En İyi 5 Elektrikli Şofben Tavsiye

Eviniz için en iyi elektrikli su ısıtıcısı nedir

Birkaç hafta önce kendimi evimdeki elektrikli su ısıtıcısını değiştirirken bulmalıydım , suyu doğru ısıtmadığım ve teknisyenin bana verdiği onarımın maliyeti bunu karlı hale getirmedi, bu yüzden işe başladım ve o öğleden sonra evime yeni bir elektrikli ısıtıcı alırken en iyi seçenekleri aramaya başladım.elektrikli şofben tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2020 2021 , en iyi ani su ısıtıcı tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2019 , ani su ısıtıcı tavsiye 2019 , elektrikli ani su ısıtıcı tavsiye,

elektrikli şofben tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2020 2021 , en iyi ani su ısıtıcı tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2019 , ani su ısıtıcı tavsiye 2019 , elektrikli ani su ısıtıcı tavsiye,

Bu araştırma çalışması birkaç günümü aldığından, en iyi şeyin, su ısıtıcınızı satın alırken size mümkün olan en iyi tavsiyeleri vermek için izlenimlerimi sizinle paylaşmak olduğunu düşündüm. 

2021’in en iyi su ısıtıcılarının karşılaştırılması

Ne tür elektrikli su ısıtıcısı arıyorsunuz?

.

 • En iyi 100 litre elektrikli su ısıtıcısı
 • En iyi 50 litrelik elektrikli su ısıtıcısı
 • En iyi 80 litrelik elektrikli su ısıtıcısı
 • En iyi yatay elektrikli su ısıtıcısı
 • En iyi elektrikli su ısıtıcısı Fleck
 • Best Junkers elektrikli su ısıtıcısı

Elektrikli ısıtıcı çeşitleri

En iyi su ısıtıcısı pazarının ne olduğunu bulmak için göz önünde bulundurmamız gereken ilk şey şu anda mevcut olan türlerdir: gazlı ısıtıcılar , elektrikli ısıtıcılar ve güneş enerjili ısıtıcılar .

Gazlı ısıtıcılar bugün benim için uygun olmayan bir seçenektir, biz kocamız, ben ve 5 yaşındaki kızımız, bu nedenle sıcak su tüketimi o kadar yüksek değildir ve bir gaz ısıtıcısı çok pahalı olur., Güneş İspanya’da güneşe uygulanan vergilerde su ısıtıcısı bir seçenek değildi, bu yüzden bir elektrikli su ısıtıcısı almaya  karar verdik , ikincil evler için en iyi seçenek ya da büyük miktarlarda sıcak suya ihtiyaç duyan büyük bir aile değilseniz senin evinde.

İşte bu ana tipler arasından seçim yaptığımız zaman, kazan olan kayınpederimle konuştuktan sonra her biri için bulduğum en iyi kalite / fiyat modelleri ile birlikte aşağıda birkaç satırdan bahsedeceğim. yükleyici ve konu hakkında çok şey biliyor.

En iyi dikey elektrikli su ısıtıcıları

En yaygın termoslardır, dikey pozisyonda çalışmak üzere tasarlanmışlardır , bu çok yardımcı olur çünkü çok az yer kaplarlar ve küçük deliklere girerler, eğer bu termoslarda birikinti varsa bunlar genellikle dikey kazanlar olarak bilinir .

1. Thermo Teka EWH80 – En çok satan ısıtıcı 

En çok satan su ısıtıcısı olan Teka EWH80 termosundan bahsederek başlayacağım  . 80 litre kapasitesi ile ana seçenekleriniz arasında düşünmeniz gereken ucuz bir elektrik terimi.

Yapıldığı malzemeler ve tasarımının doğasında bulunan teknoloji, bu elektrikli su ısıtıcısını evin vazgeçilmezi haline getiriyor. İçinde başka hiçbir markanın sahip olmadığı – özel – üç katmana sahiptir ve ona ekstra bir kalite katar. Bu termosta kullanılan kaliteli malzemelere bir örnek, yine emaye olan paslanmaz çelik direncidir. Bununla Teka, benzersiz dayanıklılığı garanti eder .

elektrikli şofben tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2020 2021 , en iyi ani su ısıtıcı tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2019 , ani su ısıtıcı tavsiye 2019 , elektrikli ani su ısıtıcı tavsiye,

Sudaki kireç, kireç oluşumunu önleyen kalın magnezyum anotlara sahip olduğu için bu modelde endişelenmeniz gereken bir şey değil . Bu basit özellik, onu zaten birçok termosun üstüne koymaktadır.

Bu sıcak havada çalışırken kontrolün sizde olması önemlidir. Burada incelediğim Teka, güç regülatörü ve sıcaklığın 35 ° C ile 70 ° C arasında değişmesini sağlayan termostatı sayesinde sizlere verilmektedir .

