Çocuklarınız için de buharlama

Her ebeveyn, çocuklarına sağlıklı, eksiksiz ve dengeli bir beslenme sağlamakla ilgilenir, ancak her yiyeceği en iyi şekilde emmenin en iyi yolunun hangisi olduğu her zaman net değildir. Altıncı aydan itibaren bebekler onlar başlar yiyecek çeşitliliğiyani sadece süt içmeyi bırakırlar ve diğer yiyecekleri denemeye başlarlar. Elbette geçiş sorunsuz olmalı ve yavaş yavaş gitmelisiniz.

İlk aylarda, diyetleri tahıl, meyve ve sebze lapalarına dayalıdır, ancak 9 ay bebeğin yemeye başlayabileceği zamandır katı. Bu adımda ürünün hem kıvamı hem de dokusu çok önemlidir, aynı zamanda tüm özellikleri içerdiği ve çocuğun büyümesinde temel bir rol oynayacağı.

Hornos Bosch

Bu süreçte yemek pişirmekten daha iyi bir seçenek olamazdı buharda pişirilmiş ve hiçbir şey Buharlı fırın. Buhar, mutfaktaki büyük devrimdir, çünkü bu sadece bir yemek trendi değil, aynı zamanda tüm uzmanlarla kendi Faydaları.

Buharı bir mutfak tekniği olarak ilk kullananlar, Çincedinlendikleri demir tencereden çıkan ısı sayesinde yemeklerini bambu ve kenevir sepetlerinde pişiren, Yüzyıllar sonra, küreselleşme ve gıdanın uluslararasılaşması bu tekniği Batı.

Bu 18 ay bir çocuk neredeyse her şeyi yiyebildiğinde, her şey sahip olduğu dişlere bağlı olacaktır. Diyetiniz şunlardan oluşmalı sebzeler, balık, et, baklagiller ve pirinç. Onları buharla fırın Size hiçbir şeye mal olmayacak ve ek olarak, onları en üst düzeye çıkaracaksınız. Çocuğunuza getirebilecekleri her şeyi görün:

Somon

  • Diğer pişirme işlemlerinde olduğu gibi, mineraller ve vitaminler Gıdanın durumu değiştiği için, buharda pişirilirken, güvenli olmasına rağmen agresif bir şekilde değil, eşit şekilde pişen suyun buharlaşması sayesinde muhafaza edilir. Ayrıca yağlardan kaçınılır.
  • Yemek yapmak hızlı ve tekdüze. Bu şekilde, tüm yiyecekler mükemmel bir şekilde nemlendirilir ve çiğneme. Hazırladığınız tarife bağlı olarak, tüm malzemeler aynı pişirme süresini gerektirmez. Şunlardan birine sahipseniz Seri 8 buharlı fırınlarımızpişirme asistanınız, yemeğin her zaman mükemmel olması için parametreleri otomatik olarak seçecektir. Böylece sizi uyaracak ve yalnızca hazır olduğunda kapanacaktır.
  • Gıda, doku ve lezzet
  • Çeşitli yiyecekler pişirilebilir bir kerede çünkü tatlar aktarılmaz.

Buhar, bir çocuğa kendisini iyi ve enerjik hissettiren bir diyetle tanıştırmanın harika bir yoludur. Ek olarak, faydaları her yaştan insana uygun olduğundan hepiniz bundan yararlanabilirsiniz. Kendine bakma zamanı ailede!

Yazar hakkında

'src =