ucuz anakart : MSI MAG B550M Mortar

En ucuz

en iyi anakart , en iyi anakart markası , en iyi anakart 2020 , dünyanın en iyi anakartı , en iyi b450 anakart , anakart en iyi , en iyi fiyat performans anakart,

MSI MAG B550M Harç

Yeni temel AMD yonga seti ile donatılmış bu anakart, ilgili bileşenlerin daha iyi optimizasyonu için PCIe 4.0 standartlarına erişime sahiptir. Bu, ayarlarınızdan daha iyi yararlanmanızı sağlayacaktır.Amazon’da 136,50 €

Bir kez daha ATX formatında bir modelle karşı karşıyayız. Markanın en yeni işlemcileriyle yüksek düzeyde performans sunmak için B550M yonga seti ile donatılmıştır. İkincisi, giriş seviyesi için tasarlanmış olmasına rağmen, standart kullanım ve hatta hafif hız aşırtma için X570 kadar etkilidir .

Bağlantı tutarlıdır: bir PCIe 3.0 16x (4x) bağlantı noktası, bir PCIe 4.0 16x, iki PCIe 3.0 1x, bir M.2 – PCI-E 4.0 4x + SATA 6 Gb / s ve bir X M.2 – PCI-E 3.0 4x. CrossFireX desteği elbette, ve 4400 Mhz maksimum saat hızı ile dört DDR4 RAM pimleri kadar sen yanayız Daha eğer … kurulabilir dahildir overclock .

Harici olarak set, iki USB 2.0 bağlantı noktası, iki USB 3.0 bağlantı noktası, bir USB 3.1 bağlantı noktası, bir USB-C 3.1, bir HDMI, bir Dp ve diğer normal konektörler ile oldukça klasiktir.

Soğutma için, M.2 disklerine ayrılmış iki soğutucu ve BIOS veya marka tarafından sağlanan Dragon Center tarafından yönetilebilen sekiz ek fan için sağlanan bir bağlantıya sahiptir.

Özelleştirme ile ilgili olarak, uyumlu bileşenlerini kontrol etmenizi sağlayan ve bu tür aydınlatma ile donatılmış RGB Mystic Light desteğine sahiptir. Bu anlamda ayrıca bir RGB LED konektörü ve iki adet adreslenebilir konektör buluyoruz.

Tabii ki Intel versiyonunun  o kadar da ilginç olmadığını söylemeliyiz . Aslında Intel’in uygun fiyatlı yonga seti Z yonga setlerinde yok, bu nedenle maalesef PCIe 4.0 ile uyumlu değil ve daha az kapsamlı bir bağlantıya sahip (USB 3.1 dahil). RAM pin desteği ise 2933 MHz ile sınırlıdır.

En iyi yüksek kaliteli anakart: Asus ROG Crosshair Hero VIII

En iyi üst düzey

ASUS ROG Crosshair VIII Kahraman (WI-FI)

en iyi anakart , en iyi anakart markası , en iyi anakart 2020 , dünyanın en iyi anakartı , en iyi b450 anakart , anakart en iyi , en iyi fiyat performans anakart,

Yetenekleriyle tanınan bu anakart serisi, güçlü bir kuruluma giderseniz mükemmel bir çözümdür. Tam olmayı ve en talepkar olana adapte olmayı hedefler.Amazon’da 439,80 €

Yüksek verimliliği ile Crosshair VIII Hero, kurulumunuzu sınırlara kadar zorlamak istiyorsanız çok iyi bir seçenektir. Öte yandan, paketi ihtiyaçlarınıza göre optimize etmek için çok pratik bir yazılım paketi ile birlikte Hız Aşırtma yetenekleriyle tanınır. Bununla birlikte, küçük bir kusuru var: yalnızca 2 M.2 bağlantı noktasına sahip ve rekabet genellikle 3 sunuyor. Intel için eşdeğeri Maximus XII Hero , eşit derecede kalitatiftir.

Bu anakart, X570 yonga setine bağlı 1200 soketli Intel işlemciler için tasarlanmıştır. Bu nedenle, ikincisi için PCIe 4.0’a ek olarak Ryzen 2000 ve 3000 ile uyumludur.