Özellikle ısı ile uğraşırken güvenlik çok önemlidir. Bu nedenle, bu termos bir termometre içerir – böylece her zaman işlediği sıcaklığı bilirsiniz – basınç dalgalanmalarına karşı bir emniyet valfi ve aşırı ısınmayı önleyen bir koruma sistemine ek olarak . 

Sonuç:

Bu termos mükemmele yakın. Güç regülatörü, magnezyum anotları, üç katmanlı yalıtım ve aşırı ısınmayı önleyen koruma sistemi, en iyisi olmasa da piyasadaki en iyilerden biri olmasını sağlar.

Artıları

 • Üç kat yalıtım
 • Kalın magnezyum anotlar
 • Güç regülatörü
 • Aşırı ısınmayı önleyen koruma sistemi

EKSİLERİ

 • Sınırlı pozisyon

2. Termo Fleck Duo – Yatay veya dikey olarak verimli 

En iyi elektrikli su ısıtıcısının hangisi olduğunu bilmek ister misiniz? Şimdi , yüksek kalitesine rağmen bir şeyin pek bilinmediği durumlardan biri olan Fleck Duo termos ile devam ediyoruz . Bu doğru, en azından şimdilik, bu model: bazı uzmanlar için ayrıldı. Ve şimdi size sunuyorum.

50 litre kapasiteli bu su ısıtıcısının en ayırt edici özelliği çift ​​akümülatöre sahip olmasıdır . Yukarıdakiler sayesinde, ortalama iki sağanağa kadar sıcak su hazırlayabilirsiniz.

Bu tür ısıtıcıların yerleştirilmesi genellikle bir sorundur. Örneğin, termos için boşluğun yatay bir termos yerleştirmek için yeterince geniş olmadığı veya dikey bir termos yerleştirmek için yeterince yüksek olmadığı durumlar. Ve birçok termosun yalnızca tek bir şekilde yerleştirilebileceği ortaya çıktı. Bu Fleck ile sorun değil. Çok rahattır ve birbirinin yerine dikey veya yatay gidebilir .

Bu zırhlı direnç ve vitrifiye titanyum kaplama yükseltmek için bir termos olanak sağlar ve hızlı ve güvenli bir şekilde, etkili bir sıcaklığı muhafaza.

Akıllı elektronik termostatı ve ön ekranı – LCD tipi – çalışma koşullarının ideal olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bunlar, bu modelin dikkate almaya değer taçlandıran nitelikleridir.

Sonuç:

elektrikli şofben tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2020 2021 , en iyi ani su ısıtıcı tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2019 , ani su ısıtıcı tavsiye 2019 , elektrikli ani su ısıtıcı tavsiye,

Termos için alanınızın dikey olması ya da oldukça yatay olması farketmez, bu termos ikisinden birine girebilir çünkü çok barındırıcıdır. Diğer nitelikleri ise LCD ekranı, vitrifiye kaplaması ve çift bataryasıdır. Çok yönlü ve kaliteli bir şey istiyorsanız, bu elektrikli su ısıtıcısını satın almak ideal bir seçenektir.

Artıları

 • Mutipozisyon: yatay veya dikey olabilir
 • Çift akümülatör
 • Zırhlı direnç
 • Vitrifiye kaplama
 • Ön LCD tipi ekran

EKSİLERİ

 • Kurulum için ihtiyacınız olan her şeyi içermez: yama kabloları eksik

3. Thermo Forcali Serisi SEDNA dikey 100l. – Çevreye duyarlı verimlilik

Hayatınızı gerçekten zorlaştırmanıza gerek yok. Aletler erişilebilir ve kullanımı kolay olmalıdır. Bu yüzden 100 litrelik dikey SEDNA serisi Forcali termosunu gerçekten beğendim .

Su bir zırhlı bir elektrik direnci ile ısıtılabilen ve sahip antikorozif istem , bu yüzden olmamalı endişe çünkü birkaç ay sonra aşınmış bitirmek için direnç. Aslında dayanıklılık, bu modelin en göze çarpan özelliklerinden biridir.

Doğanın korunmasına çok önem verdiğim için bu ısıtıcının çevreye duyarlı olması benim için büyük bir kalite Öncelikle iki nedenden dolayıdır. Birincisi, teknolojisinin diğer su ısıtıcılarına kıyasla önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamasıdır. İkincisi, üretilen atıkları azaltan geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış olmasıdır.

Son olarak, yönetim sorunu. Bir kez kurulduktan sonra – ve kurulumu en zor şey değil, ancak en iyisi bir teknisyen tarafından yapılır – bu ısıtıcıyı herkes kullanabilir . Kontroller lar basit ve sezgisel üzerinde.

