Çok Fonksiyonlu Fırın nedir?

Dünyasında mutfak her zaman net olmadığımız kelimeleri veya kavramları dinleriz; restoranları aşan ve evlerimize ulaşan farklı teknolojiler, örneğin çok işlevli fırınlar. Tam olarak ne olduklarını biliyor musun? Size söyleyeceğiz!

Çok işlevli bir fırın böyle çalışır

Çok işlevli fırınlar ayrıca konveksiyon fırınları. Bunların iki tane var elektrik direnci, üstte ve altta ve bir hayran İçerideki sıcak havanın taşınmasından sorumludur. Aslında bu, çok işlevli fırınların geleneksel fırınlara kıyasla en büyük avantajıdır: yiyecekler dirence daha yakın pişirilmeden önce, konveksiyon sistemi yiyecekleri pişirir homojen olarak.

Bu, çok işlevli fırını Daha hızlı yemek pişirirken ve bu kadar yüksek sıcaklıklar kullanmak zorunda değilsiniz, bu da daha düşük tüketim enerjik.

Bosch çok fonksiyonlu fırın

Çok işlevli bir fırının hangi programları var?

Isıtma elemanları ve fanın kombinasyonu ve yoğunlukları, çok işlevli fırında farklı modların veya programların seçilmesini mümkün kılar. Sana zaten söylememize rağmen tüm fırın sembolleri ne anlama geliyor, aşağıda ana programları vurguluyoruz:

  • Alt ve / veya üst sıcaklık: Pişireceğiniz yemeğe bağlı olarak, iki veya her iki ısıtma elemanından birini aynı anda, daha yumuşak veya yoğun bir şekilde başlatabilirsiniz. Örneğin, düşük direnç su banyosunda yemek pişirmek için idealdir.
  • Sıcak hava: ısı fırının içinden dağıtılır ve bu da fırında pişirme, derin dondurulmuş yiyecekler ve kızartmalar için idealdir.
  • ızgara: ızgara elemanının altındaki orta yüzey ısınır. Farklı ısıtma yüzeyleri seçilebilir ve büyük et veya balık parçaları için mükemmel olan sıcak hava ile birleştirilebilir.
  • Pizza işlevi– Pizza ve çok daha düşük ısı gerektiren diğer tarifler için idealdir.
  • Buz çözme: yiyecekler için optimum buz çözme sürecini etkinleştirir.
  • 3D veya 4D Profesyonel ısıtma sistemi: Bosch çok işlevli fırınlar, aynı anda üç veya dört seviyede pişirmeye izin veren ve ısıyı iç boşluğa eşit olarak dağıtan bu sistemlere sahiptir.

Çok işlevli fırını diğer pişirme türleriyle birleştirin

Gördüğünüz gibi, çok işlevli fırının size sunabileceği pek çok olanak vardır, ancak yine de daha fazla seçeneğin tadını çıkarabilirsiniz! En iyi çok işlevli fırınlar şunları içerir: diğer teknolojiler Böylece tariflerinizi maksimum konforla hazırlayabilirsiniz. Hangi çok işlevli fırınları satın alabileceğinizi öğrenin:

  1. % 100 buharlı çok işlevli fırın: Gıdanın tüm özelliklerini öne çıkaran, geliştiren ve koruyan% 100 buhar ortamında yemek pişirmenin tadını çıkarın. Bu model ile geleneksel çok işlevli pişirme mi yoksa buhar mı istediğinizi seçebilirsiniz.
  2. İlave buhar içeren çok işlevli fırın: Dilerseniz geleneksel pişirmeye biraz buhar ekleyebilirsiniz. Bu şekilde daha sulu tarifler alacaksınız. Bunları birleştirebilir veya fırınınızı geleneksel yöntemlerle kullanabilirsiniz.
  3. Mikrodalgalı çok işlevli fırın: Geleneksel ısıtma modlarının mikrodalga ile kombinasyonu sayesinde pişirme süresini yarı yarıya azaltırsınız. Ayrıca sadece fırın olarak veya sadece mikrodalga olarak kullanabilirsiniz.

Hiçbir şeyden vazgeçmek istemez misin? Ayrıca bulabilirsin çok fonksiyonlu buhar ve mikrodalga fırınlar.

Çok işlevli fırın boyutları

Her mutfak farklıdır, bu nedenle mevcut alana sığacak farklı boyutlarda çok işlevli fırınlar vardır. İtibaren geleneksel format60 cm genişliğinde ve 60 cm yüksekliğinde; uğramak 45 cm yüksekliğinde çok fonksiyonlu kompakt fırın ve 60 cm genişliğinde büyük boyutlar: 90 cm genişliğinde ve 60 cm yüksekliğinde.

Artık çok işlevli fırınların ne olduğunu biliyorsunuz ve tüm olanaklarını biliyorsunuz. Hangi lezzetli tarifler hazırlayacaksınız? #cookingwithBosch

Yazar hakkında

'src =