Özellikleri arasında 3 adet güçlendirilmiş PCIe 4.0 16x, 1 PCIe 4.0 1x, 2 M.2 – PCI-E 3.0 4x ve harici olan için 4 USB 3.0, 7 USB 3.1 ve 1 USB-C 3.1 buluyoruz. Menzil rakibi gibi, maksimum 4600 MHz kadans ile 4 adede kadar DDR4 pini kabul eder.Bluetooth 5.0 ve Wifi AX, optimize edilmiş bir bağlantı için Mi-Mo desteği ile entegre edilmiştir.

Havalandırma için karta 8 canlı fan bağlama olanağına sahipsiniz. Su soğutma da mümkündür. Set, Fan Xpert 4 yazılımı kullanılarak yönetilebilir.M.2 portları da sağlanan radyatörler sayesinde korunur.

Ekli işlevler menüsünde, BIOS güncellemesine yönelik bir USB bağlantı noktasının varlığı ve ışıkların yönetimi için Aura RGB’nin (hem kartın hem de uyumlu bileşenlerininkiler) entegrasyonu gözlemlenir. Yapılandırmanızın performansını artıran 5 Yönlü optimizasyon gibi Asus’un yerleşik özelliklerine de güvenmelisiniz.

Sonunda, en iyisini istiyorsanız ve bütçeniz buna izin veriyorsa, bu anakartı veya Intel’den geliyorsa eşdeğeri Maximus XII Hero’yu tercih edin .

Orta seviye bir alternatif : Asus Rog Strix Z490-I Gaming

Orta düzey alternatif

en iyi anakart , en iyi anakart markası , en iyi anakart 2020 , dünyanın en iyi anakartı , en iyi b450 anakart , anakart en iyi , en iyi fiyat performans anakart,

Asus Rog Strix Z490-I Oyun

10. nesil Intel Core işlemcilerle uyumlu mini-ITX formatındaki anakart. Anında tepki vermesi ve aşırı ısınmaması nedeniyle oyuncular için mükemmeldir.Amazon’da 300,12 €

ASUS Rog Strix Z490-I Gaming, mini-ITX formatında bir anakarttır ve esas olarak 10. nesil Intel Core işlemciler için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda soket 1200 ile 9. nesil ile de uyumludur  . Performansı göz önüne alındığında oyunculara odaklanır .

Bağlantı ile ilgili olarak, 1 PCI-Express 3.0 bağlantı noktası (grafik kartı eklemek için mevcut), 4 SATA 6 Gb / s bağlantı noktası, 1 DDR4 bellek, 2 USB 3.1 Gen 2 (tip A), 2 USB 3.1 Gen1, 1 USB tipi bulduk C, 1 ekran 2 ve 1 HDMI 2.0. Ayrıca, alıcıların 64 Gb bellek yüklemelerine olanak tanıyan 32 Gb G. Skill ve Zadaks ile uyumluluğunu da netleştirdik.

Bu cilalı anakart, makinenin performansını optimize ederek iyi bir reaktivite sunan bir Z390 Express yonga setine sahiptir. Ayrıca, entegre bir I / O koruması, bir VRM fanı ve bir çift seviyeli soğutucunun (aşırı ısınma yok) entegrasyonu sayesinde çok iyi performans gözlemlenir. Aynı zamanda çok az enerji tüketir.

Bu şekilde, Rog-Strix Z370-I’in halefi, güçlü işlemcilere açılır ve onu oluşturan RGB LED’ler ile bir yaratıcılık dokunuşu ekler. Bu şekilde, dizüstü bilgisayarınızın stilini geliştirebilir veya birden çok renkle (toplamda bir düzine) kişiselleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak, bu anakart yüksek performans sunar, aşırı ısınmaz ve RGB LED seti ile ortamı canlandırmanıza olanak tanır. Eğer bir de olsanız oyun bazı güvenilirlik ya da olmasın, bu anakart güvence veriyor size.en iyi anakart , en iyi anakart markası , en iyi anakart 2020 , dünyanın en iyi anakartı , en iyi b450 anakart , anakart en iyi , en iyi fiyat performans anakart,