Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız kaplama teriminin etimolojik kökenini belirlemeye devam etmektir. Spesifik olarak, yaptığımızda, Latince’den geldiğini keşfettik, dış cephe mantolama nedir çünkü bu dilin iki bölümünden oluşuyor: mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , “tekrarın” ne olacağını gösteren “re” öneki ve “giysi” fiili, ki bu da “Giysileri giy” olarak tercüme edilebilir.

Kaplama olan işlemi ve kaplama etkisi (taklit, gizleyerek, kaplama). Konsept, bir yüzeyi süslemeye veya korumaya izin veren örtü veya tabakayı adlandırmak için kullanılır . Örneğin: “Şirketimiz ahşap lambri üretiminde uzmanlaşmıştır” , “Mutfak için duvar kaplaması yapmayı düşünüyorum” , “Jorge cephesi güzel taş panelli bir ev aldı” .

İçin inşaat ve dekorasyon , kaplama duvarları, tavan ya da zeminin koruma veya dekorasyon için kullanılan belirli bir malzeme tabakasıdır. Zamanın geçişi yüzeyi etkilediğinde, hasarı gizleyen bir kaplamanın seçilmesi yaygındır.

Kaplamalar arasında seramik , ahşap , kağıt (duvar kağıdı için kullanılır) ve boya bulunur . Kaplamaları hem evin içine hem de dışına (cephe) yerleştirmek mümkündür.

Fikir bir kaplama uygulamaksa, yapılacak ilk şey, yüzey pürüzsüz olana kadar önceki katları çıkarmaktır. Aksi takdirde estetik sonuç tatmin edici olmayacaktır.

Zemin kaplamaları söz konusu olduğunda, en modern olanlar yapıştırıcı gerektirmez, ancak panellere sabitlenerek yüzer olarak monte edilir.

Bu arada giydirmeler de binaların korunması için önemlidir. Tuğla, mermer ve kiremit en popüler malzemeler arasındadır.

Bununla birlikte, herhangi bir binanın dış cephesi ve cephesi ne olacağı için diğer birçok kaplama türünü göz ardı edemeyiz. Spesifik olarak, bunlar arasında sıva, kireç, akrilik veya alçı da bulunur. Bunlardan herhangi biri ile elde edilen şey, sadece daha iyi görünmesi değil, aynı zamanda su geçirmez olması veya duvarlarının çok daha dayanıklı bir şekilde korunmasıdır.

Evlere ve binalara ek olarak, örneğin yüzme havuzlarının da bir kaplamaya sahip olması gerekir. Sizin durumunuzda, seramik ve astar özel bir şekilde öne çıksa da, bunu oluşturmak için çok sayıda malzeme var. Bu PVC’den yapılmıştır ve son yıllarda büyük esneklik sunduğu, piyasada çok çeşitli tasarımlara sahip olduğu ve kalite ve fiyat arasında mükemmel bir kombinasyon olduğu için oldukça talep görmüştür.

Kaplama epiteli , son olarak, epitel doku hale epidermisi ve mukoza dış katmanını.

Bunun iki türden olduğunu söyleyebiliriz: birkaç hücre katmanının oluşumunu gerçekleştirme özelliğine sahip olan çok katmanlı ve adından da anlaşılacağı gibi, bunların tek bir katmanını oluşturan tek katmanlı. .

DIŞ CEPHE KAPLAMASI: ÇEVRE DUVARLARI İÇİN GEREKENLER

İnşaatta kaplama, evlerin duvarlarının, ayrıca tavanların veya zeminlerin korunması için kullanılan belirli bir malzeme katmanından başka bir şey değildir.

Bu yüzeyler zamanın geçişinden sıklıkla etkilenir ve kaplama ile koruma ve tüm hasarları kapatma seçeneğimiz vardır.

Siding evin içine veya dışına yerleştirilebilir, bu yazıda dışarıya odaklanacağız. Uzman bir bakış açısına göre, kaplamayı yerleştirirken, yüzey tamamen pürüzsüz olana kadar önceki katmanların kaldırılması önerilir, çünkü bu yapılmazsa nihai estetik sonuç beklendiği gibi olmayacaktır. 

Binaların korunması için dış cephe kaplaması şarttır. Tuğla, mermer ve fayans en popüler malzemeler arasındadır, ancak diğer dış cephe kaplama türlerinden bahsetmeden geçemeyiz. Bunlar arasında kireç veya akrilik vardır.

Dış cephe kaplaması: bunlar bazı malzemeler

Farklı koruma kullanımları için tasarlanmış özel katmanlar:

Dış cephe kaplamasında kullanılan her malzeme , aşırı iklimlere, yağmura, doluya, yoğun güneşe ve diğer darbelere dayanması gerektiğinden, yüksek dayanıklılıkta, zamanın aşınmasına ve yıpranmasına dayanmalı, az bakım gerektirmelidir. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,