Çamaşır makinesinden köpük nasıl dezenfekte edilir TEN

On'u temizleÇamaşır makinesindeki ısıtma elemanı çok önemlidir, ancak aynı zamanda çok zayıf bir kısımdır. Otomatik bir çamaşır makinesinin dönen tamburunun yanında bulunan bu makine, suyun sertliğinden dolayı yavaş ama emin adımlarla kireçli tortu katmanlarıyla kaplıdır. Isıtıcı temizlenmezse, zamanla ölçek katmanı o kadar kalın hale gelir ki silindirin duvarlarıyla temas etmeye başlar. Bu gerçekleştiğinde (parça erken bitmezse), bir arıza kaçınılmazdır. Bu yazıda bir ısıtıcının teraziden nasıl temizleneceğini okuyun.

Temizlik ürünleri

Üreticiye göre, ısıtma elemanının temizlenebileceği, ancak hepsinin eşit derecede etkili olmadığı birçok araç vardır. Dahası, muhafazanın başarısı büyük ölçüde ısıtıcının temizlenmesi için seçilen yönteme bağlıdır. Ama kendimizin önüne geçmeyelim. Ev kadınlarının “ev yardımcılarından” ısıtma elemanlarını temizlemeye çalıştıkları ana yöntem sitrik asittir. Bu arada, bu araç fena değil, ama tek olmaktan uzak. Mağazada birçok fabrika kimyası görebilirsiniz.

Bir çamaşır makinesinde ısıtma elemanını temizlemek için piyasada birçok ürün satılmaktadır ve bunların tümü normal sitrik asitten daha pahalıdır.

 1. Üst ev
 2. Topperr.
 3. sihirli güç
 4. Zooloji.
 5. Frau Schmidt ve diğerleri.

PETN için temizlik ürünleri

Yukarıdaki araçların çalışma prensibi aynıdır, aktif kimya yardımıyla temizlik yapılır. Isıtıcı üzerinde biriken kireci çözer, ısıtma elemanını kademeli olarak temizler ve aynı zamanda makinenin diğer kısımlarını kireç birikintilerinden temizler. Doğru, bir “ama” var. Pek çok kireç çözücü üreticisi sitrik asit içerir. Soru ortaya çıkıyor, neden pahalı bir yabancı ürün için fazla ödeme, sıradan bir ucuz limon alabildiğinizde ve temizleme etkisi aynı olacak? Bize göre cevap açık. Evet ve deneyimli ev hanımları için limon temizliği her zaman bir öncelik olmuştur.

Bazı ev hanımları, güçlü reklam Calgon tozu sayesinde ünlülerin mucizevi özelliklerine içtenlikle inanıyor. Kireç oluşumunu önlemek ve yıkayıcı ısıtıcınızı temizlemek için bunları kullanın. Bu ne kadar haklı?

Ancak bu haklı değil! İlk olarak, Calgon’un bir çamaşır makinesinin kireç ısıtma elemanlarını temizlemesi amaçlanmamıştır ve bu, üretici tarafından belirlenir. Calgon temizliği başarısızlığa mahkumdur. İkincisi, Calgon, ısıtma elemanındaki tortunun çökmesi için yeterince suyu yumuşatamaz. Bağımsız testlerimiz, Calgon kullanılan çamaşır makinelerinde, ölçek biraz daha yavaş olmasına rağmen ısıtma elemanını da şekillendirdiğini ve kapladığını gösterdi. Nihayetinde, Calgon’a daha sonra parçaları onarmak ve değiştirmek yerine birçok kez para harcayacaksınız, tabii siz karar verseniz bile.

Calgon bileşimindeki kalgonat ve benzeri müstahzarlar da etkisiz olarak kabul edilmektedir. Toplamda, ona çok para harcanıyor, ancak bunda çok az anlam var.

Biraz kireç olduğunda

Çamaşır makinesinde ısıtma elemanını hiç temizlemediyseniz ancak yıkayıcı yeniyse, kimyasal temizleme yöntemini ısıtma elemanını sökmeden güvenle kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için birkaç basit eylem yapmanız gerekir.

 • Tina limon temizlemeÖlçeği ısıtıcıdan temizlemek için alın; 100 gr sitrik asit ve bir paket toza dökün. Ana yıkama için kabine dökün.
 • Çekmeceyi kapatın ve orada bulunan her şeyi, özellikle kirli çamaşırları, çamaşır makinesinin açıklığından çekin.
 • Yıkama programını 60 ° C’nin altında olmayan bir sıcaklıkta en az 1,5 saat ayarlayın0C, sıcaklık ne kadar düşük olursa reaksiyon o kadar yavaş olur, bu yüzden bize göre 90-95 koymak daha iyidir0S.
 • Programın bitmesini bekleyin ve işte bu kadar, sitrik asit ile temizliği 3-4 ay tekrar edemezsiniz, ısıtma elemanı sağlam olacaktır.

