Cesur renklere sahip renkli evler, cepheler ve iç mekanlar

Modern dekorasyonda en önemli tekniklerden biri, ya tek bir yoğun rengi birleştirerek ya da zıt ve yoğun renkleri birleştirerek mekanlara renk dokunuşu vermektir. Bugün bu tekniği evinizde uygulamak ve renkli ve güzel evler elde etmek için farklı stratejiler bazı fotoğraflar aracılığıyla sunuyoruz.

Renkli evler

İç dekorasyonda, seçilen stiller ve renkler gibi akılda tutmamız gereken birkaç faktör vardır. Bugün size birleştirilecek renkleri seçerken en güçlü trendlerden birini gösteriyoruz: “enerji renkleri”. Bu şekilde, birlikte güçlü olan, zenginleştirilen ve çarpıcı, çarpıcı ve özel bir dekorasyona ulaşan renkler denir.

Canlı renkler zıttır

Bu, yatak odası, mutfak, banyo veya oturma odası olmasına bakılmaksızın monoton ortamları yükseltmek için mükemmel bir stratejidir, çünkü tamamen çok yönlü bir tekliftir ve gerçekten sunacak çok şeyi vardır, tek boyut her birinin hayal gücüdür.

Burada iki takım tamamlayıcı veya zıt renk kullanılmıştır: yeşil ve kırmızı, sarı ve mor-fuşya.

Tamamen modern olan bu türden bir strateji arıyorsanız, iç mekanlarınız için mükemmel bir şekilde turuncu ve yeşil kombinasyonunu tercih edebilirsiniz, çünkü bunlar sahip olabileceğimiz en önemli renklerden bazıları.

Veya kırmızı ve yeşil.

Mavi ve turuncu.

Veya mavi ve sarı.

Renkli evlerde benzer renkler

Taze ve modern bir dekorasyon ararken yeşil ve sarının birleşimi çok popüler. Ortamda büyük enerji üreten, yemek odaları, banyolar ve yatak odaları için uygun bir kombinasyondur.

Veya mavi ve mor.

Benzer renklerin, yani renk tekerleğindeki bitişik renklerin bir kombinasyonudur.

Turuncu ve pembenin kombinasyonu çok ilginç. Ne olursa olsun güçlü renklerdir, ancak birleştiklerinde birbirlerini uyumlu bir şekilde tamamlarlar ve göze hoş gelen bir his yaratırlar. Çok güçlüden neredeyse pastel tonlara kadar her iki rengin tonlarıyla oynayabilirsiniz.

Beyaz veya siyahla çarpıcı renkler

Bir odayı dekore ederken çok kullanılan bir tekniktir ve bunun sebebi sonuçların muhteşem olmasıdır. Bu kombinasyonu elde etmek için anahtar, güçlü renkleri birleştirmektir ve doğru renkleri seçerseniz, oda enerji, dinamizm ve yenilenme ile dolacaktır. Kombinasyonun her zaman uyumlu görünmesi için beyaz veya gri gibi nötr renklerle ve hatta siyahla birleştirilebilir.

Turkuaz ve siyah, denizin rengini çağrıştırdığı için mekanı canlılıkla dolduran zarif bir kombinasyon.

Metalik renkler, beyaz veya siyahla mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Paslanmaz çelik, gümüş, nikel gibi soğuk renkli metalik veya bronz, bakır ve altın gibi sıcak olabilirler. Bir odaya cazibe katmak söz konusu olduğunda hepsi mükemmel ve benzersizdir. Bir ipucu olarak, kırmızı, turuncu, sarı ve açık yeşil gibi sıcak renkler sıcak metallerle uyumludur. Lacivert, yeşil ve mor renkler gümüş metallerle birleştirilmiştir.

Üçlü ile renkli evler

Renk, dekorasyonun en önemli unsurlarından biridir. Belirli renkleri birleştirebilir veya hepsini birleştirebilirsiniz. Her şey sizin zevkinize ve becerinize bağlıdır, böylece kombinasyon uyumlu, dengeli ve hoş görünür. Kontrast ve dengeli üçlü renk kombinasyonları oldukları için, tutarlılık ve düzen duygusunu koruyan çok çeşitli koyu renklerin kullanıldığı bir dizi fotoğraf gösteriyoruz.

Örneğin yukarıda gördüğümüz fotoğrafta mavi, kırmızı ve sarı olmak üzere üçlü renkler kullanılmıştır.

Burada iki benzer renk kullanılmıştır: kırmızı ve mavi.

Aynı renkler ancak daha az doygun bir versiyonda, pastel tonlarda.

Yaygın olarak kullanılan bir başka üçlü kombinasyon turuncu, mor ve yeşildir.

