Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

KOŞU BANDI, BİSİKLET VEYA ELİPTİK: HANGİSİ EN İYİSİ? Siz de diğer insanlar gibi mutlaka kendinize “Benim için en iyi kardiyo cihazı nedir; koşu bandı, bisiklet veya eliptik? Bu soru tamamen geçerli! Hepsinin aynı olduğu ve herhangi birini kullanabileceğiniz efsanesini unutun, çünkü hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır, bunlardan hangisiyle egzersiz yapmak istediğinizi seçerken göz önünde bulundurmanız gerekir. Verimli […]

06 Şubat 2022 - 10:02 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi. A+A-

Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

KOŞU BANDI, BİSİKLET VEYA ELİPTİK: HANGİSİ EN İYİSİ?

Siz de diğer insanlar gibi mutlaka kendinize “Benim için en iyi kardiyo cihazı nedir; koşu bandı, bisiklet veya eliptik? Bu soru tamamen geçerli!

Hepsinin aynı olduğu ve herhangi birini kullanabileceğiniz efsanesini unutun, çünkü hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır, bunlardan hangisiyle egzersiz yapmak istediğinizi seçerken göz önünde bulundurmanız gerekir.

Verimli kalori yakımı için en önemli şey egzersiz sırasında harcadığınız efor ve kalp atış hızınızın ritmine dikkat etmektir . Buna ek olarak, bir cihazda diğerlerinden daha fazla kas çalıştırmak ve dolayısıyla daha yüksek kalori harcaması yapmak mümkündür.

HER CİHAZIN FARKLILIKLARI VE FAYDALARI

 • koşu bandı

Bu ekipman, daha fazla yoğunlukta (hız ve eğim) çalışma sağlar ve koşma gibi daha yoğun aktiviteler sırasında ayak bilekleri ve dizler gibi eklemler üzerinde daha büyük bir etki yaratan daha fazla sayıda kas grubunu içerir . Bununla birlikte, bir profesyonelin rehberliğinde doğru şekilde yapılan egzersiz, kalçaları, uylukları, baldırları ve karnı bile güçlendirebilir.

Ayrıca koşu bandında saatlerce koşmaktan muzdarip biriyseniz,  ile daha kısa sürede verimli bir şekilde kalori yakabilirsiniz. Öğretmenlerimize yaklaşmanızı tavsiye ederiz, hedeflerinize uygun seviye ve zamanı belirtebileceklerdir.

 • eliptik

Büyük fark ve eklemler üzerindeki etkiyi azaltma avantajı ile koşu bandında koşmaya çok benzer. Bu ekipman, eliptikte koşu bandına kıyasla, uyaran ve yoğunluk değişkenlerinin daha az olması dezavantajıyla, kalçaları ve uylukları çalıştırmak için idealdir , çünkü yalnızca uygulamanın hızını ve yükünü değiştirmek mümkündür. Bu cihaz, yağ yakmak ve aerobik egzersizleri eklemlere fazla yüklenmeden yapmak isteyen kilolu kişiler için iyi bir seçenek olabilir .

 • Bisiklet

Genel olarak, bu ekipman üzerinde gerçekleştirilen aerobik çalışma, fiziksel aktivite yapmaya başlayanlar veya alt uzuvlarda bir miktar darbe kısıtlaması olan kişiler için daha ilgi çekicidir. Ayrıca, uylukları güçlendirdiği için koşanlar için bir varyant olarak iyi bir seçenektir. Bu nedenle bisiklet üzerinde antrenman yaparken koltuk yükseklik ayar parametrelerine dikkat etmek önemlidir. Dizler üzerindeki etki koşu bandına göre daha az olsa da, hareketsiz oturmak omurganın omurları ve diskleri üzerinde daha fazla stres oluşturabilir, bu nedenle bu bölgeden muzdarip olanlar için önerilmez.

Koşu Bandı veya Eliptik: Kilo vermek daha iyidir ve faydaları

Eliptik, koşu bandı ile neredeyse aynı miktarda kalori yakmaya yardımcı olur, ancak yapılan çaba daha az ve eklem seviyesinde daha az hasar üretilir. Eliptik bisiklette saatte 200 ila 400 kalori yakabilirsiniz ve kazandığınız fiziksel kondisyon koşu bandındakiyle hemen hemen aynıdır.  Eliptik bisiklet göbek eritirmi

Ancak koşu bandında eğimi ve hızı düzenleyerek daha yüksek kalori harcamasına neden olma ve kemikler için daha faydalı olma olasılığı vardır. Ancak diz ve ayak bileği eklemlerine etkisi daha fazladır ve yaralanmalara neden olabilir. 

