Dondurucunuzu adım adım çözme

Tatile çıkmadan önce ailenizin dondurucuyu çözdüğünü hatırlıyor musunuz? Bu görev son yıllarda değişti, sahip olduğunuz buzdolabınızın türüne bağlı olarak daha kolay ve hatta gereksiz hale gelir. Ne tür bir buzdolabınız olduğunu keşfederek başlayın ve dondurucuyu çözmeniz gerekip gerekmediği.

Buzdolabı çeşitleri

Dondurucuyu çöz veya çözme Esas olarak sahip olduğunuz buzdolabının türüne bağlı olacaktır.. Ve bu görünüşü No Frost buzdolapları dondurucunun buzunu çözmeyi geçmişte bıraktı. Bu tür bir buzdolabının bir soğutma mekanizması vardır. birkaç defrost döngüsü gerçekleştirirdon bloklarının oluşmasının önlenmesi. Bununla birlikte, hala döngüsel bir buzdolabınız veya dondurucunuz varsa, buzu temizlemeniz gerekecektir.

çözülme-dondurucu-nofrost

Dondurucuyu neden çözmeniz gerekiyor?

Döngüsel buzdolapları, dondurucu alanında küçük buz veya don katmanları oluşturma eğilimindedir. bu cihazın performansını etkileyebilir. Sonuç daha az verimli bir buzdolabı sadece daha fazla enerji tüketmekle kalmaz, aynı zamanda yiyecekleri de muhafaza edemez.

Dondurucunun buzunu çözmek için doğru zaman

Döngüsel bir buzdolabınız veya dondurucunuz varsa her yıl veya dondurucuda bir buz veya don tabakası oluştuğunu gördüğünüzde buzunu çözün. Bu, birkaç saat sürebilen ve için dondurucunun tüm içeriğini boşaltmanız gereken bir görevdir. Bu nedenle, evde olduğunuz bir gün seçin ve dondurduğunuz yiyeceklerin bir kısmını tüketme fırsatını değerlendirin.

Dondurucu nasıl çözülür?

  1. Dondurucunuzun buzunu çözmek için en iyi zamanı seçin. Unutmayın ki yiyecekler bir süre bunun dışında kalacaktır. Bu nedenle dondurucunun buzunu çözme işlemine geçmeden önce sakladığınız yiyeceklerin tüketimini hiçbir şey israf etmemek için düzenleyin.
  2. Buzdolabının fişini çekin ve fişini çekin.
  3. Dondurucuyu boşaltın. Yiyecekleri daha uzun süre donmuş halde tutmak istiyorsanız, yiyeceklerin üzerine soğuk paketler koyabilirsiniz.
  4. Buz çözme suyunun tahliyesini bulun. Buzdolabı modelinizde bu aksesuar varsa, onu dondurucunun alt kısmında bulacaksınız. Bu aksesuara sahip değilseniz, buz çözme suyunu toplamak için geniş, düşük ve büyük kapasiteli bir kap yerleştirin. Zemini artık kullanmadığınız bir havluyla örtmeyi unutmayın, çünkü bir miktar su düşebilir.
  5. Dondurucunun çözülmesini bekleyin. Bu görev birkaç saat sürebilir. Hızlandırmak istiyorsanız, buzun daha çabuk erimesi için içine birkaç tencere sıcak su koyabilirsiniz. Buzu kırmak için asla keskin nesneler veya bıçaklar kullanmayın. Cihaza zarar verebilirsiniz.
  6. Dondurucuyu kurutun. Buz eridiğinde, dondurucunun içini kurutun ve buzdolabınızda bu aksesuar varsa tahliyeyi toplayın.
  7. Dondurucuyu tekrar prize takın. Buzu çözülmüş yiyecekleri yeniden donduramayacağınızı unutmayın.
  8. Uygun sıcaklığı yeniden ayarlayın hem buzdolabı hem de dondurucu için. Yapabilmek burayı kontrol et her cihaz için önerilen sıcaklıklar nelerdir.

Hazır! Artık maksimum verimliliği korurken dondurucunuzu temiz ve tekrar kullanıma hazır hale getirin. Bu işlemi tekrar yapmak istemiyorsanız, No Frost buzdolabı alabileceğinizi unutmayın. Blogumuzda hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız No Frost buzdolabı ile döngüsel buzdolabı arasındaki farklar. Umarız size yardımcı olmuşuzdur!

Yazar hakkında

'src =