Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2021
EIpaRs 2021

Eliptik bisiklet tavsiye

Bu yazıda egzersiz bisikleti ile eliptik bisiklet arasında bir karşılaştırma yapacağız . Egzersiz bisikleti veya eliptik bisiklet hangisini seçmeli? Bu karşılaştırmayı yapmak için, kendimizi ev için tasarlanmış herhangi bir kardiyo makinesinde temel olduğunu düşündüğümüz birkaç yön veya faktöre dayandıracağız . Bu faktörler ağırlık ve alan , fiyat , geliştirmek için olası egzersizler ve her makine ile çalıştırılan kaslardır .eliptik bisiklet tavsiye ,eliptik bisiklet tavsiyesi | Kadınlar Kulübü, eliptik bisiklet […]

04 Mayıs 2021 - 15:35 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi. A+A-

Eliptik bisiklet tavsiye

Bu yazıda egzersiz bisikleti ile eliptik bisiklet arasında bir karşılaştırma yapacağız .

Egzersiz bisikleti veya eliptik bisiklet hangisini seçmeli?

Bu karşılaştırmayı yapmak için, kendimizi ev için tasarlanmış herhangi bir kardiyo makinesinde temel olduğunu düşündüğümüz birkaç yön veya faktöre dayandıracağız . Bu faktörler ağırlık ve alan , fiyat , geliştirmek için olası egzersizler ve her makine ile çalıştırılan kaslardır .eliptik bisiklet tavsiye ,eliptik bisiklet tavsiyesi | Kadınlar Kulübü, eliptik bisiklet tavsiye 2020 , manyetik eliptik bisiklet tavsiye , eliptik bisiklet önerileri , eliptik bisiklet tavsiye 2019 , eliptik bisiklet marka tavsiye , sessiz eliptik bisiklet tavsiye , ev tipi eliptik bisiklet tavsiye , eliptik tavsiye,

Analiz edebileceğimiz birçok değişken bıraktığımızdan eminiz, bu yüzden isterseniz yorumlarda bize her türlü değişkeni sorabilirsiniz ve size en kısa sürede cevap vereceğiz.

Fitness için sayfa gruplarımızda yer alan tüm haberlerden haberdar olmak istiyorsanız, bültenimize abone olabilir ve böylece tüm haberlerden haberdar olabilirsiniz!Karşılaştırmaya devam etmeden önce eliptik ve  kondisyon bisikletleri hakkındaki makalelerimizi inceleyebilirsiniz 

Şimdi, karşılaştırmayı nokta nokta yapacaksak ve sosyal ağlarda paylaşmayı unutmayalım ki, daha fazla insanın ev için bir kardiyo makinesi seçerken doğru kararı vermesine yardımcı olabiliriz.

AĞIRLIK VE UZAY SABİT / ELİPTİK BİSİKLETLER

Şu anda neredeyse tüm kardiyo makinelerinde evin içinde kolay hareketlilik için yerleşik taşıma tekerlekleri vardır  ve bu nedenle, eğitim için sahip olduğumuz alan depolama için sahip olduğumuz yerden farklıysa, makineyi herhangi bir zamanda hareket ettirir. Bu durumlarda makinenin katlanabilir olup olmadığı, ağırlığı ve boyutu unutulmamalıdır.

 • Yer kazanmak için bir katlama makinesine sahip olmak söz konusu olduğunda , birkaç şeyi hesaba katmanız gerekir. Bunlardan ilki ve en önemlisi, katlandığında aradığımız boyuta uyum sağlamasıdır, çünkü yatay ve diğerleri dikey olarak katlanan bisikletler vardır Dikkate alınması gereken ikinci konu, bu makinelerin sunduğu faydaların kalitesidir , çünkü çoğu durumda sabit veya eliptik bisikletin kalitesi, katlandığı basit gerçeğinden dolayı kaybedilebilir, bu nedenle bu durumda biz tercihlerimize değer vermeli ve onlara göre hareket etmelidir.
 • Boyutla ilgili olarak, katlamayan makinelerin ortalama pazar büyüklüğüne her zaman değer vereceğimizi söyleyebiliriz. Sabit bisikletlerin ortalama boyutu 105 cm x 53 cm x 140 cm ve ortalama eliptik bisiklet boyutu 165 cm x 65 cm x 160 cm’dir, bu nedenle genel anlamda eliptik bisikletlerin bedeninden çok daha büyük bir boyuta sahip olduğunu söyleyebiliriz . sabit bisikletler.Bunun bir ortalama olduğunu ve bu değerlerin modele bağlı olarak çok farklı olabileceğini tekrarlıyoruz. Nokta başında yorumladığımız faktörler, kapladıkları alan ve evin içinde nasıl hareket ettirilebilecekleri nedeniyle işgal ettikleri bu alan çok önemlidir. Elde edilen verilerle genel anlamda kondisyon bisikletlerinin özellikle genişlik olarak daha küçük olacağını, böylece evin içinde eliptik bisikletlere göre çok daha iyi hareket ettirebileceğimizi söyleyebiliriz.
 • Bu noktada hesaba katacağımız son faktör ağırlıktır . Burada, piyasada farklı makinelerin analizini gerçekleştirmeden önce, biz zaten biliyorduk eliptikler genel anlamda, statik olanlardan daha ağırdır . Ortalama yapıldığında, sabit bisikletlerin ortalama ağırlığının 35 kg, eliptiklerin ise 80 kg olduğunu elde ediyoruz. Bu, makinenin hareketliliği için çok önemli bir faktördür.
eliptik bisiklet tavsiye ,eliptik bisiklet tavsiyesi | Kadınlar Kulübü, eliptik bisiklet tavsiye 2020 , manyetik eliptik bisiklet tavsiye , eliptik bisiklet önerileri , eliptik bisiklet tavsiye 2019 , eliptik bisiklet marka tavsiye , sessiz eliptik bisiklet tavsiye , ev tipi eliptik bisiklet tavsiye , eliptik tavsiye,

