Davlumbazlar için Aktif Karbon Filtre. Ona ihtiyacım var?

filtreler önemli bir unsurdur çanlarHavayı temizlemekten ve ortamı dumansız veya kötü kokusuz bir yere dönüştürmekten sorumludurlar. Bir yandan, bulabiliriz yağ filtreleri, ne kadar çok katmana sahip olurlarsa, o kadar fazla yağ tutma elde ederler. Bu, temizlemeyi kolaylaştırır ve davlumbazın en iyi performansını ve çalışmasını garanti eder.

Öte yandan, aktif karbon filtresi. Onu duydun mu? Bu, mutfağa yenilenmiş bir havanın geri verilmesinden sorumludur. Kullanıcının sık sorduğu bir soru, davlumbazının bu tür bir filtreye ihtiyacı olup olmadığıdır. Neyse ki cevap basit: davlumbazınızın dışarıda bir duman çıkışı yoksa veya bu çıktı tamamen iyi değil, davlumbazınızın modeline bağlı olarak ihtiyacınız olacak devridaim kiti (aktif karbon filtre içerir) veya sadece filtre, böylece hava düzgün bir şekilde temizlenir. Davlumbazınızın dışarıya açılan bir havalandırma deliği varsa, aktif karbon filtre takmanıza gerek yoktur, çünkü tekrar kullanılmadığı için havayı temizlemek gerekli değildir, ancak doğrudan mutfağın dışına atılır.

Davlumbazlar için aktif karbon filtre ne içindir?

Karbon aktivitesi Aktif karbon filtre, havayı temizle devridaim tesisatı nedeniyle mutfağınıza dönmeden önce davlumbaz tarafından emilir. Davlumbaz, aktif karbon bu havayı filtreler ve geri verirken, dumanı ve kötü kokuları emmekten sorumludur. yenilenmiş ve mutfağınızda kokusuzdur. Yüksek verimli aktif karbon filtrenin kokuları% 95’e kadar tuttuğunu biliyor muydunuz?

Bunu nasıl yapıyorsun? Aktif karbon – aynı zamanda aktif karbon– Kötü kokuların en iyi şekilde emilmesini sağlayan ve mutfağınızdaki ortam havasını temiz tutmaya yardımcı olan gözenekli bir yüzeye sahiptir.

Aktif karbon filtre nasıl değiştirilir

Aktif karbon filtrelerin sınırlı bir ömrü vardır, bu nedenle onları değiştirmenizi öneririz 6 ayda bir veya yılda birbaşlığınızı ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak. Aşağıdaki videoda davlumbazınızın karbon filtresinin nasıl takılacağını görebilirsiniz. Daha ileri, modellerimizden birine sahipseniz Filtreleri ne zaman temizleyeceğinizi size bildirecek şekilde yapılandırabilirsiniz:

Öyleyse, davlumbazınız bir devridaim sistemi kullanıyorsa ve yedek olarak aktif karbon filtre satın almakla ilgileniyorsanız, çevrimiçi mağazamızdan alabilirsiniz.

Davlumbazın aktif karbon filtresi temizlenebilir mi?

Bosch davlumbazlarımızın çoğunda (bazı tavan aspiratörleri, kutu davlumbazlar, piramidal, teleskopik, duvar, ada, düz, eğimli ve entegrasyon modülleri gibi) bir rejeneratif aktif karbon filtre. Bu tip filtrenin en büyük avantajı, değiştirmenize gerek olmaması, ancak filtreye takılarak temizlenmesidir. fırın 200 monthsC’de 2 saat boyunca 4 ayda bir. Ve 10 yıl sürer!

filtreler-karbon-başlık

Ya yağ filtreleri?

Söylediğimiz gibi, tüm davlumbazlarda kokuların ve yağın geçtiği yağ filtreleri vardır, bu nedenle bunları zaman zaman temizlemek ve yenilemek gerekir. Çok kirliyse, bir yağ giderme ürünü ile yıkamadan önce önceki adımda 15-20 dakika dinlendirin. sabun ve su. Eğer onlar paslanmaz çelikhatta onları bulaşık makinesi. Yine de içerideki tek yük onlar olmalı.

Davlumbazınız, temizliği veya montajı ile ilgili başka sorularınız mı var? Bu yazının sonunda bir yorum bırakabilirsiniz, size yardımcı olacağız. Bizimle web sohbeti aracılığıyla da iletişime geçebilir veya Resmi Bosch Servisi 976 305 713’te. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =