Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çamaşır makinesi yıkama sırasında ses çıkarıyor

Programın sonunda gıcırdama görülmez, ancak yıkamanın herhangi bir aşamasında ev hanımları arasında mantıklı sorular ve şüpheler uyandırır. Makine normal konumunda siliyor, ancak sürekli sesler tahrişe neden oluyor ve ünitenin gece kullanımını sınırlıyor. Hoş olmayan seslere uyum sağlamaya değmez, çamaşır makinesinin neden yıkarken ses çıkardığını ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek daha iyidir. Kusurun tezahürü ve giderilmesi Tüketici […]

07 Ocak 2021 - 9:19 'de eklendi ve 388 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi yıkama sırasında ses çıkarıyor

Islık neden yıkama sırasında bip sesi çıkarıyor?Programın sonunda gıcırdama görülmez, ancak yıkamanın herhangi bir aşamasında ev hanımları arasında mantıklı sorular ve şüpheler uyandırır. Makine normal konumunda siliyor, ancak sürekli sesler tahrişe neden oluyor ve ünitenin gece kullanımını sınırlıyor. Hoş olmayan seslere uyum sağlamaya değmez, çamaşır makinesinin neden yıkarken ses çıkardığını ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek daha iyidir.

Kusurun tezahürü ve giderilmesi

Tüketici incelemelerine göre, birçok çamaşır makinesinde bir gıcırtı bulunur. Gıcırtı gibi Spiral ve atlas ile Sıcak Nokta Ariston’un birçok ünlü markası var. Tasarım özelliklerini suçlamanın hiçbir anlamı yoktur – her markanın ve modelin iç yapısı kendisinden uzaktır.

Yıkama sırasında çeşitli şekillerde ortaya çıkan bir çatlak. Genellikle seans boyunca beş dakikalık aralıklarla, bazen de tüm programda 3 kez rahatsız edici bir ses duyulur. Her beş saniyede bir daktilolar için zor.Vorteks saatlerce yıkarken gıcırdıyor

Sese ek olarak gösterge panelinde yanıp sönen göstergeler de oluşabilir. Bazı birimler bir sıcaklık lambasıyla, diğerleri bir mod seçiciyle ve diğerleri tüm düğme ve anahtarlarla ışıldar.

Çoğu durumda, gıcırdatmak, çamaşır makinesinin görevleri yerine getirmesini engellemez. Daha kötüsü, gıda alımına rahatsız edici bir sömürü eşlik ediyorsa. Örneğin, bir daktilo sistemi çalışan bir programı sıfırlar ve döngüyü programın ilerisinde sonlandırır. Modu yeniden başlatmalı ve bir sonraki yıkamayı hazırlamak için biraz zaman ayırmalısınız. Genellikle, bu sıfırlama, yaklaşık olarak her 3-4 başlatma denemesinde bir kez rastgele yapılır.

Daktiloyu gıcırdayan bir kaynakta bağımsız olarak teşhis etmek çok sinir bozucu, uzmanlarla iletişim kurmak daha iyidir.

Özellikle, makinenin neden gıcırdamaya başladığı zordur. Ancak sorun tam olarak sistemi yeterince kontrol edemeyen kontrol panelidir. Ünitenin kapsamlı bir teşhisi, onarımı veya yanıp sönmesi gereklidir ve yalnızca servis departmanının uzmanları belirtilen görevlerle başa çıkabilir. Panel değişimi oldukça nadirdir.

Squeak hoparlörden değil

Gıcırtı çamaşır makinesi hoparlörlerinden değil, tamburdan, arkadan veya yukarıdan duyulduğunda, sorun farklıdır. Duyulabilir sesin yalnızca bir ses gibi görünmesi mümkündür, ancak aslında farklıdır. Bunun yerine, aşağıdaki arızalar kullanıcıyı “aldatır”:Isıtıcıyı çıkarıyoruz ve delikten yabancı bir cisim çıkarıyoruz

  • Gevşek tahrik kayışı;
  • Hava yoluyla bir silindire veya karşı ağırlığa sabitleme;
  • Tanka bir yabancı cisim çarptı.

