Çamaşır Makinesinin Filtresi Nasıl Temizlenir?

Cihazlarınızın en iyi şekilde çalışması için iyi bakım önemlidir ve çamaşır makineleri onlar istisna değildir. Panik yapmayın, çünkü çoğu durumda bunlar kendi başınıza yapabileceğiniz basit görevlerdir. Bunlardan en önemlisi, cihazınızın farklı parçalarının temiz ve işlerini düzgün bir şekilde yapmaya hazır olduğundan emin olmaktır. Çamaşır makinesi durumunda, filtreyi temizle sadece performansını iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda olası arızaları da önleyecektir.

Çamaşır makinesi filtresinin işlevi nedir?

Filtre, çamaşır makinenizin doğru çalışması için temel bir parçadır. Yıkama işlemi sırasında giysilerden çıkan kirlerin tutulmasından sorumludur.çamaşır makinesine koymadan önce giysilerimizin ceplerinde bazen unuttuğumuz bozuk para, tüy veya diğer nesneler. Aslında, bu kalıntıların birikmesi bazen sıkışmalara neden olabilir ve devam ederseniz sorunsuz bir şekilde giderebilirsiniz. bu ipuçları.

Hayal edebileceğin gibi filtre temiz değilse, çamaşır makinesinin performansı beklendiği gibi olmayacaktır.ve ayrıca giysilerinizde kötü kokular görünebilir.

Çamaşır makinesi filtresinin temizlenmesi

Çamaşır makinesi filtresinin temizlenmesi basit bir işlemdir. sadece birkaç dakika sürecek. Doğru yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Çamaşır makinenizin fişini çekin ve su kaynağının kapalı olduğundan emin olun.
  2. Ön tarafın alt köşesindeki filtreyi bulun ve hemen altına bir havlu yerleştirin.
  3. Kapağı kaldırın ve filtreyi çıkarın. Yerleştirdiğiniz havluyu emecek bir miktar su çıkabilir.
  4. Filtreyi bir fırça ve sıcak suyla temizleyin.
  5. Temizledikten sonra geri koyun, kapağı kapatın, su girişini açın ve yıkayıcıyı tekrar takın.

Çamaşır makinesinin filtresini ne zaman temizlemeliyim?

Bosch’tan çamaşır makinesi filtrenizi yılda iki kez temizlemenizi tavsiye ederiz, onu gardırop değişimi ile eşleştirebilir, böylece asla unutmazsınız. Yine de unutkansanız endişelenmeyin çünkü Bazı çamaşır makinesi modellerimizde, filtrenin her temizlenmesi gerektiğinde yanan ekranda bir uyarı vardır..

Tam temizlik

Çamaşır makinesi filtreniz artık temiz olduğuna göre, Tamburu iyice temizleme fırsatını değerlendirmenizi öneririz.. İdeal olarak, bunu üç ayda bir yapmalısınız. kötü koku oluşumunu önleyin ve yıkamadan sonra kalmış olabilecek deterjan kalıntılarını temizleyinÖzellikle genellikle düşük sıcaklıklarda yıkarsanız veya kısa programlar kullanırsanız meydana gelen bir şey. İdeal olarak, belirli bir ürün kullanmalısınız bunun gibi. Bu videoda nasıl olduğunu açıklıyoruz.

Çamaşır makinesi filtrenizi temiz ve mükemmel durumda tutmak için ihtiyacınız olan her şeyi zaten biliyorsunuz. Cihazlarınızın ömrünü uzatmak için #CuentaconBosch.

Yazar hakkında

'src =