Daire Dekoru

Modern ve Lüks Daire Dekoru Fikirleri

Bir stüdyo dairede mi kalıyorsunuz? Birçoğumuz, ister amaç ister şart olsun. sunduğumuz birçok projenin hak ettikleri ilgiyi görmediği hissini sık sık alıyoruz. Ve aşağıda listelenen bu 30 küçük apartman tasarımında sunulan fikirler kesinlikle ikinci bir göz atmaya değer.

 • keçeden bebek odası duvar süsleri
 • salon duvarında ayna dekorasyonu
 • dekorasyon tuğla

Çoğunuz muhtemelen evinizdeki alanı artırmak için yaratıcı yollar arıyoruz, bu yüzden bu blog gönderisini toplamaya karar verdik. Aşağıda listelenen her fotoğraf, orijinal stüdyoya bağlıdır, burada bulunan stüdyo dairelerin her biri ile ilgili birçok resim ve ayrıntıyı kesinlikle bulacaksınız. Ayrıca yerden tasarruf sağlayan mobilya fikirleri için, küçük daireler için yer tasarrufu sağlayan mobilyalarımızı kontrol etmeyi unutmayın.

Daire Yatak Odası

Hiçbir yerde minimalizm, her şeyden önce huzurlu ve keyifli olmayı planladığınız bir alanda yatak odasında göre daha uygun görünmüyor. Azlığı ve aynı zamanda basitliği onları günün sonunda dinlenmek için en iyi alan haline getiren 11 örneği yuvarladık – veya sabaha yeni bir başlangıçla başladık.

Apartman Mobilyaları

Yaşam alanınızı geliştirmek, eşyalarınızı düzenlemek ve ikametinize peşinde olduğunuz modern tarafı vermek için küçük daireniz için düzinelerce yerden tasarruf sağlayan mobilya topladık.

Aşağıda, kapladığımız yerden tasarruf sağlayan mobilyaların 4 sınıflandırması verilmiştir:

 • Gizli Depolama
 • Çok Fonksiyonlu Küçük Daire Mobilyaları
 • Daire Büyüklüğü Kanepeler ve Oturma Grupları
 • Kitaplıklar

Ayrıca, alanınızı kendi haline getirecek renk aksanları için bazı fikirlerimiz var. Stüdyo dairenize herhangi bir mobilya eklemeden önce, bir hafta sonu geçirin ve konumunuzu temizleyin. Depolama odalarınızı ve dolaplarınızı gözden geçirin ve ayrıca bir süredir kullanmadığınız veya kullanmadığınız herhangi bir şeyi verin veya atın.

Her şeyi sıraladığınızda, dairenize taze bir boya işi veya tazelemek için mükemmel bir duvar yüzeyi ve yüzey fırçalayın. Boş bir tuvalle başlamak özgürleşiyor. Şu anda kişiselleştirme zamanı!

Gizli Depolama

Bir stüdyo daire hızla darmadağın olabilir. Depolama alanı genel olarak minimaldir, ayrıca ev olmayan eşyalar, her yüzey alanının yanı sıra zemini aşırı doldurur. Kutular, kavanozlar ve ayrıca sepetler gibi görünür depolama alanı çözümleri genellikle karmaşa sorununu içerir.

Seçenek gizli depolama alanıdır. Hayatın ihtiyaçlarını kapıların veya diğer çeşitli akıllı örtülerin arkasına saklamak dairenize temiz ve minimalist bir his verir. Ayrıca, favori tasarım bileşenlerinizin – bir kanepe, bir sanat eseri, kuşbakışı görünümü – programın ünlü olmasını sağlar.

