Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Eliptik bisiklet zayıflatır mı

Eliptik eğitim: Kilo vermek için eliptik nasıl kullanılır? Eliptik cross trainer spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Bununla birlikte, genellikle yanlış kullanılır ve kilo vermek ve kilo vermek için eliptik kullanmak gibi tüm faydaları kullanılmaz . Herhangi bir seansta yakılan kalori sayısı makine optimizasyonuna, direnç seviyesine veya kullanılan hıza bağlı olsa da, sadece 30 dakikada tipik olarak yaklaşık 270-400 […]

06 Şubat 2022 - 10:19 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi. A+A-

Eliptik bisiklet zayıflatır mı

Eliptik eğitim: Kilo vermek için eliptik nasıl kullanılır?


Eliptik cross trainer spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Bununla birlikte, genellikle yanlış kullanılır ve kilo vermek ve kilo vermek için eliptik kullanmak gibi tüm faydaları kullanılmaz . Herhangi bir seansta yakılan kalori sayısı makine optimizasyonuna, direnç seviyesine veya kullanılan hıza bağlı olsa da, sadece 30 dakikada tipik olarak yaklaşık 270-400 kalori yakılabilir .

Ek olarak, eliptik cross trainer’ın büyük bir yararı, düşük etkili bir antrenman sağlamasıdır , çünkü ayaklarınızı her zaman pedallarda tutarak, oluşturulan hareket eklemlerinize ve sırtınıza dost olur.

Eliptik, aynı anda daha fazla kasın çalışmasını sağlayan kardiyo ekipmanlarından biridir . Dörtlü, hamstring, glutes ve baldırlarınızdaki kas gücünü ve dayanıklılığını artırın, aynı zamanda kolları aktif olarak kullanarak kollarınızı, göğsünüzü ve sırtınızı da çalıştırın. Ne kadar çok kas çalışırsa, o kadar fazla kalori yakılır , bu nedenle kilo vermek için eliptik kullanmak idealdir .

Eliptikte nasıl yağ yakılır?

Her şeyden önce, kilo kaybı için her eliptik egzersiz sırasında akılda tutulması gereken birkaç şey vardır . Doğru antrenman yapmak daha fazla fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır: Doğru duruşla ayağa kalkmak , başınızı sıkıca omuzlarınızda ve omuzlarınızı kalçalarınızın önünde tutmak önemlidir . Üst bedeninizi çalıştırmak için , sadece tutmak değil, aktif olarak kolları itip çekmeniz gerekir .

Makineye yaslanmak, eliptik bisikletin güçlendirici ve yağ yakıcı etkilerini azaltabilir. Ayrıca, zamanla omuzlarınızı ve sırtınızı zorlayabilir.

Hızı kontrol etmek önemlidir. Eliptik egzersizlerde çok hızlı gitmek geri tepebilir ve kaslarınızı gerçekten meşgul etmeyebilir.
Başka bir deyişle, yokuşlarda olduğu gibi hızlanmak, bacaklarınızı kandırır ve kalori yakma ve güçlendirme faydalarını azaltır. Ayakların hareketi kendi kendine sağlanmalı ve pedallardan gelmemelidir .

Eliptik kullanmanın avantajları

Eliptik bisikleti seçmek için pek çok neden vardır , ancak en önemlileri şunlardır:

 • Alt bedeninizde kalça kaslarınızı, dörtlü kaslarınızı, hamstringlerinizi ve baldırlarınızı çalıştırın . Ayrıca üst gövdede lats, pektoral, pazı ve triseps .
 • Ağırlık taşıyan kemiklerdeki mineral kaybını azaltmaya yardımcı olur .
 • Ayaklar darbelerden kaçınarak pedallardan asla ayrılmaz . Eliptik bir egzersiz daha sessiz ve daha rahattır.
 • Eliptik bisikletin direncini ve eğimini ayarlayabilir , hızı da değiştirebilirsiniz.
 • Sağlıklı bir diyet ve kuvvet antrenmanı ile birleştirildiğinde, eliptik bisikleti kilo vermek için kullanmak kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
 • Düzenli kardiyo egzersizleri ayrıca stresi azaltır , ruh halini iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve obezite ile ilişkili hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

