Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

En iyi 7 eliptik bisiklet tavsiye

Eliptik bisiklet tavsiye Evde egzersiz yapmak önemli ölçüde daha ucuzdur ve her gün spor salonuna gitmekten daha az zaman alır, bu bir gerçek. Ama bana hangi rutinleri yapmam gerektiğini söyleyen ve sonuçları görmeyen bir eğitmenim olmayacağından endişelendim. Ancak, en iyi eliptik aldığımdan beri, ne zaman istersem evde bir antrenörüm varmış gibi hissettim. Ve orada bolca bulunan vasat […]

06 Şubat 2022 - 9:32 'de eklendi ve 324 kez görüntülendi. A+A-

En iyi 7 eliptik bisiklet tavsiye

Eliptik bisiklet tavsiye Evde egzersiz yapmak önemli ölçüde daha ucuzdur ve her gün spor salonuna gitmekten daha az zaman alır, bu bir gerçek. Ama bana hangi rutinleri yapmam gerektiğini söyleyen ve sonuçları görmeyen bir eğitmenim olmayacağından endişelendim. Ancak, en iyi eliptik aldığımdan beri, ne zaman istersem evde bir antrenörüm varmış gibi hissettim.

Ve orada bolca bulunan vasat ve gürültülü modellerin dışında, sisteminizde zaten yüklü olan programlar, bunların etkinliği ve işlevselliği kısa sürede sonuçları görmemi sağladı. Ben çıldırdım!

En iyi eliptik bisikletler

#Ön izlemeÜrünDeğerlendirme
birızgara lüksü. Eğitmen ELIPTIC 1500….derecelendirme yok
2Reebok GX50 One Serisi Eliptik Antrenörderecelendirme yok
3Deep Fitness Eliptik Bisiklet,…derecelendirme yok
4BH Fitness Athlon Programı Bisiklet…derecelendirme yok
5PROACTION Eliptik Eğitmen BH Hızlı….derecelendirme yok
6ZIPRO Eliptik Eğitmen Ev için…derecelendirme yok
7Cadence Wellnessfit E – Eliptik…derecelendirme yok

En iyi eliptik bisiklet nedir?

Eliptik bisikletlerin diğer benzer makinelerden farkı, sadece kilo vermeyi teşvik etmekle kalmayıp, aynı zamanda direnç veya eğim türünü değiştirerek vücudunuzun çeşitli bölgelerini çalıştırmanıza izin vermesidir.

Ne kadar ucuz olursa olsun, herhangi bir alıcının yatırımında başarısız olması iyi değildir. Bundan sonra kendimi en iyi hale getirmek için belgelenmiş ve bilgi açısından zengin bir arama yapmaya odaklandım ve şu anda sadece hilelerimi paylaşmakla kalmıyorum, size kapsamlı incelememin testini geçen ve çok uygun fiyatlı beş harika model gösteriyorum.

İşte  en iyi eliptik bisikletler :

1. Sportstech Premium Eliptik Antrenör

Kompakt, taşınabilir ve küçük alanlara kolayca sığabilen eliptik bir cross trainer arıyorsanız, Sportstech’in Premium modelini düşünmek isteyeceksiniz .

Tasarım 24 kg volan ve kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilen manyetik direnç sistemi ile donatılmıştır. Bisiklet, 120 kg’a kadar ağırlığı destekleyebilen sağlam ve stabil bir yapıya sahiptir.

Tabanın ön tarafında, makinenin kurulumunu ve transferini kolaylaştıran iki adet çok yönlü tekerlek bulunur. Makinenin montajı, pakette bulunan kullanım kılavuzuna bakarak yapabileceğiniz hızlı ve kolay bir iş olacaktır.

4 farklı yüksekliğe ayarlanabilen yastıklı ve rahat bir koltuğa sahiptir ve en iyi yanı, antrenman programları, kaloriler, mesafe, süre ve hız ile seans hakkında kesin bilgiler gösteren çok işlevli 7 inç ekranıdır. Eliptik bisiklet mi kondisyon bisikleti 

2. Horizon Fitness Andes 3 Eliptik Cross Trainer

Bisiklete binmek sağlığımıza büyük faydalar sağlar, ancak sert güneşin altında pedal çevirmek sizin işiniz değilse, bugün evinize eliptik bir cross trainer takarak tüm avantajları elde edebilirsiniz.

