Çamaşır makinesinde kurutma nasıl çalışır: çalışma prensibi

Çamaşır makinesi kurutma prensibiÇoğu zaman, yıkanmış şeyleri kurutma konusu, hostesler arasında şüpheye neden olur. Tabii ki, daire bir balkonla donatılmışsa veya en azından yeterince genişse, o zaman kurutma ile ilgili sorunlardan kaçınılabilir, sadece havada veya uzak bir odaya asılı şeyler. Ve evde feci bir alan sıkıntısı olması ve sundurma olmaması durumunda ne yapmalı? Yıkama ve kurutma ekipmanı baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olacaktır. Çamaşır makinesinde kurutmanın nasıl çalıştığını anlayacağız ve bu teknolojinin avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

nasıl çalışıyor?

2’si 1 arada cihazlar sadece çamaşır yıkamakla değil aynı zamanda çabuk kururla da iyi başa çıkmaktadır. Yıkayıcılar ve kurutucular neredeyse geleneksel çamaşır makineleri kadar yer kaplar, ancak ıslak çamaşırlarla ekstra bakım sorununu mükemmel bir şekilde çözerler.Kurutma nasıl çalışır

Cihazın kurutma fonksiyonunun çalışma prensibi çok basittir. Silindirin arkasında, asıl görevi havayı ısıtmak olan ikinci bir ısıtma elemanı vardır. Sıcak hava çamaşırın içine girerek nemin kumaştan buharlaşmasına neden olur. İşlem sırasında tambur biraz dönerek ürünlerin sallanmasına ve buna bağlı olarak homojen bir kurumaya neden olur. Aşırı buharlaşan sıcak havanın ardından soğutma işlemine tabi tutulur. Nem yoğunlaşır ve ayrı bir tanka taşar.

Kurutma işleminin sonunda tamamı veya yarı kuru olan şeyler makineden çıkarılabilir, gerekirse hafifçe yumuşatılarak kabine yerleştirilebilir.

Belirli ayarlar?

Bazı modern yıkayıcı kurutucu modelleri, kullanıcının kurutma işlemini özelleştirmesine olanak tanır. Mal sahibi, tercihlerine ve arzularına odaklanarak prosedürü iyileştirebilir. Ayarlama kriterlerden birine göre yapılır.

  1. Zamanla bu, program başlamadan önce işlemin süresinin belirlenmesi anlamına gelir. Zamanlayıcı ayrılan sürenin sonunu gösterdiğinde, makine çalışmayı durdurur. Bu yöntemin temel dezavantajı, ideal bir kurutma için gereken süreyi belirlemenin zor olmasıdır. Yanlış saat ve dakika sayısını belirledikten sonra, ıslak kıyafet veya tam tersine fazla kıyafet alma şansı yüksektir.Kurutuculu medya yıkayıcı
  2. Kalan nem ile. Tekstillerin hangi durumda kuru olduğuna kullanıcının kendisinin karar verdiği daha çok tercih edilen bir ayar seçeneği. Kurutma sürecini başlatarak, hostes giysilerdeki optimum kalan nem seviyesini belirler ve kesimler görevi yerine getirir.

Kullanıcıların rahatlığı için, bazı 2’si 1 arada makine modellerinde, standart artık nem değerleri (% 3-10-15) yerine herkesin anladığı göstergeler vardır: “dolapta”, “çok kuru”, “daha fazla ütü için” vb. .

Lehte ve aleyhte olanlar

Günümüzde sadece birkaç ev hanımı, normal otomatik cihazlar yerine yıkama ve kurutma ekipmanlarını seçmektedir. Kombine modellerin görsel avantajlarına rağmen, alıcılar arasında güvenilmez olduklarına dair bir görüş var. Aslında 1 cihazdaki 2 cihazda çok fazla eksiklik yoktur. Kullanım sürecinde aşağıdaki eksiklikler tespit edilir:

  • Tambur tamamen yüklendiğinde, tüm çamaşırları bir defada kurutmak işe yaramayacaktır. Bazı kıyafetleri lavaboya çevirmeli ve kuru modu iki kez çalıştırmalısınız. Bu önlem elektrik enerjisi tüketimini artırır;
  • Düşük sınıf enerji tasarrufu. Kombine cihazlar, tek amaçlı çamaşır makinelerine göre çok daha fazla kilovat “yiyor”. Yıkama ve kurutma ekipmanı seçerken enerji tüketim sınıfına odaklanın, “B” grubundan daha yüksek olması daha iyidir.

Aslında, kurutma işlevine sahip çamaşır makinelerinin yalnızca iki bariz dezavantajı vardır. Ekipman sahibi olmanın ve kullanmanın avantajları daha büyük bir düzenlemedir:

  • Tamburdan kıyafet asma ihtiyacını ortadan kaldırın ve dairede ıssız yerler arayın. Bir araba satın aldıktan sonra, balkondaki çarşafların tasarımını, hantal kurutucuyu vb. Unutabilirsiniz;
  • Hostesin kişisel zamanından tasarruf edin. Kurutma makinesi sahiplerinin en sevdiğiniz giysilerin kurumasını beklemesi gerekmez. Sadece bir saatten biraz fazla bir süre arabanın kuruması gerekecek;Bulaşık makinesinden kuru şeyler alıyorsun
  • Kurutucudan ayrı bir sayaç göstermeye gerek yoktur. 2’si 1 arada teknoloji, çamaşır makinesinin önceden belirlenmiş alanına mükemmel bir şekilde sığar;
  • Oturma odalarında aşırı nemin önlenmesi.

Yıkama ve kurutma ekipmanlarının satın alınmasıyla ilgili tüm artı ve eksilerin ölçülü değerlendirmesi. Balkonsuz küçük bir odnushka’da yaşıyorsanız, ekipman satın almak, kurutma alanı eksikliği sorununu çözmede bir kurtuluş olabilir.

Bu teknolojinin yüksek maliyeti ve güvenilmezliği efsanesi

Çoğu durumda, tanıdıkların ve meslektaşların korkutucu hikayeleri, ev kadınlarının bir çamaşır kurutma makinesi satın almasına engel olur. Toplam satın almaya karar vermek bu nedenle kolay değil.

  1. yüksek fiyat. Yıkayıcılar ve kurutucular, otomatik makinelerinden yaklaşık% 50 daha pahalıdır. Bununla birlikte, 2’si 1 arada bir kurutma makinesi ile sabit bir kurutma odasını karşılaştırırken, birleşik ekipman lehine bir karar vermek daha iyidir;
  2. güvenlik yokluğu. Bu tartışmayı servis merkezi işlemcileriyle sık sık duyarsınız. Melezler aslında emsallerinden çok daha hızlı başarısız olabilir.

Ünite doğru şekilde çalıştırılırsa ve bakımı zamanında yapılırsa, ekipmanın uzun vadeli ve bakım gerektirmeyen çalışması garanti edilebilir.

Bir model seçerken, yıkayıcı ve kurutma ekipmanı kullanmayla ilgili tüm küçük şeyleri araştırdığınızdan emin olun. Ünitenin işlevlerini anlayın, ailenizin gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını düşünün. Cihazın maliyet yeterlilik analizi.