kilo kaybı için eliptik egzersiz

Aşağıda, hızlı kilo vermek için çeşitli eliptik makine ayarlarını kullanan dört egzersiz seansı bulunmaktadır. Haftalık kilo verme rutininize en az bir eliptik egzersiz seansı eklemeniz önerilir veya hafta boyunca birkaç kez eliptik kullanıyorsanız, birkaç veya daha fazlasını deneyin.

Yüksek yoğunluklu kısa aralıklarla (30 dakika)

Makinenin kısa aralıklı programını seçer . Değilse, manuel modu kullanın. Eğimi (veya rampayı) düşükten orta dereceye ayarlayın .

 • Üç dakikalık bir ısınma süresinden sonra, makinenin aralık programını takip edin (genellikle 30 saniye ila iki dakika). Manuel modda yapılırsa , direnci bir veya iki dakika önemli ölçüde artırın . Kolları itmek ve çekmek , RPM’yi artırmaya yardımcı olacaktır .
 • Yoğun aralıkla aynı uzunlukta bir dinlenme süresi elde etmek için yoğunluğu azaltın ve RPM’yi yavaşlatın .
 • 27 dakikalık toplam egzersiz süresine ulaşılana kadar aralıkları tekrarlayın . Ardından , üç ila beş dakikalık hafif çaba için soğutun.

Tepeler (45 dakika)

İki ila beş dakikalık bir süre boyunca direnci ve eğimi kademeli olarak artıran ve ardından bir dinlenme süresi sunan bir “Tepe” programı seçin . Çoğu makine, tepe antrenmanı başına dört ila altı tekrar sunar.

 • Isınma aşamasından sonra (üç ila beş dakika), tepe egzersizini yapın ve toplam süreyi not edin.
 • Beş dakika soğutun .

Orta süreli uzun aralıklar (45 dakika)

Manuel modda gerçekleştirin . Ayrıca rampa ve devir ayarlanarak yoğunluk arttırılabilir .

 • Isındıktan sonra ( üç ila beş dakika), orta-yüksek düzeyde bir eforla beş beş dakikalık aralıklarla gerçekleştirin . Aşağıdaki parametreleri kullanın:
 1. Düşük rampa, düşük direnç, yüksek RPM
 2. Orta rampa, düşük direnç, yüksek RPM (ters pedal)
 3. Yüksek rampa, düşük direnç, yüksek RPM
 4. Orta rampa, düşük direnç, yüksek RPM
 5. Düşük rampa, orta direnç, yüksek RPM (ters pedal)
 • Her aralık arasında, orta yoğunlukta (orta efor seviyesi) üç dakika toparlayın .
 • Üç ila beş dakika soğutun.

Merdiven (60 dakika)

 • Beş dakika ısıtın , eller serbest vuruş yapın. Ardından, 15 dakikalık aralıklarla üç kez yapın . Bu aralıklar sırasında , aşağıdakileri yaparak her beş dakikada bir yoğunluğu artıracaksınız :
 1. İlk beş dakika : düşük rampa, düşük direnç (orta düzeyde efor)
 2. Sonraki beş dakika : orta rampa, orta direnç (orta-yüksek efor seviyesi)
 3. Son beş dakika : yüksek rampa, yüksek direnç (yüksek efor)
 • İlk 15 dakikalık aralığı tamamladıktan sonra , iki dakika boyunca hamle yapın , ardından makineyi indirin ve yalnızca vücut ağırlığınız için 25 squat yapın .
 • İkinci aralığı gerçekleştirin (bir öncekiyle aynı yapıya sahip, akciğerler ve ağız kavgası dahil).
 • Üçüncü aralığı gerçekleştirin .
 • Beş dakikalık kolay adımlarla serinleyin ve kollarınızın serbestçe sallanmasına izin verin.