Tropikal renkler

Çoğumuz, yıl boyunca neşeli atmosferin hem içimizde hem de evlerimizde hüküm sürmesi gerektiği teorisine sahibiz. Bu nedenle, bahçesinde güzel renkler görmek için baharın, yazın daha enerjik hissetmesi için beklememek gerekir.

Bu duygu, taze, canlandırıcı ve hepsinden önemlisi güzel bir atmosfer sunan tropikal renklere dayalı renkli evler aracılığıyla tetiklenebilir.

İlk seçenek, evinizde çok zaman harcayacağınız ve bir duvarı ya da istediklerinizi yaz tatilini çağrıştıran renklerle boyayacağınız bir alan seçmektir: plajlar, ormanlar, gün batımları, meyveler veya başka herhangi bir şey. sevgi dolu anıları geri getiriyor. Ve bu renkler genellikle bahar üçlü seti mükemmeldir: tüm ton ve tonlarında turuncu, yeşil ve mor.

Tüm bir duvarı boyama riskini almak istemediğinizde, sonucun beklediğiniz gibi olmaması durumunda, çok renkli bir duvar kağıdı satın alıp sadece bir kısmına yerleştirebilirsiniz. Duvarın geri kalanı, kağıttan farklı bir renge boyanacaktır. Buna karşılık mobilyalar, duvar kağıdını oluşturan renklerle, bunlardan yalnızca biri veya onu elde edecek kadar şanslılarsa aynı formatta oynayabilir.

Renk seçimi genellikle gökkuşağının yoğun olanlarında bulunur, buna ağaçların yapraklarını çağrıştıran koyu yeşiller ve denizi hatırlatan koyu maviler de eklenir. Böyle bir renkli ekran teşvik edilmezse, elma yeşili, pembe, vanilya ve turkuaz kombinasyonu gibi daha yumuşak bir şeye gidebilirsiniz.

Buna karşılık, tropikal renkler olması, rahat bir ortam olması gerektiği anlamına gelmez. En eklektik mobilyaları bu renklerle boyayabileceğiniz gibi eski koltukları da sıralayabilir ve neşeli olduğu kadar resmi de bir alan elde edebilirsiniz.

Böylelikle, o alanda oturduklarında ve parlak renklerin verdiği dokunuşu takdir ettiklerinde, yaşanmış bir yolculuğun, tatilin ya da her zaman yapmak istedikleri o yolculuğun basit hayal gücünün en güzel anlarına taşındığını hissedeceklerini göreceklerdir. .

Neon renkli renkli evler

Çok az parayla eve yeni bir görüntü vermek söz konusu olduğunda neon renkler en çok kullanılan vurgulardan biridir. Terime aşina olmayanlar için, temel olarak turuncu, limon yeşili, sarı, mercan, somon, bazı kırmızılar gibi fosforlu ve yoğun tonları ifade eder. Bu gölgelerle bazı dekorasyon fikirleri görelim.

Yukarıdaki resim bu trendin en güzel örneğidir, çünkü sadece birkaç Euro harcayarak, duvarların ve dolapların nötrlüğüne hayat veren, yoğun ve çarpıcı renklerde mutfak eşyaları, sofra takımı veya vazo gibi aksesuarlar elde edebilirsiniz.

Günümüzde neonların duvarları boyarken en çok kullanılan renklerinden biri, taze, neşeli ve parlak olması için limon yeşili. Buna ek olarak, tonalitesi, bugün birçok evin ortamına hakim olma eğiliminde olan hem beyaz hem de koyu renkli ahşapla harika bir şekilde çalışıyor.

Aynı eğilim, mobilyaların bu renklerde satın alınabildiği banyolarda, büyük kontrastlar oluşturmanın ve içeri girdiklerinde ziyaretçiyi şaşırtmanın bir yolu olarak görülüyor.

Ancak bu renklerin uygulanmasının sırrının iyi bir kısmı da kullanıldıkları malzemelerde bulunmaktadır. Genel olarak modern bir trend olduğu için hem plastikler hem de tüm sentetik malzemeler bu renk türü için idealdir; ahşapta ve yeniden modellenen eski mobilyalarda olmayan durum.

Renkli tavan

Genelde tavanımızı bir kuralmış gibi beyaz bırakma eğilimindeyiz. Ancak odanın geri kalanına göre diğer renklerde doğru boyanmış bir tavan, bir odayı çok güzel hale getirebilir. Tavanlarınızı boyamakla ilgileniyorsanız, işte renkli tavan boyası fikirleri.

Renkli ev cepheleri

011

009 008 006 000 002 005 004 010 007 003 001