Doğru Nötr – Nötr Boya Renklerini Seçmek

DIY Blogger Centsational Girl’den Kate Riley, Glidden’a anlatıyor® Nötrünüzün alt tonlarını tanımlamak, odanızla koordine olacak doğru seçimi yapmanıza nasıl yardımcı olabilir.

İnsanlar seçer nötrler Duvarlarında çeşitli nedenlerle – bazen bir huzur duygusu yaratmak için, bazen de mobilya ve aksesuarların öne çıkmasına izin vermek için. Nötrleri seçme nedeniniz ne olursa olsun, doğru olanı seçme görevi, bir renk örneğinde bej, gri veya boz kahverengi gibi görünenleri almak kadar basit değildir. Her nötrün tanımlanabilir bir alt tonu vardır. Çipe tek başına baktığınızda kolayca anlaşılmayabilir, açık olabilir, ancak işin püf noktası, alanınız için doğru alt tonla en iyi nötrü seçmektir.

Sağ Tarafı Seçme 2.jpg

Tasarımda nötrler tipik olarak bej, gri ve boz kahverengi tonları anlamına gelir. Tüm nötrlerin mavi, sarı, yeşil, kırmızı ve mor tonlarını içerebilen alt tonları vardır ve bazen diğer renkler veya dekorlarla uyumsuzdurlar. Renk formülünü bilmek size genellikle alt tonu ve nötrünüzün mekanınızdaki diğer mobilyalara nasıl görüneceğini söyleyebilir. Seçiminizdeki alt tonları doğru bir şekilde belirlemenin en iyi yolu, duvarları boyamayı planladığınız alanın hem doğal hem de yapay ışığında en iyi renk seçimlerinizi birbiriyle karşılaştırmaktır. Alt tonların varlığını ancak örneklerinizi yan yana karşılaştırdıktan sonra belirleyebilirsiniz.

Yeni bir oyun odası makyajında, tasarım, mobilya ve kumaşlarda parlak yeşil ve mavi renklerini içeriyordu. Bu soğuk renkler göz önünde bulundurulduğunda, görev, sarıya veya kırmızıya doğru eğimli olmayan, daha ziyade soluk bir boz kahverengi gibi daha gri olarak çevrilen nötr bir bej bulmaktı. eğlenceli alan için tasarlanmış taze renk katmanları. Çeşitli Glidden örneklerini test ederek® duvarlarda boya. Mükemmel beji belirledim – ne çok sarı ne de çok kırmızı kahverengi. Bu şekilde yan yana koyduğunuzda, görünüşte benzer renklerin bu kadar farklı görünmesi şaşırtıcı.

Renklerin alt tonlarını belirledikten sonra, “kapalı” olarak okuyacak bir nötr seçmediğinizden emin olmak için seçenekleri alandaki halı, döşeme veya daha büyük mobilyalar gibi sabit öğelerle karşılaştırmak önemlidir. “Oda için diğer seçeneklere karşı. Sarı bej, kırmızı beje karşı yerleştirildiğinde doğru görünmeyecektir, bu nedenle sabit mobilyaları veya döşemeyi tamamlamak için duvar rengine karar vermeden önce alt tonları her zaman birbiriyle karşılaştırın.

Bu oyun odası alanındaki Siesta Sands seçiminde de aynı konsept kullanıldı. Nötr bej, kanepedeki benzer tonla karşılaştırıldıktan sonra seçildi. Artı, duvardaki bej, duvar haritasındaki serin maviler ve yeşillerle iyi bir şekilde eşleşir ve ten rengi deri koltukla güzelce oynar.

Sağ Tarafı Seçme 3.jpg

Bir dahaki sefere duvarlarınız için bir nötr seçerken şunları yaptığınızdan emin olun:
1) alt tonları belirlemek için benzer örneklerle karşılaştırın ve
2) mobilyaların ve sabit elemanların duvar için seçtiğiniz nötr ile rekabet etmek yerine tamamlandığından emin olun. Eviniz için mükemmel nötrü seçme yolunda çok iyi olacaksınız!

Bir cevap yazın