Diğer bisikletlere kıyasla eliptik çapraz eğitmen

Aynı egzersizi tekrar tekrar yapmak vücudun buna uyum sağlamasına neden olur . Zamanla, daha az kalori yakılır ve kardiyovasküler sağlık, iyileşmek yerine korunur. Daha fazla kalori yakmanın ve zindeliği daha hızlı artırmanın ideal yolu , ana egzersiz modu olan eliptik olarak yapılsa bile , rutini değiştirmektir .

Dönen bisikletler veya sabit bisikletler

Düşük etkili başka bir kardiyo makinesi olan sabit bisiklet, egzersiz yaparken oturmanıza da izin verir, bu da dengenin korunmasına yardımcı olur ve eklem veya sırt ağrısı olanlar için idealdir . Ancak, direnci ayarlayabilirken, eğimi ayarlayamazsınız veya eliptikte yaptığınız gibi kontrol çubuklarını kullanamazsınız.

açık hava bisikleti

Açık havada bisiklet sürmenin en büyük dezavantajı, onu spor salonundaki gibi kontrol edememenizdir . Üstesinden gelinmesi gereken tepeler ve engeller var, ayrıca temel stabilitenin ek zorluğu ve bisiklette kalmanızı sağlamanın önemi var. Bisiklete binme genellikle düşük etkilidir , ancak yeni başlayanlar veya eklem sorunları olanlar , en azından başlangıçta eliptik bisikleti seçmelidir .

Stepmills veya özel kardiyo

Bu makine , eliptik makineden bile daha fazla kalça ve dörtlü kasları hedef alan harika bir alt vücut antremanı sağlayabilir . Yine de eliptik, düşük etkili eğitim için hala en iyi seçenektir.

koşu bandında koşmak

Eliptik bisiklet, vücut ağırlığınız makine tarafından tamamen desteklendiğinden yeni başlayanlar için ideal olsa da, koşu bandı , hız ve eğime bağlı olarak özellikle ileri düzey koşucular için daha fazla kalori yakma potansiyeline sahiptir . Ancak koşu bandında yüksek etkili bir antrenman yapacaksınız . Ayrıca vücudun sadece alt kısmını çalıştırır . Tüm vücut kardiyo antrenmanı yapmak isteyenler veya eklem sorunları olanlar kilo vermek için eliptik antrenmanı tercih etmelidir .

Eliptik bisikleti kullanmak için diğer ipuçları

 • Eliptik bisikletlerin yüzeyine ve çalışmasına uygun ayakkabı giymek önemlidir .
 • Herhangi bir kilo verme rejimine başlamadan önce , özellikle spor salonu ekipmanının kullanımını tehlikeli hale getirecek yaralanmalarınız varsa, bir doktora danışın .

Artık bir eliptik bisiklet uzmanı olduğunuza göre, eliptik bisikletle kilo vermek için tüm faydalarını ve en iyi egzersizleri biliyorsunuz. Evde kilo vermek için eliptik kullanmaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kondisyon bisikleti zayıflatırmı Kondisyon bisikleti zayıflatırmı

Kilo vermek için egzersiz bisikleti: Ne kadar zamana ihtiyacım var? Kondisyon bisikleti, herkese hizmet etme avantajına sahip bir spor ...

Koşu bandı zayıflatır mı Koşu bandı zayıflatır mı

Kilo vermek için koşu bandında ne kadar yürümelisiniz? Spor salonuna gitmeye yeni başladıysanız ve son zamanlarda pillerinizi almak ist...

Eliptik bisiklet mi koşu bandımı Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

KOŞU BANDI, BİSİKLET VEYA ELİPTİK: HANGİSİ EN İYİSİ? Siz de diğer insanlar gibi mutlaka kendinize “Benim için en iyi kardiyo cihazı ned...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