Candy çamaşır makinesinin nedenleri çalışmıyor

Şeker yıkayıcı çalışmıyorToz ve kirli çamaşırlarla dolu çamaşır makinenizin çalışmayı reddetmesi ve herhangi bir kurcalanmaya tepki vermemesi hoş değildir. Ancak el yıkamaya geçmenize gerek yoktur: çoğu durumda sorunun kaynağını kendiniz belirleyebilirsiniz. Üstelik üniteyi açıp halatları parçalarla ayırmaya gerek yoktur. Candy çamaşır makineniz açılmıyorsa, olası nedenlerden bazılarını kontrol edin. Aşağıda ayrıntılı talimatlar ve öneriler.

İlgili arızalar

Makineyi hemen suçlamayın. Çoğu zaman çamaşır makinesi enerji yetersizliğinden dolayı çalışmıyor. Bu, birkaç nedenden dolayı olur.

 1. Fiş ağa bağlı değil. Bir prize kablo takmayı unutmak çok kolaydır, bu nedenle sorun giderme en baştan başlamalıdır.
 2. Elektrik yok. Muhtemelen evin tamamında ışık yoktur.
 3. Cihaz vuruldu. Kontrol panelindeki uygun cihazı kontrol edin. Bağlantı koparsa, kısa devre meydana gelebilir. Çantayı tekrar bağırmanız önemlidir ve bir dahaki sefere vurulduğunuzda yardım için bir profesyonel çağırın.
 4. RCD çalıştı. İki seçenek vardır: artık akım cihazı “devre dışıdır” veya bir akım kaçağına tepki verir. Her durumda, bir elektrikçinin yardımı olmadan yapamazsınız.
  Kırık yıkayıcı çıkışı
 5. Arızalı bağlantı noktası. Böyle bir sürümü dışlamak kolaydır: sadece başka bir elektrikli cihazı açın, voltajı bir lamba veya multimetre ile kontrol edin. Kesici portu, eskisini çıkararak, kontakları sıyırarak, çalışan bir portu takarak ve tüm terminalleri dikkatlice tamir ederek değiştirilmelidir. Alternatif bir seçenek var: Yıkayıcıyı çalışan bir prize götürün ve yıkamayı bitirin.

Sorunlardan en iyi şekilde, yukarıdaki listeye odaklanılarak ve yaygın “hafif” sorunlardan nadir ve karmaşık sorunlara geçilerek önlenebilir.

Güç kaynağını kontrol ederken, temel güvenlik kurallarına uyulmalı ve en ufak bir şüphe durumunda bir uzmana danışılmalıdır. Kablolama düzgün çalışıyorsa, diğer seçenekleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Güç kablosu ve FPS

Ayrıca, Candy makinesine arızalı bir güç kablosuyla güç sağlanmamaktadır. Bununla birlikte, performansını kendi başına doğrulamak kolaydır. İlk olarak, telde ezilme, erime, yanma veya yanma kokusu almaya çalışma olup olmadığını kontrol edin. Açık bir güvenlik ihlali yoksa, arıza olup olmadığını test ederiz:Çamaşır makinesinde parazit filtresi

 • Cihazı güç kaynağından ayırın;
 • Cihazın etrafında yer açın;
 • Üst kapağı çıkarın.
 • Telin nereden “çıktığını” bulun;
 • Kabloyu FPS’den çıkarın;
 • Halatı ayırın
 • Ölçeri uygun boyuta ayarlayın;
 • Halatı çökme açısından test edin.
  Bir test cihazı ile filtreyi kontrol edin

Olumsuz bir sonuç kendisi için konuşur – kordon tamamen işlevseldir. Ardından, genellikle elektrik kesintilerinden ve yanıklardan muzdarip olan girişim filtresini test etmeye başlarız. Bunu yapmak için, “giriş” ve “çıkış” gerilim değerlerini karşılaştırmanız ve sapmalar varsa parçayı değiştirmeniz gerekecektir.

Konsol değiştirme programı

Harici ve dahili kablolamada herhangi bir sorun yoksa ve cihaz hala başlamıyorsa, kontrol paneline dikkat etmeniz gerekir. Daha doğrusu, programı ve konsolu değiştirirken. Eski bir parçayı yenisiyle değiştirmek en kolayıdır, ancak çoğu durumda bu kadar pahalı bir onarım haklı değildir. Zaman testine tabi tutulan birim, uygun şekilde onarılırsa daha ucuzdur ve daha az güvenilirdir.

Şeker Yıkama Konsolu

Doğru, anahtarı özel bilgi ve uygulama olmadan düzeltmek imkansızdır. Bu nedenle, çamaşır makinelerini onarmak için deneme yapılmaması ve bakım departmanıyla hemen iletişime geçilmesi önerilir.

Kandy’nin açılmaması durumunda ne yapılacağına dair ayrıntılı talimatlar, sorunu hızlı ve kolay bir şekilde teşhis etmenize, sorunu çözmenize ve planlanan yıkama sürecini bitirmenize yardımcı olacaktır. Asıl mesele, sonuca varmak değil, tüm olası nedenleri dikkatlice kontrol etmek ve ortadan kaldırmaktır. En iyisi, “i” harfini üretecek deneyimli bir usta ile bağlantı kurmaktır.