Çok Fonksiyonlu Küçük Daire Mobilyaları

Kare video çekimleri sınırlı olduğunda, ihtiyacınız olan son nokta mobilyaların örülmesi için bir engel programıdır. Alanınızın keyfini çıkarmanızın temellerine sadık kalın. Bu boş bir dairede kalmanız gerektiği anlamına gelmez; Bu, çifte sorumluluk sunan parçaları seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Çok fonksiyonlu mobilyalar için bazı fikirler şunları içerir:

Bir osmanlı (daha da iyisi: bir depolama alanı osmanlı). Kanepenizi bir şezlong bölümüne dönüştürebilir veya bir sehpa (stabilite için üstte bir tepsi ile) veya ekstra koltuklar olarak çalışabilir.

Bir kanepe masası. Bu geçici bir yemek masası, çalışma masası veya giriş masası olarak hizmet verebilir. Yukarıda ve öteye gitmenin yanı sıra 30 inç yüksekliğindeki dar bir kitaplık veya raflı bir kanepe masası seçin.

İstifleme, kendini saklayan mobilyalar. İç içe geçmiş yan masaların bir dizi kullanımı vardır.

Bir tezgah. Yemek odası koltukları, sehpa veya azaltılmış medya dolabı olarak kullanılabilir.

keçeden bebek odası duvar süsleri
salon duvarında ayna dekorasyonu
dekorasyon tuğla
keçeden bebek odası duvar süsleri
salon duvarında ayna dekorasyonu
dekorasyon tuğla

Daire Büyüklüğü Kanepeler ve Oturma Grupları

West Elm ve CB2 gibi şirketler, çok çeşitli daire büyüklüğünde kanepeler geliştirdiler, ayrıca küçük alan sakinleri için oturma yerleri ve iyi bir nedenden dolayı: Kanepe, genellikle bir konuttaki en fazla yer kaplayan mobilya parçası.

Sığ derinliği 37 inç veya daha az olan kanepeleri seçin. Bir ayak veya daha fazla yerden boşa harcayabilecek ekstra büyük, haddelenmiş kolları atlayın ve daha ince kollarla modern, modern bir stil seçin. Daha az kol alanı da daha fazla koltuk önerir; aslında, kolsuz bir kanepe veya tek kollu bir şezlong yerden tasarruf sağlayan en üstün oturma çözümüdür.

Kitaplıklar

Kitaplıklar küçük yaşama ilişkin bir cankurtaran. Tüm şekil, renk ve boyutlarda gelirler. Seçeneklerimiz sadece işlevsel değil aynı zamanda çekici. Küçük bir dairede yaratıcı bir kitaplık kullanmanın bazı yolları şunlardır:

 • Bir uzay bölücü olarak, alanı kırmak için bir yere sürükleyin.
 • Berbat ve aynı zamanda bir düzen düzen artırmak için bir şeyler koleksiyonları ev.
 • Bir ofis olarak, bir yazı veya dizüstü bilgisayar alanı olarak kullanılmak üzere 28-30 inç yüksekliğe ayarlanmış bir raf ve bir yazıcı için bir alan.
 • Bir erişim, kahvaltı, medya veya kanepe masası olarak.
 • Yan sehpa yerine kolsuz bir kanepe bookend olarak.

Gölge Vurguları

Artık küçük alanınıza bireysel bir dokunuş sunmaya hazırsınız. Temelinize biraz renk, yapı ve ilgi oranı eklemek, dairenizin bir mobilya teşhir odası gibi görünmesini kesinlikle engelleyecektir.

Minder gibi katman tekstillerinin yanı sıra koltuklarınıza da atar. Döşeme yastığı işlevi görebilecek 20 veya 22 inç kare yastıklar seçin. Duvar tuvallerinin yanı sıra canlı tonlarda dekor ekleyin. Son olarak, uygun alan halısı kesinlikle gölge ve desen dahil ederken alanınızı ısıtacaktır. Aşağıda tercih edilen aksan parçalarımızdan birkaçı bulunmaktadır.

