Davlumbazlar için filtre çeşitleri

Çıkarıcı davlumbazlar mutfaklarımızın vazgeçilmezi onlar. Onlar sayesinde mutfak havasının yağ ve kötü kokularla dolmasını engeller. Ve bu görevde, farklı davlumbaz filtre çeşitleri temel bir rol oynarlar.

Davlumbazlar iki farklı şekilde monte edilebilir: dışarıya duman çıkışı ile veya devridaim içinde. İlki, evin dışına çıkan ve kirli havayı dışarı atan bir kanala sahiptir. İkincisi, havada bulunan yağ ve kokuları tutma ve aktif karbon filtreden geçtikten sonra mutfağa tekrar temiz tutma işlevine sahiptir. Tiplerine bağlı olarak davlumbazların bir veya diğer filtreye ihtiyacı vardır.

Davlumbaz filtresi nedir?

O filtre bir davlumbazın önemli bir parçasıdır, çünkü sorumlu kısımdır yağ tutmak ve kokuyor delikli bir membran sayesinde pişirilirken üretilen. Gres, alüminyum veya paslanmaz çelik filtrelerle tutulurken, kokular devridaim yapan aktif karbon filtreler tarafından tutulur.

Bu parçalar zaman zaman yenilenmelidavlumbazın kullanım sıklığına ve emmeleri gereken yağ seviyesine bağlı olarak.

Filtrelerin yüksek düzeyde performansa sahip olmasını sağlamanın temel yönlerinden biri, davlumbazın her zaman mümkün olduğunca temiz olmasıdır. Nasıl elde edeceğinizi bilmiyorsanız, okumanızı öneririz. özel eşya bunu bu blogda yaptık.

Filtre - Bosch dekoratif çanlar

Davlumbaz filtre çeşitleri

Ocak davlumbazları için temel olarak üç tür filtre vardır:

  1. Metalik filtreler. Alüminyum veya paslanmaz çelik hasırdan yapılmıştır. Aspiratörlerde standart olarak bulunan tipik yağ filtresidir. Bosch’ta çok katmanlı paslanmaz çelik filtrelerimiz var. Tasarımları sayesinde yüksek seviyede yağ tutarlar ve bulaşık makinesinde yıkanarak mükemmel temizlik sonuçları elde ederler.
  2. Aktif karbon filtreleri. Bu tip filtre, mutfaktaki havayı temizlemeyi başarır, kokuları gözenekli bir malzemede hapseder, bu da yağ ve buharı emer. Kirli havayı bu şekilde filtreler ve yenilenmiş olarak mutfağa döndürür. Bu tür filtreler tek kullanımlıktır ve ortalama 6 ay kullanım ömrüne sahiptir. Genellikle davlumbazların çoğuna duman çıkışı olmadan monte edilirler.
  3. Yüksek verimli filtreler. Pişirirken ortaya çıkan kötü kokuların% 95’ine kadar yok edilmesini sağlarlar. Gürültü seviyesini azaltırlar ve tahmini yarı ömürleri 1 yıldır.

Hem aktif karbon filtreleri hem de yüksek verimli filtreler de kullanılabilir canlandırıcı. Bu, davlumbaz filtresinin ömrünü on yıl uzatır. Böylelikle bu tip filtreler 4 ayda bir 200ºC’de 2 saat fırına konularak temizlenebilir ve tekrar kullanım için mükemmeldir.

Belirleyici faktörlerden biri davlumbaz seçimive dolayısıyla filtre, yenilenmesi gereken hava hacmini belirlediği için mutfağın boyutudur. Bu değer ile gerekli ekstraksiyon kapasitesi yani her saat yenilenmesi gereken hava hacmi belirlenebilir.

Mutfağınız için ne tür bir davlumbaza ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız, Bosch olarak size bir Aspiratör davlumbazlarında satış öncesi danışmanlık hizmeti. Bir dış hava çıkış kurulumunun ne kadar optimum olduğunu hesaplamak için uygun araçları ve uzmanları hizmetinize sunuyoruz. Hava çıkışı kurulumunu iyileştirmek için size gerekli aksesuarları sunuyoruz. Consultations.campanas@bshg.com adresine e-posta göndererek bu hizmetle iletişime geçebilirsiniz.

Hiç şüphen var mı? Davlumbazınız için en iyi filtreyi seçmenize yardımcı olmamızı ister misiniz? Yoksa doğrudan ihtiyacınız olan davlumbazı satın almanızı tavsiye etmemizi mi tercih edersiniz? Her durumda, bize bir yorum bırakın veya Bell Danışmanlık Ön Satış Hizmetimize (consultations.campanas@bshg.com) yazın ve tüm şüphelerinizi çözelim.

Yazar hakkında

'src =