Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Eliptik bisiklet göbek eritirmi

Eliptik nasıl doğru kullanılır ve daha fazla yağ nasıl kaybedilir? Diyete başlarken önemli olan, egzersizi bir araç olarak kullanarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenin farklı yolları hakkında bilgi aramak; eliptik bu görevde bize yardımcı olabilir Daha fazla yağ kaybetmek, fiziksel durumunu iyileştirmek isteyenlerin hedefidir . Bununla birlikte, birçok durumda bir durgunluk meydana gelir veya söz konusu kayıp istendiği […]

06 Şubat 2022 - 9:51 'de eklendi ve 275 kez görüntülendi. A+A-

Eliptik bisiklet göbek eritirmi

Eliptik nasıl doğru kullanılır ve daha fazla yağ nasıl kaybedilir?

Diyete başlarken önemli olan, egzersizi bir araç olarak kullanarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenin farklı yolları hakkında bilgi aramak; eliptik bu görevde bize yardımcı olabilir

Daha fazla yağ kaybetmek, fiziksel durumunu iyileştirmek isteyenlerin hedefidir . Bununla birlikte, birçok durumda bir durgunluk meydana gelir veya söz konusu kayıp istendiği kadar hızlı gerçekleşmez.

Doğru yapıldığı sürece eliptik bisikletin bu amaç için mükemmel bir müttefik olabileceği gerçeğini gözden kaçırmamalıyız. Bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin! eliptik bisiklet bacak inceltir mi

Eliptik kullanarak daha fazla yağ kaybedin

Eliptik, dünya çapında binlerce insan için favori kardiyo vasküler egzersizlerden biri haline geldi. Bu seçim şaşırtıcı değildir, çünkü bu etkili bir aktivitedir ve bisiklete binme, koşma veya benzerleri kadar yorgunluk yaratmaz .

Bu tür egzersizler ayrıca daha fazla kilo vermek için şiddetle tavsiye edilir . Ancak bu amaca ulaşmak için doğru yapmak önemlidir; Ayrıca eklemlere ve dizlere etkisinin az olması nedeniyle ideal bir antrenmandır.

Tüm eğitimlerde olduğu gibi, bu olağanüstü egzersiz makinesinden en iyi şekilde yararlanmak için bazı temel öneriler var. Genel olarak eliptik bisiklette 30 dakikalık bir seanstan sonra 270 ile 400 kalori yakmak mümkündür; Bu, kullanılan dirence ve hıza bağlı olacaktır.

Eliptik bisikleti etkili bir şekilde kullanmak için ipuçları

daha az direnç

Çelişkili gibi görünse de eliptik kullanarak daha fazla yağ yakmak için egzersizi daha az dirençle yapmak gerekir. Bunun için kalp atış hızının %60 ile %70 arasında tutulması gerekir.

Kalp atış hızı monitörü olmadan antrenman yapan tüm insanlar için, yeterli bir kalp atış hızı için bir numara kullanmak mümkündür: Bu, aktiviteyi yaparken nefes darlığı olmadan sohbet edebilmekten ibarettir.

Hava

Şüphesiz, daha hızlı sonuç almak için zaman en önemli faktörlerden biridir. Bu anlamda 20 ile 40 dakika arasında değişen bir antrenman seansı ile başlamanız tavsiye edilir. İdeal olan, 60 dakikaya ulaşana kadar azar azar artırmaktır; ne kadar uzun olursa o kadar iyi sonuçlar.

Düşük yoğunluklu antrenmanlarda yarım saat sonra vücut daha fazla enerji elde etmek için yağ kullanmaya başlar ve bu nedenle kaybı çok daha hızlı olur.

HIIT aralıkları

HIIT, kısa, yüksek yoğunluklu egzersizlerden oluşur. Vücut minimum eğitim seviyesine ulaştığında,  düşük yoğunluklu egzersize dahil edilmesi önerilir .

Bu rutinler ile kalori yakma en üst düzeyde olacaktır. Bu anlamda üç dakika düşük yoğunluklu ve 30 saniye sprint, ardından iki dakika orta düzeyde ve 40 saniye sprint vb. yapabilirsiniz.