Andes 3 , tüm vücudunuzu eğitmek ve direncinizi artırmak için ideal bir modeldir.

Tasarım, sürekli bir düzenleme sistemi ile çalışan bir rüzgar çarkı ile donatılmıştır, yani ne kadar hızlı giderseniz pedal çevirmek o kadar zor olacaktır. Bu harika bir özellik çünkü her sporcunun antrenman yaparken kendi ritmini bulmasını sağlıyor ve ayrıca yeni başlayanlar ve uzman bisikletçilerin ihtiyaçlarına da uyuyor.

Modelde kaymaz pedallar, 7 farklı yükseklik kademesine ayarlanabilen dolgulu sele, yüksek teknoloji LCD ekran, anatomik gidon ve makinenin kurulumunu ve hareketini kolaylaştırmak için tabanın ön kısmında tekerlekler bulunur.

3. BH Fitness Athlon eliptik cross trainer

 sabit egzersiz için 10 kg’lık bir volana sahiptir ve tüm fitness olayına yeni başlayanlar için idealdir . Ayrıca, yumuşak ve sessiz pedal çevirme için manyetik bir frene sahiptir. i.Concept Ready teknolojisine sahip, cep telefonunuz veya tabletinizle son derece uyumlu ikili bir modeldir. Bu sayede spora özel uygulamalarla kişiselleştirilmiş antrenmanın keyfine varacaksınız. BH Os, gidon üzerinde bir temas nabız ölçerin yanı sıra para için olağanüstü bir değer sunar.

4. Sportstech CX625 eliptik antrenörü 

Sizi bir saniye bile sıkmayacak ve çok işlevli bir cihaz haline getirecek 12 programı sayesinde aktif kalması gerekenler için şiddetle tavsiye edilir . Bu makine, vücudunuzdaki sorunlu bölgeleri inceltirken her şeyi eğlenceli hale getirir. İhtiyacınıza göre özelleştirebileceğiniz ayarlanabilir bir darbe limiti vardır. Boyutları 120 x 62 x 162 cm’dir, yaklaşık 37 kg ağırlığındadır, bu nedenle taşınmasını kolaylaştırmak için tekerlekleri vardır . Kullanıcı başına maksimum 120 kg ağırlığı destekler.

5. Sportstech CX608 eliptik antrenörü

Piyasadaki seçenekler arasında büyük bir başarı olan bu, manyetik fren sistemi ve 3 parçalı krank ile manuel olarak ayarlanabilen 8 seviyeye sahiptir. Sonuçları çok işlevli ekranına veya uygulaması aracılığıyla akıllı cihazınıza yansıtılacak olan sessiz bir antrenmanın keyfine varacaksınız. Bir kalp atış hızı monitörü ile uyumlu , eliptik antrenörün mesafe, kalori, kalp atış hızı, hız ve zaman gibi tüm değerlerini gösterir.

6. Klarfit Myon Cross Eliptik Antrenör

Karın için ideal çünkü sadece kilo vermekle kalmayacak, aynı zamanda tonunu da artıracaksınız. Gördüğünüz gibi, 2’si 1 arada antrenmanın keyfini çıkarabilirsiniz . Ve oldukça güçlü, ama aynı zamanda kompakt. 16 yoğunluk seviyesi, 19 program, 7 fonksiyon ve 12 kg volana sahiptir. Rahatınız için pedal çevirme düzenlemesi sunar. LCD ekran , manyetik fren ve kaymaz pedallara sahiptir . Tekerlekleri sayesinde rahat bir ulaşım sağlar.

7. Eliptik eğitmen BPlus 10

Bu karşılaştırmalı listeyi güzel bir şekilde kapatmalıyız ve bu nedenle entegre bir kalp atış hızı monitörüne sahip bu model geliyor ve 100 kg’a kadar vücut ağırlığını destekliyor. Manyetik frenlemeye ek olarak ileri ve geri gitmenizi sağlar . 12 kg volan, 158 cm yüksekliğinde gidona sahip ve zaman, hız ve mesafe, kalori tüketimi ve nabzı, antrenman sırasında gerekli bilgileri toplayan LCD antrenman monitörü ile donatılmış olup, kullanıcıların tercih ettiği ürünlerden biri olabilir.

