Çamaşır makinesindeki Polynox – nedir bu?

çamaşır makinesinde polinoksÇoğu zaman, satılan ekipman hikayesinde çamaşır makinesi satıcıları garip “Polynox” teriminden bahseder. Fazla düşünmeden, bu açıkça yeni bir malzemedir. Ancak bir çamaşır makinesinin hangi parçaları bu malzemeden yapılmıştır ve bu, performansını nasıl etkiler?

Olumsuzluk hemen akla geliyor, çünkü herkes modern otomatik makinelerin 10-15 yıl önce piyasaya sürülen çamaşır makinelerinden çok daha az çalıştığını biliyor. Belki her şey Polynox’tur bu, anlayalım.

Ne tür bir malzeme?

Polynox, polipropilenin markasından başka bir şey değildir, özellikleri özel kimyasal katkı maddeleri nedeniyle biraz değişmiştir. Çamaşır makinesinde bu malzeme tank yapımında kullanılır.Ve son zamanlarda, Pollenux tankları çok popüler hale geldi. sebep ne?

 • Ucuzdur;
 • İşlenmesi kolay
 • Ondan yapılan parçalar iyi özelliklere sahiptir.

Polynox, modern otomatik çamaşır makinesi tanklarının yapıldığı tek plastik değildir. Özellikle, Electrolux çamaşır makinelerinde, tanklar oldukça dayanıklı bir plastik malzeme olan Karboran’dan yapılır, ancak aynı zamanda yaklaşık 1,5 katına mal olur. Hemen hemen tüm Kandy çamaşır makinelerinde Silitek’ten yapılmış bir tank bulacaksınız. Bu aynı zamanda, Polinox özelliklerinde neredeyse ayırt edilemeyen plastikten de kaynaklanmaktadır, dolayısıyla performans açısından hem Polinox hem de Silitek neredeyse aynıdır.

Bilginize! Çamaşır makinesinin parçalarını plastikten yapmak daha kolay ve ucuzdur, bu da üreticinin çamaşır makinelerini çok daha düşük fiyata satabileceği anlamına gelir.

Plastik tanklar

Polinox RezervuarıÜreticinin çamaşır makinelerinin maliyetini düşürmek isteyen nedenleri anlaşılabilir. Maliyet ne kadar düşükse, ürünün nihai maliyeti o kadar düşük olur, bu da ürünün tüketici için daha çekici hale gelmesi ve daha sık satın alınması anlamına gelir. Ama ne tür bir araba olacak, tank gibi önemli bir parçanın plastikten yapıldığı yer? Güvenilir ve dayanıklı olacak mı? Bu soruları yanıtlamak için, plastik tankların artılarını ve eksilerini düşünün ve bir pozitif geleneği ile başlayın.

 1. Plastik daha az titreşir, bu da yıkayıcının çalışma sırasında daha az gürültü ürettiği anlamına gelir.
 2. Plastik tank daha az ısı dağılımına sahiptir, bu da yıkama için ısıtılan suyun daha uzun süre sıcak kalması anlamına gelir.
 3. Plastik, hafif bir malzemedir, yani plastik parçalara sahip bir cihaz daha hafif olacaktır.
 4. Polynox paslanmaz ve nemden çürümez ve bu anlamda dayanıklılığı şüphesizdir.
 5. Polynox metalden çok daha ucuzdur, bu nedenle plastik hazneli bir yıkayıcı alırsanız, maliyetinden anında% 8’e varan tasarruf edersiniz.

Plastik dolapların sadece avantajları değil aynı zamanda dezavantajları da vardır. Ana dezavantaj, mekanik hasara karşı nispeten düşük dirençtir. Çamaşır makinesi onarım uzmanları genellikle plastik dolapların şoklardan çatladığını bildiriyor. Çoğu zaman, yıkayıcıyı kendileri tamir ederken kullanıcılar tarafından zarar görürler (tornavidayla delinirler veya tanka somut bir ağırlık düşürürler). Bir yıkama tankını daha sonra onarmak çok pahalı olabilir.

Yıkayıcı tankı

Neyse ki, üreticiler çamaşır makinesi yapmak için kullandıkları plastik formüller üzerinde sürekli çalışıyorlar, bu nedenle modern bir çamaşır makinesinin daha dayanıklı bir tankı var.

3-5 yıl sürecek ve dayanıklı plastik parçalara sahip makineler, paslanmaz çelik tanklı bir çamaşır makinesinden daha aşağı olmayacak.

Metal tanklar

Hasarlı tankYüksek kaliteli paslanmaz çelik, uzun süredir en iyisi olduğu kanıtlanmış geleneksel bir yıkama tankı malzemesidir. Şimdi her garajda veya ahırda bulunan eski Sovyet yarı otomatik çamaşır makinelerine bir bakın.Makine uzun süre çalışmadı, ancak paslanmaz çelik tankı yaşamaya devam ediyor, üstelik yeni gibi görünüyor. Dayanıklılık, paslanmaz çelik bir tank için tek artı değildir.

 • Çelik tanklar çok dayanıklıdır ve mekanik hasara karşı dayanıklıdır.
 • Bu tanklar neredeyse herhangi bir agresif kimyadan ve yüksek sıcaklıklardan korkmazlar.
 • Nemden küf ve mantarlar oluşmaz, üzerinde mikroplar da çoğalır.

Metal tankların dezavantajları da çoktur. Ana eksi, daha yüksek maliyet ve daha iyi çelik, daha pahalı tanktır. Metal tanklar çok daha yüksek ısı dağılımına sahiptir, bu da içlerindeki suyun daha hızlı soğuyacağı ve ısıtmak için daha fazla enerji gerektireceği anlamına gelir. Ayrıca metal tankların belası titreşimdir. Tamburun hızlı bir şekilde döndürülmesiyle, tank da biraz yapışacaktır, bu nedenle çelik depolu sessiz bir araba hayal edemezsiniz.

Dikkat edin! Çamaşır makinesinin plastik tankına yanlışlıkla çarpan bir göğüs plakasından bir kemiğe nüfuz edebilir ve bu paslanmaz çelik bir tankta olmaz.

Sonuç nedir? Sonuç, modern teknolojiden korkmanıza gerek kalmamasıdır. Plastik tank en kötüsünden uzaktır, eksilerden çok daha fazla avantajı vardır ve ne kadar çok zaman geçerse, plastik parçalar o kadar iyidir. Sonuçta paslanmaz çelik tankın da birçok dezavantajı var!