Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var

Namluda çok fazla köpükÇamaşır makinesiyle yıkamaya başladığımızda, kişisel şeyler yapmak için genellikle başka bir odaya gideriz. Muhtemelen bebekler ve küçük kediler dışında çok az insan yıkama, durulama ve sıkma döngüsünün tamamını fark eder. Şimdi çamaşır makinesine girdikten ve içinden köpük çıktıktan sonra bir görüntü hayal edin. Köpük bulutları her yerdedir: Yıkayıcı gövdesinin çevresinde, namluda ve hatta zeminde bile. Böyle bir durumda ne yapılmalı ve bu fenomenin sebebi nedir, bu yazı çerçevesinde tartışacağız.

Bu fenomenin nedenleri

Çamaşır makinenizin köpük sopalarla kaplı olduğunu görürseniz bunun sebeplerinden bahsetmek için bir sebep yok. Elektrikçi veya elektronik cihazların kısa devre yapmaması için “ev asistanının” ağ ile olan bağlantısını derhal kesmek gerekir, bu durumda makinenin pahalı bir onarımı sağlanacaktır. Yıkayıcıyı kapatarak, parametreleri ve düğmeleri kuru bir bezle dikkatlice silerek kontrol panelindeki köpüğü çıkarın. Silindir açılırsa, bir şeyleri yukarı çekeriz ve köpüğün tanktan yıkanması için durulamaya başlarız.Yıkayıcıda köpük

Kapak açılmazsa yıkama modunu kapatır ve sıkma yapmadan sadece durulama modunu da açarız. Bunu köpük yıkanıncaya kadar birkaç kez yapıyoruz. Sonra rahat bir nefes alarak sorunun nedenini aramaya başlarız.

Çamaşır makinesindeki köpüğün bu kadar çoğunun herhangi bir şeyle dolu olmasının nedenleri, ancak bu, “ev asistanını” çöp sahasına aktarabileceği için bu sorunu çözmeyi ihmal edebileceğiniz anlamına gelmez.

 • Düşük kaliteli toz (düşük teknoloji veya sahte).
 • Elde yıkama tozu yanlışlıkla kullanılmış.
 • Aşırı dozda toz.
 • Çok miktarda tozla yıkanmış yığınlar.
 • Yüksek kaliteli suda yıkama gerçekleştiğinde.

Bilginize! Yumuşatılmış suda toz daha iyi çözünür ve köpük artar.

Aynı zamanda farklı bir şekilde olur, biraz köpük gibi görünür, ancak çamaşır makinesinin gövdesine sızan ve etrafa dökülen suyla birlikte. Böyle bir durum, hortumda, borularda, tankta veya pompada bir sızıntıyla veya kauçuk contaların, özellikle de rögar deliğinin basıncının düşürülmesiyle ilişkilendirilebilecek tehlikeli bir arızayı zaten doğrudan gösterir. Sitemize karşılık gelen makaledeki kapı kapağının nasıl sökülüp değiştirileceğini okuyun Çamaşır makinesinde yırtık manşet – ne yapmalı?

Her şey tozla ilgili

Kesinlikle herkes düşük kaliteli bir toza koşabilir. Bakacak vaktiniz yok ve artık makinenizde çamaşır makinesinden çok köpük çıkıyor ve böyle bir durumda ne yapacağınız belli değil. Burada sorun nedir?

Birçok kullanıcı, “evdeki yardımcı” olarak yalnızca en iyi bilinen ve kanıtlanmış toz markalarını satın aldıklarına ve bazı kişilerin genellikle yıkama jelleri kullandığına yemin edebilir. Bununla birlikte, satış noktasında yıkayıcı etiketli bir toz paketi satın alırsanız, içeri bakamaz ve içeriğin kimyasal bileşimini kontrol edemezsiniz. Üstelik başarısız bir deterjan kimyası kullandıktan sonra bile biraz ispat edebilirsiniz ve sonunda hasarı onaracak kimse kalmayacaktır.

