Duvar Dekorasyon Fikirleri

En Modern Duvar Dekorasyon Fikirleri
Duvar süslemeleri, ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri haline geldi. Antik çağda, basit el yapımı halılar, bezler ve hatta halı duvarlar bugün tamamen farklı olmaya başladı. En sevdiğiniz nesneleri hala asabileceğiniz ve hatta farklı eski retro nesneleri asarak özel duvar süsleri yapabileceğiniz bir gerçektir.

Ancak, duvar dekorasyonundan bahsedildiğinde, bu tamamen bir dekorasyondur. En modern duvar dekorasyon fikirlerine ve örneklerine baktığımızda, dekoratif raflarla süslenmiş, duvar kağıtları ile desenlenmiş ve tamamen farklı tasarım çıkartmaları ile yapılmış süslemeleri görüyoruz. Size duvar dekorasyonunun en önemli özelliğini ve hatta faydalarını da anlatmak istiyoruz.

Duvar dekorasyonu, evin tüm dekoratif atmosferini en şık evlerde bile çok kısa sürede değiştirebilen bir unsurdur. Oturma odanızı dekore etmekten veya onu dekore etmekten yoruldunuz mu, ancak tüm mobilyaları değiştirip odanın duvarlarını renkli kağıtla kapatacak kadar paranız yok mu? O zaman harika bir çözümümüz var! Dört duvardan en uygun olanını seçin, mobilyanızın yerini değiştirin. Ardından, seçtiğiniz bu duvarı yeniden yaratın. Tüm ev dekorasyonu için bir düzenleme yerine bir duvar düzenlemesi yapmak herkes için çok daha kolay ve daha uygun maliyetlidir.

Duvar Dekorasyon Örnekleri
Bir iç mekan tasarımcısı veya tasarımcısıyla çalışmayı planlamıyorsanız, dekor planlaması yapmadan önce çeşitli örnekleri kesinlikle incelemelisiniz. Bu örneklerden hangisi sizin için uygun değildir, odanızın stilini ve tasarımını ya da odanızı dekore etmeyi planladığınız odayı nasıl düşünürsünüz? Bu soruların cevaplarını örnekleri inceleyerek bulabilirsiniz. Örnek fotoğrafları inceleyerek renk ve malzeme seçimi hakkında fikir edinin.

Duvar dekorasyonu için pratik fikirler
Duvar dekorasyonunda dekoratif raf modellerini, masaları, yaprak aynalarını, çeşitli aksesuarları ve mumları kullanabilirsiniz. Antik çağda kullanılan duvar rafı süslemeleri de yine popüler hale geliyor. 20 farklı oturma odası duvar dekorasyonu makalesinde oturma odası duvarları hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz. Evin geri kalanı için fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Salon dekorasyonunda renk uyumu
Salonlar, on yıl öncesine kadar kapalı bir kapısı olan ve eşsiz kokusuyla önemli konukları bekleyen bir odaydı. En değerli halıların, koltukların ve perdelerin sergilendiği evde ebeveynlerin yokluğunda gizlice girilen bu gizli odalar, bayram öncesi temizlendi ve misafirler gelip zamanla eski etkilerini yitirdiler. Birçok şeyin bu etkinin kaybı üzerinde etkisi oldu. Örneğin, ilk olarak mutfakların farklı bir odadan ziyade Amerikan mutfağı dediğimiz açık mutfak tarzına geçilmesiyle başladı. Açık mutfak konsepti ile mutfak en çok harcanan oda haline geldi. Bu odalarda misafir ağırlanmaya başladığında, kapı kapalıyken özel bir misafir odasına ihtiyaç duyulmuyordu. Ek olarak, küçülen evlerin büyüklükleri oda sayısını düşürdü ve oturma odasını misafir odası ile birleştirdi. Böyle olunca, salonların renk uyumu ve dekorasyonu özel bir önem kazanmaya başladı. Oturma odası dekorasyonunda renk uyumu, mobilya uyumu ve aydınlatma uyumu daha önemli hale gelmiştir.

Renkler ve dekorasyona etkisi
Tüm renklerin ciddi fiziksel ve psikolojik etkilerinin olduğunu zaten belirttik. Başka bir deyişle, sıcak renklerin, soğuk renklerin, açık tonların ve koyu tonların benzersiz özelliklerine göre farklı yerlerde kullanılması gerektiğini söyledik. Oturma odasını dekore ederken, renk eşleşmesini ayrı olarak mobilya ve duvar, perde ve mobilya, aydınlatma ve mobilya olarak düşünebilirsiniz. Tüm bu ayrıntılara baktıktan sonra, genel bir değerlendirme sonucunda hepsinin uygun olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

