Elektrikli süpürge filtresi nasıl temizlenir?

O Elektrikli süpürge Evi temizlemede en büyük yardımcınızdır. Onun sayesinde nihayet süpürgeye veda ettin, biraz olsun mükemmel temizlik sonuçları her yüzeyde ve çok rahat bir kullanım ile. Kanepeyi altını süpürmek için taşımayı bıraktınız, halıyı süpür yerin geri kalanıyla aynı anda ve üstte kötü kokulardan kaçınırsın!

Elektrikli süpürge filtresinin temizlenmesi

Elektrikli süpürge filtresini temizleyin

Böylece tüm tüy ve kir, bir partikaybolduğunda, elektrikli süpürgenin emiş gücünün aynı olması çok önemlidir. Bosch olarak bunu aşağıdakilerle başardık: SmartSensor Kontrol teknolojisi, akıllı bir sistem olan en yüksek performans seviyesini korur böylece bazıları torbasız elektrikli süpürgeler ve bazı kablosuz elektrikli süpürgeler tüm tiftiği hapseden sabit bir optimum hava akışı sağlar.

Elektrikli süpürgenin her zaman ihtiyacınız olan optimum performansa sahip olması için elektrikli süpürge filtresini düzenli olarak temizleyin. Ama ne zaman? Temizlemem gerekip gerekmediğini nasıl anlarım? Elektrikli süpürge bana söylüyor mu? Sorularınıza aşağıda cevap veriyoruz.

Bosch elektrikli süpürge filtresi.

Elektrikli süpürge filtresi ne zaman temizlenmeli?

Elektrikli süpürge filtrenizi ne sıklıkla temizlemeniz gerektiği, ne kadar kullandığınıza ve yüzeyin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak değişecektir. Filtre temizliğini unutmanın kolay olduğunu bildiğimiz için temizlemeniz gerektiğinde ledin size haber vermesi için çalıştık. SensorControl teknolojisi, cihazda bir emme kaybı olduğunda sizi uyarır. Relaxx’x elektrikli süpürgeler veya Athlet elektrikli süpürgelerde, kırmızı bir ağ yanarken.

SensorControl teknolojisine sahip Bosch elektrikli süpürgeler

Filtre temizlendiğinde ve kirden arındırıldığında sensör, elektrikli süpürgenin optimum performans seviyesine döndüğünü ve süpürmeye devam edebileceğinizi belirtmek için kırmızıdan maviye dönecektir.

Atlet süpürge elektrikli süpürge

Otomatik filtre temizleme

Son olarak, Bosch olarak, filtreyi temizlemenin bazen sizi tembelleştirebileceğini veya rahatsız edebileceğini de biliyoruz. Bu nedenle, tüm elektrikli süpürgelerde SelfClean Sistemi, filtre otomatik olarak temizlenir böylece sadece evinizin tadını çıkarmakla ilgilenirsiniz.

Elektrikli süpürgeniz başka bir türdeyse, filtre temizleme hala çok önemli bir adımdır faydalı ömrü boyunca enerji verimliliğini korumak. Elektrikli süpürgenizdeki filtre tipine bağlı olarak (“mikro filtre”, “HEPA filtre”, “Aktif ve mikro karbon” veya “Aktif karbon + HEPA”), yılda bir veya iki kez değiştirmelisiniz.

Her zaman temiz tutmak için, tozdan arındırmak için sallamanızı öneririz. Filtre çok doymuşsa, kiri çıkarmak için musluğun altında yıkayabilirsiniz, ancak her zaman yıkamanız tavsiye edilmez. Tekrar elektrik süpürgesine koymadan önce tamamen kuruyana kadar 24 saat bekleyin.

Yazar hakkında

'src =