Dengeli bir diyet için meyve suyu

Sıcak değil mi? Yüksek yaz sıcaklıkları hasara yol açar ve yılın herhangi bir zamanında olduğundan daha fazla sıvı kaybediyoruzBu nedenle bu aylarda su içmek çok önemlidir. Bunu yapmak için, mantıksal olarak en iyisi sudur; bira veya alkolsüz içeceklere göre çok lezzetli ve çok daha sağlıklı bir alternatif olmasına rağmen: meyve!

Hepsi çoğunlukla sudan oluşur ve ayrıca vitamin sağlar.Böylece su verirken kendinizi besliyor ve vücudunuza önemli besinler sağlıyor olacaksınız.

Her birinin en sevdiği meyveler listesi var, burada onları içerdikleri su yüzdesine göre sıralayacağız! meyve ilk on!

Karpuz:% 91,4 su

İlki kolaydı, değil mi? Elbette “karpuzun neredeyse tamamen sudan oluştuğunu” duymuşsunuzdur, çünkü artık onu rakamlarla savunabilirsiniz. Yaz için ideal tatlıdır.: canlandırıcı, tatlı ve aynı zamanda nemlendirici.

Çilek:% 90.9 su

Bu kesinlikle sizi şaşırttı. İşin garibi, çilek de çok fazla su içeriyor. Ayrıca, su yüksek lif içeriği sizi tatmin etmeye ve bağırsak geçişinizi iyileştirmeye yardımcı olur.

Kavun:% 90 su

Pek çok kavun çeşidi vardır ve İspanya’da en çok tüketileni Piel de Sapo’dur. Suyun yanı sıra vücudunuza potasyum ve demir sağlarve bazı insanların düşündüğünün aksine, obezite ve diyabeti önlemeye yardımcı oluyor, bu yüzden birçok beslenme uzmanı bunu tavsiye ediyor.

Greyfurt:% 89 su

Bu sıralamadaki en ‘egzotik’ meyvedir. Bu narenciye, tatlı seçerken en yaygın seçenek olmayabilir, ancak C vitamini ve antioksidanlarda yüksek Zaman zaman onun için karar vermenize yardımcı olurlar.

Şeftali:% 88,8 su

Greyfurtun çok yakınında bu manav klasiğini buluyoruz. Tatlılığına rağmen çok az kalorisi varbu yüzden yazın vücudunuzu korumak için mükemmeldir.

Turuncu:% 86,7 su

Evet, bu meyvenin mevsimi sonbahar ve kış, ama yine de yazın meyve suyu şeklinde tadını çıkarabilirsiniz, bu arada, çabuk almazsanız vitamin kaybetmez, bu yüzden sakin olun. Ondan C vitamininin büyük katkısı Konuşmayacağız, çünkü bunu zaten biliyordunuz.

Kayısı:% 86,3 su

Elbette kayısı, daha fazla su içeriğine sahip meyvelerin ‘ilk on’u içinde beklemiyordunuz. Çok fazla posası vardır ve çok kompakttır ve hidrasyon kapasitesi portakalınkiyle rekabet eder. Bu meyvenin tadını çıkarma mevsimi potasyum ve A vitamini açısından zengin yaz.

Elma:% 85,5 su

Başka bir manav klasiği ve elbette çok fazla su olduğundan şüphelenmediğiniz başka bir meyve örneği. On binden fazla çeşidi vardır ve hepsinin ortak noktaları vardır. yüksek vitamin ve lifBu nedenle öğün aralarında yemekten kaçınmak için başka bir harika seçenek.

Ananas ve erik:% 85 su

Bu iki meyve sıralamamızda bir podyumu paylaşıyor. Aynı zamanda yaz mevsimine özgüdürler ve yüksek su içeriğine ek olarak, lif, vitamin sağlar ve sindirimi kolaylaştırır.

İşte onları yediğinizde vücudunuza daha fazla su katacak on meyve var, sadece onlar değil! Hepsi hidratlıdır ve vücudunuz için faydalı vitaminler içerir, bu yüzden günlük diyetinizde eksik olmamalı.

Elbette, onların kendilerini iyi hissetmelerini istiyorsanız, onları doğru olgunluk noktalarında, çok çiğ değil, çok olgun değilken yemelisiniz. İçin onları tutmana yardım etözellikle yazın önemli bir şey buzdolaplarımız var sistemleri VitaFresh, VitaFresh Plus ve VitaFresh Pro, modele bağlı olarak gıdanın tazeliğini daha uzun süre uzatan. Ve ilk günkü kadar taze kalmasını tercih ederseniz, şunları yapabilirsiniz: onları vakumla paketle.

Ve onları yemek yerine ferahlatıcı meyveli smoothie hazırlamayı tercih ediyorsanız, karıştırıcılar ve Exprimidores.

Ve sen, meyvenin tadını çıkarmayı nasıl tercih edersin? Yorumlarda bize bildirin!

Yazar hakkında

'src =