Dondurucuya yiyecek nereye koyulur?

O dondurucuO olmasaydı ne yapardık! Dondurma yeme zamanı geldiğinde onu hatırlıyoruz. Ve sadece bu değil. Ayrıca, et ve balığı her gün taze alamadığımız zaman dondurun, kapları hazır yiyeceklerle birlikte saklayın ve “her ihtimale karşı” kroket için her zaman yer vardır. Tanıdık geliyor mu?

Dondurucunuz dağınık bir sandık olmamalıdır. Bir siparişi takip etmek ve yiyecekleri doğru kaplarda saklamak, her şeyi hızlı bir şekilde bulmanıza ve kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.. Dondurulmuş pizzalar gibi kutulu yiyecekleri alt çekmecede veya üst tepside et ve balık gibi nerede tutmanız gerektiğinden emin değilseniz, okumaya devam edin. Şüpheden kurtulalım!

Dondurucuya yiyecek yerleştirmek için ipuçları

Dondurucuda saklayabilirsiniz derin dondurulmuş ürünler. Ayrıca taze dondurulmuş yiyecekler, vakumlu paketlenmiş yiyecekler veya buz küpleri. Her bir yiyeceği yerinde saklamak veya dondurmak için pişir.

Dondurucuda et ve balığı nerede saklamalıyım?

Bunu yapmak için en iyi alan üst kısımdır.. Bu bölmelerde yiyecekler daha hızlı donar. Ancak, üst bölmeye her taze yiyecek koyduğunuzda, içinde olan donmuş yiyecekleri başka bir çekmeceye koymanızı öneririz. Dondurucunun en soğuk bölgesi olduğu için, dondurulmamış yiyecekler koyarsak, içindeki yiyecek soğuk zincirinin değiştiğini görebilir ve böylece daha sonra tüketilebilmesi için optimal durumunu değiştirebilir.

Dondurma veya pizza gibi dondurulmuş yiyecek kutularını nerede saklayabilirim?

Bu yiyecekler genellikle büyük kutularda gelir. Bu nedenle alt çekmecelerde saklamanız tavsiye edilir. dondurucular ve combis de Bosch çekmecelerin tam kapasitesinden daha iyi yararlanmanızı sağlar. Yiyecekleri raflara ve bölmenin dibine kadar yerleştirmek için yalnızca ayırma raflarını bırakarak tüm çekmeceleri çıkarın. Bu şekilde daha fazla alan kazanacaksınız. Her duruma uyum sağlamak için maksimum esneklik!

Bir çok yiyeceği nasıl dondurabilirim?

Çok miktarda yiyecek dondurmak istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: süper dondurma işlevini etkinleştir Dondurucunuzda varsa. Yiyecekleri tanıtmadan önce veya aynı zamanda başlayın. Sıcaklık sabitlendiğinde, süper dondurma işlevi devre dışı bırakılacaktır.

Yiyecekleri çekmecelere koymanın en iyi yolu nasıl?

Yiyeceklerinizin mümkün olan en iyi şekilde dondurulmasını istiyorsanız, hava herhangi bir engel olmadan dolaşır. Bunu başarmak için yiyeceğinizi arka duvardaki havalandırma delikleri serbest kalacak şekilde düzenleyin. Ayrıca yiyecekler arasında birkaç boşluk bırakırsanız, eşit şekilde donacaktır.

Meyveyi dondur

Yiyecekleri ne kadar süreyle dondurabilirim?

Değişir! Bu durumuda balık, soğuk etler, pişmiş yemekler, tava ve hamur işleri için önerilen maksimum süre 6 aydır. Peynir, kümes hayvanları ve etleri dondurmak istiyorsanız 8 aya kadar buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Son olarak meyve ve sebzeler 12 aya kadar dondurulabilir.

Bu yiyecekleri tüketmek için önce buzunu çözmeniz gerekecek. Takip et bu adımlar en uygun şekilde yapmak. Ve orada olduğunu unutma yumurta veya süt gibi yiyecekler, bu da dondurulabilir. Onları atmayın, donun!

Yazar hakkında

'src =