Düşük Bütçede Dekorasyon

Kendinizi hiç dekorasyon dergileri okurken veya ev dekoru ve tamirci-yukarı ilgili televizyon şovlarını izlerken buldunuz ve aniden kendi evinizi güncellemek için ilham aldınız mı? Ama çalışmak için mütevazı bir bütçeniz var ve ucuz ev dekorasyon fikirlerine mi ihtiyacınız var?

Elbette, kendinizi yeniden dekore edilmiş evlerin güzel sahnelerinde ya da TV’de ilham verici ev makyajı sahnelerinde boğarken bulmak kolaydır. Sadece bu da değil, o zaman kullanılan dekoratif eşyaların ucuz dekorasyon fikirleri için en iyisi olmadığını keşfedersiniz , çünkü binlerce dolar değerinde gibi görünüyorlar ve bir ev makyajı için tipik bütçenizin çok üstünde . 

Bu aşamada, hayran olduğunuz lüks tasarımları karşılayamayacağınız için yetersizlik duyguları ortaya çıkabilir. Öyleyse, eski mobilyalarınıza, dekor aksesuarlarınıza ve boş duvarlarınıza sonsuza kadar bakmaya devam etmeniz gerektiği fikrini motive etmediğinizi fark edersiniz. 

Neyse ki, yaratıcı bir beceriklilik topladığınız sürece bu doğru olmayacaktır. Evinizi sıkı bir bütçeyle dekore etmek, bir güçlük olarak düşünülmemelidir. Dahası, evinize çalışmak için çok az bütçeyle bile lüks görünmesi ve hissetmesi gereken görünümü vermek mümkündür.

Bizi yanlış anlamayın, bir dekorasyon projesi veya evinizde bir yükseltme için büyük miktarda para bütçelemede yanlış bir şey yoktur. Sonuçta, kim evlerinde en iyisini getirmek istemez ki?

Ancak daha sık olarak, ev dekorasyonu için çok az kaynak bırakarak bütçenizin büyük bir kısmını başka şeyler için kaydetmeniz gerekebilir. Sınırlı kaynaklarınızı nasıl yönetebilir ve evinize her zaman sevdiğiniz veya TV’de gördüğünüz lüks görünümü nasıl sunabilirsiniz?

iç mimarlarından biraz bilgelik tavsiyesi ile bu kılavuzun tüm bunlara hitap edeceğini umuyoruz.

Alanınızı, önyüklemeye ilham veren ucuz ev dekorasyon fikirleriyle dönüştürmenize yardımcı olacak en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını keşfetmek için okumaya devam edin. 

Ucuz ev dekorasyon fikirleri çizi

İster bir DIY ev makyajı yapmak ister mütevazı bütçenizle profesyonel bir iç tasarımcı kiralamak isteyin, çünkü her zaman uygun planlama ve eylem planına ihtiyacınız olacak.

Dekorasyon bütçeniz  dahilinde kalmanızı ve kontrol listenizdeki öğeleri getirirken sahip olduğunuz tüm planları yürütmenizi sağlarken , ev dekorunuzda size yardımcı olacak tek geçerli araçtır .

Sadece yatağınız için gerekli çarşafları ve yastıkları almak için yeterli paranız olmadığını keşfetmek için yatak satın aldığınız bir durum istemezsiniz, değil mi? 

Böyle bir yanlış adımdan kaçınmak için, dikkatli bir planlama için ilk adım, düşük maliyetli ev dekoru söz konusu olduğunda tasarım ilhamınızı bulmaktır  .

Bundan sonra, tasarım güncellemelerinize dahil etmek istediğiniz tasarım stilini bulmak için popüler ev makyaj bloglarında yardım ve ilham alın.

Dekor ihtiyaçlarınızdan emin olduğunuzda, görünümü daha küçük bileşenlere dönüştürmek için gerekenleri kırın. Bunu yapmanın mükemmel bir yolu, onları mobilya, aksesuar, boya, döşeme ve dekor gibi kategorilere ayırmaktır.

Ardından, ihtiyaçlarınıza göre bu dekor öğelerine göz atmak ve alışveriş yapmak için çevrimiçi olun ve maliyetlerinin ne olduğunu öğrenin. Bunu doğru yaptıktan sonra, mali durumunuzu inceleyin ve ucuz ev dekorasyon fikirleri için bir kenara ayırmayı ne kadar karşılayabileceğinizi belirleyin. 

Bütçede lüks ev dekorunu karşılamanın ve getirmenin en iyi yolu  , ev tadilatınıza doğru haftalık veya aylık belirli bir miktarı ayırmaktır. Ve birkaç ay içinde, bütçelenen giderlerinizi karşılayabilmelisiniz. 