Bu tür birleştirilmiş eğitimin yalnızca fiziksel durumu iyi olan kişiler tarafından uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Benzer şekilde, HIIT’in 20 dakikayı geçmemesi ve haftada bir veya iki kez yapılması gerektiğini unutmayın.

tüm makineyi kullan

Vücutta daha fazla yağ yakmak için eliptik bisikletin tamamı kullanılmalıdır. Bu makinenin avantajlarından biri, tüm üst ve alt gövdeyi aynı anda kullanma ve giderek daha iyi sonuçlar elde etme imkanıdır.

Yemek ye ve sonra antrenman yap

Vücudun yeterli enerjiye sahip olması ve 45 dakika ve üzeri bir seansa dayanabilmesi için yemek yedikten ve sindirildikten sonra egzersiz yapılması gerekli ve tavsiye edilir . Aç karnına egzersiz yapma alışkanlığı,  ara sıra vücudu şaşırtmak dışında ve oruç 12 saati geçmediği sürece ideal değildir.

Eliptik kullanmanın avantajları 

Gördüğümüz gibi eliptik, tüm vücudu uyumlu bir şekilde çalıştıran en eksiksiz makinelerden biridir. Sayısız avantajları arasında :

– Kuadriseps, baldırlar, kalça kasları, göğüs kasları, pazı, triseps, yan kaslar gibi çeşitli kas gruplarını çalıştırır.

– Eklemler üzerinde düşük etki , bu da onu dizleri olan tüm insanlar için ideal kılar.

-Dengeli bir diyetle birleştiğinde kilo vermeyi destekler.

-Diğer kardiyovasküler egzersizler gibi stresi azaltmaya yardımcı olur , ruh halini iyileştirir ve kalbi güçlendirir.

Eliptik, vücudu çalıştırmak ve yağ kaybını hızlandırmak gibi hedeflere ulaşmak için en iyi makinelerden biridir. Ancak bunun için doğru kullanmanız gerekir. Zaman ve direnç gibi faktörlerin kontrolü daha iyi sonuçlar elde etmenin anahtarıdır.

Egzersiz Bisikleti veya Eliptik: Hangisi Daha İyi?

Seçim yapmak her zaman kolay değildir, her kardiyo makinesinin diğerinden daha fazla neye katkıda bulunduğu ve farklılıklarının ne olduğu her zaman net değildir. Eliptik bisiklet, kilo vermede sabit bisikletten daha mı etkili? Egzersiz yapmak ve formda kalmak için en iyi makine hangisidir? Ve kasları tonlamak için? Yoksa rehabilitasyon için mi? Doğru kararı vermenize yardımcı olmak için tavsiyemizi takip edin ve her spor salonu makinesinin faydalarını keşfedin!

1) Formda kalmak için eliptik bisiklet mi yoksa egzersiz bisikleti mi?

Eliptik bisiklet (veya eliptik makine) ve sabit bisiklet , aşağıdaki faydaları sunan kardiyo egzersiz makineleridir :

– Kardiyovasküler sistemi (temelde kalp ve kan dolaşımından sorumlu kan damarlarını) çalıştırırlar ve kardiyovasküler hastalıklar, hipertansiyon ve diyabet riskini azaltabilirler.

– Her ikisi de , bir çabayı uzun süre sürdürme yeteneği olan dayanıklılığınızı artırır (Sokrates’in üç ana erdeminden biri;)).

– Eliptik ve sabit bisiklet egzersizleri eklemler için güvenlidir ve bu anlamda, ayaklar her adımda vücut ağırlığının iki ila üç katını emdiği için kalça, diz veya ayak bileği ağrısına veya yaralanmaya neden olabilen koşmaktan daha fazla önerilir.

Her iki kardiyo makinesi de egzersiz yapmak ve formda kalmak için uygundur. Kimse diğerinden daha iyi değil, sadece farklılar. Eliptik makine tüm vücudunuzu çalıştırdığı için daha zorludur, sabit bisiklet ise çoğunlukla alt vücut egzersizidir (aşağıdaki kaslar bölümüne bakın) ve egzersiz yaparken oturmanıza izin verir.

