Deterjan kullanmadan bulaşık makinesinde bulaşık yıkayabilir miyim?

PMM'de aletsiz bulaşık yıkamaBugün piyasada, bulaşık makineleri için çok sayıda her tür tablet ve toz bulunmaktadır. Bu paranın çeşitli maliyetleri vardır, ancak bulaşık makinesi kullanıcılarına göre, yine de yıllık “temiz” bir miktar harcamak zorundadırlar. Bazı “ekonomistler” genellikle zaman zaman para kullanmayı, hiçbir katkı maddesi olmadan sıcak suyla bulaşıkları yıkamayı tercih ederler. Bulaşıkları hiç deterjan kullanmadan yıkayabilir miyim? Sonuç ne olacak? Bulaşık makinesine zarar verir mi? Tüm bu soruların cevaplarını arayacağız.

Bu tür yıkamanın sonuçları

Üretici, bulaşık makinesini, yani talimatlara göre doğru şekilde kullanmanız gerektiğinde ısrar ediyor. Ve talimatlar bize tuz ve bulaşık deterjanı olmadan bulaşıkları yıkamaya başlamanın imkansız olduğunu öğretiyor. Bunu ne tehdit ediyor? Diyelim ki bulaşıkları bulaşık makinesine koyup tuzsuz ve tozsuz çalıştırmaya başladık. Aşağıdakiler olabilir:

  • Bulaşıklar iyice yıkanacak ve temiz parlayacak;
  • Bulaşıkları iyice yıkayacaksınız, ancak üzerlerinde lekeler ve kuru su damlaları kalıyor;
  • Bulaşıklar tatmin edici bir şekilde yıkanacaktır.
  • Bulaşıklar tamamen kirli kalacaktır.

Gördüğünüz gibi parasız bulaşıkları yıkamak bir piyangodur, yıkanmış olsun ya da olmasın. Yıkama sonucu genellikle mükemmel olmaktan uzaktır. Zaman ve kaynak harcayacaksınız, ancak beklenen sonuç asla olmayacak. Bulaşıkları sürekli tuzsuz yıkarsanız, bu iyon değiştiriciyi yok etmekle tehdit eder ve bu da bulaşık makinesinin kırılmasına ve içinde kireç birikmesine neden olur.

Deterjan kullanmadan bulaşık yıkamanın etkisini daha iyi anlamak için, sıcak suyla bir musluk açın ve akışın altına kirli bir tabak koyun. Çanağı bir süre tuttuğunuzda, bir derenin kirin çoğunu temizlediğini göreceksiniz. Bu bulaşık makinesinde olur.

Bulaşık makinesine tuz koyup deterjanı koymazsanız, cihaz hasar görmez, ancak çok kirli bulaşıkları yıkamazsınız. Sonuç: Bulaşık makinesinde toz ve tablet olmadan bulaşık yıkamak, ancak bulaşık makinelerine tuz eklemek oldukça mümkündür. Ancak bu önlem, elbette kullanıcının karar vermesine rağmen çok etkisiz olacaktır.

Toz ve tabletler nasıl değiştirilir?

Bulaşık deterjanınız bitiyorsa ve bir parti bulaşık deterjan kullanılmadan bulaşık makinesinde yıkanması gerekiyorsa ne yapmalı? Bulaşık deterjanını nasıl değiştiririm, böylece mağazaya gidip normal hapları veya pudrayı, yani birçok kez satın alabilirim? Bazıları PMM’nin geleneksel çamaşır tozu ile değiştirilmesini önermektedir. Bunu önermiyoruz.PMM'de Yemekler

  1. Toz (el yıkama için) yoğun köpükler. Sürünen köpük kabarcıkları, daktilo elektroniğinize ciddi şekilde zarar vererek ciddi hasara neden olabilir.
  2. Herhangi bir çamaşır tozu, bulaşıklardan insan sindirim sistemine girebilecek çok toksik bileşenler içerir. Bu kimyadan iyi bir şey bekleyemezsiniz.
  3. Bulaşıkların üzerinde çamaşır tozundan beyaz lekeler kalacaktır ve bu lekelerin daha sonra elde yıkanması gerekecektir.

Diğer “deneyciler” bulaşık yıkama deterjanı yerine az miktarda hardal tozu eklemeyi önermektedir. Hardal tozu sadece bulaşıkları yıkamakla kalmayıp aynı zamanda püskürtme memelerinin şişmesi ve tıkanması özelliğine sahip olduğundan bu seçenek genellikle ortadan kalkar. Sonuç olarak, genellikle bulaşıkları yıkamayacaksınız ve tüm filtreler bulaşık makinesinin püskürtme uçlarına hardalla çarpacaktır. O zaman tüm çatlaklardan kurtulmalısın.

Bulaşık deterjanı yerine biraz daha fazla kabartma tozu eklemeniz için hala bir öneri var. Gibi, kiri iyi çözer ve yıkama sonucunu birkaç kez iyileştirmeye yardımcı olur Bu seçeneği denedik ve belirli bir fark görmedik. Soda bulaşık makinesinde en az zarar vermez, bu yüzden toz bölmesine koymayı deneyebilirsiniz. Ancak sıradan bir ürün satın almak ve bulaşıkları uygun şekilde yıkamak ve düpedüz saçmalıklara girmemek daha iyidir.

Böylece, bulaşıklar cihazda özel bir alet kullanmadan, ancak tuz ilavesiyle yıkanabilir. Bu yöntem zarar vermez, ancak bulaşıkların kalitesi çok şüpheli olacaktır. Bize göre, bulaşıkları bulaşık makinesinin talimatlarında belirtildiği gibi yıkamak daha iyidir, böylece daha sonra hiçbir şeyden pişman olmazsınız. iyi şanslar