STATİK / ELİPTİK BİSİKLET FİYATI

Fiyat, herhangi bir ürünü satın alırken belirleyici bir faktördür , ancak kalite veya ihtiyaç gibi diğer faktörlerin de belirleyici faktörler olduğu açıktır, bu nedenle tüketici harcama seviyesi hakkında küçük bir analiz yapacağız.

Sabit bisikletlerle ilgili olarak iki farklı kullanıcı türü vardır. Bir yandan statik dünyasına başlamak isteyen ve bir bisikleti test etmek için çok para harcamak istemeyenler var ve bu tür bir kullanıcının yaptığı ortalama harcama 200 €. Öte yandan, genellikle zaten bu dünyada olan ve daha yüksek kalite arayan kullanıcılar olan en talepkar kullanıcılar var. Söz konusu kullanıcı, makinenin kalitesi ve performansı gibi diğer faktörleri de hesaba katar. Bu tür bir tüketici tarafından yapılan ortalama harcama 800 ila 1000 Euro arasındadır.

Eliptik bisikletlerin yalnızca bir baskın kullanıcı türü vardır. Bu tür kullanıcılar genellikle 500 € ile 900 € arasında harcama yapar (bu, diğer fiyat aralıklarında kullanıcı olmadığı anlamına gelmez).

Tüketici tarafından yapılan harcamaların yanı sıra bu noktada her makinenin fiyat seviyesi ile de ilgileneceğiz Normal olduğu gibi, sahip olduğu aralığa bağlı olarak her makinenin fiyatı farklı olacaktır. Bir egzersiz bisikletinin ortalama fiyat seviyesi 400 € ve eliptik bisikletin fiyatı 600 € ‘dur. Bu nedenle, statik olanların pazar hacmi, eliptik bisikletlerden daha büyük olacaktır.

EGZERSİZ BİSİKLETİ VE ELİPTİK BİSİKLET: KARŞILAŞTIRMA

Bu karşılaştırmada , yapılabilecek bir dizi alıştırma göstereceğiz ve bu iki makine arasında var olan farklılıkları ve benzerlikleri bulacağız. Hiçbir zaman egzersiz türlerini makineyle sahip olduğunuz seviyeye göre analiz etmeyeceğiz, çünkü bunlar her zaman özelliklerinize göre özeldir. Yapacağımız şey, yapılabilecek olası egzersizlerin genel bir karşılaştırmasıdır.

Daha fazla uzatmadan, yapılabilecek farklı egzersizleri analiz edeceğiz:

