Çamaşır makinesinden kötü koku nasıl giderilir?

Giysilerimi temiz tutmaktan sorumlu bir şeyin kötü kokması nasıl mümkün olabilir? Bu sizi şaşırtabilecek ve hatta mantıksız görünebilecek bir sorudur. Oldukça tatsız olmanın yanı sıra, çamaşır makinesinin içinde kötü koku Giysilerinize düşerse sorun olabilir.

Panik yapma! Bazen çamaşır makinenizin kötü bir koku yayması normal bile oluyor. Çözüm: Acil bir tambur temizliğine ihtiyacınız var. Ve çoğu zaman, sadece dışını temizlemeyi hatırlıyoruz, ancak iç kısım daha da önemlidir, çünkü giysilerinizdeki kir kalıntıları, çekmecede fazla deterjan veya çok düşük sıcaklıklarda yıkama gerçeği çamaşır makinenizde ve dolayısıyla yeni yıkanmış çamaşırlarda kötü koku oluşmasına neden olur.

Bosch i-DOS çamaşır makinesi

¿Çamaşır makinesinden kötü koku nasıl giderilir?

Neyse ki, bu aksaklıktan kaçınmanız ve giysilerinizi daha uzun süre taze ve temiz bir şekilde yıkamanın keyfini çıkarmanız için size birkaç ipucu verebiliriz. Not alın!

  • Bir taraftan, kirli kıyafetleri çamaşır makinesinde saklamamaya çalışın. Bunu yaparsanız, kötü kokular kalıcı hale gelebilir. Bundan kaçınmak çok basittir: Sadece bir sepet kullanmanız ve çamaşır makinesini koymaya gittiğinizde kıyafetleri koymanız gerekir.
  • Elbette 30 derecede yıkamak giysilerin daha iyi kalmasını sağlar, ancak kazanda biriken bakterileri yok etmek ve giysilerinizi dezenfekte etmek için sıcak suyla düzenli yıkama yapmayı unutmayın. Örneğin, havlu veya çarşafların çamaşırlarına dokunduğunuzda yararlanabilirsiniz..
  • Program bittiğinde ve küf kokusundan kaçının çamaşır makinesinde çamaşırları gereğinden fazla içeride bırakmayın. En kısa sürede çıkarın ve kurutma makinesi. Henüz bir tane yok mu? Buraya Size bir tane almanız için çok iyi nedenler ve en iyi kurutucuyu seçmek için ihtiyacınız olan tüm tavsiyeleri veriyoruz.
  • Birçok çamaşır makinesi modeli, adı verilen özel bir program içerir. Tambur TemizliğiKovanın içini temizleyebileceğiniz, çamaşır makinenizin keyfini daha uzun süre çıkarın ve içeride daha az koku oluşmasını sağlayın. Uzun süre kullanmadan kullanmanızı tavsiye ederiz, hatta 60ºC’nin altında 20 döngüden fazla yıkama yaptığınızda sizi uyaran çamaşır makinesinin kendisidir. Sonunda size nasıl kullanılacağına dair daha fazla ayrıntı veriyoruz.

Bosch çamaşır makinesiKaçınılması gereken ipuçları Bosch çamaşır makinenizde kötü koku

Yukarıdakilerin hepsinin yanı sıra, (her zaman dikkate alınmayan) başka bir iyi fikir şudur: her kullanımdan sonra kauçuğu çamaşır makinesinde bir bezle kurulayın. Bu nem izlerini gidererek küf oluşumunu bile önlersiniz. Her yıkamadan sonra çekmeceyi ve kapağı yaklaşık 30 dakika açık bırakırsanız, kötü kokuları önlemede olağanüstü bir başarı elde edersiniz.

Deterjan miktarını da iyi ayarlamayı unutmayın! O çamaşır makinesinden kötü koku Deterjan kire dönüştüğü için aşırı dozdan da kaynaklanıyor olabilir. Bundan kaçınabilirsin i-DOS yıkayıcılarımız, her yıkama için gereken tam miktarda deterjan ve yumuşatıcıyı otomatik olarak dozlayan. Sudan, deterjandan tasarruf edeceksiniz ve giysilerinizi daha uzun süre saklayacaksınız!

Çamaşır makinesi tamburu nasıl temizlenir?

Size daha önce söylediğimiz gibi, Her bir buçuk veya iki ayda bir tamburun kapsamlı bir temizliğinin yapılması tavsiye edilir.. Ayrıca çamaşır makinesini uzun süre kullanmadığınızda. Cihazınızın yeni bir başlangıcı gibi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Bunu başarmak için şu üç adımı izlemeniz yeterlidir:

  1. Çamaşır makinesinin tamburunu boşaltın.
  2. Bunun içeriğini dökün toz temizleyici içeride.
  3. 90ºC’lik bir program seçin.

Eğer varsa Özel tambur temizleme programına sahip Bosch çamaşır makinesi, Her şey çok daha kolay! Çünkü önceki üç adımı tamamlar, ancak temizlik ürününü unutmadan sadece onu seçmeniz gerekir. Aslında, bazı modeller derinlemesine temizlik zamanının geldiğini bilmenizi sağlar.

Çamaşır makinenizin filtresinin temizlenmesi

Ve son bir ipucu! Çamaşır makinenizin filtresinin de temizlenmesi gerektiğini unutmayın. Bu şekilde küçük nesnelerin birikmesini ve kötü kokuya neden olmasını engellersiniz. Bunu yapmak çok basit, bu videoda size verdiğimiz tavsiyelere uymanız yeterli:

Artık çamaşır makinenizdeki kötü kokulardan kurtulmanın en iyi ipuçlarını bildiğinize göre, bunu uygulamaya geçirmeniz yeterli! Sormak istediğiniz bir şey var mı? Aşağıda bize bir yorum bırakın ve en kısa sürede çözeceğiz.

Yazar hakkında

'src =