Sahte ev kimyasalları üreticileri hakkında dava açmak karmaşık bir yasal süreçle birlikte gelirken, hukuk davalarında zarar olasılığı düşüktür.

Toz dozuBu, vicdansız toz üreticileri ve her türlü sahte ürün üreticileri tarafından kullanılır. En iyi ihtimalle, en az tozu toplu olarak alırlar ve ardından üzerinde pahalı deterjanlar bulunan paketlere serpiştirirler. En kötü durumda, endüstriyel bileşenler bir şekilde alınır ve karıştırılır, bu da tozu sadece çamaşır makinesi için değil, insanlar için de tehlikeli hale getirir.Buna göre, köpük granül yıkayıcının deliğinden çıktığında, nedenin kalitesiz toz olması şaşırtıcı değildir. .

Sadece bir sahte toz meselesi olsaydı, bu paragraf altındaki dosyalama işlemini bitirmek mümkün olurdu, ama burada her şey daha karmaşık. Çoğu zaman kullanıcının kendisi, arabasının çok fazla köpük yaymaya başlamasının sorumluluğunu alır. Bunun en basit örneği, bir kullanıcının aceleyle veya aceleyle, otomatik yıkama için bir paket toz ile el yıkama için bir paket toz karıştırmasıdır.

Böyle bir durumda, toz dozajı azsa ve yıkama programı yoğun değilse, o zaman kritik bir şey olmaz, tamburda sadece çok az köpük oluşur. Doz çok yüksekse, çok fazla köpük oluşabilir ve çamaşır makinesine zarar verebilir.

Neden sadece elde yıkama tozu? Makinede çamaşır tozunu küvete koyarsanız, etki aynı olabilir – çok fazla köpük ve çok fazla sorun!

Özel şeyler veya su

Doğru tozu her zamanki gibi koyduğunuz, yıkayıcı küvetin gerekli bölmesine ve alışılmadık şekilde birçok köpük biçimini döktüğünüz durumlar vardır. Bu neden oluyor? Üç seçenek olabilir:

 1. Silindir, kapasite ve hafif şeylerle tıkanmıştır;
 2. Arabayı suyun daha yumuşak olduğu yeni bir yere taşıdınız;
 3. Suyu temizlemek ve yumuşatmak için bir filtre taktım.

Sert suda bir şeyler yıkarken dozda toz tüketme alışkanlığınız varsa, yumuşak suyla yıkarken normal dozda tozu dökerek birden fazla “köpüklenme” sonucu almanız şaşırtıcı değildir. Pamuklu gömlekleri yıkarken tülü yıkamaya ve pudrayı eşit şekilde dökmeye karar verirseniz de aynı şey olur. dikkatli ol!

Köpüğün çekilmesi nasıl engellenir?

Hantal şeyleri yıkayınYukarıdakilerin özetinde arabanın güzel ama tehlikeli kabarık bulutlarını düşünmemek için yapılması gereken tezden bahsediyoruz.

 • Çamaşırları makinede yıkayacaksanız el yıkama tozu kullanmanıza gerek yoktur.
 • Yüksek kaliteli pudra kullanmaya çalışın, şüpheniz varsa yıkamadan önce kontrol edin, bir çay kaşığı ürünü yıkama küvetine dökün ve fıçıda birkaç bezle programı başlatın.
 • Makineye çok fazla toz dökmeyin. Uzmanlar, deterjan dozunun biraz azaltılmasını, ancak kesinlikle aşılmamasını tavsiye ediyor – ekonomik olun.
 • Giysilerinizi yumuşak suyla yıkarsanız, üreticinin önerdiği tozun yarısını dökün.
 • Hantal şeyler silinsin mi? Tozun tabanının 1 / 3’ünü dökün, ardından yıkama fazlalık olmadan geçecektir.

Bu nedenle, çamaşır makinesinin aniden “köpürmeye” başladığı tüm ana seçenekleri inceledik. Her şeyi yukarıdaki kurallara göre yapın ve bu sorun artık sizi etkilemeyecek!

https://www.youtube.com/watch?v=noWWeSWRdPg