Çarşafları ütülemek için püf noktaları

Sıcak havalarda giymek için en keyifli kumaşlardan biri de Lino, için ideal serin, yumuşak ve dayanıklı Bu ne. Doğal olarak elde edilen bu elyaf, basit ve zariftir. Ek olarak, gömlek, pantolon veya etek gibi her tür giysi ve hatta çarşaf ve masa örtüsü gibi ev kıyafetlerinde harika görünüyor.

Keten ve kırışıklıklar

Diğer bir özelliği ise kolay oluşmasıdır. kırışıklıklar, onu istediğimizden daha az kullanmamızı sağlayan bir şey. İyi haberler getirmemize rağmen, çünkü ütülenebilir Bosch teknolojisi ve aşağıda size verdiğimiz püf noktaları sayesinde çok basit bir görev keteni ütüle endişelenmeden.

demir-keten-kolay-bosch

Hala nemliyken giysiyi ütüleyin

Size söylediğimiz gibi, elbise bir askıda asılıyken bile keten kolayca kırışır. Hala ıslakken ütülerseniz bu risk azalır. Ek olarak, aşağıdaki gibi bir buharlı ütü kullanmanızı tavsiye ederiz. Sensixx’x DA70 VarioComfort de Bosch, yenilikçi AdvancedSteam sistemi ütülemeyi kolaylaştırmak için buharı kumaşların üzerine eşit olarak dağıtır.

Öte yandan, giysi üzerindeki filigranlar için endişelenmenize gerek kalmayacaktır. DripStop işlevi su sıcaklığını izler ve su damlacıklarının kumaşların üzerine düşmesini engeller.

Demir yeterince sıcak olmalı

Keten, bizim açımızdan ütülemeyi gerçekten etkili kılmak için ısıya karşı direnci ve toleransı ile karakterize edilir. Ve hangi sıcaklığı seçmelisiniz? Endişelenme, ile VarioComfort teknolojisi Bosch’tan manuel olarak hiçbir şey seçmeniz gerekmeyecek, çünkü Lino mükemmel buhar ve sıcaklık kombinasyonunu kullanmak için altı ön ayarlı programı arasında.

Bu sistem hem ütü merkezleri gibi Sensixx’x DI90 VarioComfort enjeksiyon plakası Ve içinde planchas de vapor Sensixx’x DA70.

bosch-demir-modelleri

İyi bir ütülemeyi garanti eden bir diğer sistem de gama EasyComfortHasar riski olmadan her tür kumaşa uygun tek bir sıcaklık kullandığı için çok rahattır.

Parçanın hassas detayları varsa, bir bez kullanın.

Birçok keten giysi genellikle nakış veya dantel gibi hassas ayrıntılar içerir. Öyleyse, kumaş ile ütü arasına bir bez yerleştirmek en iyisidir. Bu şekilde onu koruyacak ve sabit ısı uygulaması nedeniyle zamanla bozulmasını önleyeceksiniz.

merkezi-ütü-bosch

Bir giysiyi ütülemeden önce kontrol etmenizin tavsiye edildiğini daima unutmayın. etiket yıkama ve ütüleme talimatlarını kontrol etmek için. Giysi birkaç kumaştan oluşan bir bileşime sahip olabilir ve bu nedenle onu ütülemek için özel talimatlara sahip olabilir.

Artık keten giysileri ütülemenin ne kadar kolay olduğunu bildiğinize göre, onları dolabınızdan çıkarın. Kırışıklıklardan korkmayın?

Yazar hakkında

'src =