Küçük bile olsa dairenizden vazgeçmeyin. Her zaman istediğiniz yüksek tasarım görünümünü sağlayın; düşünebildiğinizden çok daha kolay, bu öğeler ve işaretçiler sayesinde. Bir sebepten ötürü “İyi demetler küçük demetler halinde mevcuttu” ifadesi öne çıkıyor. Küçük apartman yaşam kuralınız olarak kullanın.

Daire Dekorasyon Fikirleri

Bir apartman dairesinde veya küçük alanlara sahip eski bir rezidansta kalmak bir zorluk yaratabilir: minimal alanınızı nasıl daha büyük hale getirebileceğiniz. Bu basit ev dekorasyon fikirlerini deneyin.

Işık Git

Duvarlarda ve döşemelerde açık tonlar kullanın. Daha yumuşak tonlar, kapalı bir alanın daha büyük ve daha parlak hissetmesini sağlayabilir.

Bir Ayna Asın

Bir pencerenin karşısındaki bir aynanın yanı sıra alanın etrafına kesinlikle ışık sıçrayacak ve alanı gerçekten daha havalı hissettirecektir. Ayna ne kadar büyükse, o kadar iyi olur.

Köşelerden Yararlanın

Bu sık sık gözden kaçan konum, ekstra vurgu sandalyesine veya kenar kitaplıklara basmak için harika bir yer olabilir, bu da bölgenizi daha rahat hale getirir. Veya anlık bir analiz alanı oluşturmak için perde arkasına rahat bir sandalye sokun.

Sahte Büyük Windows

Ev pencere yapısının hemen üzerinde olduğu gibi tavanın birkaç inç altına örtü çubukları takmak kesinlikle göze çarpacak ve pencerelerin daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Çubukları bölmelerin kenarlarından birkaç inç öteye asarsanız, aynı hile bir pencerenin genişliğini estetik olarak genişletmek için çalışır.

Perde Renginizi Duvarlarınızla Eşleştirin

Duvarlarla karışan perdeler, alanı gerçekten çok daha büyük hissettiren kesintisiz bir çizgi geliştirir.

Bazı Depolama Alanlarında Sürünme

Küçük bir alanı dağınık olmaktan korumak için çok kolay bir yöntem, aşağıda listelenen bir raflı bir sehpa, aşağıdaki kapları olan bir tezgah ve çıkarılabilir bir üst ve aynı zamanda boş bir ayak dayama gibi eşyaları depolamak için odaya sahip mobilyaları seçmektir. içindeki boşluk. Bu çalışma alanı / yemek alanının kişisel eşyalarını saklamak için nasıl akıllı yavrulara sahip olduğunu tam olarak not edin.

Bir Tesise Getirin

Bitki en küçük alanı bile daha taze ve daha hafif hissettirir. Zeminde yer yoksa, sarkan bir bitki deneyin. (Tekerleklerden bahsetmek: Büyük boyutlu bir tesisi mobil hale getirmek için – dövülmüş pistten elektrikli süpürgeye kolayca yuvarlayabilir veya çok fazla güneş ışığından korumak için – tek ihtiyacınız olan bir peyzaj tasarım merkezi setinden önceden kesilmiş bir göztaşı parçası tekerlekli bir caddede.).

Lüks Daireler

Başlamadan önce en önemli şeylerden biri, tasarımda lüks fikrini anlamanızdır. Lüksün belirli veya belirli bir tarzı yoktur, lüks sadece belirli bir eleman karışımının son durumda sağladığı bir özelliktir. Herhangi bir mantıklıysa, örnek olarak zarif ama minimalist bir daireye sahip olabilirsiniz.

Lüks, markalamanın yanı sıra yüksek kaliteyi idare edecek çok şey var. Lüks, en iyi dengede bir araya getirilen malzemelerin yanı sıra lüks formları ve son derece yapılmış estetiği de yönetmelidir.

Mobilya almaya başlamadan önce, dayanıklı mobilyalara, yüksek kaliteli ürünlere ve zamanla solmayacak renklere dikkat ettiğinizden emin olun.

