Dondurucu 6 adımda nasıl temizlenir

Düzgün bir şekilde temizleyin dondurucu basit. Hakkında temizlenmesi en kolay cihazlardan biri Yine de bazen bunu doğru yapmıyoruz.

Dondurucu, en az bakım gerektiren cihazlardan biridir, ancak her zaman optimum durumda olması için, 6 ayda bir temizle veya en az yılda bir. Bu yazıda, bir dondurucunun kullanım ömrünü uzatmak için nasıl temizleneceğini açıklayacağız. Bizimle gelebilir misin

Dondurucu buzdolabının 5 adımda temizlenmesi

En yaygın olanı şudur: yerleşik donduruculu buzdolabı. Bu durumda, akılda tutulması gereken ilk şey şudur: NoFrost kombi buzdolaplarıotomatik bir buz çözme işlemi içerdikleri için buzunu çözme konusunda sorun yaşamazsınız.

Bir NoFrost buzdolabınız yoksa, buzdolabınızın derin dondurucusunu düzgün bir şekilde temizlemek için izlemeniz gereken adımları not edin:

  1. Dondurucunun derin dondurma fonksiyonunu etkinleştirir. Buzdolabınız bu işleve sahipse, buzdolabınızı yiyecekleri derin dondurmak için kullanabilirsiniz ve bu şekilde, mülk kaybetme onlar dondurucunun dışındayken. Dondurucu temizleme işlemine başlamadan 4 saat önce çalışan bu fonksiyon ile fazlasıyla yeterli olacaktır.
  2. Dondurucuyu fişten çekin. Suyun elektrik kablolarıyla temasından kaynaklanan kazaları önlemek için yapmanız gerekir.
  3. Dondurucu çekmecelerini çıkarın. Yemeğiniz varsa, mutfaktaki en soğuk yere koyun (mümkünse buzdolabına ve sıcaklığı daha iyi korumaya yardımcı olan buz tabaklarının yanına).
  4. Dondurucuyu çözün. Dondurucuda varsa, suyu çözmek için tahliyeyi açın – genellikle cihazın altındadır. Düşecek suyu toplamak için yere havlu veya büyük bir kap koyun. Dondurucunun buzunu hızlı bir şekilde çözmek istiyorsanız, önceden buzun erimesi için içerideki tepsilere – kaynatmadan – sıcak su dolu birkaç kap koyun.
  5. Dondurucunun içini temizleyin. İle yapabilirsin yumuşak kumaş ılık suya ve nötr pH’lı bulaşık makinesine batırılmış. Daha sonra nem ve su izlerini gidermek için kuru bir bezle kurulayın.

Sonra kapı contasını suyla temizleyin ve kurulayın böylece kauçukta nem izi kalmaz. Son olarak cam tepsilere, raflara ve dondurucu çekmecelere nemli bir bez ve birkaç damla bulaşık makinesini silin. Bu şekilde, kalan kirleri tamamen temizleyeceksiniz.

Dondurucunuzu zahmetsizce temizlemek için ipuçları

Dondurucunuzun doğru ve zahmetsiz bir şekilde temizlenmesi için şu beş ek ipucunu da izleyin:

  • Deterjan veya çözücü kullanmayın kum, klor veya asitlerle.
  • Aşındırıcı süngerler kullanmayın.
  • Laves yok dondurucu tepsileri, bölmeleri veya rafları bulaşık makinesinde, çünkü zarar görebilirler.
  • Metal mutfak eşyaları kullanmayın dondurucu duvarlarından buz veya buzu temizlemek için. Cihaza zarar verebilirsiniz.
  • Saç kurutma makinesi veya ütü kullanmayın Süreci hızlandırmak için, çünkü bu cihazlar çözülen su ile temas ederse elektrik çarpmasına neden olabilir.

Büyük bir dondurucu nasıl temizlenir

Şunlardan biri gibi büyük bir dondurucunuz varsa Bosch dik dondurucular, duvarlara çok dikkat ederek geleneksel bir buzdolabının dondurucusunu temizlemek için aynı adımları izlemelisiniz.

Büyük dondurucularda duvarların ince buz tabakaları oluşturmak cihaza bağlı kalan. Bunları temizlemenin en iyi yolu, duvarlara zarar vermemek için buzları yırtmaya çalışmadan cihaz buz çözdüğünde buzun soyulmasına izin vermektir.

Buz eridiğinde, dondurucu duvarlarına yapışmış olabilecek tüm bezleri, havluları ve plastik veya yiyecek kalıntılarını temizleme zamanı gelecektir. Devam eden herhangi bir öğe varsa veya kötü bir koku algılanırsa, en iyisi bizim gibi özel bir temizlik ürünü kullanmaktır. buzdolabı ve dondurucu temizleyici.

Dondurucuyu tamamen temizledikten sonra, su izi kalmadığından ve iç kısmın kuru olduğundan emin olun. Her şey doğruysa çekmeceleri, rafları, rafları yerleştirin ve cihazı tekrar prize takın. Yiyecekleri tekrar içine koymadan önce cihazın optimum donma sıcaklığına ulaşmasını beklemeniz gerekecektir. Bu süre her modele bağlıdır.

Bir dondurucuyu zahmetsizce nasıl temizleyeceğinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bize bir yorum bırakın veya sosyal ağlarımızda bize sorun. Sana yardım etmek için burdayız!

Yazar hakkında

'src =