 • Normal olarak alt vücut eğitimi . Bu noktada, iki makine, hem alt gövdeyi pedal çevirerek hem de eliptik bisikletle çalıştırabileceğiniz için, çok yüksek benzerlikle hedeflere ulaşıyor, ancak ikinci durumda, yalnızca alt gövdeyi çalıştırmak için yapmamız gerekecek. sabit gidona tutun.
 • Bel eğitimi . Normal pedal çevirmek yerine ters yönde yaparsak, yani geriye doğru pedal çevirirsek, diz kirişini ve kalça kaslarını daha yoğun güçlendirmiş oluruz. Bu tür egzersizlerle önceki eğitimde olduğu gibi, sabit ve eliptik bisikletler arasında çok benzer sonuçlar elde edeceksiniz.
 • Tüm vücut eğitimi . Bu durumda, bu tür antrenmanları sadece eliptik bisikletlerle yapabilirsiniz, çünkü hareketli gidonu ile hem alt hem de üst bedeninizi aynı anda çalıştırmanıza izin verir. Bu durumda, bu egzersizi sabit bisikletle yapamazsınız.
 • Tek bacak egzersizi . Tek bir bacağınızı güçlendirmek, rehabilitasyon yapmak veya bir yaralanmadan sonra güçlenmek istiyorsanız sadece tek bacakla egzersiz yapabilirsiniz. Bu durumda sabit bisikletlerle bu tür bir egzersizi çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz çünkü dengenizi sürekli tutmak zorunda kalmayacaksınız, eliptik bisikletle ellerinizi sabit gidonun üzerine koyarak yapmalısınız. veya cep telefonunda.

Bunlar genel bir şekilde sınıflandırdığımız eğitim türleridir, bu eğitimlerin her birini çok daha fazla geliştirebileceğiniz doğrudur, ancak karşılaştırmaya daha fazla girmek istemedik çünkü okumak ve anlamak can sıkıcı olabilir.

Bu noktayı bitirmek için antrenman yoğunluğu konusunu yorumlayacağız  Bu durumda, yalnızca dikkate alınması gereken belirli bir not. Eğer eğitimde gerçekleştirmek yoğunluğuna bağlı olarak, biz taşımak eğer, bazı sonuçlara veya başkalarını elde edecek yumuşak ve uzun ömürlü egzersiz dışarı biz artıracak aerobik direncini bu takdirde ise, egzersizler bir yürütülmektedir yoğunluk sürü biz anaerobik direnci artıracaktır .

EGZERSİZ BİSİKLETİ VE ELİPTİK BİSİKLET İLE ÇALIŞTIRILAN KASLAR

eliptik bisiklet tavsiye ,eliptik bisiklet tavsiyesi | Kadınlar Kulübü, eliptik bisiklet tavsiye 2020 , manyetik eliptik bisiklet tavsiye , eliptik bisiklet önerileri , eliptik bisiklet tavsiye 2019 , eliptik bisiklet marka tavsiye , sessiz eliptik bisiklet tavsiye , ev tipi eliptik bisiklet tavsiye , eliptik tavsiye,

EGZERSİZ BİSİKLETİ İLE ÇALIŞTIRILAN KASLAR

Egzersiz bisikleti ile vücudunuzun çeşitli kaslarını çalıştırabilirsiniz. Bunları açıklamak için, böleceğimiz 3 çalışma bloğu geliştireceğiz:

 • Alt gövdenin alt kısmı.
 • Alt gövdenin üst kısmı.
 • Üst vücut.

Alt gövdenin alt kısmında, hem baldırı hem de soleusu pedal çevirerek sabit bisikletlerle egzersiz yapacağız .

Alt gövdenin üst kısmında , pedalı indirme eylemini gerçekleştirdiğimizde çalıştırılacak olan kuadrisepsleri geliştireceğiz , tersi hareket ise hamstringlerin çalışmasını sağlayacaktır . Bu iki kasın yanı sıra kalça kaslarını da geliştireceğiz  Pedal çevirme boyunca çalıştırılacaklar, ancak pedalları indirdiğimizde çok daha fazla gelişeceği ve buna yükseltilmiş ayak parmaklarını da eklersek çok daha fazla gelişeceği doğrudur.

Üst vücutta, sabit bir bisikletle yapılan egzersiz, alt gövdeye göre çok azalmıştır. En büyük çaba noktasıdır arka omurga etrafında ve size denge verir ve egzersizi yapıyorsun ederken gövdesini desteklemek için hizmet olduğunu kaslarına büyük bir ölçüde gelişecektir. Vücudun alt kısmının geri kalanı çok düşük bir etkiye sahip olacaktır çünkü normalde gidona yaslanacaksınız ve bu alan egzersizin kendisi tarafından yapılmayacaktır.

ELİPTİK CROSS TRAİNER İLE ÇALIŞTIRILAN KASLAR

Eliptik bisikletle çalıştırılan kasları geliştirmek için, bunu sabit bisikletlerde olduğu gibi, alt gövdenin alt ve üst kısmını ve üst gövdeyi ayırarak yapacağız. Eliptik bisikletle vücudun üst kısmını da aktif bir şekilde geliştirdiğinizi, egzersiz bisikletiyle yapamayacağınız bir şey olduğunu unutmayın.