Az miktarda kireç tortusu sorunsuz bir şekilde temizlenebilir. Ancak burada prosedürü en az 3-4 ayda bir tekrarlamak önemlidir. Yumuşak suyunuz olduğunu ve ısıtma elemanının “zarar görmediğini” düşünseniz bile, yine de yukarıdaki prosedürü uygulayın – pişman olmayacaksınız.

Cihaz ısıtıcısı hacimle şişirildiğinde

Pislikte onIsıtıcıdan az miktarda kireci limon suyu veya başka bir güvenli kimya ile temizleyebilirsiniz, ancak ısıtma elemanının doğrudan plakla büyümüş olduğuna dair bir şüphe varsa ne yapmalısınız? Bu durumda, yıkayıcı kuru temizleme kullanılamaz.

Gerçek şu ki, bu durumda kimyasal temizlik hem yedek parçanın kendisi hem de bir bütün olarak çamaşır makinesi için kötü bir şekilde sona erebilir. Limon kullanırken, tamburun dönmesini engelleme ve yıkanabilir giysileri kirletme riski altında su taşının parçaları ısıtıcıdan düşmeye başlayacak ve nozulların içine düşecek veya tankta kalacaktır. Genelde bu temizliğin vereceği zarar iyi olmaktan çok daha fazlası olacaktır ama ne yapılması gerekiyor, bu durumda çamaşır makinesine zarar vermeden parça nasıl temizlenir?

Yüzlerce yıkamada arabaya takılıp “evde hasara” ve kırılmaya neden olabilecek büyük parçalar.

Tek bir çıkış yolu var – ısıtıcıyı çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra temizlemek. Bu durumda, zorluklar ortaya çıkabilir, çünkü bir kişi bir arabayı çökmeden önce ve o zaman bile sökemez. Bu oldukça basit olmasına rağmen, herkes bu parçayı çamaşır makinesinden bağımsız olarak çıkaramayacak. Çamaşır makinesi kullanıcılarının endişelerini ve güvensizliklerini anlıyoruz, ancak ısıtıcı çekilmezse ve şimdi temizlenmezse, o zaman bir veya iki ay içinde yanabilir ve daha sonra ek bir maliyetle onarımlar gerekli olacaktır. ne yapalım?

 • Isıtma elemanının yerini çamaşır makinesi modelinde belirliyoruz. En kolay yol, dikey yükleme makinesini çamaşır makinesinden çıkarmaktır, çünkü bu tür modellerde tamburun içindeki servis deliğinden çıkarılır. Ön uçta, ısıtma elemanı gövdenin ön duvarının arkasına ve arka tarafın arkasına yerleştirilebilir.
 • Isıtıcıyı çamaşır makinesinden çıkarıyoruz. Sitemizdeki çeşitli yayınlarda kontrol etmek veya değiştirmek için ısıtma elemanının çamaşır makinesinden nasıl çıkarılacağı hakkında zaten yazdık, bu yüzden tekrar etmeyeceğiz. Ayrıntılarla ilgileniyorsanız, ısıtıcının Bosch çamaşır makinesinde değiştirilmesi makalesini okuyabilirsiniz.
 • Kireçle şişen kısmı alıp sıcak su altında yıkarken aynı zamanda pisliği parmaklarımızla temizlemeye çalışıyoruz.

Hiçbir durumda plakayı zımpara kağıdı, demir fırça ve hatta bıçakla çıkarmaya çalışmayın. Sorunlu bölgeye zarar vermek çok kolaydır.

 • Isıtıcıyı büyük parçalardan arındırarak temizleyebildiğimizde bir litrelik plastik şişe alıyoruz, üstünü kesiyoruz, boynuyla 3-4 yemek kaşığı sitrik asit alıp bu kaba döküyoruz. Bir kase sıcak suya dökün, limonu karıştırın ve porsiyonu kaba koyun.

Fiziksel temizlik onŞimdi sadece bir gün beklemeliyiz. Bu süre zarfında, limonun konsantre çözeltisi, ısıtıcıdan kalan tortuyu çözer ve porsiyon yeni gibi parlar. Parçayı akan su altında duruluyoruz, bir bezle siliyoruz ve ısıtma elemanını yerine koyabilirsiniz. Görev tamamlandı.

Bir çamaşır makinesi ısıtıcısının temizlenmesi zor değildir, özellikle ısıtma elemanının suyla dolmasına izin vermezseniz. Bu olmaya devam ederse, parçamızı manuel olarak çıkarmanız ve temizlemeniz gerekecek, aksi takdirde ısıtıcı yanacaktır. iyi şanslar