Bu kullanım basitliği, yüksek sıcaklıklarla çalışırken her zaman önemli olan güvenlik ile çelişmez. Bu su ısıtıcısının bir valfi ve çok sayıda kazayı önleyen bir güvenlik sınırlayıcısı vardır.

elektrikli şofben tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2020 2021 , en iyi ani su ısıtıcı tavsiye , elektrikli şofben tavsiye 2019 , ani su ısıtıcı tavsiye 2019 , elektrikli ani su ısıtıcı tavsiye,

Sonuç:

Ütülemekten hoşlanmıyorsanız, bu sizin cihazınızdır, kolay ve çabuk düzleştirme, buhar hızla ortaya çıkan ceket, mont gibi her türlü giysiyi ütülemek için, ütüleme konusunda çok iyi değilseniz bu cihaz ütü yaparak hayatınızı kurtaracaktır o kadar da zor bir görev değil.

Artıları

 • Antikorozif sistem
 • Enerji tasarrufu
 • Geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir
 • Emniyet valfi ve sınırlayıcı

EKSİLERİ

 • Braketin karşılık gelen delikleri açık değil

En iyi yatay elektrikli su ısıtıcıları

Yatay alanlarda çalışmak üzere yapılandırılmış termoslardır , eğer evinizin düzeni veya sahip olduğunuz alan size dikey bir ısıtıcıya izin vermiyorsa bunlar aynıdır, yatay olarak çalışacak ve uyum sağlayabilecek tek şeydir. Evinize bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz alan, Bu su ısıtıcılarının tankı varsa, genellikle yatay kazan olarak bilinirler .

4. Thermo Forcali serisi SEDNA yatay 8 0l.  – Maksimum performans 

Bu söz Ermo F orcali s Erie SEDNA orizontal arasında 80 itros büyük su ısıtıcı yeterli kapasitesidir.

Bu tür termosların kurulumu genellikle karmaşıktır. Daha da fazlası, tüm parçaları veya gerekli olanı getirmediğinde. Bu durumda su bağlantı hortumlarını almanız yeterlidir. Diğer her şey şunları içerir: fişli bağlantı kablosu, sabitleme vidaları ve boşaltma borusu . Talimatları iyi uygularsanız kurulumu oldukça kolaydır.

Su yüksek hızda ısınır ve en iyisi sadece bu değil, aynı zamanda onu gün boyunca pratik olarak sıcak tutması, böylece kullanılabilir olması ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilmenizdir. Bu, büyük ölçüde iki buçuk santimetre kalınlığında yalıtıma sahip vitrifiye kazan sayesindedir .

Direnç, sıcaklığın yükseltilmesinden sorumludur. Ve bu termostaki biri daha uzun süre zırhlıdır. En çok sevdiğim şey , enerji tüketiminin diğer benzerlerine göre çok daha düşük olması.

Son olarak, ampulün düzenlenmesi , suyun ne kadar sıcak olmasını istediğinizi kolayca seçebileceğiniz büyük bir hassasiyet sunar .

Sonuç:

İşlevini fazlasıyla yerine getiren ve paranın karşılığını fazlasıyla veren bir ısıtıcı. Vitrifiye kazan ile birlikte yalıtımı, suyun her zaman sıcak tutulmasına yardımcı olur. Ek olarak, sıcaklığı düzenleyebilir ve mümkün olan en az elektrik enerjisini tüketeceğine güvenebilirsiniz.

Artıları

 • Vitrifiye kazan
 • 1 inç kalınlığında yalıtım
 • Ampul düzenlemesi
 • Düşük enerji tüketimi

EKSİLERİ

 • Dış mekanlar için tasarlanmamıştır

En düşük tüketimli elektrikli su ısıtıcıları

Uzun vadede daha az para harcamak için bir seçenek ararken, özellikle az enerji tüketen modeller bulacağınız için düşük tüketimli termoslar idealdir.

5. Termo Orbegozo TRM 83 – Aşırı ısınmaya elveda 

Eviniz için ideal, düşük tüketimli bir elektrikli termos olan Orbegozo TRM 83 termos ile bitiriyorum , beyaz ve 80 litre kapasiteye sahip.

Birisinin düşük tüketimli bir elektrikli su ısıtıcısı almaya karar vermesinin nedenlerinden biri, gazlı olanı değiştirmek ve böylece biraz enerji ve para tasarrufu sağlamaktır. Eh, bununla işe yarıyor çünkü enerji açısından ve dolayısıyla para tasarrufu açısından çok verimli . Bu ısıtıcının tüketimi kolaylıkla düşük olarak sınıflandırılabilir.

