Deterjanı nereye koymalıyım? – Hayatınız için yenilik.

Zaten dikkatlice okuduğunuzda birçok kez biliyoruz giyim etiketleri ve bütün kıyafetleri içine koydun çamaşır makinesi Tüm giysilerinizle ilgilenecek en iyi programı seçmek için bir başka önemli an gelir: Deterjanı hangi kutuya koyacağınıza karar verin. Tanıdık geliyor mu?

Sıvı deterjanı çamaşır makinesinin neresine koyuyorsunuz?

Genel olarak tümü çamaşır makineleri üç bölmeli deterjan için bir çekmece içerirler. Ve Bosch’tan size yardım etmek istiyoruz, böylece bir daha asla bu şüpheniz olmasın.

Bölmeler, genel bir kural olarak, bir ben, bir II Ö çiçek çizimi. Her biri belirli bir deterjan ve program içindir.

I olan bölme programlardaki deterjan içindir ön yıkama ve II içindeki deterjan içindir. ana yıkama.

Yumuşatıcıyı nereye koyuyorsunuz?

Son olarak, e içeren kutuBir çiçek çizmek yumuşatıcı için. Ön yıkama seçerseniz, bölme I’e deterjan eklemeyi unutmayın.

Deterjan çekmecesinde

En sık ortaya çıkan sorulardan bir diğeri de,hangisi daha iyi, evet Deterjanı çamaşır makinesi çekmecesine veya doğrudan kazanın içine koyun. Cevap basit: yerine koyun dağıtıcı çekmecesi en iyi bakımı sağlar giysilerimiz için, çünkü suyla karıştırılan deterjan kumaşlarda daha az agresiftir.

Aksine sabunu direk tamburun içine koyarsanız giysilere temas eder ve renklerin bozulması gibi olumsuz etkileri olabilir. Ayrıca bu şekilde ön yıkama yapılamaz çünkü tüm deterjan aynı anda tüketilir.

Deterjanı nereye eklerim

Çamaşırları yıkarken ayrıca aşırı dozdan kaçınmak için deterjan miktarını ayarlayın. Çamaşır makinesinin çalıştığı sürenin yarısından fazlasında gereğinden fazla deterjan ve yumuşatıcı kullandığımızı biliyor muydunuz? Deterjanla devam edersek, bir miktar kalıntı kalması alışılmadık bir durum değildir. Ve bu, alerjisi olanlar veya bebekler gibi çok hassas bir cilde sahip olanlar için zararlı olabilir.

I-DOS teknolojisi

Bu yüzden i-DOS teknolojisi otomatik dozajlama sistemi sayesinde toplam verim ve konfor elde eden çamaşır makinelerimiz. Yükün miktarına, türüne ve kirliliğine bağlı olarak, otomatik programlar çamaşır makinesinden ihtiyacınız olan deterjan ve yumuşatıcı miktarını seçin. İle programların geri kalanıçamaşırın ne kadar kirli olduğunu seçmeniz gerekecektir. Bu şekilde fabrikada önceden belirlenmiş deterjan miktarı, deterjan üreticilerinin önerisine göre dağıtılır ve o kumaş ve yük için hesaplanır. Yine de bölgenizdeki suyun sertliğine ve kullandığımız deterjanın konsantrasyonuna göre miktarları değiştirebilirsiniz.

Bu aynı zamanda su tasarrufu sağlar. Daha az değil Yılda 7.062 litre * suBu, aşırı dozda deterjanı geleneksel bir çamaşır makinesinde doğru şekilde durulamak için gerekli olacaktır.

Şimdi başlat düğmesine basabilir ve çamaşır makinesinin çalışmaya başlamasına izin verebilirsiniz.

* Kaynak: WFK (Temizlik Teknolojisi Enstitüsü)

Yazar hakkında

'src =