Çamaşır makinesinde arıza belirtileri

Başarısızlık toleransını belirleyinEn önemli sorunlardan biri yıkayıcıdaki yatakların hasar görmesidir. Kural olarak, yatağı değiştirmek çok zordur, makine tamamen sökülmeli ve bu kadar zor bir görevi yerine getirmeden önce, bozulduğundan% 100 emin olmalısınız. Öncelikle rulman arızasını cihazı sökmeden harici işaretlerle tespit edebilir ve doğru yerleştirdiğinizden emin olmak için cihazı kısmen sökmeniz gerekir. Başarısızlık belirtilerinin nasıl tanınacağı makalede anlatılacaktır.

Cihazı sökmeden teşhis

Yalnızca profesyonel bir usta, çamaşır makinesinin yükünün arızasını, ikincisini% 100 sökmeden belirleyebilir. Ve eğer girişim çökmeye başlarsa, onu sökmeden hiçbir şeyi anlamak mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte, dolaylı olarak belirli bir arızayı gösterebilecek birkaç işaret vardır.

  1. Yıkama ve durulama sırasında garip sesler. Döndürme sırasında yabancı seslerin ayırt edilmesi zordur, bu nedenle makinenin nasıl yıkama ve sıkma yaptığını dinleyin. Hangi seslerden bahsediyoruz? Genellikle bu metal çınlama, vurma, çıngırak vb.
  2. Makine, çamaşırları iyi sıkmıyor. Rulmanların tahrip olmasından dolayı, makara dönme konumunda yeterli hız alamaz, bu da bu dönüşün kalitesinin düşmesi anlamına gelir.
  3. Küçük arızalar meydana gelebilir. Yataklar hasar gördüğünde, makinenin dengesi kısmen etkilenebilir ve bir yandan diğer yana daha fazla sallanmaya başlayacaktır. Arıza ihlali minimum düzeyde olacaktır, bu nedenle dikkatli olmanız gerekir.
  4. Hasar görmüşlerse manşetin kenarlarına dikkat edin – bu dolaylı olarak yatak sorunlarına işaret eder.

Çamaşır makinesini sökmeden teşhis etmeye devam ediyoruz. Cihazın fişini çekin, ambar kapağını sonuna kadar açın, elinize uzanın ve üç parmağınızı tamburun üst kenarına yerleştirin. Davul sallandı. Tankı yaylar içinde sallamanız gerekir, ancak tank ile silindir arasında boşluk olmamalıdır.

Oyun varsa, yataklar çoktan parçalanmaya başlamıştı.

Şimdi tamburu güç olan ellerinizle döndürün. Silindir nispeten serbest bir şekilde dönmeli ve yatık olmalıdır. Bir patlama hissediyorsanız, hatta bir bip sesini duymaktan daha fazla hissediyorsanız – yataklarla, muhtemelen bir felakettir. Bu parçaların başarısızlığının nedenleri çok fazla değil. Bu ya normal aşınma ya da fabrika kusurlarıdır, bu yüzden sonuca varın.

Analiz edeceğiz, doğrulayacağız ve onaylayacağız

Cm cinsinden dayanım kontrolüYıkayıcının kısmen sökülmesi ve hamilelik başarısızlığının doğrudan kanıtının belirlenmesi, ön sonuçlarımızın doğru olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu durumda, silindiri tank ile sökmeniz gerekmez; Şimdi biraz kan almayı deneyelim. ne yapalım?

  1. Cihazı tüm iletişimlerden ayırıp odanın ortasına çekiyoruz.
  2. Geri dönüp kasanın arka duvarını çözüyoruz.
  3. Tahrik kayışını çıkarabildiğinizi görmek daha iyi olması için tankın arka duvarına dikkat ediyoruz.

Bir yatak hasar gördüğünde, hemen hemen her durumda gres sızıntısı meydana gelir, ancak gres içermeyen parçalar aşınmaya maruz kalır. Buna göre tankın arkasında ne bulabiliriz? Ve paslı çizgiler ve gres izleri bulabiliriz. Durum böyleyse, yataklar uçmuştur, böyle bir kusurla çalıştırılması imkansız olduğu için makine yerine bile konulamaz.