Alt gövdenin alt kısmında biz geliştirmek için gidiyoruz buzağı, soleus ve yanal perons . Tüm bu kaslar, biz antrenmanları geliştirirken bacağın kasılmasıyla çalıştırılacaktır, bu kasılma vücudun her zaman stabilize olması için meydana gelir.

Alt bedenin üst kısmında kas gruplarını ayırt etmek zorundayız, bunlar farklı hareketlerle gelişeceğinden, alt kısımdaki gibi hepsinin bir arada geliştiği gibi değildir. Kuadriseps, hamstringler ve kalça kaslarındaki kas gruplarını ayırt edeceğiz . Hamstringlerin veya biseps femorisinin gelişimi, kalça kası ile birlikte gerçekleştirilecektir. Bu şekilde egzersizi yaparken kalça ekstansiyonu yaparak (bacağını esneterek) bu iki kas grubunu aynı anda geliştirdiğimiz söylenebilir. Kuadriseps gelişimi durumu tam tersi hareketle yani bacak kasıldığında, eliptik bisiklet üzerinde bacağı öne doğru kaydırdığımızda hareket elde edilir.

Üst vücutta , farklı kasların kas grupları aracılığıyla nasıl çalıştırıldığını anlatacağız. İlk ele alacağımız şey , uygun dengeyi korumaya hizmet ettiği için eğitim boyunca çalışacak olan karın kasıdır (oblikleri de dahil ediyoruz) Hareketli gidonu vücudunuza doğru çekme hareketini yaptığınızda lat ve pazı egzersizi yapılacaktır. Aksine, hareketli gidonu ileri doğru ittiğinizde triseps, deltoid ve göğüs egzersizi yapılacaktır.

Eliptik bisikletle eğitim prensipte sabit bisikletten daha eksiksizdir, ancak eliptik bisikletin büyük bir varyasyona sahip olduğu da doğrudur. Bu varyasyon, her şeyden önce, hareketli gidonu kullanmak yerine sabit olanı kullanırsak meydana gelir; bu durumda, üst gövdenin gelişimi, tamamlanması için alt gövde ile yapılması gereken daha büyük bir çabanın zararına büyük ölçüde azalacaktır. görevler aynı alıştırmalar.

GELİŞTİRİLEN KAS GRUPLARI ARASINDA KARŞILAŞTIRMA

Çalışılan kas grupları
Eliptik bisikletlerEgzersiz bisikletleri
Kol düğmeleri ve soleusEvetEvet
KuadrisepsEvetEvet
Hamstringler (hamstring)EvetEvet
KalçalarEvetEvet
GeriEvetEvet
KarınEvetDeğil
DorsalEvetDeğil
TricepsEvetDeğil
PazıEvetDeğil
GöğüsEvetDeğil
eliptik bisiklet tavsiye , eliptik bisiklet tavsiye 2020 , manyetik eliptik bisiklet tavsiye , eliptik bisiklet önerileri , eliptik bisiklet tavsiye 2019 , eliptik bisiklet marka tavsiye , sessiz eliptik bisiklet tavsiye , ev tipi eliptik bisiklet tavsiye , eliptik tavsiye,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yerli oyun şirketi rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rollic games satıldı...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider olan İstanbul merkezli Rollic’i Satın Alımını Kapattı En Büyük ve En H...

Havalı tabanca tavsiye Havalı tabanca tavsiye

Basınçlı Hava Tabancaları Havalı tabanca tavsiye Onlar son derece Çünkü kullanımı kolay ve herhangi bir lisans gerektirmeyen kendi kull...

Bebek arabası tavsiye Bebek arabası tavsiye

En iyi bebek arabaları – karşılaştırma ve satın alma rehberi Bebeğiniz için her şey küçük. Özellikle yeni bir ebeveynseniz, bebek...

En iyi bluetooth bileklik En iyi bluetooth bileklik

En iyi 10 akıllı bant: En iyi fitness bilezikleri (2021) 2021’in en iyi fitness bilekliklerini arıyorsanız, bu sizin için mükemme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yaka...

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam a...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fik...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak ko...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır...

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer...

Pencere panjur fiyatları 2021 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Oda hava soğutucularının seçimi için öneriler Oda hava soğutucularının ...

Hava soğutucu kalitesi, sunumu, ürünün büzülme miktarı, soğu...

En İyi hava soğutucu tavsiye En İyi hava soğutucu tavs...

En İyi Hava Soğutucuları Klimaların pazarı ele geçirdiği yad...

Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor Çamaşır makinesi su alıyo...

Çamaşır makinesi dönmüyor: nedenleri ve sorunun aranması Çam...

Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, su...

Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi Dış cephe mantolama nedir...

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız k...

Yerli oyun şirketi rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rolli...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider o...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