Eliptik bisiklet satın alma rehberi

Eliptik bisiklet ne için?

Profesyonel bir sonuçla bir evde spor salonu kurmak mükemmel bir fikirdir . Ayrıca cross-trainer veya X-trainer olarak da bulabilirsiniz ancak koşu bandı , sabit bisiklet veya dönen bisiklet ile karıştırılmamalıdır . Eliptik bisikletin ne işe yaradığını görelim.

Bu özellikle, eklemlere aşırı baskı uygulamadan tırmanmayı, yürümeyi veya koşmayı simüle eden sabit bir egzersiz makinesi olarak bilinir. Bu, darbe yaralanmaları riskinde önemli bir azalma, kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcı olurken bazı küçük yaralanmaları olan kişiler için bile faydalı ve güvenli kullanım anlamına gelir. Genellikle bir eyer ve eğim dereceleri ile birlikte gelir . Genellikle günde 1 saat sürekli kullanım yeterlidir.

Eliptik bisiklet çeşitleri

İkisi arasındaki farkları bilmeniz iyidir, böylece gerçekliğinize ve ihtiyaçlarınıza çok daha uygun bir seçim yapabilirsiniz, çünkü aralarındaki fark oldukça belirgindir ve sonuçları etkiler.

 • Kalp atış hızı programları ile

Bu model, kalp atış hızınız belirlediğiniz hedefin altındaysa egzersizin yoğunluğunu artıracak, kalp atış hızınız hedefi aştığında ise azaltacaktır. Yani bu cihaz, bu programların çalışması için kalp atış hızını izler. Kavramadaki temas noktaları daha az doğru olabileceğinden, göğüs kemeri kalp atış hızı sensörüne güvenmek en iyisidir.

 • Kalp atış hızı programı yok

Egzersiz yoğunluğunu istediğiniz kalp atış hızınıza göre otomatik olarak ayarlayacak donanıma sahip değillerdir. Ancak yine de temaslı kalp atış hızı sensörleri sağlarlar ve bazen izlenebilir ve görüntülenebilirler. Bu nedenle , antrenman hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları kalp atış hızının ne olması gerektiğine kendileri karar verebilenlere önerilir .

eliptik konfigürasyonlar

Evet, bu makinelerin üç olası temel ayarı olduğunu bilmelisiniz.

 • önden

Silindirlerin kalitesine bağlı olarak, bu konfigürasyon gürültüye ve titreşime katkıda bulunabilir. Bu durumda, tahrik tekerleği öndedir ve genellikle büyük bir mahfaza içindedir.

 • Merkez

Genel olarak, eliptik yol daha yuvarlak ve geçişler daha yumuşak olma eğilimindedir. Tahrik tekerleği, eliptik bisikletin merkezinde bulunur ve silindirik silindirler ve bir krank mili üzerinde hareket eden pedallara sahiptir. Üçünün en kompakt konfigürasyonudur.

 • arka

Çok uzundur ve tahrik tekerleği makinenin arkasında daha küçük bir mahfaza içinde bulunur. Pist veya rampanın eğimli olduğu bir atletizm düzeniniz olabilir. Öte yandan, kurulum askıya alınmış pedallarsa, egzersiz çok yumuşak ve sessiz olabilir.

Şunlar da ilginizi çekebilir 

Kaliteli bir eliptik bisiklet satın alırken dikkat edilecek hususlar

Markanın ötesinde, bu tip bir makine seçerken nelerin önemli olduğunu hiç merak ettiniz mi? Örneğin direnç regülatörü ile gelen bir model sizin için iyi olabilir, adım uzunluğuna veya sahip olduğu fiyat kalitesine de bakmak iyi bir fikir olabilir . Yine de sizi diğer önemli özelliklerle baş başa bırakıyorum.

 • Boyut

Satın almadan önce eğitim alanını ölçmek gerekir. Bazı eliptikler 5 fit uzunluğa ve 4 fit uzunluğa sahiptir.

