Dünyanın farklı kafelerinde dolaşmak ister misiniz?

Şüphesiz, başka ülkelere seyahat etmenin temel nedenlerinden biri yeni kültürleri tanımaktır. İdeal olan, bunu beş duyu ile yapmak için orada olmak ve böylece her zaman mümkün olmasa da, kendinizi bulunduğunuz yere tamamen daldırmaktır. Ancak, Uçağa binmek zorunda kalmadan turizm yapmanın başka bir yolu var: bunu tatlar ve kokularla yapın. Burada, onların sayesinde bileceğiniz beş destinasyon önermek istiyoruz. lezzetli kahveler.

Her ülkenin hazırlanma şekli, en çok tüketilen çeşitleri ve bu içeceğin sakinleri için ne anlama geldiğini içeren kendi ‘kahve kültürü’ vardır.. Bu nedenle, ona yaklaşmak, yer hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Çantalarınızı toplayın çünkü damağınız harika yolculuklar yapacak!

İtalya’nın zarafeti ve lezzetli espressosu

Espresso, İtalya’nın özüdür. Sade, aromatik ve zarif. Az su ile yapılan ve çok yoğun bir tada sahip tek bir kahvedir. İtalyanlar yemekten sonra ve her zaman küçük bir kapta tadını çıkarmayı tercih ederler.

Espressonun tadı ile kendinizi Roma, Milano veya Venedik’teki bir mekanın terasında, güzellik ve sanat kahvenin tadı gibi sizi sarhoş ederken arabaların arasındaki Vespas menderesini seyrederken hayal etmeniz hiç zor olmayacak.

Etiyopya’daki kahve töreninin saygısını keşfedin

Etiyopya’da kahve bir içkiden çok daha fazlasıdır ve hazırlanması nesilden nesile aktarılan kültürel bir ritüeldir. Tahılın öğütülmesinden, adı verilen küçük bardaklarda servis edilmeye küldetaylara dikkat bu ürünün tüketiminin doğduğu ülkede mutlaktır.

Tören genellikle kadınlar tarafından yapılır ve birçok kasabada en önemli sosyal etkinlik olduğu kadar, misafirlerine saygı ve dostluk sembolü. Odayı çiçekler ve aromatik bitkilerle doldurduktan sonra, aroma her şeyi doldururken fasulyeleri temizler, kavurup öğütürler.

İçecek hazır olunca bardaklar doldurulur ve birincisi en yaşlı konuğa ikram edilir, ardından diğerlerine servis yapılır. Bu törenlerden birine katılma fırsatınız olursa, bunu bilmelisiniz. üç bardak alınır: abol, tona ve Barakaher biri bir öncekinden biraz daha yumuşak.

Senegal’den Touba kahvesinin yoğunluğuna kendinizi kaptırın

Ülkenin en tipik çeşididir, taneler karanfil ve biber denilen evler, ona rakipsiz bir tat ve yoğunluk verir. Menşei din ile ilgilidir, bu yüzden bu kahvenin ülkede büyük bir sembolik değeri vardır ve birçok törende tüketilir.

Lezzetli tadı onu giderek daha popüler hale getirdi ve şimdi her yerde tüketmek yaygın. Tadını çıkarmak için, sadece sokak satıcılarına veya zengin yerel yemeklerin tadına bakabileceğiniz herhangi bir Senegalli yere gitmeniz gerekecek.

Size söylediğimiz gibi, kahve farklı ülkelerden bahsediyor ve Touba da bir istisna değil. Senegal’in kültürel zenginliğinin ve çeşitliliğinin bir simgesidir.

Suriye: Bir kutlama olarak kahve

Suriyeliler için kahve yaşam tarzlarının bir parçasıdır ve özel günlerde kahve içmek yaygındır.aile toplantılarından arınma ritüellerine ve cenazelere.

En yaygın hazırlık Türkiye veya Yunanistan gibi ülkelerde yapılan hazırlıklara benzer olsa da Suriye’de kahve çekirdekleriyle birlikte öğütülerek kavrulan kakule, lezzet ve aromasını harmanlamak için eklenir.. Buna ek olarak, halihazırda şekerli suda kaynatılır, bu nedenle birkaç kahve makinesinin tüm misafirlerin damak tadına hitap etmesi yaygındır. Elbette cenazelerde ölüye saygı göstergesi olarak her zaman şekersiz servis edilir.

Bu törenlerden birine katıldığınızda, Kupanızı aldıktan sonra ev sahibine daima teşekkür etmeyi unutmayın. Doğru ifade daim“sonsuza kadar” anlamına gelir.

İskandinavya’nın gururu Aquavit ile kahve

İskandinav ülkelerinin kahve kültürüne göre bu içecek daima birlikte tüketilmelidir. ve yemekten önce ve sonra tatlılar ve meyvelerle servis edilir. Aile veya arkadaşlarla bir araya gelmek bahanesidir ve bazen bu toplantılar odayı dekore ederek, mumları yerleştirerek ve sohbeti teşvik eden yumuşak müziklerle hazırlanır.

Kahve tek başına veya sütle birlikte tüketilir, ancak şüphesiz en popüler sunumlarından biri biraz Aquavit (Akvavit), Norveç’in en popüler likörü, patates bazlı bir brendi 16. yüzyıldan beri hazırlanmıştır. İskandinav ülkeleri, kahveye güç ve lezzet veren ve soğukla ​​savaşmaya yardımcı olan bu içeceğin gururunu yaşıyor.

Artık onları tanıdığınıza göre: kendinize LikeA kahve yapınBosch

Damak tadınızla seyahat etmek istiyorsanız, bunu birinci sınıfta ve size gerçek hazırlığı sağlayan bir kahve makinesi ile yapın! LikeABosh! Ve size az önce gösterdiklerimiz gibi seçilmiş malzemeler buna uygun bir ayrıntıyı hak ediyorlar.

Birlikte süper otomatik kahve makinesi kahvenin tadını çıkarmaya odaklanabilirsiniz çünkü o Tahılı ağır hizmet tipi seramik öğütücüsünde öğütmekten mükemmel fincanı elde etmek için su miktarı ve sıcaklığı seçmeye kadar tüm adımları halleder. Her bir fincan kahvenin yoğunluğunu tercihlerinize göre özelleştirin.

Ayrıca, Bir Kahve Gibi DeneyimleyinBosh Aynı zamanda her şeyin cep telefonunuzdan kontrol edilmesi anlamına gelir: bunu teknoloji sayesinde yapın Home Connect, kaç tane içecek istediğinizi seçmenize ve bir düğmeye basarak hazırlamanıza veya en sevdiğiniz çeşitleri kaydetmenize olanak tanır. Veya kahvenin içeriğini, kahramanın kendisi olduğu ve farklı şekillerde tadını çıkarmanıza ve en önemlisi başkalarıyla paylaşmanıza izin verdiği sonsuz bir tarifler evrenine entegre edin.

“Seksen kahvede dünya turuna” başlamak için her şeye hazırsınız. En sevdiğin çeşitler neler? Yorumlarda bize bildirin! Yaşasın #LikeABosch

Yazar hakkında

'src =