Artık ucuz ev dekorasyon fikirlerinin temel yollarını aştığımıza göre, etkili bir şekilde alışveriş yapmanın bazı yararlı yolları.

Eski eşyalarınızı tazeleyin

Gerçekten o eski mobilya parçasını değiştirmeniz gerekiyor mu? Biraz para kazanmak için, yeni bir kat boya veya yeni döşeme gibi güzel güncellemelerle parçaları tazeleyebilirsiniz.

Aslında, bir bütçeyle ucuz ev dekorasyon fikirleri planlarken bunu göz önünde bulundurmalısınız . 

Mutfağınıza bir göz atın. Mutfak dolabınızın tamamını değiştirmeli veya dolaplarınızı başka bir renk boyayarak ve donanım ve özellikleri değiştirerek bunları düzeltmeniz mi gerekiyor?

Mümkün olan en düşük maliyeti gerektiren bir ev makyajı elde edebilmek için, dönüştürebileceğiniz dekor öğelerini not etmeniz ve onları dışarı atmak ve başka bir tane elde etmek için büyük miktarlarda para harcamak yerine bir kez daha evinize sığdırmanız gerekir.

Bütçede lüks ev dekoru için ilham verici bir alma maliyetini azaltmak için , mümkün olduğunca çok öğeyi yeniden tasarladığınızdan emin olun. Neyi yeniden kullanacağınızı zaten bildiğinizde  , yenileme maliyetlerini azaltmak için kendiniz gerçekleştirebileceğiniz görevlerini keşfedebilirsiniz .

Her şeyi sık sık odadan odaya taşıyın ve hızlı bir oda yenilemesi için yerleştirmeyi deneyin. Evinizde belirli bir yer için belirli bir sandalye satın almanız, tüm ömrünü sabit bir yere sıkışmış olarak geçirmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Oturma odasını süsleyin

Sıkı bir bütçeyle çalıştığınız için, sadece ömür boyu sürecek önemli parçalar için harcama yapmayı göz önünde bulundurmanız gerektiği anlamına gelir. Bu öncelikli harcamalar paranızın karşılığını en çok alacağınız alanlara yönlendirilmelidir.

Kaliteli mobilyalar arayarak, iyi tasarlanmış  mobilyalar yıllarca hatta on yıllarca sürebileceğinden , yıllar boyunca bakımda çok fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.  Evinizde bir iki yıl sonra veya trendler gelip giderken cazibelerini kaybeden aksesuarlar ve boya renkleri gibi değiller .

En iyi mobilyaları getirdikten sonra , bir bütçeyle eski ev dekoruna olan sevginizi uyandırmak için oturma odanıza sadece küçük şeyler eklemeniz gerekir . Oturma odanız için doğru kanepeyi seçerken, konfor ve pratikliğe odaklanırken alanınızı zarif bir şekilde yeniden tanımlayan bir kanepe seçtiğinizden emin olun.

Bunun dışında zarif ama bütçeniz dahilinde olmalıdır. Oturma odası değerinde üzerinde münazara önemli ürün sandalyeler vardır sehpa , duvar sanatı , ve tabii ki, aksesuarlar. Geri kalanı, bütçeye göre modern ev dekor tasarımını kişiselleştirmek için isteğe bağlıdır .

Bu birkaç öğeye odaklanmak ve bütçenizi aşmadan bunları satın almanın en iyi yolunu aramak daha iyidir.

Onları görüntülemek için mükemmel bir yer bulamadığınız bir sürü dekor öğesiyle lüks bir ev yaratmaya çalışmak yerine, kolayca sığarlar.

Yeni göze alamıyorsanız, ikinci el eşya satın alın

Dediğimiz gibi, ucuz ev dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, bazen becerikli ve yaratıcı olmak için ödeme yapar. Durum neredeyse yeni gibi ve fiyat son derece düşük olduğu sürece ikinci el mobilya ve diğer dekor aksesuarları için alışveriş yapmaktan korkmayın.

Bu şekilde küçük bir servet harcamadan ilginç bulgular getirebilecek ve avın heyecanını yaşayacaksınız. Vintage mobilyaların uzun ömürlü olacak şekilde inşa edildiğini ve yeni mobilyalardan çok daha dayanıklı olduğunu belirtmiyoruz. 

Eski bir aynanın yeniden boyanabileceğini, bir kanepenin bir kılıfla kaplanabileceğini ve aydınlatmanın sevdiklerinize uyacak şekilde modernize edilebileceğini unutmayın. Stil her zaman değiştirilebilir, ancak kalite değiştirilemez. 