Bir öneri, sıcaklığı yılın zamanına göre ayarlamaktır. Sahip olduğu potansiyometre sayesinde bunu yapabilirsiniz . Bazen daha soğuktur ve sıcaklığı biraz yükseltmek gerekir, sıcakken sıcaklığı düşürmek en iyisidir çünkü suyu çok ısıtmaya gerek yoktur.

Her iki durumda da, yalıtım tabakası su sıcaklığını saatlerce korur, böylece su ısındığında her an sizin için hazır olacaktır.

Dış mekan termostatının aşırı ısınmayı önleme işlevi vardır , bu nedenle yanıklar konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bu Orbegozo hakkında vurgulanması gereken başka bir şey de suyun ısınma hızıdır. Belki bir gün aceleniz olacak ve siz sıcak suyu bitirmeden duş alanlar endişelenmeyin çünkü bu düşük tüketimli su ısıtıcısı gününüzü çözecek. Pekala, bu model birkaç dakika içinde suyu sizin için hazırlayacak . 

Sonuç:

Suyu uzun süre hazır tutan ve hala yüksek hızda sıcak tutan bir su ısıtıcısı istiyorsanız bu model ideal modeldir. Aynı zamanda mükemmel enerji verimliliğine sahiptir, bu nedenle gereğinden fazla elektrik ödemezsiniz.

Artıları

 • Maksimum enerji verimliliği
 • Potansiyometre
 • Yalıtım katmanı
 • Aşırı ısınma koruması
 • Suyun hızlı ısıtılması

EKSİLERİ

 • Sadece beyaz renkte mevcuttur

En iyi 100 litrelik elektrikli su ısıtıcısı :  Teka EWH100

Bu dikey su ısıtıcısı, beyaz emaye kaplanmış yüksek kaliteli paslanmaz çelik bir tanka sahiptir. Size 30 ile 75 ° C arasında su sağlayacaktır Onun paslanmaz çelik direnci seramik ile kaplıdır suyla reaksiyona ve çok daha uzun sürer kalmaması. Daha fazla verim için 220 mm yalıtıma sahiptir . 100 litreye kadar su tutabilir .

Borulara çok zararlı olan bir elektroliz olayını önlemek için elektrolitik bir kovana sahiptir . Aşırı ısınmayı önlemek için termostatı, sıcaklık göstergeli termometresi ve 0,75 bar’a ayarlanmış emniyet vanası vardır . Boyutlar: 45 x 45 x 88,6 cm. Ağırlık 29,6 kgAmazon’daki fiyatlara göz atın

En iyi 50 litrelik elektrikli su ısıtıcısı :  Teka EWH 50

Teka, çok daha dayanıklı olması için 1500 W gücünde ısıtıcı ve safir emaye paslanmaz çelik tank sunuyor . 50 litreye kadar yükleyebilir Termostatı, suyu tercihinize göre 30 ile 75 ° C arasında tutar . Günlük rutininize göre ısıtma döngüleri oluşturmak için tüketim kalıplarınızı kaydeden bir SmartControl sistemine sahiptir .

Kompakt boyutu sayesinde hem dikey hem de yatay olarak istediğiniz yere kurabilirsiniz Gösterge termometresi ile birlikte gelir. Kullanımı ve kurulumu çok kolaydır. Boyutlar: 45 x 47 x 56,7 cm . Boş ağırlık: 19,1 kg.

Amazon’daki fiyatlara göz atın

En iyi 80 litrelik elektrikli su ısıtıcısı :  Junkers Elacell Slim dikey 

Elektrikli ısıtıcınızı yerleştirmek için çok az yeriniz varsa, Junkers Elacell Slim size sadece 39 cm çapında ve 123.6 cm yüksekliğinde 80 litre kapasite sunar . Ev için ideal. Öyle yüklemek kolaydır nedeniyle karşı düşük ağırlığı (25 kg) ve kullanımı çok basit. Size daha fazla dayanıklılık sağlamak için camsı çelikten yapılmış bir su tankı ve bir fedakar anot içerir .

Bu sahiptir CFC içermeyen poliüretan izolasyon ısı tutma maksimize etmek. 30ºC ile 70ºC arasında ayarlanabilir sıcaklık aralığına sahiptir . Basınç kazalarını önlemek için bir emniyet valfi ile birlikte gelir . 3 yıl garantilidir.

En iyi yatay elektrikli su ısıtıcısı :  Forcali Sedna serisi

Forcali’nin Sedna serisi, bize düşük tüketimli zırhlı dirence sahip bir elektrikli ısıtıcı getiriyor . Bu galvanizli çelik kazan olup vitrifiye su faaliyetine dirençli olmak için. Bu tutabilir 100 litre vardır ve 1500 W için suyun ısıtılması için güç , 75 ° . Bu ise enerji açısından verimli Cı aynı sınıftaki diğer ısıtıcı daha iyi olan.