Eliptik koşu bandının faydaları

Eliptik bisikletin faydaları şunlardır:

 • Bacak kaslarını çalıştırmanın yanı sıra göğüs kaslarını, deltoidleri, bisepsleri ve trisepsleri çalıştırır;
 • Ayaklar her zaman cihazla temas halinde olduğu için diz ve ayak bileklerinin yaralanma olasılığı minimumdur;
 • Koşu bandında harcanan çabaya göre daha az çaba harcanır;
 • Kalça ve omurgaya daha az baskı uygulanır;
 • Antrenman yoğunluğu kontrol edilerek değiştirilebilir. Egzersiz, çubukları serbest bırakarak ve egzersizi ters modda gerçekleştirerek, pedalları geriye doğru hareket ettirerek kuadriseps kaslarını hedefleyebilir. 

Tüm bu faydaları sayesinde eliptik bisikletin daha çok kilolu ve fiziksel kondisyonu zayıf olan kişilere endike olduğu söylenebilir; Bir yaralanmadan iyileşen ve egzersizi bırakmak istemeyen kişiler için tavsiye edilmenin yanı sıra. 

Ancak eliptik egzersizden daha iyi yararlanmak için, maksimum VO2’yi (belirli bir süre içinde vücudun emebileceği, taşıyabileceği ve tüketebileceği maksimum oksijen miktarı) azalttığı için aktiviteyi gerçekleştirirken barları tutmamanız önerilir. fiziksel kondisyon, egzersiz yoğunluğu ve kalori harcaması sağlar. Ancak kişinin fazla dengesi yoksa barlar sadece 2 parmakla tutulmalıdır. 

Koşu bandının faydaları

Yürümesi daha kolay bir hareket olmasının yanı sıra, koşu bandını 1 saat kullanmak, yapılan yoğunluğa bağlı olarak 200 ila 400 kalori yakabilir. Koşu bandının diğer faydaları şunlardır:

 • Çalışmaların çoğu bacaklara odaklandı; bununla birlikte orantılı bir iş yapıldığı için vücut hatlarını daha iyi gösterir;
 • Eğim ve hız değiştirilebildiğinden daha fazla egzersiz çeşitliliği;
 • Dengesi iyi olmayan kişiler için idealdir;
 • Aynı zamanda koordinasyon ve konsantrasyon da çalışır.

Eğitim için seçilen cihazdan bağımsız olarak, kasların ve tendonların, örneğin tendinite yol açabilecek belirli bir harekete alışmaması için dönüşümlü olmaları önemlidir. 

Koşu bandı veya eliptik: hangisi daha iyi?

Koşu bantları – koşu bandı olarak da adlandırılır – ve eliptikler kardiyovasküler egzersiz için kullanılır. Uzmanlar, size en uygun olanı kullanabilmeniz için her birinin avantajlarını detaylandırdı.

 Bir koşu bandı ile eliptik bisiklet arasında seçim yapmak için, kişinin neyi sevdiğini, neyi sevmediğini, hangi patolojilere sahip olduğunu ve hangilerinin olmadığını dikkate almalısınız”, diye açıklıyor spor hekimliği alanında uzman bir doktor olan Mauricio Mejía Acosta El Bosque Üniversitesi’nde genç futbol takımları, atletizm, bisiklet, paten ve triatlonda fiziksel kondisyon ve eşlik tecrübesi ile. Ve devam ediyor: “Her ikisi de kardiyovasküler egzersiz yapmak için uygundur. Her ikisi de kan basıncınızı düşürecek, şeker ve trigliserit konsantrasyonunu azaltacak, bu da iyi kolesterolü iyileştirecektir. Her ikisi de dopamin ve diğer hormonları salgıladıkları için bir esenlik hissi yaratacaktır. Hiçbiri diğerinden daha iyi değil, ne istediğinize bağlı.

kilo vermek isteyen hastaları her gün ofisine davet ediyor. Kendilerine ve fiziksel aktiviteye başlamak, hareketsiz bir yaşam tarzı bırakmak veya bir yaralanma veya travma sonrası rehabilitasyona girmek için gelenlere, sahip oldukları risk faktörleri, kemik değişiklikleri veya kaslara bağlı olarak yapabilecekleri egzersizi reçete eder. ve spor salonuna gitmeyi, evde çalışmayı veya parka gitmeyi tercih ederlerse. Buradaki fikir, kişiyi neyin memnun ettiğini, ağrıya neden olmadığını ve hepsinden önemlisi, durumu ne kadar sağlıklı görünürse görünsün, tıbbi gözetim altında bir program yürütmesidir.