Bu gibi durumlarda, gıcırtıya mutlaka şüpheli bir ot ve çıngırak eşlik eder. Ancak sorun, profesyonel ustaların katılımı olmadan daha hızlı çözülebilir. Bu nedenle yeme sebebi kemerde bulunuyorsa çıkarılmalı, sabunlu suda yıkanmalı ve doğranmış çam fıstığı ile sürülmelidir. İkincisi en önemlisidir – kayış kaymaz ve hoş olmayan bir gıcırtı çıkarmaz.

Çıtırdama için karşı ağırlık sorumlu olduğunda, farklı davranırız: üst plakayı makineden çıkarın, kabloları ve kontrol panelini serbest bırakın ve ardından beton blokların durumunu görsel olarak değerlendirin. Daha sonra birkaç musluk ile betonu inceliyoruz ve cıvataların gevşek olduğu konusunda şüpheler varsa bunları takıyoruz. Çatlaklar ve talaşlar görünüyorsa, değiştirilmesi gerekir.

Makineyi düşük itme kayışı, gevşek karşı ağırlıklar ve tankta yabancı cisim varken çalıştırmak kesinlikle yasaktır.

Yıkayıcıdan yabancı bir nesneyi çıkarmak için, arka plakayı ve tahrik kayışını çıkarın ve ısıtıcının yerini bulun. İkincisi çıkarılmalı ve boşaltılmış kapaktan silindir ile tank arasındaki boşluğa girmelidir. Mekanı bir el feneriyle aydınlatmak, UFO’yu düzeltmek, sonra uzun cımbız almak ve şeyi çekmek yeterlidir.

ATLANT Daktiloda gıcırtı

Yukarıdakilerin hepsi Atlant 50C82 serisi çamaşır makinelerinin sahipleri için geçerli değildir, bu cihaz da ses çıkarır, ancak biraz farklıdır ve tamamen farklı bir nedenden ötürü. Burada rahatsız edici seslerden ekran ünitesi ve program değiştirme ünitesi sorumludur.

Gıcırtı şu şekilde açıklanmaktadır: ekran ünitesi yalnızca güvenilir bir tasarıma sahip olmayan bir mod anahtarıyla çalışır. Dikizlemenin nedeni vites seçicidir.

Çamaşır makinesinin çalışabilirliğinin değerlendirilmesinin yansıtılmadığına dikkat etmek önemlidir. Kullanıcı tanımlı bir program yerine tek bir programın hatalı görüntülenmesi şeklindeki hatalar son derece nadirdir. Örneğin, kontrol ünitesi “Pamuk” modunda kapanır ve gösterge “Hızlı Yıkama” için süre ve sıcaklığı gösterir. Bazen, “SEL” hatası aynı anda görünür ve “belirli bir arızayı” gösterir. Atlant creak, ekran ünitesinin değiştirilmesiyle ortadan kaldırılır. Düzeltmeyi deneyebilirsiniz, ancak çoğu zaman başarısızlık tekrar geri döner.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok az mı su alıyor?  Su seviyesini kendimiz sabitliyoruz! Çamaşır makinesi çok fazla mı yoksa çok ...

Modern koşullarda çamaşır makinesi üreten birçok firma daha verimli ve ekonomik modeller geliştirmek için çalışmaktadır. Daha az elektr...

Çamaşır makinesi sürekli su topluyor Çamaşır makinesi sürekli su topluyor

Yıkama işlemi başlamazken makinenin sürekli olarak tankta su topladığını fark ederseniz, bu oldukça tehlikeli bir arıza olduğunu göster...

Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıyor Çamaşır makinesindeki santrifüj çalışmıy...

Otomatik çamaşır makineleri çağında, herkes “eski güzel” yarı otomatik yolu ve nasıl çalıştığını unuttu. Bu arabalardan kur...

Çamaşır makineleri için metal ve plastik dolapların tamiri Çamaşır makineleri için metal ve plastik...

Otomatik çamaşır makinesinin bozulmasının nedeni, tankta bulunan bir tank veya hareketli bir eleman ise – bu, cihazı tabana sökme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