Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Doğru şekilde koruyarak ve kalan yiyeceklerinizden en iyi şekilde yararlanarak yiyecek israfını azaltın

#LikeABosch yaşamak, küçük jestlerimiz sayesinde sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam sürmek demektir. Bunlardan biri, yiyecek israfını önlemek için artıklardan en iyi şekilde yararlanmak olabilir. Öğrenmek istiyorsan yemeğinizi koruyun ve yemeğinizden en iyi şekilde yararlanın, ipuçlarımızı kaçırmayın. Yiyeceklerden en iyi şekilde yararlanmak neden önemlidir? Gıda israfı küresel bir sorundur. Her yıl 1,3 milyar ton yiyecek kayboluyor […]

09 Ocak 2021 - 10:12 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi. A+A-

Doğru şekilde koruyarak ve kalan yiyeceklerinizden en iyi şekilde yararlanarak yiyecek israfını azaltın

#LikeABosch yaşamak, küçük jestlerimiz sayesinde sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam sürmek demektir. Bunlardan biri, yiyecek israfını önlemek için artıklardan en iyi şekilde yararlanmak olabilir. Öğrenmek istiyorsan yemeğinizi koruyun ve yemeğinizden en iyi şekilde yararlanın, ipuçlarımızı kaçırmayın.

Yiyeceklerden en iyi şekilde yararlanmak neden önemlidir?

Gıda israfı küresel bir sorundur. Her yıl 1,3 milyar ton yiyecek kayboluyor veya israf ediliyor. Başka bir deyişle, dünya genelinde üretilen gıdanın% 30’u çöpe atılıyor. Avrupa örneğinde, 2011 yılında gerçekleştirilen bir FAO raporuna göre, kişi başına düşen gıda atığı yılda 95-115 kg’dır.

Yiyecekleri atmak sadece onu üretmek için kullanılan parayı, emeği ve kaynakları israf etmek değildir. Üretiminde yarattığı sera gazı emisyonları nedeniyle iklim değişikliğine de olumsuz katkı sağlar. Bu, öğünlerinizi daha iyi organize ederek, artıkları en iyi şekilde yaparak ve yemeğinizi doğru şekilde koruyarak hafifletmenize yardımcı olabileceğiniz bir sorundur. Kum tanenize katkıda bulunmak ister misiniz? Bu ipuçlarını izleyin!

Akıllı alışveriş

İyi yemek yönetimi bir akıllı alışveriş. Aç, stresli veya aklınızda bir plan olmadan alışveriş yapmak iyi bir fikir değildir, çünkü sonunda çöpe gidecek yiyecekleri satın almaya başlayacaksınız. Bunun yerine, önümüzdeki hafta hangi yemekleri pişirmek istediğinizi düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın. Bir göz atın Buzdolabı ve mümkün olan en kısa sürede hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiğini ve hangilerini değiştirmeniz gerektiğini kontrol edin.

Birkaç gün için bir menü planlayın ve aklınıza gelen tarifleri pişirmek için ihtiyacınız olan malzemelerle bir alışveriş listesi yapın. Tüm yiyecekleri aldığınızdan emin olmak için aynı malzemeleri paylaşan yemekleri düşünün. Ve bir kez pazara girdikten sonra, kaprisler veya açlıkla kendinizi kaptırmanıza izin vermeyin. Yalnızca ihtiyacınız olan malzemeleri seçin. Bunları buzdolabına koyup koymadığınızı hatırlamıyorsanız, buzdolabınızın iç odaları Home Connect uygulaması üzerinden. Böylece hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız!

Gıdaları uygun şekilde korur

Bu cümleyi hatırlayın, ilk giren ilk çıkar. Bu, buzdolabınızda ne olması gerektiğine dair basit bir hatırlatmadır. Yiyecekleri, yeni aldığınız yiyecekleri arkasına yerleştirebileceğiniz şekilde düzenleyin ve en kısa sürede tüketmeniz gerekenleri ilk sıraya yerleştirin. Lütfen bu kuralın tüm yiyecekler için eşit olarak çalışmıyorBireysel son kullanma tarihlerini hesaba katmanız gerekeceğinden.