Formda kalmak veya yeniden eğitim almak isteyen yaşlılar için egzersiz bisikleti eliptik bisikletten daha uygundur. Örneğin diz rehabilitasyonu için eliptik makine bazı durumlarda önerilmeyebilir (bu durumda doktorunuza danışın). Diğerleri için her şey hedeflerine bağlıdır: kilo vermek, kas kazanmak? Aşağıdaki cevap.

BİLMEN GEREKEN. Egzersizin vücudunuz ve sağlığınız üzerindeki faydalarını en üst düzeye çıkarmak için , ideal olarak 30 ila 45 dakikalık seanslar olmak üzere eliptik bisiklet veya sabit bisiklet üzerinde en az 10 dakika egzersiz yapmalısınız

2) Kasları tonlamak için eliptik veya sabit bisiklet?

Eliptik bisiklet ve sabit bisiklet kardiyo makineleridir, ağırlık makineleri değil! Bacaklarınızı ve kalçalarınızı güçlendirmenize yardımcı olurlar , ancak kas kütlenizi artırmanıza yardımcı olmazlar. Bu kardiyo makineleri vücut geliştirme için yapılmamıştır!

– Egzersiz bisikleti özellikle uyluk ve baldırları çalıştırır. Kollarınız, özellikle pazılarınız ve trisepsleriniz, sabit bisiklette sırt ağrısından kaçınmak için gerekli olan düz bir duruşu korumanıza yardımcı olduğu için egzersiz yapıyor. Karın kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız, örneğin pedal çevirirken veya interval antrenmanın yoğun aşamalarında gidonları sıkın ve karın kaslarınızı kasın. Kalça kaslarınızı hedeflemek için bisikletinizin direncini artırın, pedalların üzerinde ayağa kalkın ve seleden inin!

– Eliptik antrenör üst ve alt gövdeyi çalıştırır (vücut kaslarının %80’i). Vücudun üst kısmı ile ilgili olarak: sırt kasları (latissimus dorsi), kollar (pazı ve triseps), göğüs (pektoral) ve mide (karın). Alt kaslara gelince: kalçalar, uyluklar (olukların ve kuadrisepslerin hemen altında bulunan hamstringler) ve bacaklar (baldırlar ve ön tibialis). Eliptik bisikletinizin önündeki yatay çubukları tuttuğunuzda ve kollarınızın hareketini durdurduğunuzda, üst vücut kaslarınızın yükünü azaltır ve kalçalarınız, uyluklarınız, bacaklarınız ve karın bölgeniz üzerinde daha fazla çalışırsınız. Diğer kasları çalıştırmak için zaman zaman pedal çevirmeniz önerilir.

Kısacası amacınız uyluk kası yapmak ve kalça kaslarını güçlendirmekse hem eliptik hem de sabit bisiklet uygundur. Ancak kollarınız üzerinde de çalışmak istiyorsanız eliptik trainer tercih etmenizi öneririz.

BİLMENİZ GEREKENLER Bisikletinizin veya eliptik makinenizin pedal çevirme direncini ne kadar artırırsanız, kaslarınızı o kadar çok çalıştırırsınız. Çok düşük bir direnç seviyesi kaslarınızı çalıştırmaz ve bu nedenle çok az etkisi olur.

3) Kilo vermek için eliptik bisiklet mi yoksa egzersiz bisikleti mi?

Hem eliptik bisiklet hem de sabit bisiklet etkili bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak! Hem eliptik bisiklette hem de sabit bisiklette yakılan kaloriler , esas olarak egzersizin yoğunluğuna ve antrenmanınızın süresine bağlıdır.

Hangisi daha fazla kalori yakmanızı sağlar?