Zarif Aydınlatma Armatürleri

Ev dekorunda aydınlatmanın öneminden tekrar bahsetmenin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Işıklar doğal olarak daha iyi görünen her şeyi yapar, ayarı çekici, göz kamaştırıcı renklere dahil eder, her küçük şeyi daha iyi olduğu kadar daha iyi görünmesini sağlar. Dairenizi mükemmel bir aydınlatma öğesi ile parlatın. Daha cesurca gitmek istiyorsanız, ısmarlama bir ışık fikstürü veya kolye gibi bir şey seçin, çok daha şık ve temel bir şey için gitmek istiyorsanız, duvar yüzeyi aydınlatmasını seçin, her seferinde işlev gören temel bir bilgi.

İnanılmaz Sanat Sunmak

Sanat aslında başlangıcı göz önünde bulundurarak sürekli bir şekilde lükse bağlıydı. Sadece kültürün daha büyük sınıfı sergilere ve şarkı gösterilerine katılmayı göze alabilir. Herhangi bir nedenle, sanat sektöründeki tüm değişikliklere rağmen, hala birlikte çalışıyor. Dairenizin lüks görünmesini istiyorsanız, boyaların yanı sıra heykeller gibi güzel sanat eserleri seçin ve bunları yemek odaları ve yaşam alanları gibi önemli yerlere dağıtın. Onları da yaktığınızdan emin olun.

Dışarı Çıkan Sehpaları Seçin

Sehpalar ev dekorunun en önemli yönlerinden biridir, lüks bir daire geliştirmek için bu adımı kaçırmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Neden? Çünkü her zaman ziyaretçileriniz ve ev halkınızla sosyalleşmeniz gereken yerlerde bulunduğunuz için, dairenizdeki lüksü dikkat çekmek için en etkili şans bu değil midir? Muhteşem bir masa ayarı veya dekoratif bir parça ile tamamlayın.

Aynalarla Süsleyin

Aynalar her zaman cazibenin yanı sıra görünüşe de bağlanmıştır, daireniz için uygulanabilir bir unsur olmasının yanı sıra, her türlü alana temiz ve sofistike bir arama sağlar. Bu parçalardan en iyi şekilde yararlanmak için, düzensiz şekilli olanları seçin, lüks daire veya kınamak için güvenilir bir teknik.

Büyük Halının Şıklığını Kabul Et

Halılar gerçekten dairenizin daha büyük ve farklı görünmesini sağlayabilir. İnanılmaz desenleri olan halıları seçin, ancak tasarımın geri kalanına uyduklarını görün. Klasik kilimler sürekli olarak sihir yaparlar, aynı zamanda dairenizi rahat ve zarif tutarlar.

Modern Daireler

Evler müthiş ama, içinde modern bir daire olması özellikle ihtiyacınız olan şey. Evler gelişti ve modernleştirildi, şehrin tüm yönleriyle hatırlandı. Şehrin görünümünün arzu ettiğiniz görünüm ve hisle bir karışımı, dairenizi mükemmelleştirmek için en iyisidir. Özel bir daireyle, kendi evinizde tatsız bir his hissetmeniz gerekmeyecek ve ayrıca yeni bir yere transferinizi çok daha kolay hale getirecektir.

Bir daireyi hissettirmek ve duvar yüzeyleri veya zeminler için cam kullanmak gibi olduğundan çok daha büyük görünmek için birçok yol vardır. Modern fikrini değiştirmeden önce küçük bir alanla yapabileceğiniz çok şey var. Öyle görünmeyebilir, ancak tüm beyaz duvarlar çağdaş iç mekanlar için yüz germe gibi görünüyor.

Mükemmel bir modern daire iç mekanına sahip olabilmeniz için birbirleriyle tamamen karışması gereken birçok yön var. Dinlenmek için sadece bir alan dışında mobilya için çok sayıda kullanım vardır; ayrıca dairenize bakmak için mobilya kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın