Davlumbaz nasıl kurulur

Yenilemeyi mi düşünüyorsun davlumbaz senin mutfağın? Belki çoktan seçtiniz ihtiyacınız olan modelve nasıl doğru kurulacağına dair şüpheleriniz var. Burada ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

Bunu yaparken bilmeniz gereken ilk şey, mutfağınızda bir duman çıkışı, yani duman ve kokuların dışarı çıktığı bir kanal olup olmadığıdır. Eğer öyleyse, yeni aspiratörünüzü takabilirsiniz, yoksa, bunu içinde yapmanız gerekecektir. devridaim. Bu tip modeller havayı emer ve mutfağa geri götürmeden önce yağı ve kokuları gideren aktif karbon filtre ile temizler.

Bazen mutfakta bir duman çıkışı olmasına rağmen, uygun boyutta değildir veya davlumbazdan çıkışa giden yol tavsiye edilmez (ideal olan, birkaç köşesi ve yaklaşık çapı olan bir PVC kanalıdır. 15 santimetre), bu nedenle ekstraksiyon doğru değildir ve başlık kullanımından memnuniyetsizlik yaratır. Bu durumlarda, yemek pişirirken mutfağınızdaki havanın temiz olmasını sağlamak için bir devridaim davlumbazı takmanız en iyisidir.

Bir mutfak davlumbazı hangi yükseklikte monte edilmiştir?

Davlumbazın montaj yüksekliği önemli bir konudur, çünkü pişirme bölgesinden çok uzaksa, pişirmeden kaynaklanan tüm dumanı çekemez ve çok yakınsa doğru hava dağıtımı için yer kalmaz. ve yüksek sıcaklıkların ona zarar vermesi mümkündür.

Genel anlamda, Bir aspiratör takmak için önerilen yükseklik pişirme alanının 60 ila 70 santimetre yukarısıdır. Yükseklik artar İdeal ölçüsü tezgahtan 140 santimetre yukarıda olan tavan davlumbazı durumunda. Böyle bir mesafeye monte edilmesi, cihazın doğru çalışmasını sağlar. Ocağınız bir gazlı ocak ise mesafe değişebilir, en iyisi kılavuzuna başvurmaktır.

Dekoratif bir davlumbaz nasıl kurulur

Bu tip davlumbazlar doğrudan plaka üzerine duvara sabitlenir. Mutfağınıza bir tasarım dokunuşu katmak istiyorsanız mükemmeldir, çünkü emme borusu görünürdür, bazı modellerde dilerseniz bundan kaçınabilirsiniz ve malzemeleri ve kaplamaları onu dekoratif bir unsur haline getirir. Kurduğunuzda, tüpün kapladığı alanı hesaba katarak pişirme bölgesine olan mesafeyi hesaplamayı unutmayın.

Eğimli bir davlumbazın doğru montajı

Yine de başka bir dekoratif duvar seçeneği Bu genellikle bir teleskopik boru olmadan kurulur, bu nedenle bir tasarım dokunuşuna ihtiyacınız varsa ve çok fazla montaj alanına sahip değilseniz en uygun olanıdır..

Bu tip ocağın diğer bir avantajı, pişirme bölgesinde daha fazla boş alan bırakmalarıdır.

Teleskopik davlumbaz nasıl kurulur

Doğrudan mutfak dolaplarının altına takın ve Dumanı ve kokuları çıkarmak için açtığınızda, soğurma platformunun tam olarak pişirme bölgesinin üstüne yerleştirildiğinden emin olmak için mesafeyi dikkatlice ölçün.

Mobilyanın altına monte edildiğinde, duvar ile davlumbaz arasında bir boşluk olabilir ve bu, yağ ve kir birikebilecek erişimi zor bir alan oluşturur. Bundan kaçınmak için davlumbazı mobilyaya göre ayarlayın ve gerekirse boşluğu kapatmak için bir plaka yerleştirin.

Ve isterseniz tamamen mobilyaların arkasına saklayabilirsiniz. Bu sonucu elde etmek için her modelle uyumlu aksesuarı kontrol edin.

Ada tipi davlumbaz nasıl kurulur

Mutfağınızın pişirme bölgesi merkezdeki bir adadaysa, bu tip davlumbaz harika bir seçenektir. Ekstraksiyonda kurarsanız, hava sirkülasyonunun yeterli olması için havalandırma deliğinin tezgahın hemen üzerinde olduğundan emin olun, ve ayrıca tavanın yeterli yük kapasitesine sahip olup olmadığını kontrol edin zilin ağırlığına dayanacak kadar.

Ayrıca, her zaman pişirme alanına benzer genişlikte bir davlumbaz takın, aksi takdirde duman tahliyesi yetersiz olacaktır.

Tavan fanı nasıl kurulur

Takmadan önce alınacak önlemler, ada davlumbazları ile aynıdır. Motor ve ekstraksiyon devresi için yer eksikliği olması durumunda, Davlumbazı takmak istediğiniz alandaki asma tavanı alçaltabilirsiniz. Ayrıca Bosch olarak bizde tavan vantilatörleri 20 cm’den asma tavan ihtiyacı ile.

Ocak aspiratörü nasıl kurulur

Bir kurulum tezgah üstü çıkarıcı Çok esnektir çünkü motor kaputun arkasına, önüne veya hatta üç metre uzağına monte edilebilir, bu da mutfağınızı tasarlarken size birçok olanak sunar. İndüksiyonlu ocak veya cam seramik ile aspiratör arasında yeterli bir mesafe olması için kurulum tavsiyelerini okumanız önemlidir.çok yakın monte edilmiş gibi ısıdan zarar görebilir.

Ayrıca kuracağınız tezgah ahşap ise, temas yüzeylerini kapatmayı unutmayın ısıya dayanıklı malzemelerle.

Hangi modeli seçmiş olursanız olun, davlumbazınızın nasıl mükemmel bir şekilde yerleştirileceğini zaten biliyorsunuz. Ve başka sorunuz varsa, yorumlarda bize bildirin veya bizimle iletişime geçin Teknik yardım hizmeti ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yazar hakkında

'src =