 • taşınabilirlik

Makineyi bir yerde saklayacaksanız ve kullanmak için başka bir yere taşımanız gerekiyorsa , tabanın altında taşıma tekerlekleri olan hafif, taşınabilir bir eliptik almak en iyisidir . Katlanır bir eliptik bisiklet de size uygun olabilir .

 • sessiz çalışma

Antrenman yaparken müzik dinlemeyi seviyorsanız, sessiz bir makine kullanmak idealdir. Gürültü yapmıyorsa , eğitiminizi engelleyen dikkat dağıtıcı veya rahatsızlıklarınız olmayacaktır.

 • kullanıcı ağırlığı

Satın almadan önce, güvenli kullanım için eliptik bisikletinizin kaldırabileceği maksimum ağırlığı kontrol ederken, makineden kimlerin yararlanacağını ve ağırlıklarını da göz önünde bulundurmak en iyisidir. Eliptik bisiklet tavsiye – EIpaRs 2022

 • kullanıcı yüksekliği

Daha küçük bir taban çerçevesiyle, eliptik desen, daha uzun bireyler için azaltılır ve yoğunlaştırılır, böylece tam eliptik aralığı veya tüm vücut egzersizini deneyimlemezsiniz. 6 fitten uzun bir kişi için, size daha fazla adım uzunluğu verecek geniş bir taban çerçevesine sahip bir makineye gitmek en iyisidir. Ayarlanabilir pedallarla gelen modeller olmasına rağmen.

 • ayarlanabilir pedallar

Özellikle bir makine birden fazla kullanıcı tarafından kullanılacaksa, tek bir boyut tüm kullanıcılara uymayabilir. Ayarlanabilir pedallar çözüm olacaktır. Bununla birlikte, eğitiminize çeşitlilik eklemenizi de sağlar. Ancak pedallarda görülmesi gereken başka bir şey daha var ki, ergonomik olmaları ve kaygan olmaması, antrenmanın normalden daha enerjik geçmesi durumunda kendinize çarpma riskiyle karşılaşmamanızdır.

 • eliptik adım

Eliptik bir eğiticideki hareket aralığı olarak da bilinir ve makinenin yörüngesi veya yayı tarafından belirlenir. Eliptik bir antrenörde adım ne kadar uzun olursa, o kadar iyidir. Desen ne kadar kısa olursa, adım o kadar keskin olur. Kalıp geniş değilse, eğitimin o kadar etkili olmadığını düşünmelisiniz.

 • Rampa ayarları ve eğim yetenekleri

Eğim yetenekleri ile birçok kas grubu aynı anda çalışmaktadır. Örneğin, yüksek bir eğim pozisyonu sırtınızı ve alt bacaklarınızı çalıştıracaktır. Düşük bir eğim üst bedeninizi çalıştıracaktır. Rampa ayarı, antrenmanın yoğunluğunu kontrol etmenizi sağlar.

 • Ekran ve kontrol paneli

Kalori, dakika başına kalori harcaması , direnç seviyeleri , yerin sıcaklığı, zaman ve antrenmanınızla ilgili birçok bilgiyi gösteren bir ekrana sahip üst düzey modeller var. Bu, ek motivasyon sağlayan bir kontrol paneline eklendiğinde fark yaratabilir.

 • Önceden programlanmış egzersizler

Rutin sırasında sizi aktif tutmak için, önceden programlanmış modeller, ister bacaklarınızı ister kalça kaslarınızı çalıştırıyor olsun, elde etmek istediğiniz şey için sizi yolda tutarken odaklanmanızı ve motive olmanızı sağlar .

Eliptiklerin güvenliği ve bakımı

Birçok kullanıcı, söz konusu egzersiz olduğunda, makinenin uzun ömürlü olmasının, üreticinin ötesinde, parçaların kalitesinin ve diğer dış etkenlerin büyük ölçüde doğru kullanımına ve makinenizi iyi durumda tutmaya bağlı olduğunu göz ardı eder. Ayrıca bu güvenlik, onun ihtiyatlı ve bilinçli kullanımıyla bağlantılıdır.