1 saat eğitimyakılan kaloriler
Egzersiz bisikleti, düşük veya orta ila kuvvetli400 ila 750 kcal
Eliptik eğitmen, düşük veya orta ila kuvvetli455 ila 830 kcal

Eliptik bisiklet, sabit bisiklete göre %15 daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Aslında, kişi sabit bir bisiklette otururken, eliptik çapraz antrenörde tüm vücut seviyesinde kalıcı olarak talep edilir. Ancak, yukarıdaki değerlerin gösterdiği gibi, esas olarak farkın yapıldığı yoğunluktur. Sabit bir bisiklet üzerinde çok yoğun bir antrenman yaparak, eliptik bir antrenör üzerinde yavaş bir şekilde egzersiz yapmaktan çok daha fazla kalori yakacaksınız. Ayrıca, vücut kütlenizi pedallara koymak (ayak pedalı çevirme) her zaman mümkündür ve daha sonra yakılan kaloriler açısından eliptik makineden daha iyi performans gösterebilirsiniz! Kalori yakmak istiyorsanız önemli olan yeterli düzeyde dirençle egzersiz yapmaktır (bisikletinizin direnci çok düşükse çok daha az kalori yakarsınız). Bu aynı zamanda uyluklarınızı ve kalçalarınızı da kaslandırmanıza izin verecektir!

Sonunda, eliptik bisiklet, yakılan kalori açısından sabit bisiklete göre kazanır. Ancak aradaki fark çok büyük değil ve düzenli ve yoğun antrenman yaparsanız her iki fitness aletiyle de kilo vermekte başarılı olursunuz. Kalori yakmak istiyorsan çok çalışmalısın! (Bakınız Sabit Bir Bisikletle Nasıl Kilo Verilir ).

4) Sonuç ve dikkate alınması gereken diğer göz ardı edilemez kriterler

Gördüğünüz gibi, eliptik bisiklet ve sabit bisiklet oldukça yakın: ikisi de kardiyovasküler bir antrenman yapmanıza, formunuzu korumanıza ve eklemlerinize zarar vermeden direncinizi çalıştırmanıza, kalori yakmanıza ve kilo vermenize ve nihayet kaslarınızı güçlendirmenize izin veriyor. Ancak, geriye kalan iki seçim kriteri var ve kondisyon bisikleti kazanıyor: yer ve fiyat! Aslında, bir egzersiz bisikleti eliptik bir bisikletten (1m50 uzunluk, 60cm genişlik ve 1m60 yükseklik) daha az yer kaplar (1m uzunluğunda 50cm genişliğinde ve 1m30 yüksekliğinde). İnan bana, bu bir fark yaratıyor! Son olarak, örneğin bu web sitesinde sunulanlar gibi yüksek kaliteli bisikletlerin fiyatları ile ilgili olarak;) 300 € ile 600 € arasındadır ( DKN AM-3iörneğin) ve 600 € ile 1000 € arasında eliptik cross trainer (örneğin DKN XC-140i ). Ayrıca seçiminizi yaparken bu son iki kriteri de göz önünde bulundurmanız önemlidir! Sonunda, kişisel olarak, sanırım ikisini de alırdım;) eliptik bisiklet tavsiye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kondisyon bisikleti zayıflatırmı Kondisyon bisikleti zayıflatırmı

Kilo vermek için egzersiz bisikleti: Ne kadar zamana ihtiyacım var? Kondisyon bisikleti, herkese hizmet etme avantajına sahip bir spor ...

Koşu bandı zayıflatır mı Koşu bandı zayıflatır mı

Kilo vermek için koşu bandında ne kadar yürümelisiniz? Spor salonuna gitmeye yeni başladıysanız ve son zamanlarda pillerinizi almak ist...

Eliptik bisiklet zayıflatır mı Eliptik bisiklet zayıflatır mı

Eliptik eğitim: Kilo vermek için eliptik nasıl kullanılır? Eliptik cross trainer spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden biridir...

Eliptik bisiklet mi koşu bandımı Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

KOŞU BANDI, BİSİKLET VEYA ELİPTİK: HANGİSİ EN İYİSİ? Siz de diğer insanlar gibi mutlaka kendinize “Benim için en iyi kardiyo cihazı ned...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