Boya kullan

Basit bir taze boya tabakası, herhangi bir duvarı anında bir cazibe merkezine dönüştürürken bir odayı yenilenmiş, daha parlak ve daha hafif hissettirebilir. Farklı renkleri birleştirerek, düşük maliyetli ev dekoru için akıllıca bir tasarım elde etmek için can attığınız tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz  .

35 $ ​​karşılığında bir galon yüksek kaliteli boya alabilirsiniz ve orta büyüklükteki bir odayı boyamak için iki galon kullanılabilir . Yani bir tamirci hariç boya için bu küçük bütçe ile, tüm evinizi bir kez daha taze ve yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Farklı renkleri birleştirdiğinizde ve bir duvarda farklı fırça teknikleri kullandığınızda çeşitli ilginç efektler ve tasarımlar da oluşturabilirsiniz.

Oluşturabileceğiniz çeşitli stiller ve efektler arasında ombre, şablonlama, renk yıkama, çizgiler, paçavra haddeleme, kontrast renk bloğu, süngerle atlama ve sürükleme bulunur.

Duvar kağıdını kullan

Modern duvar kağıdı, özellikle ucuz ev dekorasyon fikirleri ararken dikkatli bir yatırım gerektiren bir yatırım olabilir. Ayrıca bir duvarın takılması ve çıkarılması uzun sürebilir.

Bütçede olduğunuz için, çok pahalı olabileceğinden, tüm duvarı duvar kağıdı ile kaplamak akıllıca olmayabilir.

Bunun yerine, oda tanımlayan bir konuşma başlatıcısı oluşturmaya yardımcı olurken rahat bir efekt oluşturmak için yatak odanızda veya oturma odanızda küçük bir alanı vurgulayacak bir vurgu duvarı oluşturmak için kullanın .

Ve ucuz ev dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, aksesuarlar tüm farkı yaratabilir, bu yüzden eviniz için nelere dikkat etmelisiniz:

  • Aynalar – Bir mekanın günlük olarak nasıl daha çekici hissettireceğini bilmek ister misiniz? Aynalar bunu ve çok daha fazlasını yapabilir. Ayrıca, şık ve ucuz bir aynanın kaynağı kolaydır. Evinizin etrafındaki ışığı yakalamak ve yansıtmak için birini kullanın, bu da daha büyük, daha parlak ve daha pahalı görünmesini sağlar.
  • Halılar – Herhangi bir iç mimardan ucuz ev dekorasyon fikirleri ve bir evi anında dönüştürmek için ne gerekiyorsa sorun ve zemin döşemelerinden daha fazla bahsedeceklerdir. Bu yüzden kıyafeti takip et ve halılarını güncellemeyi, hatta ayaklarının altında görkemli ve çökmüş bir his için onları katmanlamayı düşün.
  • Yüksek parlaklıkta cilalar – Aynen aynalarda olduğu gibi, yüksek parlaklıkta parlak cilalar, metalik ekstralar ve kristal, gözün ilgisini çekerken ışığı yakalar ve yansıtır.
  • Doku – Bir ton veya nötr renk şeması için gitseniz bile, gözü hareket ettirmek ve önyükleme için lüks olan zengin dokuların yan yana dizilerinden ilham almak için doku ile oynayın.
  • Perdeleri yüksek asın – Perdelerinizi mümkün olduğunca yükseğe asarak, tavanlarınızın gerçekte olduğundan daha yüksek görünmesini sağlarsınız. Ve daha rahat bir şekilde şık bir etki için zeminde toplanmasına izin verirseniz daha iyi.
  • Bitkiler üzerine atlamayın – Sadece güzel değil, renk ve doku getirmenize izin vermekle kalmaz, bitkiler de etraflarındaki havayı temizlemek için harikadır. Greenthumb ya da değil, bitkiler hepsinin en ucuz ev dekorasyon fikirleri üzerinde ve bir ton bakım ve bakım gerektirmeyen birkaç çeşit var.
  • Sanat ve heykeller – Son olarak, her odaya kişiliğe ihtiyaç duyan sanat ve heykeller olmadan bir ev tam olarak hissedilemez. Böylece, topladığınız çerçevesiz baskıların boşa gitmesine izin vermek yerine, bunları kendi yararınıza kullanın ve sonunda çerçevelendirin.

Evinizi küçük bir bütçeyle yeniden tasarlayamayacağınızı kim söyledi? Bu kılavuzda vurgulanan ipuçları size iyi bir başlangıç ​​yapmalıdır. Bunlardan en iyi şekilde yararlanın.

Bir cevap yazın