Muhafazasını uzatmak söz konusu olduğunda, yiyecekleri doğru şekilde organize etmek başka bir temel unsurdur. Burada size söylediğimiz gibi, her yiyeceği uygun tepsiye yerleştirin. makale ve meyve, sebze, et ve balıkları VitaFresh çekmeceler, bu gıdalar için en iyi saklama koşullarını oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Bu basit hareket sayesinde, optimum koruma süresini uzatabileceksiniz.

Daha ileri, buzdolabını temizle düzenli olarak bu cihazı temiz ve hijyenik tutmanıza yardımcı olur ve bu nedenle yiyecekleri en iyi muhafaza koşullarında taze tutun. Böylece taze ve mevsimlik yiyecekler satın alabilir ve buzdolabında daha uzun süre saklayabilirsiniz!

Kalanları saklayın ve saklayın

Verimli bir şekilde alışveriş yapmak, tek tek yemekleri mükemmel porsiyonlarda pişirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Belki birkaç hafta önce büyük bir porsiyon köri pişirdiniz ve artıkları dondurmaya karar verdiniz. Bu yemeklerin tüm lezzetini korumak ve tazeliğini uzatmak için şunları yapabilirsiniz: Vakumlu paketleme bu kısımlar. Ve bunu sizin için kolaylaştırdık. Mikserler MaxoMixx ve ErgoMixx güvenmek Aksesuarlar bunları vakumlu paketleme makinelerine dönüştürmek. Artıkları şunlardan birine koyun: BPA içermeyen Tritan plastik kaplar veya biri vakumlu paketleme torbaları, vakumlu paketleme pompası ile oksijeni çıkarın ve … hadi kıpırdamayın!

Zaten bir MaxoMixx veya ErgoMixx el blenderiniz varsa, yiyeceklerinizi vakumla paketlemek için geniş aksesuar yelpazesinden yararlanabilirsiniz. Kalanları dondurmak ve ertesi gün tadını çıkarmak istemiyorsanız, vakum pompası ile oksijeni emip kabı buzdolabında saklayın. Bu kadar kolay!

Bu vakumlu paketleme sistemini kullanarak elde edeceksiniz sebzeleri, meyveleri ve artıkları daha uzun süre taze tutun, ayrıca lezzetlerini ve besinlerini koruyun. Ayrıca, dondurucuda oluşan buz kristalleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Vakum koşulları görünüşlerini engeller.

Kalanlardan en iyi şekilde yararlanın

Arta kalan küçük porsiyonları keşfetmek için hepimiz bir ara buzdolabını açtık. Onlarla ne yapabilirsiniz? Yaratıcı olma zamanı!

Eğlenceli yemekler yaratın makarna Ö pirinç diğer yemeklerden kalan sebzelerle karıştırılır. Sen de yapabilirsin köfte doldurmak için artıkları kullanın artıkları ile birlikte ve dondurun. Ayda bir hepsini pişirin. Farklı dolguları keşfetmek eğlenceli olacak!

Bu ipuçlarını izleyin ve #ViveLikeABosch

Yazar hakkında

'src =

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi oluşması

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerde premium izleme söz konusu olduğunda. Samsung Smart TV’yi düşünebili...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir resim göstermiyor Bu makale için geçerli olan Ürünler ve Kategoriler TV’...

Asperox sarı güç pas söker mi Asperox sarı güç pas söker mi

Eski metallerinize hayat verin ve parlayın. Asperox sarı güç pas söker mi HAYIR Bu pratik yöntemlerle pası nasıl çıkaracağınızı öğrenin...

Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme...

Kendi elinizle sürgülü bir kapı nasıl kurulur Bir evde veya apartman dairesinde alanın rasyonel kullanımı önemli ve akut bir konudur. O...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