Çıkarılabilir veya Katlanır Kapaklı Fırın, neyi tercih edersiniz?

Eğer arıyorsan yeni bir fırın, bitiş veya pişirme sistemine ek olarak ayrıca seçmelisiniz ne tür bir kapı sahip olmayı tercih ediyorsun. İki olası açma sistemi olduğunu biliyor muydunuz? Fırınınız şu olabilir: çıkarılabilir veya menteşeli kapı ve kişisel tercihlerin yanı sıra, birine veya diğerine karar vermeden önce onu nereye kurmak istediğinizi düşünmeniz gerekecektir. Aşağıda size her açılış modu hakkında daha fazla bilgi ve kurulumuyla ilgili ayrıntılar vereceğiz.

Menteşeli kapılı fırın nasıldır?

Çoğu evde en yaygın sistemdir. Menteşeli kapı, fırın boşluğunun alt kısmına tutturulmuştur, bu nedenle onu açmak için üst kısmı dışarı ve aşağı çekmeniz gerekir. Tamamen açıldığında, döner kapı tepsilere paralel.

Bir seçerseniz kanatlı fırın tarafından sunulan avantajın tadını çıkaracaksınız teleskopik raylar. Bunlar, tepsiler için bir destek görevi görür ve ayrıca, yiyeceğe rahatça erişebilmeniz için bunları tamamen çıkarmanıza izin verir. Bosch fırınlarda montajı kolaydır ve istediğiniz kadar ray yerleştirebilirsiniz.

Menteşeli kapılı Bosch fırın

Bosch katlanır fırınların diğer avantajları

  • Özel bir menteşe sayesinde hem açma hem de kapama yapılır sorunsuz ve darbesiz Kapının daha düzgün ve güvenli olmasını sağlar.
  • İç tasarım cam kapı Kapının sadece 30ºC’lik dış sıcaklığa ulaşmasını sağlayan sisteme sahiptir. Süper güvenli!

Nereye kurabilirim?

Katlanabilir fırınınızı yerleştirebilirsiniz Nereye istersen ya mutfaktan yazı tahtası veya göz hizasında: mikrodalga ile sütun içinde. Tüm bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu gönderiyi kaçırmayın.

Açılır kapılı fırın neye benzer?

Bu açma sistemi ile kapı dışa doğru açılır bir çekmeceninki gibi ve fırının monte edildiği duvara paraleldir. Büyük faydası çıkarılabilir kapılı fırın bu mu yanma riskini azaltır, çünkü hiçbir zaman ellerinizi fırının içine sokmuyorsunuz. Öte yandan, tepsiyi çıkarmadan reçeteye sıvı eklemek gibi herhangi bir işlemi gerçekleştirmenizi kolaylaştırır.

Çıkarılabilir kapılı Bosch fırın

Açılır kapılı fırın kurarken nelere dikkat etmelisiniz?

Çıkarılabilir fırınınızı kurarken, tarifleri rahat ve güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız yerden 70 cm’den fazla yüksekte yapmamalısınız. Yani, yerleştir el altından (yerden 10-25 cm arası) veya noktalı virgül (yerden 40-70 cm yukarıda) en çok önerilen seçeneklerdir.

Fırın kapısını nasıl temizleyebilirim?

  • İçinde çıkarılabilir kapılı fırınlar yukarı doğru hareket sayesinde kolayca çıkarabilirsiniz. Öte yandan destekler kapı içerisine entegre olduğu için iç temizliği tamamen net olduğu için oldukça basittir.
  • İçin döner fırının kapısını temizlemek, talimatları adım adım takip edebilmeniz için size aşağıdaki videoyu bırakıyoruz:

Sana yardım ettik mi? Şimdi en iyi çözümleri sunan sisteme karar vermeniz yeterli. Başka sorunuz var mı? Bize bir yorum bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Yazar hakkında

'src =