Aşırı basıncı önlemek için bir emniyet valfine ve borularınızın daha güvenli olması için bir anti-elektroliz manşonuna sahiptir. Aynı zamanda bir bağlantı kablosu, fiş, sabitleme vidaları ve boşaltma borusu ile birlikte gelir. 230 V ile çalışır . Boyutlar: 46 x 100 x 51cm. Ağırlık: 30,8 kg.

Amazon’daki fiyatlara göz atın

En iyi Fleck elektrikli su ısıtıcısı :  Fleck DUO5 80 EU

Bu modern ısıtıcı, her tür suya (yumuşak ve sert) dirençli olmasını sağlamak için titanyum vitrifiye kaplamalı çift çelik bir tanka sahiptir . Oldukça kompakttır (57 x 27 x 116cm), bu nedenle küçük alanlara dikey veya yatay olarak kurarken sorun yaşamazsınız.

Onun ısıtma sistemi çok verimli sen hangi ile (Sınıflandırma B) enerjinin% 14 kadar tasarruf . Daha iyi sıcaklık kontrolü ve uzun süreli zırhlı direnç için akıllı bir elektronik termostata sahiptir . Isıtma süresini diğer geleneksel olanların yarısına düşürür . Sezgisel LCD ekran Ağırlık: 28,3 kg.

Amazon’daki fiyatlara göz atın

En iyi Junkers elektrikli su ısıtıcısı :  Elacell ince dikey 

Elektrikli ısıtıcınızı yerleştirmek için çok az yeriniz varsa, Junkers Elacell Slim size sadece 39 cm çapında ve 123.6 cm yüksekliğinde 80 litre kapasite sunar . Ev için ideal. Öyle yüklemek kolaydır nedeniyle karşı düşük ağırlığı (25 kg) ve kullanımı çok basit. Size daha fazla dayanıklılık sağlamak için camsı çelikten yapılmış bir su tankı ve bir fedakar anot içerir .

Bu sahiptir CFC içermeyen poliüretan izolasyon ısı tutma maksimize etmek. 30ºC ile 70ºC arasında ayarlanabilir sıcaklık aralığına sahiptir . Basınç kazalarını önlemek için bir emniyet valfi ile birlikte gelir . 3 yıl garantilidir.

En iyi elektrikli su ısıtıcısını satın alma rehberi

Boyut ve kapasite

OCU (Tüketicilerin ve kullanıcıların organizasyonu), en iyi elektrikli su ısıtıcısını seçerken, kapasitenin ve boyutun, elektrikli su ısıtıcınızı seçerken dikkate alınması gereken iki şey olduğunu, normalde kapasitelerin tankın depolanabileceği litreye bağlı olduğunu vurgulamaktadır. termos (50L, 75L, 100K, 150L, ​​200L ve 300L), ailedeki her bir kişi için termosun günde 30 ila 50 litre su tüketmesi normaldir, eğer sayarsanız ve daha fazla veya daha az hesaplarsanız Evde sahip olduğunuz sıcak su tüketimi ihtiyacınız olan kapasiteyi hesaplayabilirsiniz, en normal olanı 100L ile 150L arasındaki termostur, işte ihtiyacınız olan tankın kapasitesini hesaplamak için bir dizi ipucu:

 • Ailedeki üye sayısı: Normal olan, her insanın yaklaşık 30 litre su tüketmesidir, o kişi uzun süre duşta kalırsa, tüketim 50 litreye çıkabilir, 3-4 kişi için tavsiye edilen bir şeydir. 100-150 litre depozito ve 2 kişilik 100 litrelik depozito.
 • Kullanıldığı ortam: Kendinize bir duş vermek, bir küveti doldurmak zorunda kalmakla aynı şey değildir, ikincisi çok daha fazla tüketir ve tüketiminizi kişi başına yaklaşık 50 litre suya fırlatır.

HANGİ ELEKTRİKLİ ISITICI ARIYORSUNUZ?

Piyasadaki en iyi elektrikli su ısıtıcılarını keşfedin :

 • En iyi 100 litrelik elektrikli su ısıtıcıları
 • En iyi 80 litrelik elektrikli su ısıtıcıları
 • 50 litrelik En İyi Elektrikli Su Kazanları
 • En İyi Düşük Tüketim Termosu

Kurulum

Isıtıcıyı kurarken, sıcak su talebinin yüksek olduğu bir alanda, örneğin mutfak veya banyo yakınında yapmanız önemlidir, çünkü aksi takdirde sıcak su temini sırasında ısı kayıpları yaşarsınız, bu nedenle önemi Bu sıcak suyun gideceği evin en yakın bölgesindeki mevcut alana bağlı olarak dikey veya yatay bir kazan seçilmesi, böylece termostatın verimliliğini ve doğru bir su ölçümünü garanti ederek en verimli kazan tipi haline gelmektir. sıcaklık.