Şunlar da ilginizi çekebilir : 

 • güvenlik özellikleri

Belirli modellerde, kullanılmadığında bile ekipmanı koruyan güvenlik özellikleri bulunduğunu bilmelisiniz. Bunlar arasında pedalların hareket etmesini veya makinenin kendi kendine çalışmasını önlemek için kilitleme fonksiyonları ve manyetik fren sistemi bulunmaktadır.

 • Bakım onarım

İdeal olanı, bu cihazların kölesi olmamanız için bakım gerektirmeyen veya en azından çok az olanı tercih etmektir. Çok az bakım gerektiren iyi tasarlanmış bir ünite uzun süre dayanacaktır, ancak her durumda antrenmandan sonra teri silmek veya haftada bir hafif bir temizleyici uygulamak yeterli olacaktır.

 • Garanti

Bu yapacağınız önemli bir yatırımdır, bu yüzden buna değmeli ve bir şekilde halledilmelidir ve bu destek size iyi ve bol bir garanti verebilir. Paranın karşılığı birimi ayrıca düzenli kullanımda daha fazla bakım veya mekanik müdahale gerektirecek uzun vadeli bir yatırımı temsil eder.

Size sundukları garantiyle çok talepkar olmalısınız. Özellikle çerçeve üzerinde ömür boyu garantili birkaç model var. Diğer bileşenler söz konusu olduğunda, parçalar için en az 1 yıl garanti ve en az 1-3 yıl garanti idealdir. Ancak her şeyin açık olması önemlidir, bu nedenle hangi bileşenlerin kapsandığını sormalısınız veya gözden geçirmelisiniz. Son olarak, elektronik bileşenlerin garantiye dahil edilmesi iyi ve önemlidir.

Hangisi daha iyi egzersiz bisikleti veya eliptik?

Eliptik bisiklet nereden alınır?

Evinize yakın Decathlon, Sprinter veya diğer eliptik bisikletler gibi satın alabileceğiniz birden fazla spor mağazası var.

İnternette, örneğin Amazon , Aliexpress veya eBay’de her zaman seçim yapabileceğiniz daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

Eliptik bir cross trainer’da mı yoksa normal bir yol bisikletinde mi daha fazla kalori yakıyorsunuz?

Eliptik bisiklette üst gövdeyi de çalıştırdığımız için daha fazla kalori yakıyoruz, size bir fikir vermesi için 70 kg ağırlığındaki ortalama bir kişi 45 dakika boyunca eliptik bisiklette yaklaşık 700 kalori yakarken, aynı zamanda sokak bisikletinde yaklaşık 450 kalori yakar. neredeyse 500 kalori.

Eliptik makine bisikletçiler için iyi mi?

Evet tam bir fitness aleti olduğu için hem alt hem üst kasları güçlendirmeye yardımcı olur, hem de kullanan herkesin kardiyopulmoner kapasitesini artırmaya yardımcı olur.

Dizler, egzersiz bisikleti veya eliptik için daha iyi olan nedir?

Tasarım şekli hem kollarda hem de bacaklarda harekette size eşlik ettiği için eliptik ile şüphesiz dizler daha az hasar veya ağrıya maruz kalır, bu sayede yaralanmalar önlenir ve aslında kas rehabilitasyonu için en çok tavsiye edilen makinedir ve kemik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kondisyon bisikleti zayıflatırmı Kondisyon bisikleti zayıflatırmı

Kilo vermek için egzersiz bisikleti: Ne kadar zamana ihtiyacım var? Kondisyon bisikleti, herkese hizmet etme avantajına sahip bir spor ...

Koşu bandı zayıflatır mı Koşu bandı zayıflatır mı

Kilo vermek için koşu bandında ne kadar yürümelisiniz? Spor salonuna gitmeye yeni başladıysanız ve son zamanlarda pillerinizi almak ist...

Eliptik bisiklet zayıflatır mı Eliptik bisiklet zayıflatır mı

Eliptik eğitim: Kilo vermek için eliptik nasıl kullanılır? Eliptik cross trainer spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden biridir...

Eliptik bisiklet mi koşu bandımı Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

KOŞU BANDI, BİSİKLET VEYA ELİPTİK: HANGİSİ EN İYİSİ? Siz de diğer insanlar gibi mutlaka kendinize “Benim için en iyi kardiyo cihazı ned...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