Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Eliptik bisiklet bacak inceltir mi

Eliptik ile nasıl kilo verilir Yavaş yavaş ve çok etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak spor salonundaki en iyi makinelerden biri eliptik antrenördür. En iyi 7 eliptik bisiklet tavsiye Vücudumuzun kaslarının büyük bir bölümünü harekete geçirdiğimiz ve kardiyovasküler sistemimizi çalıştırdığımız ve vücudumuzda doymuş yağ olarak depolanan enerjinin daha fazlasını kullanmasını sağladığımız bir fitness cihazıdır. Koşu bandı veya sabit […]

06 Şubat 2022 - 9:39 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi. A+A-

Eliptik bisiklet bacak inceltir mi

Eliptik ile nasıl kilo verilir

Yavaş yavaş ve çok etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak spor salonundaki en iyi makinelerden biri eliptik antrenördür. En iyi 7 eliptik bisiklet tavsiye

Vücudumuzun kaslarının büyük bir bölümünü harekete geçirdiğimiz ve kardiyovasküler sistemimizi çalıştırdığımız ve vücudumuzda doymuş yağ olarak depolanan enerjinin daha fazlasını kullanmasını sağladığımız bir fitness cihazıdır. Koşu bandı veya sabit bisiklet gibi diğer makinelerin aksine, eliptik antrenör eklemlerimizi maksimum düzeyde korur ve antrenman yaparken ayak seslerimizin etkisini durdurmayı başarır. Bu makalesinde , dikkate almanız gereken tüm ipuçlarını bilmeniz ve böylece verimli bir şekilde kilo verebilmeniz için eliptik bir antrenörle nasıl kilo verileceğini keşfediyoruz.İlginizi çekebilir: Hamilelik sırasında eliptik yapabilir miyim?

 1. Kilo kaybı için eliptik bisikletin faydaları
 2. Eliptik ile kilo vermek için en iyi egzersiz
 3. Eliptik ile kilo vermenin püf noktaları

Kilo kaybı için eliptik bisikletin faydaları

Eliptik cross trainer , antrenman yapacak insanlar arasında en popüler jimnastik makinelerinden biridir. Sebepler çeşitlidir ve bir yandan bu cihazın kullanımı çok kolaydır, bu da fiziksel durumu ne olursa olsun herkesin cihazı kullanmasını ve özel ihtiyaçlarına göre uyarlamasını mümkün kılar. Performansımızı artırdıkça düzenlenebilecek farklı yoğunluk seviyelerine sahiptirler . Öte yandan, en çok kalori kaybedilen jimnastik makinelerinden biridir ve bu nedenle en başarılılarından biridir.

Ardından, eliptik bisikletle neden kilo verebileceğimizi açıklayacağız çünkü bu cihazın hedefimize ulaşmak için bir dizi ideal avantajı var:

 • Daha önce de söylediğimiz gibi eliptik en çok kalori kaybetmemizi sağlayan cihazdır .Daha önce de söylediğimiz gibi eliptik, antrenmanındaAslında sadece 30 dakikalık egzersiz ile 300 kalori kaybedebilirsiniz, ancak daha yüksek bir yoğunluk kullanırsak bu rakam sadece yarım saatte 600 kaloriye ulaşabilir!
 • Vücudumuzu şekillendirir : Kardiyovasküler sistemi çalıştırmanın ve yağ yakımını desteklemenin yanı sıra, eliptik antrenör kaslarımızı ve vücudumuzu, özellikle bacaklar, kollar ve kalçalar gibi bölgeleri güçlendirmek için de idealdir, çünkü bunlar en çok katılan üyelerdir. Eğitim.
 • Her yaş ve koşula uygun: Eliptik bisikletin bir diğer avantajı da, diğer cihazlardan farklı olarak, çalıştırma makinesi sayesinde onları yastıkladığı için zemine çok güçlü darbeler vermediği için her türlü koşuldaki insan tarafından kullanılabilmesidir. bisiklet sürmek.

Bu diğer , bu cihazın kullanımının sağlayabileceği tüm faydaları bilmeniz için eliptik bisikletin tüm faydalarını genel bir şekilde keşfedeceğiz .

Eliptik ile kilo vermek için en iyi egzersiz

Eliptik ile kilo verebilmek için yağ yakımını aktive etmek ve kaslarınızı güçlendirmek için en az 30 dakika antrenman yapmanız yeterli. Ancak aynı seansta kalori tüketiminizi artırmak ve daha fazla yağ kaybetmek istiyorsanız, metabolizmanızı maksimum düzeyde harekete geçirmenize yardımcı olacak ve daha fazla antrenman yapmak zorunda kalmadan daha fazla kalori tüketmenizi sağlayacak bu egzersizi yapmanızı öneririz. .

Aşağıda detaylandıracağımız bu eliptik egzersiz temel olarak farklı yoğunlukların birleştirilmesine odaklanarak bu şekilde vücudumuzun enerji ihtiyacına alışmasını engeller ve bu sayede tüm antrenman maksimum performansta olur. Aynı yoğunlukta 30 dakika kalırsak vücudumuz buna alışacak ve sonunda gereğinden fazla enerji (kalori) harcamamak için adapte olacak; Öte yandan, enerji talebinizi sürekli olarak değiştiriyorsanız, bunun bir kalıp oluşturmamasına ve dolayısıyla mümkün olduğu kadar çok kalori tüketmenize neden olursunuz.