Sabit bir bisiklete, merdiven tırmanıcısına, koşu bandına veya eliptik bisiklete binmek ya da koşuya veya bisiklete binmeye gitmek için doğru tenis ayakkabılarını giymeden önce bir spor doktorundan randevu alın ve bir değerlendirme planlayın. İnternet sayfalarında, sosyal ağlarda ve bloglarda tavsiye almaktan kaçının. 1990 ve 2008 yılları arasında profesyonel bir triatlet olan ve Latin Amerika’daki Adidas Runners’ın baş antrenörü olan Antrenör Will Vargas, aksi takdirde zararlı olabileceğinden yeterli rehberliğe sahip olunması gerektiğini vurguluyor.

Her iki uzman da evde kullanılan koşu bantlarından kaçınmanızı tavsiye ediyor. Düşük maliyetli makineler iyi bir yastıklama yüzeyine sahip değildir ve eklemler üzerindeki etkileri yakında kendini hissettirecektir. Eviniz için bir tane almaya karar verirseniz, ödemeden önce çok iyi bir şekilde test edin ve ihtiyaç duyduğu beygir gücünü belirlemek için kilonuzu ve boyunuzu hesaba katın. Evde bulundurmak, bandın yağlanması gereken özel bir bakım anlamına gelir ve önlem olarak, duvarlardan, pencerelerden veya kişinin düşmesi durumunda yaralanmaya neden olabilecek herhangi bir nesneden uzağa yerleştirilmelidir. Evde kullanılan koşu bantları, spor salonlarında bulunan son teknoloji koşu bantlarından daha dar olma eğilimindedir. Kullanımı ve kullanımı bazen kişiyi eğilmeye veya yürümek veya koşmak için ideal duruşu değiştirmeye zorlar,
 

Risk faktörlerine, kemik veya kas rahatsızlıklarına göre doğru egzersizi seçmelisiniz ya da spor salonuna gitmeyi, evde egzersiz yapmayı ya da parka gitmeyi tercih ediyorsanız.”


koşu bandında

Bir spor salonundaysanız ve koşu bandını kullanıyorsanız, koşu veya yürüyüş formunuzun yeterli olup olmadığını görmek için yerdeki antrenörlerden birine danışın. Karnınızı içeride tuttuğunuzdan ve tam topuklarınızın üzerine düşmediğinizden emin olun ve ayak seslerinizin duyulup duyulmadığını kontrol edin. Ayrıca, makineyi yalnızca yürümek, koşmak veya ileri doğru koşmak amacıyla kullanın. Kazalardan kaçının: Aralıklı ağız kavgası, yan yuvarlanma veya geriye doğru yürümeyi denemeyin.

eliptik üzerinde

“Eliptik, herhangi bir makineye göre büyük bir avantaja sahip çünkü darbe üretmiyor. Bu jest, hem bisikletçiler hem de koşucular için çalışan bisiklet ve koşu arasında bir melezdir. İyileşmek veya yaralanmalardan kaçınmak için en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum, ”diyor eliptik bisikleti koşuyormuş gibi kullanmanızı öneren koç Vargas. Yeni başlayanlar her zaman çubuğa değil gidonlara tutunmalı ve daha fazla efor ve daha iyi sonuçlar elde etmek için koşu benzeri bir kol vuruşu benimsemelidir.

Koşu bandı veya eliptik olmak üzere iki makineden herhangi birinde, sistemlerin sunduğu programlara verilerinizi girin, kilonuzu ve yaşınızı girin, istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirmek için doktorunuza danışın, kalbinize iyi bakın ve sağlıkla egzersiz yapmanın tadını çıkarın. arka plan müziği. eliptik bisiklet tavsiye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kondisyon bisikleti zayıflatırmı Kondisyon bisikleti zayıflatırmı

Kilo vermek için egzersiz bisikleti: Ne kadar zamana ihtiyacım var? Kondisyon bisikleti, herkese hizmet etme avantajına sahip bir spor ...

Koşu bandı zayıflatır mı Koşu bandı zayıflatır mı

Kilo vermek için koşu bandında ne kadar yürümelisiniz? Spor salonuna gitmeye yeni başladıysanız ve son zamanlarda pillerinizi almak ist...

Eliptik bisiklet zayıflatır mı Eliptik bisiklet zayıflatır mı

Eliptik eğitim: Kilo vermek için eliptik nasıl kullanılır? Eliptik cross trainer spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden biridir...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