Bakım

Elektrikli su ısıtıcıları, sağladığı kolaylıklar ve sağladığı konfor nedeniyle günümüzde en çok kullanılan kazan türüdür şüphesiz, su sıcaklığının hızı ve tutarlılığı artıdır, bu nedenle ısıtıcınızın uygun şekilde bakımını yapmak önemlidir. Tüketicilerin ve Kullanıcıların Organizasyonu (OCU):

 1. Tatildeyken termosları kapatın, tatilde uzun bir süre geçirecekseniz, bozulmasını önlemek için termosunuzu kapatmanız ve fişini çekmeniz şiddetle tavsiye edilir.
 2. Limitlerini zorlamayın, asla termosların maksimum sıcaklığını kullanmamanız tavsiye edilir ancak önerilen olanı, tüketim açısından tasarrufun yanı sıra, termosların daha iyi ve daha uzun süre kalmasına yardımcı olursunuz.
 3. Kaliteli bir termosa yatırım yapın, termoslardaki arızalar genellikle yaklaşık 5 yıllık yaşam sürelerinden sonra meydana gelir, bir elektrikli su ısıtıcısının daha fazla dayanma süresi kalitesine bağlı olacaktır, bu nedenle bu kılavuzda çok kaliteli kazanları tavsiye ediyorum. Hem tüketimde hem de gelecekteki yedek parça veya onarımlarda tasarruf etmenizi sağlayacak uygun fiyatlar.
 4. Kurulumu için doğru yeri seçin, termosun evin içinde ve daha fazla sıcak suya ihtiyaç duyulan alanlara olabildiğince yakın olması önemlidir, bu nedenle boruları sıcak tutmak, dışarıya kurulursa termal kullanmak önemlidir. bozulmayı önlemek için yalıtım.

Tüketim

OCU ayrıca tüketimin de önemli olduğuna dikkat çekiyor, genel bir kural olarak elektrikli su ısıtıcıları, büyük miktarlarda sıcak suya ihtiyacınız yoksa en iyi seçenektir, böylece termostatınızı ısıtıcımızı daha verimli bir şekilde kullanacak ve azaltabilirsiniz. enerji tüketimi, elektrik faturasında% 20 ile% 30 arasında tasarruf sağlayabilmenin yanı sıra nadir durumlarda sıcak suya ihtiyaç duyduğunuzda düşük tüketimli modeller de mevcuttur.

A +++ kaliteli elektrikli su ısıtıcı markaları

Hurdacılar

Junkers elektrikli su ısıtıcı markası , 1895 yılında Hugo Junkers, ev tipi su ısıtıcılarının teknolojik temeli haline gelen bir cihaz olan kaloriferin patentini aldığında ortaya çıktı, bugün en iyi bilinen elektrikli kazan markalarından biridir ve ne zaman bakarsanız dikkate alabileceğiniz bir seçenektir. Aradığınız ürünlerde kalite için. Elektrikli ev ısıtıcıları piyasadaki en değerli ürünler arasındadır ve kaliteleri ve yüzeyleri mevcut markaların en iyilerinden biridir, işte kullanıcılar tarafından en çok değer verilen üç Junkers ısıtıcı:

Fleck

Fleck elektrikli su ısıtıcılarının markası50’li yıllarda ortaya çıkan, evimizde çok ihtiyaç duyulan bu ürünlerin üretiminde uzman İspanyol bir marka, ürünleri profesyonellerden kullanıcılar için ısıtıcılara kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor, eğer arıyorsanız Teka eşliğinde İspanya’nın lider markasıdır. İspanyol ısıtıcı Fleck şirketi en iyi seçeneğinizdir, her zaman en düşük fiyata en iyi hizmeti arayan sağlam ve yüksek kaliteli termoslardır, ana ürünleri dört kısımda tanımlanmıştır; elektrikli su ısıtıcıları, gaz akümülatörleri, ısı pompaları ve depolama tankları, böylece bir evin su ve ısınma açısından sahip olabileceği tüm ihtiyaçları karşılayan, ayrıca 2015’teki son buluşu% 75’e varan oranlarda ulaşmayı başaran ısı pompası oldu. enerji tüketiminde tasarruf,