Şimdi, bu alıştırmayı adım adım nasıl yapacağımızı keşfedeceğiz :

 1. Isınmanın ilk 5 dakikasına orta hızda başlıyoruz, 6 veya 7’lik bir yoğunluk antrenmana başlamak için iyiden daha iyi olacaktır (başlangıç ​​seviyesindeyseniz, bir puan bırakabilirsiniz)
 2. Şimdi metabolizmamızı hızlandıracağız ve bunun için yoğunluğu 30 saniyeliğine 9 veya 10 oranında artıracağız.
 3. Ritmi 5’e indirip 1 dakika bu yoğunlukta kalıyoruz.
 4. Ardından yoğunluğu tekrar 10 veya 11’e çıkarıyoruz ve bu ritmi 30 saniye boyunca koruyoruz.
 5. Şimdi tekrar 5’e yavaşlayalım ve 1 dakika nefesimizi tutalım
 6. Bir sonraki adım, tempoyu ılımlı hale getirmek ve önümüzdeki 5 dakika için ortalama 7’lik bir yoğunluk bırakacağız.
 7. Şimdi yoğunluğu tekrar 10’a çıkaracağız ve 1 tam dakika tutmaya çalışacağız.
 8. Yoğunluğu 5’e indirip 2 dakika kalacağız
 9. Yoğunluğu tekrar 7’ye çıkarıyoruz ve 5 dakika daha koşuyoruz.
 10. Yoğunluğu 10’a çıkarıyoruz ve 1 dakika tutuyoruz
 11. 6’ya iniyoruz ve 1 dakika daha öyle kalıyoruz.
 12. 7 yoğunlukta 5 dakika harcıyoruz
 13. Antrenmanın son 2 dakikası, vücudu antrenmanın sonuna hazırlamak için yoğunluğu 4’e düşürmemiz gerekecek.

Toplamda, bu eğitim 30 dakikadır, bu eğitimin verimli olması ve kardiyovasküler sisteminizi gerçekten çalıştırması için önerilen minimum süre.

Bu diğer makalesinde, buna çok benzeyen ancak başka zamanları olan başka bir eliptik egzersiz rutini keşfediyoruz , bu nedenle birleştirebilirsiniz.

Eliptik ile kilo vermenin püf noktaları

Artık eliptik bisikletle kilo vermenin faydalarını ve en iyi egzersizi biliyorsunuz, ancak o zaman size kilo vermenize gerçekten yardımcı olacak ve aynı zamanda mükemmel durumda sağlıklı bir vücudun keyfini çıkarmanıza yardımcı olacak bir dizi ipucu ve öneri vereceğiz. Dikkat!

 • Yoğunlukları birleştirin: Bir önceki bölümde gördüğünüz gibi eliptik bir antrenör ile kilo vermek için sabit bir şekilde aynı ritimde kalmamanız önemlidir çünkü bu şekilde vücudunuzun sürekli yanmasını istersiniz. enerji ve doymuş yağ tüketin. En uygun egzersizi elde etmek için farklı ritimleri serpiştirin.
 • Sabit olun: Fiziksel egzersiz yaparak kilo vermek için sabit olmanız ve haftanın en az 3 veya 4 gününü antrenmana ayırmanız önemlidir. Yağ ve kalori yakımını aktive edebilmek için seansların en az 30 dakika sürmesi gerekir, aksi takdirde vücudunuzda çok az sonuç görürsünüz (ama sağlığınızda göreceksiniz).
 • Haftada 2 gün dinlenin: Bir kişinin haftada antrenman yapabileceği maksimum süre 5 gündür çünkü kasın büyümesi ve kendini onarması için vücudun 2 gün dinlenmesine izin vermek gerekir. Aksi takdirde, aşırı antrenmandan zarar görebilir ve bu nedenle yaralanma riskiniz daha yüksek olabilir.
 • İlgili eller ve bacaklar : Belirttiğimiz kalori miktarını gerçekten yakmak için egzersizi doğru yapmanız, yani bacaklarınızı cihazın ritmine göre hareket ettirmeniz ve aynı zamanda kollarınızı hareket ettirmeniz önemlidir. Böylece hem uzuvlarınızı çalıştırıyor hem de yukarıda belirttiğimiz kalorileri alıyor olacaksınız. En iyi 7 eliptik bisiklet tavsiye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kondisyon bisikleti zayıflatırmı Kondisyon bisikleti zayıflatırmı

Kilo vermek için egzersiz bisikleti: Ne kadar zamana ihtiyacım var? Kondisyon bisikleti, herkese hizmet etme avantajına sahip bir spor ...

Koşu bandı zayıflatır mı Koşu bandı zayıflatır mı

Kilo vermek için koşu bandında ne kadar yürümelisiniz? Spor salonuna gitmeye yeni başladıysanız ve son zamanlarda pillerinizi almak ist...

Eliptik bisiklet zayıflatır mı Eliptik bisiklet zayıflatır mı

Eliptik eğitim: Kilo vermek için eliptik nasıl kullanılır? Eliptik cross trainer spor salonlarında en çok kullanılan ürünlerden biridir...

Eliptik bisiklet mi koşu bandımı Eliptik bisiklet mi koşu bandımı

KOŞU BANDI, BİSİKLET VEYA ELİPTİK: HANGİSİ EN İYİSİ? Siz de diğer insanlar gibi mutlaka kendinize “Benim için en iyi kardiyo cihazı ned...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