Elektrikli süpürgenin tarihi – Hayatınız için yenilik.

Şu anda, ev temizliğini kullanmadan anlamak neredeyse imkansızdır. Elektrikli süpürge. Bununla birlikte süpürgeleri unutuyoruz ve zamandan ve emekten tasarruf etmemize yardımcı oluyor. Ne icat! Ama nasıl doğduğunu biliyor musun? İlk elektrikli süpürgenin ne zaman kullanıldığına dair bir fikriniz var mı?

19. yüzyılın sonuna kadar, zeminleri veya halıları temizlemenin veya evde biriken toz ve kirden kurtulmanın etkili bir yolu yoktu. Şans eseri 1901 Elektrikli süpürge kavramı, şimdi bildiğimiz kadarıyla ilk kez ortaya çıktı. Ulaşmasına rağmen Modeller bugün sahip olduklarımız çok yağmur yağdı. Size adım adım anlatıyoruz!

tarih-vakum-bosch

Elektrikli süpürgenin kronolojisi ve evrimi

1901 öncesi

Geçmişte zor olmalıydı, çünkü 20. yüzyıla kadar temizlik için mekanik bir çözüm icat edilmemişti. Yol gösterdiğiniz için teşekkür ederiz!

1901 boyunca

Elektrikli bir elektrikli süpürge yaratma girişimlerine rağmen, ilki İngiliz mühendis Cecil Booth sayesinde geldi. Ancak büyük olması nedeniyle el arabası ile taşınması gerektiğinden ve günlük kullanıma uygun olmadığından çok işlevsel değildi.

· 1906

Beş yıl sonra elektrikli süpürgenin daha modern bir versiyonu geldi. ‘Toz emme pompası’ olarak adlandırılan bu cihaz, hala çok ağır olmasına rağmen (150 kilo) öncekinden önemli ölçüde daha küçüktü. Öyle olsa bile, şimdiden modellerine benzemeye başlamıştı. elektrikli süpürgeler bugün bildiğimiz ve tek bir kişi tarafından idare edilebilecek.

· 1924

Bu noktada, elektrikli süpürgeler iki yaşındaki bir çocuktan daha küçüktü. Ve bunu hallettiğinizde, artık evin içinde bir atı sürüklüyormuşsunuz gibi hissetmiyorsunuz.

· 1930

İlk plastik elektrikli süpürge, ev hanımlarına hitap etmesi için parlak kırmızı ile kaplandı.

Elektrikli Süpürgeyi Kim Buldu

1950 boyunca

Sonunda, evi fazla çaba harcamadan temizlemeye izin veren bir makine ortaya çıktı. Bu vakum dik durabiliyordu veya duvara yaslanabiliyordu ve sırt ağrısına veda etmek için mükemmeldi.

· 1979

Elektrikli süpürgeler, robot elektrikli süpürgelerin gelişiyle başka bir seviyeye ulaştı. Bu model, temizlik için çok az zamanı olan modern çiftler için mükemmeldi. Ancak robot, tasarımı gereği köşelerden kir toplayamadı ve evin pek çok yerine de ulaşamadı.

2000’lerden

Yeni milenyumun girişi ile elektrikli süpürge dünyasına birçok gelişme geldi. Örneğin, 2002’de ilk kablosuz elektrikli süpürge, tam bağımsızlık, özerklik ve konforla temizleyebileceğiniz için teşekkürler.

· Bugün

Sadece 59 dB gürültüyle, günümüzün elektrikli süpürgeleri artık hafta sonları aile üyelerini uyandırmak gibi bir şöhrete sahip değil. Ek olarak, bu takdir yetkisi, farklı zemin türlerinde kir toplayabilen mükemmel performansla birleştirilmiştir.

Ne tür elektrikli süpürgeler var?

1950’den beri elektrikli süpürgelerdeki yeniliklerin sürekli olduğunu görmüştük. Gelişimi o kadar kapsamlı ki bugün farklı ihtiyaçlar, evler, insanlar ve rutinler için tasarlanmış farklı tipte elektrikli süpürgeler bulabiliriz. Tabii ki hepsi ev aletidir verimli ve bir mükemmel performans bu, temizliği basit bir iş haline getirir. Hangisine ihtiyacın olduğunu biliyor musun?

al-kablosuz-vakum

Hızlı temizlik için mükemmel bir yardımcıdırlar. Sadece yüksek performans sunmakla kalmaz, aynı zamanda kabloları olmadığı için kullanımı da çok rahattır. Uzun ömürlü piller sayesinde artık herhangi bir fişe bağlı kalmak zorunda kalmazsınız ve özgürce hareket edebilirsiniz.

elektrikli süpürge torbası ile satın al

Bu model acı çeken insanlar için mükemmel AlerjilerTozdan kurtulmak, torbayı doldurduktan sonra (uygun şekilde kapatılmış) tozla temas etmeden çıkarmak ve atmak kadar kolaydır. Torbalı elektrikli süpürgeler ile maksimum verimlilik ve hijyen sağlanır.

satın-elektrik süpürgesi torbasız-bosch

Tekrar vakumlu poşet satın almak zorunda kalmayacağınız rahatlığa sahipler: yalnızca gerektiğinde depoyu boşaltmanız gerekir. Bu modeli özellikle sahip olanlar için tavsiye ediyoruz. Evcil Hayvan, filtreleri mükemmel durumda tutmak için her kullanımdan sonra tankı boşaltmanın yanı sıra. Ultra hafiftirler ve günlük kullanıma çok dayanıklıdırlar.

Gördüğünüz gibi, elektrikli süpürge bugün bildiğimiz hale gelmek için birçok değişiklikten geçti. Kuşkusuz, teknoloji onu bir ev aletine dönüştürmek için harika bir müttefik olmuştur. verimli, hızlı ve erişilebilir.

Yazar hakkında

'src =