Cointra

Elektrikli ısıtıcılar markası Cointra 60 yıldan daha uzun bir süre önce ortaya çıktı, elektrikli su ısıtıcınızı satın alırken hızla en güvenli markalardan biri haline geldi, ürünlerindeki kalite ve yeniliğe bahse giriyorlar, en çok aranan bir artı olan enerjidir. İtalya merkezli Ferroli grubuna ait bir İspanyol markası satın almaya karar verirken tasarruf ve güvenlik, ev sektöründe oldukça aktif, her türlü ısıtıcı ve kazan imalatı yaparak, alıcıların gözdesi haline gelen marka mevcut. 5 kıtada ve 35’ten fazla ülkeyi kapsayan, ekolojik bir noktaya sahip yüksek kapasiteli elektrikli su ısıtıcıları elde etmek için enerji tüketimi gereksinimlerini aşan bir marka.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden bir elektrikli su ısıtıcısı seçmelisiniz? OCU’ya göre gazlı olana göre ne gibi avantajları var?

Normalde bir elektrikli ısıtıcının gazlı ısıtıcıya göre avantajları vardır, ancak en önemlileri şunlardır:

 1. Evinizde bir gaz tesisatı bulundurmanıza gerek yoktur , böylece güvenlik için tüm bu kontrol ve incelemelerden kaçınmış olursunuz .
 2. Su basıncının türüne bakılmaksızın çalışır , böylece sayısız sorunu önler ve maliyeti etkileyen büyük miktarlarda sıcak suyu boşa harcamak zorunda kalmaz.
 3. Gaz tesisatı ile risk almak zorunda kalmamak çok daha güvenlidir .
 4. Su , su akışına ve o sırada üretilen ısıya bağlı olan gaz ısıtıcılarının can sıkıcı iniş çıkışları olmadan daima sabit bir sıcaklığı korur .
 5. Gaz tüplerine ihtiyacınız yoktur , böylece son bir banyo için hala gazınız olup olmadığı konusunda belirsizlik yaşamaktan kaçınırsınız, yoksa bitirmeden önce buzlu su çıkmaya başlar.
 6. Sıkı güvenlik düzenlemelerinin zorluklarıyla uğraşmak zorunda kalmadan birçok yere kurabilirsiniz .

Su ısıtıcısını nasıl açarsınız?

Elektrikli ısıtıcınızı açmak için onu elektrik prizine bağlamanız ve ona bağlı olan su musluğunu açmanız, ardından termostatı etkinleştirmeniz ve depo dolana kadar yaklaşık 90 dakika beklemeniz gerekir.

Elektrikli su ısıtıcısı nasıl programlanır?

Elektrikli ısıtıcınızı nasıl programlayacağınızı bilmiyorsanızYa da endişelenmenize gerek yok, gerçekten basit bir operasyonları var, genellikle termosun sıcaklığa bağlı olarak çalışmasını istediğiniz gücü ayarlayabileceğiniz dijital bir işaretleyiciye veya bir çarka sahiptir, ruletli modellerde bir tarafa veya diğer tarafa dönerseniz sıcaklığı düşürebilir veya artırabilir, zamanlayıcıya sahip bir dijital modeliniz varsa, suya ihtiyacınız olacak zamanı aşağı yukarı seçmeniz ve 1s 30dk’da işaretlemeniz gerekecektir. daha önce termosun yeterli zamana sahip olması için Suyu ısıtmanız gerekir, bu nedenle, örneğin 08: 30’da duş alırsanız, termosu 07: 00’de açmak en iyisidir. Herhangi bir sorunuz varsa, elektrikli ısıtıcınızın kullanım kılavuzuna başvurmanız önerilir.

Yatay bir elektrikli su ısıtıcısı nasıl boşaltılır?

Elektrikli su ısıtıcınızı boşaltmanız gerekiyorsa , en kolay şey geleneksel süzgeci alet kullanmadan kullanmaktır, su ısıtıcınızı elektrik akımından çekip soğuk su musluğunu kapatmanız yeterlidir, böylece su devam etmez. Kazan tankına girmek için bir sonraki adım, hem yatay hem de dikey su ısıtıcıları için bir prosedür olan, ısıtıcı tankını tamamen boşalana kadar tamamen boşaltmak için evinizdeki sıcak su musluğunu açmaktır. Önceki yöntemi kullanamıyorsanız, termosunuz genellikle onu boşaltmak için açmanıza izin veren bir tahliye vanası içerir, öncekinden daha yavaş bir işlemdir, ancak aynı zamanda geçerlidir.

Hangi termos en iyisidir, dikey mi yoksa yatay mı?

Seçeceğiniz elektrikli su ısıtıcısının türü hakkında şüpheleriniz varsa endişelenmeyin, her ikisinin de aynı faydaları var, tek fark, aranjmanlarının mevcut alana uyum sağlamak için farklı olmasıdır, suyunuzun önemli olduğunu unutmayın. Isıtıcı olabildiğince iyidir. Borularınızı doğru sıcaklıkta tutmak ve iyi bir bakım sağlamak için sıcak su talep ettiğiniz alanın yakınında, böylece kazanınızın ömrünü uzatır.

