Dövme desenler

Dövme desenler dikkat çekiyor. Dövme desenler hem evin içindeki mobilyalarda hem de evin cephesini süslerken bulunabilir. Dövme desenler çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir. Sonuç olarak, bitmiş dövme bileşenlerden ince bir desen elde edilir ve ilk bakışta bu ihtişamın metalden yapıldığı hemen anlaşılmayacaktır.

Tüm dövme desenler, karmaşık iç içe geçme veya bulmacalardan oluşabilirken, iş parçaları bir süs veya doku ile önceden boyanabilir. Ajur dövme desenleri hayrete düşürüyor, ağır ve çok büyük metal görünmüyor. Özel demirci boyalarının kullanılmasıyla, dövme süsü uygun ışıkta dekore etmek – patine uygulamak, cilalı metal yapmak mümkündür.

Son yıllarda, sanatsal sahtekarlığa artan bir ilgi var. Sahte desenler içeren görsel yardımcıların ve stilistik tekniklerin kullanımı. Dövülerek yapılan ürünlere sahip olan giderek daha fazla insan.

Dövme kalıplar üretmek için el aletleri kullanılabilir veya özel mekanik ekipmanlar kullanılabilir. MAN9raquo; üretici, “Master9raquo;” dövme serisi için özel ekipman geliştirip üretmektedir. “Master9” makine hattı, çok çeşitli dövme kalıpları hazırlayabilecek Ekipman hattı, metal bobine hem bileşen imalatı hem de doku uygulaması tedarik edebilecektir.

Üç birim makine “Master9” farklı işlemleri gerçekleştirir. Evrensel makine birimleri “Master-19 raquo.” Klasik dövme bileşenlerini üretir – simit, sarmal, “koni-basques9raquo ;, üstler. Yatay tip” masterbatch Blacksmith9 “hidrolik pres. Yüksek dövme teknik bileşenlerin üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu makine profile bir fatura koyar, malzemenin daha uzun süre bükülmesini sağlar ve “küçük topuklu” ve “9” çiçeklerin kapağını kapatır. Bu makine, her boyutta ve türde çeşitli metal ürünlerle çalışır.

Elektro-hidrolik makine “Pipe-Master9” yuvarlak boru ile çalışma konusunda uzmanlaşmıştır.Makine “twisted9” gibi bileşenleri yapacaktır. Farklı konfigürasyonlarda tırabzan ayakları, tırabzanlar için farklı nozullar, bilyeli sütunlar, “bamboo9” vb.

Dövme desenler – zarafet ve iyi bir zevk işareti.

tüm hakları saklıdır. Materyallerin kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır!

Dövme ile yapılan metal ürünler modern dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Kır evleri, peyzajlı kemikler ve dekore edilmiş bahçelerle dekore edilmiştir ve aynı zamanda iç mekanlar yaratmada, odayı zarafet ve asalet haline getirmek için kullanılır. Düzgün çizgiler ve karmaşık malzemeler sayesinde üründe yer alan dövme elemanlar, ona zarafet ve aristokrasi kazandırır.

Dövme parçalar oluşturma yöntemi

Dövme ustaları, metalin çok sayıda basınç stresine maruz kaldığı soğuk dövme yöntemiyle dövülmüş elementleri yapar. Bu, ürünün istenen şekle bükülmesini sağlar. Sonuç olarak, bitmiş parçalar yüksek mukavemet ve dayanıklılık kazanır. Gerekirse ve tüm ürüne bağlı olarak, elemanlar birbirine kaynaklanır. Bu, kapıların, korkulukların, çitlerin ve tekrar bağlantılara sahip diğer şeylerin imalatında geçerlidir. Özellikle karmaşık parçalar oluştururken, sıcak dövme yöntemi kullanılır. Bu durumda örs, ateş ve çekiç kullanılır.

Antik dövme sanatı, yüzyıllardır bilinen gelenekleri ve metallerle modern çalışma yöntemlerini birleştirir. Şimdi bile, tek tek elemanların damgalanması ve dökümü nedeniyle, dövme ürünler yaratma süresi önemli ölçüde azaldı. Bu da nihai ürünlerin maliyetini düşürür. Piyasadaki dövme ürünlere sahip olmak daha uygun hale geliyor.

Genellikle mimaride kıvrılma gibi bir görüş unsuru vardır. Bu desen, bir salyangoz kabuğuna veya bir konfolulusun tomurcuklarına benzer. Demirciler tarafından ödünç alındı. Bu süsü kullanarak uzmanlar, olağanüstü güzellikte sahte ürünler yaratırlar. Kıvrılmanın yoğunluğundaki ve burulmasındaki değişiklikler ile çizginin kalınlığındaki değişiklikler nedeniyle, nihai ürün güzel bir şekil alır. Bu tarzın geniş bir uygulama alanı vardır. Çitler, pencere pervazları, dış mekan bankları, bahçe mobilyaları, merdivenler, köprüler ve diğer ürünlerin tasarımında kullanılır.

Sayısız sahte eşya arasında, sıklıkla karşılaşılan detayları ayırt edebiliriz: armalar ve mızraklar. Genellikle çitler, çitler ve kapılar ile dekore edilmiştir. Merdivenlerin dövme elemanları olarak korkuluklar, taş, cam ve betondan yapılmış ürünlerle mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Ayrıca sepet, yüzük ve top gibi dövme desenler de dekorasyon olarak kullanılmaktadır. Bir ustanın eliyle yapılan tüm süs eşyaları, yalnızca geniş ürünleri değil, aynı zamanda odanın içini oluşturan dekoratif aksesuarları da süsleyebilir.