Salon dekorasyonundaki renkler, kafe dekorasyonunun renkleri gibi olmalıdır. Başka bir deyişle, insanlar bir araya gelmeli, sosyalleşmeli, sohbet etmeli ve sohbet ederken iyi vakit geçirmelidir. Yalnız renklerle uyanmanın zor olduğunu söylerseniz, mobilya ve aydınlatma ile de destekleyebilirsiniz. Örneğin, odaya yerleştirdiğiniz masaları aydınlatabilirsiniz, bir yemek masası varsa, doğrudan aydınlatabilirsiniz, çiçek ve bitkileriniz varsa, onları doğrudan aydınlatabilirsiniz. Bu tür sıcak ışıklandırma ortamınızı daha keyifli hale getirecek. Ev dekorasyonunda renk uyumu yazılarımız hakkında farklı fikirler edinebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda renk nasıl eşleşmeli?
Dünyada birçok şey var. Etrafımıza baktığımızda bile, onlarca şey görüyoruz. Diyelim ki dışarıda doğada yapıyorsunuz. Etrafınıza bakın, bu arada deniz kıyısında olabilirsiniz. Etrafınıza bakınca, sizi etkileyen ve duygularınızda farklı algılara neden olan birçok faktör var. Bu faktörlerin bizi görsel olarak etkilemesinin ilk nedeni renkleri.
Gökyüzü mavi, bulutlar beyaz, orman yeşil, deniz koyu mavi veya turkuaz, bulunduğu yere göre bize bir algı veriyor. Aslında, dünyayı algıladığımızı söylüyoruz. Bu yüzden renklerin hayatımızda son derece önemli bir yeri var. Işığın vurulması, dünya algısı.

Moda ve sanatta aynı öneme sahip olan bu konu mimarlık ve dekorasyonda da aynı öneme sahip. Tüm oda dekorasyonlarında renkleri tartışırken, akla gelen ilk soru budur. Salon dekorasyonunda renk uyumu ne olmalı?
Aslında, bu soru, ilk olarak salonun dekorasyonunda renklerin kullanılması gereken iki önemli konu içermektedir. İkincisi, kullandığımız renklerin renkleri ile uyumludur. Evin genel atmosferini belirleyecek bu iki önemli soruyu cevaplamaya çalışalım.

Ev dekorasyonunda kullanılan renkler
Daha önceki yazılarımızda, herhangi bir alan dekorasyonunda, çok fazla renk tonunun birlikte kullanılması gerektiğini belirtmiştik. Bu, bu temel renk bilgisini gerektirir. Her zaman, iki ana renk ara renk oluşturmak için bir araya getirilir. Bu, içerdiği ana renkler ile mükemmel bir uyum yaratır. Temel olarak, bu prensibi öğrendikten sonra, renk eşleştirmeye daha kolay karar verebilirsiniz. Turuncu, mavinin tonları için mükemmel bir tamamlayıcıdır, mor ise yeşilden yeşile, sarıdan kırmızıya tamamlayıcıdır. Ancak, bu tonları daha yumuşak kullanmak, daha yumuşak geçişler odaya sakin bir atmosfer verir.

Minimalist Salon Dekorasyon Fikirleri
Rahat bir yaşam alanı yaratma konusu. Konforlu işyerleri fikri sadece evlerimiz için değil aynı zamanda ofislerimiz ve iş yerlerimiz için de geçerlidir. Yaşamımızın iki ana merkezinde bulunan evimizdeki iş ve dekorasyon, ev konforu yaşam kalitemizi ve yaşam standartlarımızı etkiliyor. Modern zamanların en popüler tasarım trendi, doğrudan ev ve ofis dekorasyonlarımızdan etkilenen minimalist tasarımlar. Küçük ama kendinden mobilya fikri ile başlayan dekorasyonlarda işlevsellik estetik görünümü ele geçirdi. Yaşam alanlarının azaldığı ve çevremizdeki ağaçların neredeyse hiç olmadığı günlerde evlerde, işyerlerinde ve ofislerde fikirler ortaya çıkmıştır. Minimalist oturma odası dekorasyon fikirleri yenilikçi fikirleri ve örnekleri içerir. Açıklayacağımız minimalist dekorasyonla başlayalım.

Minimalist ev tasarımları ve salonlara etkileri
Şimdilerde oturma odası olarak kullanılan ayrı konuk odalarının bulunmadığı evlerimizde salon temel yaşam alanımızdır. Eve döndüğümüzde, özellikle büyük şehirlerde, yaşamımız boyunca kaos ve kaos hüküm sürüyor, temel beklentimiz sakinlik ve sakinlik. Uzak Doğu Asya kültürlerinde ve temel yaşam felsefesinde çeşitli eğilimler var. Bu hareketler aynı zamanda ev dekorasyonu hakkında da konuşuyor. Tüm akımların konusu minimumdur, yani mümkün olduğunca az maddeye sahip olmaktır. Odadaki eşyaların enerjisi de sizi etkiler. Daha fazla mal, daha farklı enerji. Bu durumda, malların azalması daha az enerjiye maruz kaldığınız anlamına gelir. Genel olarak, minimalist ev tasarımları. İnce kenarlı kibar sandalyelerle sade ve şık dekorasyonlar, daha az yer koltukları, küçük masalar ve ince ayaklı sehpalar kalbimizi kazanmaya başladı.

Modern ve minimalist apartman dekorasyonu.

Bir cevap yazın