Elektrikli ısıtıcı nasıl sökülür?

Sen olmamalıdır senin elektrikli su ısıtıcı sökmeye Duvara veya daha önceden sahip bağlantı elemanları bunu kesildi Eğer unhooking yapabilirsiniz gibi boyamak için kaldırmak gerekiyorsa, işlem sırasında ona zarar emin olmak için profesyonel yardım almadan , eğer kazanınızı hala sökmek istiyorsanız, aşağıdakileri izlemelisiniz: O geçti:

 1. Isıtıcı tankını boşaltın
 2. Elektrik akımından ayırın
 3. Bağlı olan hortumları ve su bağlantılarını ortadan kaldırın
 4. Kauçuk contalara zarar vermemek için dikkatlice çıkarın.
 5. Bağlantı elemanlarını çıkarın
 6. Tüm vidaları, donanımı vb. Çıkarın. şasiyi ortadan kaldırmak ve farklı parçaları ayırabilmek.

Burada, sizin için yararlı olabilecek diğer ev ürünlerini size bırakıyoruz:

Elektrikli su ısıtıcısı: termos alırken ipuçları

Elektrikli su ısıtıcısı satın alma fikrini düşünüyorsanız ve karar veremiyorsanız, size bazı tavsiyelerde bulunacağız. Hakkında düşünmek satın tek ısıtıcı elektrikli su, bazı çok iyi alıyorsanız fiyat ve bakım koşulları, yanı sıra ilgili garantiler. Termosun garantisinin iki yıldan az olmaması tavsiye edilir . Aslında, birkaç markanın sunduğu bir şey. Kendimizi gazlı ısıtıcı mı yoksa elektrikli su ısıtıcısının mı daha iyi olduğu konusunda konumlandırmayacağız. Bu, her birinin sahip olduğu koşullara, gereksinimlere ve olanaklara bağlıdır.

Elektrikli su ısıtıcısı nasıl çalışır?

Elektrikli su ısıtıcısının bir su deposu vardır. 50 ile 100 litre arasında değişen kapasiteler bulabilirsiniz (seçim ihtiyaçlarınıza bağlıdır). Tankın içinde, etkinleştirildiğinde suyu ısıtan bir elektrik direnci vardır: bu kadar basit. Tankın yapıldığı izolasyon malzemeleri sayesinde sıcak su içeride tutulur. Yani, kahveyi içeride tuttuğunuzda bir termosla aynı işlevi görür.

Uzun bir süre geçtiği ve suyun soğuması gibi bir durum ortaya çıkarsa, bazı sensörler direncin aktivasyonunu otomatikleştirir ve bu, suyu tekrar ısıtmaya devam eder. Suyu gazlı ısıtıcılar kadar çabuk ısıtmadığı doğrudur. Bu nedenle kısa sürede çok miktarda sıcak suyun kullanıldığı bir evde yetersiz kalabilir.

Elektrikli su ısıtıcısının avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Elektrikli bir su ısıtıcısı genellikle bir gazlı ısıtıcıdan daha fazla yer kaplar. Uzayda kısaysanız, bir düşünün. Elektrikli su ısıtıcıları ile gaz kurulumundan tasarruf edeceğiniz de doğrudur, çünkü onları yalnızca akıma bağlayabilmeniz gerekir. Elektrikli su ısıtıcıları ile su anında sıcak çıkar. Beklemek zorunda değiliz. Ayrıca teknolojileri, basınç altında çok fazla su olsun veya olmasın her türlü akışa uygun hale getirir ve su sıcaklığı her zaman aynıdır. Duşta sizi şaşırtacak soğuk hava akımı yoktur.

Dezavantajlardan biri de termostaki su bitmediği sürece suyun sıcak çıkmasıdır. Varsa, tekrar sıcak su almak için yeniden dolana kadar beklemek gerekecektir. Ayrıca elektrikli tanklarda elektrik tam olarak ucuz olmadığı için elektrik faturası daha pahalı olabilir. Elektrikli anlık ısıtıcılar da vardır ancak çok yüksek elektrik gücüne ihtiyaç duydukları için tüketimleri çok yüksek olduğu için tavsiye edilmemektedir.

Elektrikli su ısıtıcınızı seçeneklerinize göre satın alın

Daha önce de belirtildiği gibi, hiçbir sistem diğerinden daha iyi değildir. Açıktır ki, çok sayıda insanın yaşadığı, çok müşteri suyunun tüketildiği bir ev ise, belki de elektrikli şofben satın alma seçeneğinin değerlendirilmesi gerektiği açık olmalıdır.