Elektrikli Süpürgenizin filtresini nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz?

Elektrikli süpürge, evinizin düzgün bir şekilde temizlenmesi için muhtemelen en iyi müttefiklerden biridir. Belli bir yükseklikte bulunanlar dahil neredeyse her köşeyi kusursuz bırakmaya özen gösterirler. Doğru aksesuarlar, yatak, döşeme veya döşeme gibi hassas alanlar ile kirin toplandığı köşeler ve birçok durumda, mikroorganizmalar hiç kimsenin davet etmediği şekilde çoğalır. Ama tabii tüm elektrikli aletler gibi işini doğru yapmasını istiyorsanız, ona da dikkat etmeniz gerekiyor. Filtresinin nasıl temizleneceğini biliyor musunuz? torbasız elektrikli süpürge? Bosch olarak bu soruyu sizin için çözüyoruz.

Elektrikli süpürge filtresini temizleme adımları

Çok önemli olan bir detay var: Torbasız elektrikli süpürgelerden bahsettik. Ve ‘kardeşlerinden’ beri kasıtlı bir sözdü çantayı donatan elektrikli süpürgeler bu temizliğe ihtiyaç duymazlar. Basitçe, çanta dolduğunda değiştirilir ve her şey gitmeye hazırdır.

Elektrikli süpürgenin filtresini temizlemek için her zaman ilk şey herhangi bir riske girmemek için fişini çekmektir.. Ek olarak, aspire kalıntılarının biriktiği kaba erişmek için talimatları dikkatlice okumanız ve ardından bir fırça ile temizlemek için filtreyi çıkarmanız gerekecektir.

Özet olarak, herhangi bir ayrıntıdan mahrum kalmamanız için bir dahaki sefere torbasız vakum filtresinin nasıl temizleneceğini merak ediyorsanıztemel adımlar şunlardır:

  • Başlamadan önce daima fişi çekin.
  • Artık emme kabını çıkarın ve kapağı çıkarın.
  • Depoyu açın ve çöpü çöp kutusuna atın.
  • Fırça ile çok kirli değilse elektrikli süpürgenin filtresini hızlıca temizleyebilirsiniz. Kabı tekrar yerine koyun.
  • Son olarak, emiş filtresini de bir fırça ile çıkarıp temizleyin.

Tüm bunları uygulamaya koyarken şüphe duyarsanız, buraya tüm adımları içeren açıklayıcı bir video bulacaksınız. Elektrikli süpürgenizde varsa, HEPA filtresini temizlemek için bile.

Su ile temizlenebilir mi?

Bu, sahip olduğunuz vakuma bağlıdır! Bu model Bosch’tan, örneğin, yıkanabilir filtreler donatırBununla birlikte, bu durumda da bazı önemli önerilere uymanız gerekir: Hassas giysiler için özel programı kullanarak çamaşır makinesinde temizleyebilirsiniz, maksimum 30ºC sıcaklık ve çok nazik bir dönüşle. Ayrıca bir bu tip çanta Filtrelerinizin temizlik sırasında hasar görmesini önlemek için.

Her durumda, kiri çıkarmak için musluğun altında da temizleyebilirsinizancak çok düzenli olarak yapılması tavsiye edilmez ve hepsinden önemlisi tekrar takmadan önce kuruması için 24 saat bekleyin.

Elektrikli süpürge filtresi ne zaman temizlenmeli?

Bu sorunun cevabı nispeten basit. İşini mükemmel yapmak için ideal olan her kullanımdan sonra tankı boşaltmaktır. Daha önceki adımlarda bunun oldukça basit bir süreç olduğunu gördünüz. Ancak, hepsi evinizi ne kadar süpürdüğünüze bağlıdır. Yoğun temizlik zamanlarında çok fazla kalıntı birikmemesi her zaman daha uygun olacaktır.

Yani unutma Bosch torbasız elektrikli süpürgelerde SmartSensor Kontrol sistemini dahil ettikBu, filtreleri boşaltma ve temizleme zamanının geldiği konusunda sizi uyaran kırmızı ışıktır. Önemli! Depo yalnızca elektrikli süpürge yatay konumdayken çıkarılabilir, aksi takdirde kilidi açılmaz.

Filtreyi değiştirmeniz gerekirse …

Bosch olarak size yardım etmek için buradayız. Çok doymuşsa nasıl temizleneceğini bilmek, yenisiyle değiştirme zamanının geldiğini tespit etmek kadar önemlidir.. Özellikle alerji hastalarına pek çok sorun veren akarları yakalama görevi olan HEPA filtre. İçinde bizim ağımız elektrikli süpürgeniz için gerekli tüm yedek parçaları ve tabii ki filtreleri bulabilirsiniz.

Ve çok önemli başka bir şeyi unutma! Bosch’ta torbasız elektrikli süpürge filtresinin nasıl temizleneceğiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, çözmek için yanınızda olacağız.. Yorum alanına ek olarak bizi 976 305 713 numaralı telefondan arayabilir ve size mümkün olan en çevik cevabı vereceğiz.

Yazar hakkında

'src =