Ev sahipleri, dekoratif dövme ürünleri yansıtan ayırt edici özelliklere sahip olan belirli bir stile bağlı kalmaya çalışırlar. Örneğin, Romanesk’te ana stil, çeşitli boyutlarda sıkıca yerleştirilmiş buklelere sahiptir. Simetrik olarak bağlı elemanlar tüm kumaşı doldurur. Desene karşılık gelen merkezde bir çiçek içerebilir.

Gotik dekorasyon, keskin sivri uçlar veya oklarla sonuçlanan bükülmüş çubuklara sahiptir. Trefoiller, zambaklar ve semboller ürüne dahil edilebilir. Rönesans tarzı, hafiflik ve nefes alabilirlik ile karakterize edildi. Birbiriyle iç içe geçen ve sportif bir sonsuzluğu andıran ince metal çubuklardan yapılmış öğeler. Burada örgülü, sivri ve sarmal yaprakları bulabilirsiniz.

İmparatorluk, laconicism ve geometride diğer stillerden farklıdır. Süslemelerde, bitki unsurları ile birlikte düz çizgiler hakimdir. Dövme uzmanları her tarzda ürün yaratabilir. Önemli olan, mülkün genel mimarisine karşılık gelmesidir.

Dövme unsurları, dekorasyon ürünleri peyzaj tasarımı ve oda aksesuarları oluşturmada kullanılabilir. Bu desenler şömineleri, korkulukları, lambaları, asma avizeleri, çiçek saksılarını ve bunların yanında duruyor. Sanatsal bir şekilde yapılmış çeşitli dövme süslemelerin iç kısmında özgün bir görünüm.

Seçilen stile bakılmaksızın, dövme elemanların kullanımı, çevredeki alanın ustasını ve asil zevkini vurgular.

Dekoratif süs ürünleri, şıklığıyla özenle öne çıkıyor. Bu etki, desenler veya süslemeler yardımıyla yaratılır. Sanatsal dövme teknolojisinin imalatında aşağıdaki süsleri bulabilirsiniz:

Dövme süslemenin ana bileşeni olarak kıvrılma

Süslemenin ana bileşeni kıvrımdır. Örgüler vahşi yaşamda nadiren bulunur, ancak sanatta bu unsur oldukça iyi gelişmiştir.

Bu eleman, farklı bir enine kesite sahip metal bir çubuktan dövülerek yapılmıştır. Yaklaşık bin yıldır gelişen dövme sanatından desen çizmek. Kıvrılma kayboldu ve yeniden ortaya çıktı. Ve şimdi modern dövme ürünler için mükemmel bir dekorasyon görevi görüyor.

Dövme desenler çeşitlidir ve çok çeşitlidir

Hangi dövme kalıplarının size kişisel olarak uyacağına karar verelim. Doğal olarak, sahte ürün evde çevre ortamla karıştırılmalıdır. Bu nedenle evinizin veya ofisinizin tarzını bir bütün olarak tanımlamanız gerekir.

Örneğin, portallardaki ferforje desenler, katı ama aynı zamanda rafine bir şekle sahip klasik ve rönesans tarzında iyidir.

Mobilya için dövme bir desen mi seçiyorsunuz? Meyve veya çiçek desenli zarif bir Art Nouveau veya Barok tarzı önerebilirsiniz.

Ve şömine ızgaralarını hatırladığınızdan emin olun – ateş, sanatsal dövme kalıplarının biçimlerini vurgular ve onları özellikle anlamlı kılar. Izgaralar için, katı klasisizm veya İmparatorluk tarzında sahte desenler seçmek gerekir. Belki tam tersi: tuhaf rokoko veya her nefes – alevlerle yankılanan modern tuhaf çizgiler …

Nesneler ve ürünlerin tek tek parçaları üzerindeki dövme desenler, iç mekana çeşitlilik ve özgünlük getirir. Ve tarzları dikkatlice seçilmelidir – kendiniz için ve bir arkadaşınıza veya iş ortağınıza hediye olarak. Yazıtlı heykelsi formlarla Barok tarzdaki ürünler üzerinde iyi dövme desenler. Jubilee için bir çeşit “sahte CV” isteyebilirsiniz. Bu hediye hatırlanacak!

Tehlikeli çitlerde dövme desenler

Hayat sadece tatiller değildir. Maalesef aile ve arkadaşlar ölüyor. Onların anılarını yaşatmak bizim görevimizdir. Mezarlıktaki ritüel dövme çitler, banklar ve masalar da ölçülü bir tasarımla dekore edilebilir. Mezarlıklı bir çit için, heykelsi ve çizgisel biçimleriyle İmparatorluk tarzında dövme desenler daha iyi olamazdı.

Sihirbazın sahte desen seçimini seçin

Dövme metal ürünlerin kullanımı çok geniştir. Evin durumuna, ofise ve tabii ki eşyanın sahibinin doğasına bağlı olarak kalıplar seçilir. Ürünün tarzına bağlı olarak dekorasyon çizgisel veya heykelsi, kendine özgü veya basit olabilir.

Şirketimizin tasarımcıları seçiminizde size yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyar. Özellikle sizin için dövme ürünlerin çizimlerini geliştirecekler. Sitemiz size görseldeki olası çeşitli seçenekleri görme fırsatı verecektir.

  • 05/03/2017 Hemen başvurun ve% 10 indirim kazanın. İndirim almak için, lütfen CF-1977 numaralı kupon numarasını yöneticiye bildirin.

Sahtecilik. Sistemi tahrif etme sanatı. Moskova’da dövme ürünler. +7 (499) 638-54-59’u arayın